Skocz do zawartości
ormo

gospodarstwo od zera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od zawsze fascynowała mnie praca na roli do dzisaj nawet pomagam u wuja. Do roku 14 lat przebywałem zawsze na wakacjach u dziadka na gospodarstwie 12h z kombajnem (bizon super) 2 traktorami (c-330 i mf-255) oraz całm osprzętem (orkan pługi brony,kultywatory,siewniki,rotacyjna itd.

Ziemia została budynki również jednak maszyny zostały sprzedane,nikt nie myslał że będe chciał zostać na gospodarstwie.

 

 

 

Narazie chodzę do liceum potem zamierzam isć na uniwerek przyrodniczy do Poznania na wydział rolniczy.

I mam takie zapytanie czy dofinansowania młody rolnik dotyczą również tych zaczynajacych od zera?

Jaka to jest suma? Kiedys ktoś mówił że ok 100tys-za ta cenę maszyny niskiej klasy kupi się wszystkie na gospodarstwo.

 

Czy myslicie że na 12ha dać lepiej sobie spokój i na uniwerku poszukać pięknej pani z gospodarstwem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokoj z rolnictwem,szczegolnie z takim arealem to nie widze szans,

 

 

drugi sposob jest znacznie lepszy i przyjemniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam widzisz odpowiedzi na Twoje pytanie są zdeterminowane specyficznym rodzajem mentalności wykształconej wśród rolników, stąd należy się poważnie zastanowić czy należy włączyć się do systemu samo-powtarzania błędów czy też rzucić nowe światło na działalność rolniczą - praca to nie tylko odciski na dłoniach, ból kręgosłupa oraz stres, dla mnie rolnictwo to dodatkowe źródło utrzymania (ostatnimi czasy nie najgorsze), odskocznia od rzeczywistości (niepowtarzalny klimat) ale przede wszystkim kontynuacja pewnych postaw ze szczególnym naciskiem na ich wyprostowanie (odejście od modelu rolnika wszechpracującego i wszechwiedzącego); w żadnej innej działalności nie ma tyle swobody, ale dziewczyne to raczej zabierz do miasta (na wsi zdecydowanie się zmarnuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba pozostane przy planie B ;D

Dzięki za rade;)

Może jakaś piękna pani którą pokocham bedzie potrzebowała gospodarza;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego Kissmy

a masz wieprzki

 

wyłącznie w zamrażarce;D

też bym tak chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...