Skocz do zawartości
misiek_zx6r

Gęsi - choroba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadałem mini stadko gęsi prawie 50 sztuk i w przeciągu 4 dni zdechła mi połowa. Zwierzęta są dokładnie w wieku 2 miesięcy i są w prawie opierzone (niewielka ilość puchu).

Przebieg choroby wygląda tak. Od rana gęsi chodzą i zachowuja się normalnie, później dysza jakby było im za gorąco, gęś nie chodzi wygląda to jak paraliż, który raz od czasu ustaje, gęś zrobi pare kroków i to samo siada i nie ujdzie, przy okazji niektóre miały jakby się dusiły śliną która wypływała przez dziub. Koniec oczywisty wieczoru nie dożywa :/

Pomysł jaka to choroba?

Znajomy mówił żebym podawał taki preparat na różne choroby OmniSept dla gołębi, ale nic nie pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda to na ORT, zawalone wydzieliną górne drogi oddechowe, dyszenie - następstwo wydzieliny w drogach oddechowych, paraliż i śmierć. Myślę, że floron można by podać - chociaż jeśli zdechło Ci już 50% stada to wątpię czy cokolwiek uratujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta pyla całkiem całkiem, ale z tym to jest tak że teraz chodzi a za sekunde się kończy gad :/

Gdzie takie dostane? tylko w Weta? można to dawać w razie W na przyszł0ośc profilaktycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zbyt silny lek żeby dawać go profilaktycznie. Dostaniesz tylko u Wet-a. Profilaktycznie możesz podać amoxycylinum z colivetem lub enrofloxacynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...