Skocz do zawartości
solek01

Odzyskanie weksla od ARiMR

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno minelo mi 5 lat od daty wyplaty Premii Mlody Rolnik!! Chce odzyskac swoj weksel ale w OR ARiMR powiedzieli mi ze narazie mi nie oddadza bo im sie nie chce, (doslownie to nie ich priorytet)Chociaz w umowie jest wyraznie napisane ze powinni! I co ja mam z nimi zrobic? Jak zwykle trzeba do sadu!!! czy w tym kraju nie da sie inaczej!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy złożyć im na piśmie żądanie wydania weksla. Jeśli dzwonisz lub pytasz to tak jakby sprawy dla nich nie ma. Działa dopiero papier. Wiem z doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał poniżej kolega proponuję złożyć wniosek o wydanie weksla konieczenie na piśmie i koniecznie niech urząd poświadczy wpłynięcie pisama na kopii

 

"w związku z zakończeniem umowy oraz realizacją decyzji ... wnioskuję o zwort weksla do którego zobowiązuje ARiMR umowa nr ..."

 

od złożenia czekasz miesiąc ...

 

dodatkowo proponuję złożyć skargę na niezałatwienie sprawy w terminie w związku z brakiem zwrotu weksla w terminie do którego zobowiązuje ARiMR umowa

 

napewno Ci odpowiedzą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe nie niszczy, nie ma takiego prawa. A pozatym pewnie 90% rolnikow nawet nie zdaje sobie sprawy czym jest weksel i jakie ma konsekwncje, dlatego przestrzegam aby kazdy oDebra1l swoj i natychmiast zniszczyl, bo mozna zgubic i wtedy beda problemy. W umowie nie mam wlasnie dokladnego terminu zwrotu tylko po uplywie 5 lat. Pismo wystosowalem juz ponad miesiac i bez odzewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...