Skocz do zawartości
caro

PEG 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego co rok zmieniają tą powierzchnię PEG. W 2009 zmniejszyli mi powierzchnię na kilku działkach ,teraz na tych samych działkach zwiększyli.Może ktoś wie czy trzeba trzymać się powierzchni z 2010 czy pozostawić z 2009?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na to nie ma mądrego.Dwa lata temu półtora godz.mnie trzymali i było albo 2ha. za mało lub 0,5ha za dużo.W końcu powiedziałem że ziemia to nie guma w majtkach że się rozciąga.Wejdż na http://www.geoportal.gov.pl/ i kliknij Mapy.Spróbuj wyliczyć powierzchnie na działce z "fikuśnymi"(łamanymi) granicami lub jeżeli jest cień np.drzew,a zobaczysz jaką otrzymasz powtarzalność wyników.Według mnie podobnym systemem obliczają powierzchnię,chyba że mają doskonalszy.Tylko w takim razie skąd takie różnice?W twoim konkretnym przypadku najlepiej dowiedz się w ARiMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze wpisuje tyle ile mam na mapkach z geodezji i co roku jak jest pomiar satelitarny to jets inny wynik, raz jest mniej raz jest wiecej ale zawsze nie przekracza 0,5%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe można załapać się na sankcje nawet przy zaniżonej powierzchni, stąd warto się jednak wspierać pomiarem na geoportalu bądź udać się do BP ARiMR w celu wyjaśnienia rozbieżności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mapy którymi posługuje się ARiMR to ten sam materiał dostępny na geoportalu,

Sprawa pomiaru pól tylko pozornie jest prosta wykrzatałcenie dobrego fotointerpretora (fotogrametry) to conajmniej kilka lat - gdyby kadra była dobrze wykształcona a sprzęt na którym pracują odpowiadałby choć minimalnym wymogą specyfikacji stacji do fotointerpretacji wywczas pomiary kolejnych osób wyłyby conajmniej przybliżone ...

Jak dzisiaj wygląda praca ma mapach w ARiMR:

- geodetów o specjalności fotogrametria jest przeważnie 0 w BP

- pomiarami zajmują się osoby zarówno z 5 letnim stażem jak i historycy ze zdanymi 1mc temu egzaminami - jeśli nawet 1 kontrolę przeprowadzi ktoś doświadczony i uzasadni ewentualne błędy to zielony historyk wezwie rolnik podczas kolejnej kontroli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja miałem taką sytuację-wezwanie ze względu niespójności danych.Nie było napisane na czym te błędy polegają,tylko wymienione numery działek i że niespójność danych.Dziewczyna przez 1,5godz,szukała tego błędu,i były takie klocki jak napisałem w poście poniżej.Wystarczy że jakiś punkt w czasie pomiaru nie będzie zaczepiony i już wynik będzie błędny.A dniówka i zmarnowany czas leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć mnie osobiści szlag jasny trafia jak muszę nie raz w ARiMR wyjaśniać osobie po politologii czy historii że nie jestem geodezyjnym wielbłądem, niestety braki dobrej kadry są widoczne bardzo, takie uwagi jak - niech Pani mierzy bez Cienia, czy bez korony drzew bardzo pomagają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...