Skocz do zawartości
kibix

Utwardzenie podworza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jest aktualnie jakis program z UE dziei ktoremy z dofinansowaniem bede mogl utwardzic podworko? Z modernizacji gospodarstw juz korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam pytanie czym najtaniej a na wiele lat można utwardzić podwórko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starymi betonowymi podkładami kolejowymi tylko trzeba mieć dojście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tanio, to niestety nie na wiele lat. Ok. 20 cm żużlu tylko trzeba go zagęścić wystarczy Ci na jakieś 5 może 6 lat. Według mnie to jest najtańsze nie mówię, że najlepsze.

Podkłady, owszem, tylko weź je kup, a zwłaszcza, że te stare to są drewniane a nie betonowe i drewniane to jeszcze jakoś idzie kupić ale betonowe z pewnością jak piszesz trzeba mieć dojście, a dojście kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żużel to co jakiś czas trzeba uzupełniać a co myślicie o betonie towarowym jest mocniejszy od takiego co się samemu robi to może nie popękałby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to kamień ale chwila powiedzcie czy wjazd na podwórko z kostki brukowej by przeszedł w programie prow? A no i trzeba jakiś projekt? jak za to się zabrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Center - przejdzie, bo sam dostałem na to kasę. Projekt, kosztorys - idziesz do firmy, która będzie wykonawcą utwardzenia placu i wszystko Ci zrobią za darmo. Przynajmniej tak załatwiłem ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle zrobiona, to się podnosi lub masz wysoki poziom wód gruntowych i rozsadza podbudowę. Możliwe również, że źle jest zrobiony spadek i gromadzi Ci się w tym miejscu woda, która zamarzając podnosi do góry kostkę.

 

Nie mam problemów z wysadzaniem, robieniem się dołów itp., a jeżdżą po tym auta ponad 40t.

 

Na każde utwardzenie jest odpowiednia technologia. Jeśli urwiemy tu 2cm, tam 2cm bo po co dawać 12 cm betonu, czy 15 cm piasku, jak wystarczy 8 - 10 cm betonu i 10 cm piasku (bo przecież jesteśmy mądrzejsi od technologii), to później pojawiają się różnego rodzaju problemy na podwórzach lub drogach dojazdowych.

 

Nie zrozum mnie źle - wcale nie piszę tego, że tak właśnie zrobiłeś, podaję jedynie, moim zdaniem, główne przypadki źle wykonanego utwardzenia, co wcale nie musi dotyczyć Twojego przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...