Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 09:49 Pią 25 Maj 2018

Firmy zajmuj?ce sie sztucznym zap?adnianiem Loch.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierz?ca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
witek
Gość

PostWysłany: 07:24 Pią 3 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WBP napisał:
A na jakiej wadze to osi?gasz?Jak mi napiszesz, ?e na 115kg w.?., to p?kn? ze ?miechu. I pami?taj, z regu?y jest tak, ze wysoka mi?sno?? jest po??czona z odrobin? ni?szym przyrostem. A jak przyjdzie Ci sprzedawa? na wag? ?yw?, co mo?e si? zdarzy?, to twoja mi?sno?? przestanie mie? znaczenie dla zap?aty.

Popieram, popieram, popieram.
Mam niejasne przeczucie ?e w tym roku b?dziemy wszyscy sprzedawa? troch? wi?cej ?wi? ma w? ni? na poubojow?, a u wszystkich odbiorców co tak krzycz? ?e potrzebuj? mi?snej ?wini to mi?sno?ci poszybuj? w dó?. A my znowu b?dziemy szuka? przyczyn w paszy, knurach itd itp
Powrót do góry
WBP
Gość

PostWysłany: 20:15 Czw 2 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na jakiej wadze to osi?gasz?Jak mi napiszesz, ?e na 115kg w.?., to p?kn? ze ?miechu. I pami?taj, z regu?y jest tak, ze wysoka mi?sno?? jest po??czona z odrobin? ni?szym przyrostem. A jak przyjdzie Ci sprzedawa? na wag? ?yw?, co mo?e si? zdarzy?, to twoja mi?sno?? przestanie mie? znaczenie dla zap?aty.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 18:18 Czw 2 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja p 76 +naima osiagam srednio 58% miesnosci a tempo wzrostu mnie nie obchodz jak jest miesnosc to jest i wzrost
Powrót do góry
WBP
Gość

PostWysłany: 12:21 Czw 2 Mar 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie by?o czasem tak, ?e P76 mia? by? najlepszy na ?wiecie i to wiecznie. Tempo przyrostu i zuzycie paszy to jedne z najwa?niejszych czynników w koszcie. Pami?tajcie, d?u?szy przyrost to mniejszy ilo?ciowi przep?yw ?winiów przez chlewni?. A to ju? du?a kasa. JA bior? nasienie z PICa, sprzedaj? cz??? prosi?t, a cz??? tucz? sam. Nasienie knura PIC 408 i 337 daje rzeczywi?cie du?o satysfakcji na swoim produkcie(prosiaku-tuczniku). Nigdy moi odbiorcy nie mieli zastrze?e? co do jako?ci materia?u rze?nego.
Powrót do góry
Go?? x
Gość

PostWysłany: 00:03 Pon 23 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale sie czepiacie. ?adny tucznik chyba nie ma wygl?dac jak Cindy Crowford, ?adny w moim mniemaniu to tucznik ubity mi?sem, a oto chyba chodzi, przewa?nie tym co sprzedaj? tucznika na wage ?yw? np prywatnym odbiorcom. hans, wi?ksze oko pol?dwicy chyba wp?ywa na mi?sno??, co?
Trojan, masz racje: Jak d?u?ej ro?nie to ni?szy przyrost Wink i uwa?am, ze nie zawsze na tanio?ci sie zarabia. Uwierz mi, na "?adno??" mo?na tucznika sprzedac dro?ej, tylko trzeba umie?.
Powrót do góry
trojan

PostWysłany: 15:03 Nie 22 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Go?? x napisał:
Polecam Ci prywtn? stacje Insefarm ze ?mi?owa. Maj? tam nasienie knurów P76, nie jest blisko Gda?ska, ale ja mieszkam na wschodzie Polski i mi nasienie przysy?aj?, idzie dosy? sprawnie, dzisiaj zamawiasz jutro masz. Koszt nasienia to 14 z? netto z kateterem. Moga Ci? tez przeszkoli?. A co do knura P76 to najlepszy na rynku, szybkie tempo wzrostu i dobra mi?sno??! Ja teraz du?o kryj? Neckarem, tempo wzrostu niewiele d?u?sze, a tucznik jeszcze ?adniejszy. Pozdro.

To co z tym Neckarem ?
Jak d?u?ej ro?nie to ni?szy przyrost i wy?sze zu?ycie paszy - chyba logiczne. Na "?adno??" to ode mnie nikt tucznika nie kupi dro?ej. Ma sie dobrze wybi? i mie? dobr? miesno?? to uzyskuje najwyzsz? cen?. A u mnie w chlewni musz? tak kompinowa? z zywieniem i obs?ug? ?eby wysz?o tanio. Wtedy zarabiam i o to chodzi w produkcji. ?adne swinie to moga hodowa? mi?osnicy wystaw hodowlanych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość

PostWysłany: 14:57 Nie 22 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rolnik napisał:
podajcie link odno?nie informacji jak inseminowa? krowy moze jakie? opisy ze zdj?ciami jak macica powi?ksza si? podczas ruii zasady ,temperatura itd....

Czy?by? ho?dowa? zasadzie
Ka?dy rolnik postepowy sam zap?adnia swoje krowy ?? Rolling Eyes
Powrót do góry
rolnik
Gość

PostWysłany: 10:47 Nie 22 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podajcie link odno?nie informacji jak inseminowa? krowy moze jakie? opisy ze zdj?ciami jak macica powi?ksza si? podczas ruii zasady ,temperatura itd....
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 07:56 Nie 22 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Go?? x napisał:
?adniejszy w sensie lepiej wybudowany, jak to w Penarlanie mówi?, ?adniejszej konformacji, wieksze oko pol?dwicy itp.

Co to znaczy wybudowany i co to znaczy konfromacja
Pisz jasno i konkretnie o co chodzi a nie zaciemniaj jak sprzedawca Penarlanu,
Cos mi sie zdaje ze te posty to ukryta reklama
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: 00:13 Nie 22 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprzedajesz prosieta?
Powrót do góry
Go?? x
Gość

PostWysłany: 00:01 Nie 22 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie nie ma, ale sa tacy, co zyski z tuczników widza tylko na rozliczenu z zak?adu miesnego. Jak dla mnie to tucznik tez ma szybko urosn?? i ma?o zje??, na tym mnie nikt nie oszuka Wink Ale jak sprzedaje prosi?ta to klient "kupuje oczami" i mi potem nie marudzi, ?e miesno?ci niema.
Powrót do góry
hans

PostWysłany: 23:57 Sob 21 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Go?? x napisał:
?adniejszy w sensie lepiej wybudowany, jak to w Penarlanie mówi?, ?adniejszej konformacji, wieksze oko pol?dwicy itp.

wybacz ale w dzisiejszych czasach ma by? szybko i tanio czyli mozna dyskutowa? o miesno?ci , zuzyciu paszy, przyrostach ale czy wysoko?? oka poledwicy ma jakie? znaczenie-dla Ciebie , moze dla zak?adów miesnych tak ......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Go?? x
Gość

PostWysłany: 23:39 Sob 21 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
hans

PostWysłany: 23:11 Sob 21 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Go?? x napisał:
Polecam Ci prywtn? stacje Insefarm ze ?mi?owa. Maj? tam nasienie knurów P76, nie jest blisko Gda?ska, ale ja mieszkam na wschodzie Polski i mi nasienie przysy?aj?, idzie dosy? sprawnie, dzisiaj zamawiasz jutro masz. Koszt nasienia to 14 z? netto z kateterem. Moga Ci? tez przeszkoli?. A co do knura P76 to najlepszy na rynku, szybkie tempo wzrostu i dobra mi?sno??! Ja teraz du?o kryj? Neckarem, tempo wzrostu niewiele d?u?sze, a tucznik jeszcze ?adniejszy. Pozdro.

co rozumiesz pod s?owem "tucznik jeszcze ?adniejszy" ??????????? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Go?? x
Gość

PostWysłany: 22:19 Sob 21 Sty 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
oli007

PostWysłany: 16:02 Sob 21 Sty 2006    Temat postu: Firmy zajmuj?ce sie sztucznym zap?adnianiem Loch. Odpowiedz z cytatem

Chcia?bym sie dowiedzie? czy ma ktos namiary na tak? firm? w pomorskim, jak najbli?ej gda?ska. Wskazane by by?o te? powiedzie? czy wed?ug was s? dobzi, jaka cena, jakie ?winie po tym. Z óry dzieki za odpowiedzi:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierz?ca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: