Skocz do zawartości
rojkow

Która odmiana kukurydzy??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje małej porady. Mieszkam w centralnej Polsce byłem dziś w centrali nasiennej spytac sie o odmiany kukurydzy na kiszonke i oprócz tego że była nie miła obsługa i nie miał kto doradzić to sie tylko dowiedziałem odmiany jakie posiadają na stanie a już tego która jest na ziarno a która na kukurydze to juz nie miał kto powiedzieć. Możecie mi doradzić która jest na kiszonke i która polecacie?? Oto te kiszonki co maja na stanie: Nimba, Wilga,Wiarus, Buran, Gleid, Prosna, Reduta, San, Smok? Macie może jakieś doświadczenia z tymi odmianami?? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem przez kilka lat odmiane San i miałem głównie pierwszego roku ale potem byłem zadowolony, dodam ze sadziłem ja na ciezkich ziemiach miejscami gliniastych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie na temat Niba i Burana?? Z Sanem sa ponoc problemy podczas siewu ze wzgledu ma kształt ziarna prawda to?? A jakiej osiaga San ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy czym będziesz siał i w tedy zależy od rodzaju ziarna dent flint itp. najciekawiej wyjdzie nimba bo na kiepskie gleby się nadaje san woli lepsze i jest trochę droższy jak jesteś zainteresowany mam wszystkie te odmiany na stanie to dzwoń 0608500699 lub 0566823827

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...