Skocz do zawartości
zuzek07

Truskawka Eko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem z Małopolski, i jak to u nas mam niewielkie gospodarstwo. chcę przestawić uprawę truskawki na ekologiczną. mam kilka pytań i będę wdzięczna za odpowiedzi:

 

1. czy można wyłączyć jedną uprawę jako eko, czy konieczne jest przestawienie całego gospodarstwa na ekologiczne?

 

2. w której grupie "jagodowe" czy "jagodowe inne" znajdują się truskawki?

 

3. który z nawozów dopuszczonych z rolnictwie ekologicznym jest przydatny w uprawie truskawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje co do 1 pytania to nie (chyba ze masz mozliwośc wyodrębnić osobne gospodarstwo jedno może być eko drugie nie),co do drugiego pytania to nie powiem ci lepiej spytać sie doradców rol (to sie jakoś zmieniało w zależnosci od terminów składania wniosków rolnośrodowiskowych były stare pakiety teraz sa nowe)

co do 3 pytania to są jakies nawozy i srodki (wydaje mi sie ze na liscie dopuszczonych jest miedzian i siarkol )

sam mam niewielkie poletko truskawki eko posadziłem na agrowłókninie z tym że nie jestem zadowolony choroby grzybowe ,mimo włokniny chwasty,(zanim ogrodziłem pasło mi się tam stado saren

pozatym cięzko jest uzyskac odpowiednią cene(mówie o latach poprzednich nie o tym roku ) u każdego na straganie jest truskawka eko a sklepy ze zdrowa zywnościa sprzedadzą ci 20,kg przez tydzień

wiec zastanów sie powaznie jesli nie jesteś przekonany do ekologi i chcesz tylko dostać pare zł wiecej dopłaty to nie radze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...