Skocz do zawartości
flaber14

TUZ w ekologii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym prosić o małe wyjaśnienie bo za cholerę nie mogę się połapać w tej całej ekologi. Po pierwsze czy ktoś może mi napisać konkretnie co wchodzi w skład "uprawy rolniczej" a dokładnie czy tam się mieście trawa + koniczyna?

 

Po drugie u mnie sytuacja wygląda tak: wniosek obszarowy był składany na 4ha TUZ-u. w skład owego wchodziły zarówno łąki, pastwiska jak i trawy na gruntach ornych. Teraz czy ktoś mógłby mi doradzić jak mam ten TUZ podzielić do ekologi żeby było jak najwięcej (powiem wprost) kasy? Bo nie mogę dojąć do ładu. Chodzi o to że z tych czterech ha to jeden ha położony jest na stromych górach i za chiny nie da rady tego skosić, a zwierzą nie chcę u siebie max to jedna sztuka ale i to mało prawdopodobne. do tego należy jeszcze doliczyć jakieś 15a podmokłej łąki której też za bardzo ciągnikiem się nie da skosić i wypasać też nie bo jak mi powiedziano w doradztwie krowa będzie w podłożu robiła dziury a to niedobrze

Myślałem że uda mi się załatwić iż sąsiad będzie mógł wypasać swoje trzy cielątka na mojej trawie ale niestety nie

 

No i powiedzcie mi jak to jest z tymi dopłatami, do których ile płacą bo ja to zrozumiałem że do całych TUZów zapłacą mi 300zł, czy tak? Nawet jak mam to na ornych, czy może do trawy (z koniczyną) na ornych będę dostawał 800zł?

 

Chciałbym również się dowiedzieć ile tak na prawdę płacą do ornych na których jest posiane zboże?

 

 

 

bardzo proszę o konkretną odpowiedź, lub może jakiś przykład jak to u Was jest? Bo ja nie mam zielonego pojęcia jak mam ten TUZ podzielić żeby był wilk syty i owca cała ::(:(:(:(:(

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...