Skocz do zawartości
marcin20578

Siano kiszonka na pryźmie czy baloty ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dylemat dotyczący sianokiszonki a mianowicie nie wiem co wybrać czy zrobić sianokiszonkę na pryzmie czy w balotach, jeszcze nigdy balotów nie próbowałem bo zawsze suszyłem wszystkie łąki na siano lecz w tym roku nie ma pogody więc trzeba będzie zrobić coś nowego i tak podobno na baloty najlepiej jest skosić trawę jeszcze przed kwitnięciem gdy jest młoda a u nas już zaczyna kwitnąć i jest bardzo mokro na łąkach więc trzeba jeszcze czekać ok tygodnia przy dobrej pogodzie aby można było wjechać a gdy trawa już będzie starsza to końce trawy mogą przebijać folie balotów a może lepiej łąki skosić orkanem i zrobić kiszonkę na pryzmie ?

Bardzo proszę o poradę co lepiej wybrać, baloty czy kiszonka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej jest zrobić pryzmę. Tylko trzeba mieć jakieś miejsce, najlepiej utwardzone i sprzęt by to zrobić w miarę szybko. Dodasz jakiś konserwant, przykryjesz folią i będzie ok. Problem robi się w chwili wybierania. Trzeba to robić tak by nie zepsuć pryzmy, np. wycinarką.

Baloty kosztuję dziś Cię około 25 zł/szt. Też można ( ale ja nigdy nie próbowałem) wkładać baloty w rękawy (worki foliowe) niektórzy tak robią już lata.

Jeden balot ma około 450 kg i powinieneś go skarmic w ciągu dnia, bo szczególnie latem szybko się zagrzewa i psuje. ( a to starcza na około 15-30 sztuk dziennie).

Ja od lat nie robię siana ( tylko parę balotów awaryjnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak do dyspozycji bym miał tylko orkan a miejsce by się znalazło a jeśli chodzi o skarmienie to by było na 10 szt i latem tok od maja do końca października bydło wyganiane jest na pastwiska więc w pozostałych miesiącach nie ma takich wysokich temperatur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli bym robił kiszonkę na pryźmie to trawa może być mokra czy trzeba ją przesuszyć? i jaki konserwant do zakiszania najlepiej stosować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeżeli bym robił kiszonkę na pryźmie to trawa może być mokra czy trzeba ją przesuszyć? i jaki konserwant do zakiszania najlepiej stosować

 

Na rynku jest masa badziewiastych konserwantów, które owszem, przyspieszają proces kiszenia, ale nie zabezpieczają przed powtórną fermentacją (to wtedy, kiedy ci kiszonka paruje, jak ją rozrzucasz na stole paszowym - tam już nie ma białka, mogą być trucizny, krowy nie chcą tego jeść). Świetne zakiszacze ma Pioneer, ale nazwy nie pamiętam. Są drogie, ale działają.

 

Kiszonkę możesz zrobić z materiału 28% w górę - czyli trzeba ją przetrzymać z pół dnia na polu. Suchą masę sprawdź w mikrofalówce, na pewno masz ją w domu. Jest to proste, a dzięki temu uzyskasz dobrą jakościowo kiszonkę.

 

Jeśli zastanawiasz się, czy kiszonka czy baloty, to z gorszych jakościowo stanowisk zrób baloty, wykorzystasz je dla zasuszków, mamek mięsnych w zimie, jałowizny melcznej. Z reszty zrób kiszonkę w pryźmie - wyjdzie tańsza pasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie a może ktoś mi podać dobry przepis na idealna kiszonkę z trawy a mam do dyspozycji orkan, myślałem skosić trawę i potem zgrabić na wałki i zebrać orkanem na pryzmę i ubić i przykryć folią i ją przysypać piachem. A jak sprawdzić trawę w mikrofalówce?

Proszę o sprawdzony i dobry przepis na dobrą jakościową kiszonkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeżeli bym robił kiszonkę na pryźmie to trawa może być mokra czy trzeba ją przesuszyć? i jaki konserwant do zakiszania najlepiej stosować

 

Na rynku jest masa badziewiastych konserwantów, które owszem, przyspieszają proces kiszenia, ale nie zabezpieczają przed powtórną fermentacją (to wtedy, kiedy ci kiszonka paruje, jak ją rozrzucasz na stole paszowym - tam już nie ma białka, mogą być trucizny, krowy nie chcą tego jeść). Świetne zakiszacze ma Pioneer, ale nazwy nie pamiętam. Są drogie, ale działają.

 

Kiszonkę możesz zrobić z materiału 28% w górę - czyli trzeba ją przetrzymać z pół dnia na polu. Suchą masę sprawdź w mikrofalówce, na pewno masz ją w domu. Jest to proste, a dzięki temu uzyskasz dobrą jakościowo kiszonkę.

 

Jeśli zastanawiasz się, czy kiszonka czy baloty, to z gorszych jakościowo stanowisk zrób baloty, wykorzystasz je dla zasuszków, mamek mięsnych w zimie, jałowizny melcznej. Z reszty zrób kiszonkę w pryźmie - wyjdzie tańsza pasza.

Witam Moge podac namiar na producenta worków na baloty lub rekawy foliowe czy półrekawy czarne na pryzmy ZPH Kic Pak 24 264 17 54 Jak sie powołasz na Michała W. dadzą rabat

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeżeli bym robił kiszonkę na pryźmie to trawa może być mokra czy trzeba ją przesuszyć? i jaki konserwant do zakiszania najlepiej stosować

 

Na rynku jest masa badziewiastych konserwantów, które owszem, przyspieszają proces kiszenia, ale nie zabezpieczają przed powtórną fermentacją (to wtedy, kiedy ci kiszonka paruje, jak ją rozrzucasz na stole paszowym - tam już nie ma białka, mogą być trucizny, krowy nie chcą tego jeść). Świetne zakiszacze ma Pioneer, ale nazwy nie pamiętam. Są drogie, ale działają.

 

Kiszonkę możesz zrobić z materiału 28% w górę - czyli trzeba ją przetrzymać z pół dnia na polu. Suchą masę sprawdź w mikrofalówce, na pewno masz ją w domu. Jest to proste, a dzięki temu uzyskasz dobrą jakościowo kiszonkę.

 

Jeśli zastanawiasz się, czy kiszonka czy baloty, to z gorszych jakościowo stanowisk zrób baloty, wykorzystasz je dla zasuszków, mamek mięsnych w zimie, jałowizny melcznej. Z reszty zrób kiszonkę w pryźmie - wyjdzie tańsza pasza.

Witam Moge podac namiar na producenta worków na baloty lub rekawy foliowe czy półrekawy czarne na pryzmy ZPH Kic Pak 24 264 17 54 Jak sie powołasz na Michała W. dadzą rabat

 

Odnośnie zakiszaczy.

Zakiszacze z lini Bonsilage zabezpieczają przed przegrzaniem się kiszonki i jako JEDYNE maja na to potwierdzenie w postaci certyfikatu DLG gruppe 2 (czyli min 72h godziny stabilności tlenowej).

Jesli trzeba łapać trawy na szybko i mokro (jak w tym roku) to Bonsilage Forte działa w przedziale 18-30% s.m.

ceny ok 5,5zł do tony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...