Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 09:02 Pi 22 Lut 2019

Agrolok
Mody rolnik plan na biznes pytania

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Finanse
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
velistius
Go

PostWysany: 19:28 Czw 7 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Толя хочет415.2 кв.м.Самый простойStoriesJennifeБиографии,КрасивыйВ книге наКнига ВалерианаАрмия; Космонавт;В четвертыйФорма дляКнига посвященаСоставитель:HamptonВ восьмойВ отличиеКофейникLaplancPeriencШкатулкаВторой томLeclairАндрей ЕфимовичИздание 1977LeifheiBeckettWilliamВ сборникеДанное учебное
EleanorВ книгу входятЛосьон дляВ словареВ этой книгеВ книге обобщенПена дляНакладныеГель дляЖидкое крем-мылоНатуральнаяGlitterChristiТайны человеческойШампунь ShamtuВ справочникеСоставитель:Мужские трусы-боксерыСодержаниеGrimaldПлотность:ChillouСостав: 92%Размер: 31*36*14От издателяDaudlinЭнциклопедическийTheodorRomantiУвы, время
MallahaHundredУдлиненнаяKnowingLuxottiLuxottiИздательствоMartineГде любойВ сборникВ книге рассмотреныИздана вВ книге даетсяWilliamИздание 1982ClariseБрошь, сереброСоставители:MichaelКольцо б/кСерьги выполненыПереводчик:По-разномуКаталог выставкиdiamondЗапонки,Юный миллионерСерьги, сереброСерьги сЭто не только
Кольцо, сереброКольцо СереброВ остросюжетномAnglersИздание 1993WesternИздание 1972В началеFrancoiРедакторы:Анри ТруайяИскусствоSchmittНастоящийMMilnerИздание 1961DostoyeCollinsНил СинайскийJuliettEssenceТом 4 1933Сборник остросюжетныхDoctoroКнига рассказываетThompsoЗеркало вФлакон дляОбеспечиваетПодсвечник
Газовая варочнаяГазовая варочнаяВытяжка NodorGulliveBombermПредлагаемGulliveЗимний комплектЭлегантныйChristmWindowsMachineSeintexAutoproКоврик багажникаЗнак БудьКлассическийGermanyPersonaНаучитьсяНабор миниатюрСправочникНастольнаяВы наверноСимпатичныйWindowsDisciplНакидка BOWRONEnterprMouline
RowentaInterneEukanubСтавя своиВы хотитеLaurellMarquisСтепан БелбородкоИзвестныйAnotherЧто можетВ небольшомWreckagJacquesМосква, 1953Ленинград,WebsterМосква, 1956Издание 1957Москва -Художник:СодержаниеВ 2004 годуОт издателяРедакторы:Издание содержитChicagoОт издателяПереводчик:Ambando
FracassОт издателяОт издателяEverettКнига рассчитанаХудожник:PanasonРабочая тетрадьВ сборникРедактор:В пособииОптическаяПереводчик:ДидактическоеУважаемыеKhandurВ книжкахБоевая историяАвторы БорисРедактор:Учебник поЭта книгаВ возрастеНаконец случилосьDolphinОбеспечиваетОбеспечиваетОбеспечиваетChristoХудожники:
Скажи кто-нибудьВ этой книгеAnathemКнига призванаХудожник:Пособие дляВ пособииСтаврогиныКак сохранитьУчебник поХудожник:В книжке
Powrt do gry
MACIEK0224

Doczy: 21 Gru 2009
Skd: dzkie

PostWysany: 21:38 Wto 13 Lip 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
podobno od sierpnia rusza nabr wnioskw sysza kto o tym? Question
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
daromen89

Doczy: 17 Maj 2010

PostWysany: 14:58 Sro 9 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra ju rozumiem dziki wielkie.
Widze ze jeste w temacie wiec mam jeszcze jedno pytanko..

Chodzi mi o esu: liczyem na tym kalkulatorze co jest w skadanym wniosku i wyszo mi 7,3 ESU na rok biecy, czyli to co posiadam teraz. czytaem wszystkie regulaminy i zobowizania i pisze tam ze nie mog mie ESU mniejszego ni w chwili skadania wniosku, ale co przez te 5 lat nie mog mie mniejszego ESU?? czy po upywie 5 lat??

Planowaem sprzeda bydo i wszystko obsia rzepakiem ale wtedy ESU spadnie i bdzie poniej 4ESU a tak by nie mone.. Czyli jeeli dobrze rozumiem nie mog sprzeda byda zby mi nie spado esu, przez okres 5lat tak??
Powrt do gry
Jaro8038

Doczy: 21 Kwi 2006

PostWysany: 12:52 Sro 9 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"A wiesz mone ile si czeka na decyzje o przyznaniu" - nie wiem czy moesz ju skada wniosek, bo nie wiem czy otwarte s aplikacje na MR? Nie interesowaem si tym. Do tej pory raczej nie czekao si duej jak 3 miesice na decyzj.
"ile trwa odpis gospodarstwa??" - nie za bardzo rozumiem o co chodzi ? Jeli o przepisanie gospodarstwa u notariusza, to idziesz umawiasz si, notariusz powie Ci jakie dokumenty masz dostarczy, sporzdzacie akt notarialny i po zawodach. W trzy dni si ze wszystkim uporasz.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
daromen89

PostWysany: 08:23 Sro 9 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wiem ju patrzyem na te wnioski tylko ze niektre s troch stare bo np w jednym z nich, ju nie pamitam jakim dokadnie jest napisane ze 50tys premii a przecie teraz jest 75tys, ale to tylko w jednym tylko ciekawe czy reszta nie jest zmieniona, najlepiej pjd do ARiMR i tam wezm.
A wiesz mone ile si czeka na decyzje o przyznaniu i ile trwa odpis gospodarstwa??
Powrt do gry
Jaro8038

PostWysany: 08:38 Wto 8 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywicie nie chodzi o "Pomorze" tylko o "pomoe".
Powrt do gry
Jaro8038

PostWysany: 08:37 Wto 8 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wszystko jest proste. Najpierw sobie cignij i poczytaj wniosek, a potem sam stwierdzisz, e nie potrzebujesz pomocy w jego wypenieniu. Jeli jednak bdziesz mia problem, to jak dobrze pogadasz z urzdnikiem w PB ARiMR to pomorze wypeni.
Powrt do gry
daromen89

PostWysany: 14:15 Pon 7 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po wyliczeniu mam 5,5 esu. A czy w agencji pomagaj wypeni te wnioski czy we wasnym zakresie trzeba si tym zajc??
Powrt do gry
pawe0128

Doczy: 06 Kwi 2008
Skd: lubelskie

PostWysany: 20:06 Pi 28 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(SGM 2004) jest to bardzo nie aktualne lepiej ze strony ministerstwa rolnictwa to jest aktualne bo ze strony ARIMR to Ci wyjd nieze ESU Smile)
Powrt do gry
Jaro8038

PostWysany: 11:27 Pi 28 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cignij sobie ze strony: http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/modernizacja-gospodarstw-rolnych.html
- Kalkulator Wyliczenia wielkoci ekonomicznej gospodarstwa na podstawie standardowej nadwyki bezporedniej (SGM 2004)
wprowad dane i wyjdzie Ci ESU
Powrt do gry
daromen89

PostWysany: 11:57 Czw 27 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

E no to niele.. a wanie o co chodzi z tym esu bo nie kapuje tego to co z wydajnoci gospodarstwa czy jako tak??
Powrt do gry
kissmy...

Doczy: 01 Sty 2007
Skd: kuj-pom

PostWysany: 09:23 Czw 27 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o ile osigasz ju 4 ESU
Powrt do gry
Jaro8038

PostWysany: 08:41 Czw 27 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musisz zakada adnego rozwoju gospodarstwa. Wystarczy pokaza na co przeznaczysz dotacj.
Powrt do gry
daromen89

PostWysany: 22:07 Sro 26 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy biznes plan musi przewidywa jaki znaczcy rozwj gospodarstwa czy tylko to na co si ma przeznaczy pienidze wystarczy??
Powrt do gry
Jaro8038

PostWysany: 11:25 Wto 25 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biznesplan to robisz tak, jak planujesz bez adnego sugerowania si kiedy ARiMR wypaci Ci kas. Bo z kasiork agencyjn to jest tak, e nikt Ci nie powie kiedy ARiMR to zrobi. Przy jednym naborze czekaem ponad rok, a przy drugim co ok 5 miesicy.
Powrt do gry
daromen89

PostWysany: 14:12 Pi 21 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak wiem ze mone i bez sensu.. jeeli chodzi o cignik pug i tym podobne. Ale na nowy kombajn ju mi nie wystarczy..i tak eby to zrealizowa trzeba dooy swoja kas.
A mam jeszcze jedno pytanie.. w tym roku nabr wnioskw ma by w III kwartale zamy ze jak zoe wniosek w sierpniu do kiedy mam si spodziewa odp i ewentualnej wypaty pienidzy?? Rok czasu czy wicej?? to wane poniewa nie wiem jak mam przygotowa biznes plan..
Z gry dziki za odp
Powrt do gry
Jaro8038

PostWysany: 07:26 Pi 21 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kissmy... - ale mnie podsumowa Wink
Powrt do gry
kissmy...

Doczy: 01 Sty 2007
Skd: kuj-pom

PostWysany: 16:27 Czw 20 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo wyczerpujca odpowied;D

70% premii musi zosta zainwestowane w budow budynkw sucych prowadzeniu dziaalnoci rolniczej, zakup gruntw, zwierzt bd w maszyny/urzdzenia/wyposaenie stanowice koszt kwalifikowalny dla dziaania modernizacja gospodarstw rolnych tudzie
Powrt do gry
Jaro8038

PostWysany: 09:24 Czw 20 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobicie nie widz sensu kupowania uywanych maszyn przy korzystaniu z dotacji.
Powrt do gry
daromen89

PostWysany: 18:44 Sro 19 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy maszyny jakie chce kupic za pemie dla modeo rolnika musza byc nowe czy moga byc uzywane?? bo wiem ze pieniadzy PROW-u musza byc nowe lub nie starsze niz 5 lat
Powrt do gry
Jaro8038

PostWysany: 08:59 Sro 19 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno z drugim nie ma nic wsplnego. Jeli wemiesz premi, to moesz skada wnioski o dofinansowanie z kadego innego dziaania.
Powrt do gry
daromen89

PostWysany: 12:55 Wto 18 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem o tym dobrze.. chodzio mi tylko o to czy jak wezme premie dla modego rolnika to beda automatycznie nie mog skorzystac z PROW lub odczekac kilka lat lub cos podobnego.
Powrt do gry
Jaro8038

PostWysany: 08:55 Wto 18 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeli chcesz skorzysta z PROW to najpierw poczekaj a ogosz nabr wnioskw, bo niekoniecznie Ci si opaci bra kredyt komercyjny i paci od 300 tys odsetki, zreszt pewnie aden Bank nie udzieli Ci kredytu dopki nie przyniesiesz umowy na PROW.
Powrt do gry
daromen89

PostWysany: 18:54 Pon 17 Maj 2010    Temat postu: Mody rolnik plan na biznes pytania Odpowiedz z cytatem

witam. w najblizszym czasie mama ma odp mi gospodarstwo 10h. Planuje skozystac z premi dla modego rolnika i chce zakupic 7h ziemi za miedza oraz nowy ciagnik o kilka sprzetu.. na wszystko potrzeba mi ok 370tys z czego 75 bede mia z premi a reszta to kredyt i teraz pytanie czy od razu po wzieci premi moge zwiac kredyst i skozystac z PROW zeby mi zfinansowao 50% kredytu?? czy musze poczekac??
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Finanse Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach