Skocz do zawartości
betina

zakładanie agroturystyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,jestem na tym forum po raz pierwszy dlatego nie bardzo orientuję się w jaki sposób pisze się posty.Chciałabym prosić o wskazówki ,gdzie i w jaki sposób szukać sponsora i czy w ogóle jest możliwe znalezienie sponsora. Od dwóch lat mieszkam w pięknej okolicy ale nie daleko od miasta Przemyśl. Mam działkę o pow.0,5h i duży budynek gospodarczy,który chciałabym przekształcić na mały pensjonacik(ok 5 pokoi).Działka jest pięknie zadrzewiona a z jednej strony graniczy z lasem.Koło mojego domu biegnie trasa rowerowa i dla turystów pieszych.Niedaleko od miejsca w którym mieszkam znajduje się "Fortyfikacja"wojenna bardzo często zwiedzana przez turystów,natomiast cała okolica jest iście bieszczadzka.Od samego początku kiedy tu zamieszkałam myślę o otworzeniu Agroturystycznego pensjonatu ( bazy wypadowej )dla ludzi którzy uwielbiają takie miejsca a zapewniam że w tych stronach jest co zwiedzać.Dowiadywałam się o fundusze unijne ,oczywiście jest taka możliwość ale potrzebny jest jak zwykle wkład własny i to połowę takiej inwestycji.Boję się zaczynać z bankami ,dlatego pomyślałam ze spróbuję poszukać sponsora ale nie wiem czy jest to realne?!Proszę każdego ,kto mógłby coś na ten temat poradzić-będę wdzięczna!!![/u]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardziej powinnaś szukać INWESTORA, a nie SPONSORA.

Myślę, że sponsora to większość na tym forum by chciała mieć ).

 

Na marginesie, to wydaje mi się że bardziej będziesz narażona na stres i może jeszcze coś gorszego, w przypadku niepowodzenia jeśli skorzystasz z kapitału INWESTORA, a nie banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zainteresowanie a tak w ogóle to może masz rację!!!Z drugiej strony z bankami też nie zawsze jest to proste.Oni mają swoje warunki ,które niestety trzeba spełniać.Tak szczerze mówiąc u nas w Polsce bardzo trudno jest z czymkolwiek wystartować jeżeli nie masz własnego zaplecza finansowego...

A tak przy okazji pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Betina - ale pamiętaj, tak banki stawiają warunki ale Inwestor postawi wyższe wymagania i będzie miał wyższe oczekiwania odnośnie przyszłego zwrotu z inwestycji, bank będzie napewno tańszy.

Jeszcze jedno - na taki cel możesz popytać w BGŻ lub w Bankach Spółdzielczych o kredyt preferencyjny, dzisiaj coś ok 2% oprocentowanie.

Możesz sama poczytać trochę na:

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/pomoc-krajowa/pomoc-krajowa-po-01052007.html

1) Kredyty z dopłatą ARiMR do oprocentowania

 

* Symbol nIP

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę,trochę boję się kredytów ale myślę że gdyby udało się zdobyć kredyt na dobrych warunkach i z tak niskim oprocentowaniem ,to by było coś.Miałabym wtedy duże szanse na sporą dopłatę z unii. Mam dużo fajnych pomysłów i bardzo chciałabym je zrealizować,nie chodzi mi o zwykłą agroturystykę .Dzięki za linka ,jakbyś jeszcze wiedział coś ciekawego na ten temat bardzo proszę o podpowiedź ,będę wdzięczna.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...