Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:37 Sro 22 Sty 2020

Systemy udojowe
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Mleczarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Murek

PostWysłany: 17:35 Nie 11 Kwi 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zainteresowany Dojarka i barierkami typu rybiej ości 2x4 lub 2x5.

Kupujac cos takiego z Niemiec naco nalezy zwrucic uwage i jakim kosztem trzeba sie liczyc ??? Crying or Very sad

Wie Ktos ile kosztuje nowa Dojarka Firmy Westfalia Question Exclamation Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
solek01

PostWysłany: 18:44 Sro 10 Wrz 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktos mi powie ile mozne kosztowac cale wyposarzenie hali udojowej uzywane z okolo 3-5 dojkow(czy jak wy to nazywacie) ze schladzalnikiem, powiedzmy 10 letnie, jakis bardziej znanych firm, nie pytajcie sie o szczegoly tylko jakies mniej wiecej przedzial cenowy. Pytam gdyz pracuje w na wyspach i mam konakt z farmerami, ktorzy czesto zrezygnowali z produkcji mleka a nie maja co z tym wszystkim zrobic
Powrót do góry
Fojtek

PostWysłany: 15:57 Czw 9 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miras, napisz co dalej z Twoją halą udojową, co doradził Ci fachowiec od barierek Question
Powrót do góry
robern

PostWysłany: 20:38 Pon 6 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ogrodniczych są specjalne kombinezony "jednorazówki" do oprysków - też się nadają... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fojtek

PostWysłany: 19:00 Pon 6 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W typowej rybiej ości dla krów przeznacza się 145cm, a dla dojarza 2 metry. Wtedy duże sztuki też stoją wygodnie. Skoro już masz taki, a nie inny wymiar, będziesz musiał sobie radzić. Przeprowadź wcześniej krowy przez halę, żeby się z nią "poznały". W pierwszych dniach zaczynaj dój wcześniej, jakoś to będzie - życzę powodzenia. Po pewnym czasie będziesz zadowolony. Przygotuj sobie płaszcz foliowy - przyda się na pierwsze doje Laughing .
pozdrawiam
Powrót do góry
Miras.v8

PostWysłany: 22:25 Nie 5 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla krów mam 135cm a dla siebie 130cm..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Fojtek

PostWysłany: 20:56 Nie 5 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaką masz szerokość dla krów, a jaką dla siebie ?
Powrót do góry
Miras.v8

PostWysłany: 11:53 Nie 5 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Interesuje mnie rybia osć.. bo mam juz zrobione podwyrzszenie po obu stronach.. a dojarke to zamontuje tak oczywiscie rurociagową taką jak montuja na uwieziowej tyle ze aparaty na stale zamontowane no i rurociag mleczny poniżej poziomu kubkow udojowych..l mam terz zrobionę wciecie 15cm tak aby nieco powiekszyc miejsce krowie a jednoczesnie mogę miec rury schowane w tej wnęce które nie beda wowczas tak przeszkadzac dojażowi... Arrow
Powrót do góry
Fojtek

PostWysłany: 17:29 Sob 4 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz co Ci zaproponował.
Powrót do góry
Miras.v8

PostWysłany: 23:03 Pią 3 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha.. dzieki Bardzo.. Ma do mnie przyjechac koleś co zajmuje sie montarzem barierek i dojarek to coś wymyśli..

Dzieki..
Powrót do góry
Fojtek

PostWysłany: 14:06 Pią 3 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedź - hala udojowa Odpowiedz z cytatem

Witaj
W takim pomieszczeniu można doić krowy tylko jak w jednostronnej hali udojowej. Ady zwiększyć ilość krów która stanie za jednym razem, powinny stać prostopadle do kanału dojarza - dój od tyłu. Mogą stać jak w "rybiej ości" - pod kątem ok. 30 stopni i pod większym. Za każdym razem dostęp do wymienia będzie inny. Ilość krów która się zmieści, zależy również od tego jak mogą krowy do tego pomieszczenia wchodzić i z niego wychodzić. Najprościej byłoby poprostu wiązać krowy pod ścianą i doić do bańki lub dojarki rurociągowej. Wkładając odrobinę pracy i robiac trochę wyżej /ok 30 cm/ stanowisko dla krów i tam gdzie podchodzisz do krowy w czasie doju, zachować poziom "zerowy" /takie wcięcia w podwyższeniu/, już ułatwiasz sobie pracę, bez dużych nakładów finansowych. Zrobienie jednostronnej hali udojowej zwiększa nakłady finansowe. Nie trzeba jednak robić specjalnej dojarki jak w hali udojowej /nisko/ można zrobić "normalną" dojarkę rurociągową, tylko trochę niżej - zależnie od układu pomieszczenia, można też ograniczyć ilość aparatów udojowych do 1 na 2 krowy, i zamiast myjni automatycznej zastosować tylko wanienkę. Można instalację do doju wykonać w oparciu o urządzenia używane. Polecałbym kontakt z montrem, który ma uprawnienia do wykonywania adestów na dojarki, masz wtedy pewność, że dój nie bądzie szkodził krowom. Napisz o którym rozwiązaniu chcesz "pogadać" więcej - rozwiniemy temat.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Miras.v8

PostWysłany: 07:41 Czw 2 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no racja.. nie musi byc to koniecznie 8 sztuk morze terz 6..
mam 16 krów wiem mało ale chciał bym sobie ułatwić ich doj. chce by był to tylko doj. nie mam zamiaru zadawać pasz przy doju itd. możliwość innego pomieszczenia nie wchodzi w gre. pyzatym te pomieszczenie jest zaraz przy pomieszczeniu gdzie będą krowy przebywały cały czas... a to pomieszczenie znowu przystaje do pomieszczenia gdzie znajduje sie schładzalnik .. wiec co pan radzi.. co da sie zrobic w takim pomieszczeniu.. wiem ze jest troche za małe ale jego przeznaczenie z przed dziesięciu laty było upełnie inne..

Pozdro!!!--=
Powrót do góry
Fojtek

PostWysłany: 21:19 Czw 26 Lip 2007    Temat postu: Jaki typ hali udojowej wybrać? Odpowiedz z cytatem

Zanim podejmiesz decyzję jaki typ hali udojowej wybrać, musisz odpowiedzieć sibie na ptanie jakie masz oczekiwania. Nie powinieneś zakładać, że hala ma być na 8 czy 10, a może 6 sztuk? Twoje pomieszczenie też stawia dosyć spore ograniczenie! Jedno z podstawowych pytań, to ile masz krów? Kolejne pytania: ile czasu chcesz doić? Czy ma to być tylko dój, czy coś więcej? I tak dalej... Kilka uwag: Masz oborę wolnostanowiskową? Jeżeli krowy mają być doprowadzane do pomieszczenia w którym będą dojone, to czy to musi być to właśnie pomieszczenie, może warto zaadoptować inne, ewentualnie dobudować z boku 3 ściany i zrobić jak należy? Napisz coś więcej.
Powrót do góry
Miras.v8

PostWysłany: 12:12 Wto 24 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam..
Jaki system doju powinienem zastosować w hali udojowej tak aby był w miare tani bo nie posiadam zbyt dużego pogłowia krow mlecznych a chciał bym sobie ułatwić ich duj. Hale chce zrobić na 8 sztuk. pomieszczenie ma wymiary 4mx8m jaki rodzaj hali powinienem tez zastosowac.

Prosze o porade!!11! Exclamation
Powrót do góry
ELżBIETA

PostWysłany: 16:29 Czw 12 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W twoim województwie Węgrów zakłada bo zakładał u mnie,też na 20sztuk. TECHNIK WęGRóW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Fojtek

PostWysłany: 08:47 Wto 10 Lip 2007    Temat postu: Dojarka 15-20 krów Odpowiedz z cytatem

Poszukaj w swoim rejonie montera dojarek /może być przedstawicielem jakiejś znanej firmy/. Warto sprawdzić, czy ma uprawnienia do wykonywania przeglądów dojarek i wyda atest na dojarkę po jej zamontowaniu. Sprzwdź też, czy ten atest będzie honorowany przez Twoją mleczarnię. Ceny dojarek zaczynają się od ok. 10 tyś zł za używaną /niewiele za to dostaniesz/ a i przekraczają 50tyś. za nową, zależnie od rodzaju instalacji w oborze, ilości i rodzaju aparatów udojowych, a także od rozwiązania systemu myjącego. Musisz się zastanowić jaką rolę dla Ciebie ma spełniać dojarka. O korzyściach poszczególnych rozwiązań powinien poinformować Ciebie montarzysta dojarki. Warto wiedzieć, że rozwiązania stosowane przez różne firmy dają różne efekty. Nie daj się nabrać na stwierdzenie, że rozwiązanie jednej firmy, to to samo co stosuje druga. Wybieraj takie, jakie uważasz dla siebie lepsze.
Powrót do góry
141daniel

PostWysłany: 13:10 Nie 8 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zakladal ktos moze taka dojarke na okolo 15 sztuk lub 20
Powrót do góry
141daniel

PostWysłany: 11:36 Czw 5 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ile kosztowala by dojarka przewodowa dla ok 15 sztuk
Powrót do góry
Fojtek

PostWysłany: 17:02 Sob 23 Cze 2007    Temat postu: zamiast hali udojowej Odpowiedz z cytatem

Warto wiedzieć, że dój w typowej hali jest optymalnym rozwiązaniem. Znam roawiązania, gdzie krowy doprowadzane są do pomieszczenia w którym dojone są do bańki, a czasem do przewodówki. /Po pewnym czasie przychodzą same./ Warto modernizując oborę przewidzieć na przyszłość pomieszczenie w którym będzie taka hala udojowa, która usprawni Twoją pracę.
Powrót do góry
Tobiasz

PostWysłany: 22:03 Pią 22 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
chcce przerobic obore na wolnostanowiskową niestety niestac mnie na hale udojową,mozna ją czyms zastąpić??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Fojtek

PostWysłany: 22:07 Pon 18 Cze 2007    Temat postu: Rury mleczne przy ziemi w przewodówce. Odpowiedz z cytatem

A dlaczego nie? Zawsze lepiej jak mleko spływa, niż jest podnoszone do góry. Wysokość powyżej 1,8m robi się niebezpieczna ze względu na spadki podciśnienia przy strzyku. Mogą być one /spadki podciśnienia/ przyczyną wzrostu komórek somatycznych. Confused
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 21:00 Sob 2 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam na 180 - 200 niżej to nie bardzo bo krowy by sięgały
Powrót do góry
mania

PostWysłany: 08:02 Sob 2 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w halach udojowych rury są poniżęj poziomu krowich nóg i rzeczywiście jest tam mniejsze ciścnienie, ale w oborze uwięziowej położenie rur na ziemi jest niemożliwe, 1,8 to chyba trochę za wysoko
Powrót do góry
marcin82

PostWysłany: 21:57 Pią 1 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sana25 napisał:
myślę o założeniu sobie dojarki przewodowej , słyszałam że rury można puścić na ziemi żeby było miejsze ciśnienie w rurach. u sąsiada ryry ma na wys.1,8 nad krowami a w innym miejscu dochodzi nawet do 2m czy to jest prawidlowe?czy ma to wpływ na komówki somatyczne
różnica poziomów jest jak najbardziej wskazana. Ma ona za zadanie samoczynnie transportować mleko do zbiornika. ja też mam przewodówke ale jakoś nie wiem jak mogą być rury przy ziemi
Powrót do góry
sana25

PostWysłany: 21:50 Pią 1 Cze 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę o założeniu sobie dojarki przewodowej , słyszałam że rury można puścić na ziemi żeby było miejsze ciśnienie w rurach. u sąsiada ryry ma na wys.1,8 nad krowami a w innym miejscu dochodzi nawet do 2m czy to jest prawidlowe?czy ma to wpływ na komówki somatyczne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Mleczarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: