Skocz do zawartości
pietruch

strona na wzór katalogu z częściami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich,

od dłuższego czasu zastanawiam się czy nie napisać strony na wzór katalogów z częściami.

Czasem denerwuje się szukając części, wszędzie jest pełno wszystkiego, ale nie ma konkretów

Ja wyobrażam sobie to w ten sposób:

eletroniczny spis części, numer katalogowy, nazwa, zamiennik, przybliżona cena i adres sklepu gdzie można kupić. To wszystko podzielone na kategorie.

Oczywiście wykonał bym taką stronkę nie odpłatnie, wszystko koszty z utrzymaniem sam bym poniósł, problem w tym jak zdobyć listę części.

Potrzebne by tu były bazy w postaci xml lub xls. I tu pytanie do handlowców, czy producenci, firmy produkujące części zamienne udostępniają takie źródła (chodzi tu głównie o zagranicznych)?

Czekam na wasze sugestie, bądź adresu firm które udostępniają takie dane. Z tego co wiem to Fendt ma zastrzeżone prawami autorskimi części, ale zawsze można by zrobić notkę że część o numerze xxxxxx pasuje do....

Serdecznie pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyobrażam sobie to w ten sposób:

eletroniczny spis części, numer katalogowy, nazwa, zamiennik, przybliżona cena i adres sklepu gdzie można kupić. To wszystko podzielone na kategorie.

Oczywiście wykonał bym taką stronkę nie odpłatnie, wszystko koszty z utrzymaniem sam bym poniósł, problem w tym jak zdobyć listę części.

Potrzebne by tu były bazy w postaci xml lub xls.

Marcin

 

chcesz po prostu zdobyć darmowy kontent na stronkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chyba nie dasz rady się tym zająć. Na podobnej zasadzie działają porównywarki cen typu "ceneo" itp. Ale to są potężne serwisy, na których zresztą można zarobić, gdyż sklepy płacą za to by być w takiej wyszukiwarce widoczne... W każdym razie powodzenia. Pomysł zapewne wielu osobom ułatwiłby życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pomysł godny uwagi i tak jak napisał mój przedmówca - pomógłby wielu osobom. Niestety powiem Ci z własnego doświadczenia, że jest to ogrom pracy. Zorganizowanie serwisu o jakim piszesz wymaga wg mnie przede wszystkim znajomości programowania (w zwykłym htmlu nie ma co się męczyć), a jak wiadomo to pociąga za sobą koszty.

 

Ogólnie bez ciekawego modelu biznesowego to może się okazać, że jest to inwestycja, która nigdy się nie zwróci. Co wcale nie musi być problemem. Jeśli temat Cię odpowiednio "nakręca" to większą radością będzie ukończenie portalu, niż jakikolwiek zarobek

 

Dodam jeszcze, że wg mnie roboty przy takim portalu jest spokojnie na kilka miesięcy, ale nie ma rzeczy nie możliwych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...