Skocz do zawartości
martinus

Uciąg ciagników

Rekomendowane odpowiedzi

Interesują mnie wasze doświadczenia z uciągiem ciagników tj. ile ton uciągnołś swoja trzydziestką czy zetorem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciag zalezy (oprocz modelu ciagnika), od rodzaju podłoża, pochylenia itd. Według mnie temat zejdzie na "kosmiczne" przechwalanki typu - a ja ciagnalem moja trzydziestka 30 ton pod gorke itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja chcialbym wiedziec ile ma koni dokladnie zetor 6340i co on moze uciagnac i tagze ursus 4514

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie macie polotu ja co dziennie swoim LKT 81 turbo ciagam około 30 ton wymiekacie ze swoimi ciagniczkami !!!! hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jeśli mówićie już o tym że uciagi mogą sie troche różnić w zależności od podłoża. A wiec ok podam inny przykład na moc mojej maszyny kiedyś gdy jeszcze LKT 81T nie był mój tylko pracowałem nim w zakładzie państwowym zrobiliśmy test. Mianowićie ustawiliśmy na placu dwa c 360 i jednego ursusa 80 po jednej stronie a ja ustawiłem sie po drugiej stronie swoim "zwierzem" puściłem line, zczepiłiśmy wszystkie ciągniki tak aby lina zawsze była napięta. Koledzy zaczeli ciagnąć mnie do tyłu po czym puściłem sprzegło i zaczeło sie dziać ciągnik stanoł w miejscu po czym dałem mu wiekszą dawke gazu no i poszedł. To było coś pieknego widząc jak trzy ursusy nie mogą dać rady jednemu. Chociaz nie było łatwo co prawda przudł mojego ciagnika podniosło na poczatku ale puźniej opadł. To było coś niesamowitego. Wiem jedno nigdy go nie sprzedam to jest ciągnik jeden z najlepszych na świecie. Bardzo polecam te ciągniki. Pa wszystkim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się chwalisz tym swoim LKT 81, że przeciągłeś 3 małe ursusy. Ale mi to wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli mówićie już o tym że uciagi mogą sie troche różnić w zależności od podłoża. A wiec ok podam inny przykład na moc mojej maszyny kiedyś gdy jeszcze LKT 81T nie był mój tylko pracowałem nim w zakładzie państwowym zrobiliśmy test. Mianowićie ustawiliśmy na placu dwa c 360 i jednego ursusa 80 po jednej stronie a ja ustawiłem sie po drugiej stronie swoim "zwierzem" puściłem line, zczepiłiśmy wszystkie ciągniki tak aby lina zawsze była napięta. Koledzy zaczeli ciagnąć mnie do tyłu po czym puściłem sprzegło i zaczeło sie dziać ciągnik stanoł w miejscu po czym dałem mu wiekszą dawke gazu no i poszedł. To było coś pieknego widząc jak trzy ursusy nie mogą dać rady jednemu. Chociaz nie było łatwo co prawda przudł mojego ciagnika podniosło na poczatku ale puźniej opadł. To było coś niesamowitego. Wiem jedno nigdy go nie sprzedam to jest ciągnik jeden z najlepszych na świecie. Bardzo polecam te ciągniki. Pa wszystkim !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

To byliście zapracowani w tym "zakładzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
:!:

Tak się chwalisz tym swoim LKT 81, że przeciągłeś 3 małe ursusy. Ale mi to wynik.

jeśli jesteś taki cwany to sie pochwal swoimi uciągami !!!!!!!

ciekawe czy masz czym hehehe!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

teraz juz wiem dlaczego "zaklady" upadly, bo tam sie wszyscy przeciagali. a najlcesciej to chyba przeciagalo sie pasze albo zboze z "zakladu" do rolnika za flaszke wodki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widziałem LKT i jeżeli jest prawdą to co piszesz o "LKT 81 T" to trudno mi jest sobie wyobrazić uciąg ŚLĄZAKA przeciesz LKT to przy Sim poczciwy ESiok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Widziałem LKT i jeżeli jest prawdą to co piszesz o "LKT 81 T" to trudno mi jest sobie wyobrazić uciąg ŚLĄZAKA przeciesz LKT to przy Sim poczciwy ESiok

nie wiem nie widziałem tego ciagnika "ślązaka" czy jakoś tak ale wiedz że LKT nie ma duzego śilnika lae jego konstrukcja jest tak stworzona aby ciągnać jak najwieksze ciężary. Jego rama, tonaż, wciagarki o łącznym uciagu 160 kN. To naprawde daje temu ciagnikowi nie złe osiągi. Czekam na odpowiedź chetnie pogadam na ten temat. Pozdrawiam wszystkich!!!!!!!!!! nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sory ale najwyraźniej nie możemy porównywać tych ciągników gdyż one są całkowićie do innego celu stworzone. LKT 81 to ciągnik lesny, który pracuje w cięzkich warunkach, pod dużym nachyleniem i jeszcze większym obciążeniem. Pozdrawiam wszystkich!!!!!!!!! nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ciagnik lkt 81 t do 40tys jesli ktos wie lub ma dojscia do tego typu sprzetu to prosze o kontakt bylbym wdzieczny bestia222@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja 60dziesiątka to uciagu dużego nie ma a jak już zaczepię przyczepę na przód żeby aby było łatwiej wjechać np do stodoły to już całkiem lipa - lekka górka i stoi biedaczysko i mieli tymi swoimi malutkimi kółeczkami, zresztą do przodu nie jest dużo lepiej hehe ale nigdy jej nie sprzedam choćby przez sentyment (kiedyś był okres że przez 4 lata służyła jako jedyny ciągnik na 32 ha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie eksperymentowałem z jakimiś ekstremalnymi ładunkami ale największą ilość towaru jaką ciągłem swoim c 360 3p to było 14 ton (dwie przyczepy po 7 ton nawozów na każdej plus oczywiście waga przyczep) to będzie w przybliżeniu jakieś 18 ton ale tylko po równej asfaltowej drodze bez żadnych wzniesień, później zjechałem na drogę polną żeby dojechać na pole i też szedł na 4 biegu (oczywiście szosą jechałem na 5), natomiast gdy już wjechałem na pole to lipa.

Ciągnik się zaczoł kopać i odczepiłem mu jedną przyczepe a z tą drugą jakoś poszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mf 255 ciągnąłem najwięcej 15 ton (12 pszenicy+3 t waga przyczep)

z pola ledwie wyszedł dwójką polową a na szosie każda lekka gorka to jedynka szosowa, ale jakos zaciągnęło się to zboże do elewatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7711 ciągnąłem kiedyś 20t wapna + waga obu przyczep, a 5211 tak samo tylko 18t wapna. Oba nie miały żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja 60siadka najwiecej pod gore oczywiescie to ciagnela 8 ton

szla jak burza ale pod koniec gorki na trawie ja zlapalo ale wyjechala

jechal na 3 drogowaj a obroty to max ze az sie raczka zgiela i oczywiscie na blokadzie

ale pod koniec ja zlapalo bo jest zakret

ALE WYSZŁA

 

/edit

a po prostej no i tam jakies gorki 17 buraki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne a ja władimircm to ciągałem 50 ton

 

 

weźcie przestańcie 60dka waży nieco ponad 2 tony i odrazu ciągała by po 20 ton, takie bajki to możecie dzieciom wciskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierzysz ze tyle uciagnalem

tez ciagnalem wapno jak nie wierzysz to przyjedz to sie przkonasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...