Skocz do zawartości
plz

VAT ogólny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem posiadaczem zarejestrowanego gospodarstwa rolnego o pow. 15 ha - produkcja czarnej porzeczki oraz pracuje tez na etacie. Zamierzam przejść na VAT poniewaz chciałbym całkowicie odnowić park maszynowy na kwotę ok. 500tys. PLN

 

Teraz moje pytania:

- czy US stosuje/moze zastosowac jakies przeliczniki dotyczące wydajności produkcji (np. czy w normalnym roku tj. bez mrozu mogą przyczepić sie że sprzedaż była za mała?),

 

- czy jeżeli moje gospodarstwo będzie mało sprzedawało powiedzmy co roku tylko do kwoty 30 000 PLN, a koszty będą duże to czy mogą być problemy ze zwrotem VAT (część produkcji można sprzedać pośrednikowi/innemu rolnikowi, a w razie pytania o finansowanie gospodarstwa zawsze mogę powiedzieć ze robię to z pensji),

 

- czy US stosuje/moze zastosować jakies przeliczniki dotyczące limitów zakupionych materiałow do produkcji (ilosć ON, nawozów, oprysków),

 

- czy US moze podważyć zasadność zakupu danej maszyny twierdząc ze jest ona za duza lub nie potrzebna dla mojego gospodarstwa,

 

- czy jezeli sprzedaż ma u mnie miejsce tylko w lipcu, a koszty generowane są co miesiąc to kiedy będą zwroty? Co miesiąc/kwartał czy raz w roku,

 

- czy muszę kupować kasę fiskalną ?

 

Z góry dziękuje za wszelakie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli sprzedaz za 30 tys to trudno zebys chcial zwrot od zakupow za 100 tys - nie mam na mysli inwestycji o ktorych piszesz tylko biezaca dzialalnosc

typu nie sprzedam produkcji na fakture a kupie tira oleju napedowego......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...