Skocz do zawartości
Gość STEPTYK

Sano lub inni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Z KTOREJ FIRMY KONCETRATY BYSCIE MI POLECILI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A dla jakiej grupy zwierząt mają być te koncentraty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

DLA WARCHLAKOW I TUCZNIKOW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stosuję koncentraty LNB od 6 lat i nigdy nie zmienię firmy. Świnie tylko jedzą i śpią. Nie mam żadnych problemów. Efekty na koncentratach sa porównywalne jak na premksach. naprawdę.

Gorąco polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Stosuję koncentraty LNB od 6 lat i nigdy nie zmienię firmy. Świnie tylko jedzą i śpią. Nie mam żadnych problemów. Efekty na koncentratach sa porównywalne jak na premksach. naprawdę.

Gorąco polecam

 

Nigdy nie mów nigdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Nigdy nie mów nigdy

 

PIękny nick. Sam go wymyśliłeś?

Za mądry to ty nie jesteś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z KTOREJ FIRMY KONCETRATY BYSCIE MI POLECILI

 

Najprościej - wybierz firmę, która ma najlepszego doradcę na twoim terenie (tylko od świń, nie od kur). Powinien poświęcić Ci chodź trochę czasu, za to bierze pieniądze.

 

Jeśli pytasz o koncentraty, to większośc z wymienionych kompanii ma w ofercie tylko uniwersalne koncentraty - w/g mnie to dla solidnej świni to co na etykiecie to trochę mało (trzeba uzupełnić białko soją, a energię olejem)

 

Pod rozwagę podaję jeszcze Kaudijs, Ekoplon i Vipasz - mowa o koncentratach.

Pracuję w jednej z nich

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Z KTOREJ FIRMY KONCETRATY BYSCIE MI POLECILI

 

Najprościej - wybierz firmę, która ma najlepszego doradcę na twoim terenie (tylko od świń, nie od kur). Powinien poświęcić Ci chodź trochę czasu, za to bierze pieniądze.

 

Jeśli pytasz o koncentraty, to większośc z wymienionych kompanii ma w ofercie tylko uniwersalne koncentraty - w/g mnie to dla solidnej świni to co na etykiecie to trochę mało (trzeba uzupełnić białko soją, a energię olejem)

 

Pod rozwagę podaję jeszcze Kaudijs, Ekoplon i Vipasz - mowa o koncentratach.

Pracuję w jednej z nich

 

Panie Grower, bzdury Pan plecie i nie zna Pan ofert tych jak to Pan określił "kompanii"

Jeżeli jest Pan doradcą jednej z trzech wymienionych firm lub jeżeli Pan się za takiego uważa to powiem Panu żeś jest (słowo zostało usunięte) a nie doradca, bo nic Pan nie wiesz na temat konkurencji więc za co Panu płacą?

Ponadto jako doradca to powinien Pan wiedzieć że w dawkach dla określanych przez Pana jako "solidnych" świń dawno już nie bilansuje się białka a wybrane aminokwasy - które i ile to proszę się dokształcić we własnym zakresie lub poprosić szefa aby Panu powiedział na ten temat pare słów

 

A poza tym to życzę wszystkiego najlepszego

 

Finiszer

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Z KTOREJ FIRMY KONCETRATY BYSCIE MI POLECILI

 

Najprościej - wybierz firmę, która ma najlepszego doradcę na twoim terenie (tylko od świń, nie od kur). Powinien poświęcić Ci chodź trochę czasu, za to bierze pieniądze.

 

Jeśli pytasz o koncentraty, to większośc z wymienionych kompanii ma w ofercie tylko uniwersalne koncentraty - w/g mnie to dla solidnej świni to co na etykiecie to trochę mało (trzeba uzupełnić białko soją, a energię olejem)

 

Pod rozwagę podaję jeszcze Kaudijs, Ekoplon i Vipasz - mowa o koncentratach.

Pracuję w jednej z nich

 

Panie Grower, bzdury Pan plecie i nie zna Pan ofert tych jak to Pan określił "kompanii"

Jeżeli jest Pan doradcą jednej z trzech wymienionych firm lub jeżeli Pan się za takiego uważa to powiem Panu żeś jest (słowo zostało usunięte) a nie doradca, bo nic Pan nie wiesz na temat konkurencji więc za co Panu płacą?

Ponadto jako doradca to powinien Pan wiedzieć że w dawkach dla określanych przez Pana jako "solidnych" świń dawno już nie bilansuje się białka a wybrane aminokwasy - które i ile to proszę się dokształcić we własnym zakresie lub poprosić szefa aby Panu powiedział na ten temat pare słów

 

A poza tym to życzę wszystkiego najlepszego

 

Finiszer

 

Pozdrawiam

 

 

Panie Finiszer,

Z mojej krótkiej wypowiedzi wyciągnął Pan kilka wniosków, nie do końca dla mnie zrozumiałych, oraz jedną obraźliwą opinię dotyczącą mojej skromnej osoby:

 

1) Skąd wniosek, że nie znam oferty konkurencji? Przecież nie podawałem żadnych faktów, mój post dotyczył raczej tzw. koncentratów uniwersalnych

2) Oczywiście, chylę czoło przed specjalistyczną wiedzą na temat bilansowania aminokwasów, pewnie z braku czasu nie podzielił się ze mną Pan uwagami na temat aminokwasów strawnych (pytałem szefa, podobno jest coś takiego).

3) Jakoś zawsze zdawało mi się, że białkiem można podciągnąć aminowkasy. Dlatego proponowałem "dorzucenie" soi bądź innego surowca białkowego. nie znam tańszego sposobu (i prosze Pana o powstrzymanie się od cennych uwag na temat aminokwasów syntetycznych, czy też zwiększeniem udziału koncentratu w stosunku do zaleceń z etykiety)

 

W zasadzie nie byłoby mojej wypowiedzi, gdybym nie został przez Pana nazwany (słowo zostało usunięte) - pracuję w jednej z wymienionych firm, co spełnia Pański tryb warunkowy. Łatwo pisać anonimowe insynuacje, ciężej napisać odpowiedź na proste pytanie zadane w tytule postu.

 

A tak zupełnie prywatnie - bo nie rozumiem intencji - podpadł Panu jakiś doradca/sprzedawca/przedstawiciel/technolog, czy też jako jednego z wyżej wymienionych frustruje frustruje Pana konkurencja?

 

Z wyrazami szacunku

 

Grower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szanowny Panie Grower

Jestem tylko zwykłym, "anonimowym" producentem trzody chlewnej i dlatego nie mogę z Panem polemizować na prezentowanym przez Pana poziomie teoretycznej wiedzy z zakresu żywienia jak Pan to trafnie określił "solidnych" świń.

Mój post nie był absolutnie obraźliwy, bo jako jeden z szerokiej rzeszy klientów wytwórni pasz jestem narazony na ryzyko poniesienia konsekwencji finansowych i nie tylko wynikających z błędów i niewiedzy pracowników tych firm. Wielokrotnie odczułem to na własnej kieszeni i bardzo proszę nie ograniczać mnie w wypowiedziach zawierających ostre sformułowania pod adresem różnej maści ludzi zajmujących się działalnością zwaną powszechnie jako tzw "doradztwo". Na forum wystapił Pan anonimowo bez określenia przynalezności do którejś z trzech firm, ajedna z nich tzn Ekoplon jest wg mnie do niczego / jedna nieudana kompletnie próba żywienia tuczników koncentratem specjalistycznym !!!/ , Vipaszu nie znam bo produkuję na południu Polski a Koudijs cenię zarówno ja jak i moi sąsiedzi - producenci mleka.

A co do jak to Pan nazwał prostego pytania w tytule postu.

Jeżeli takie pytanie uważa Pan za proste to:

a/ za krótko Pan robi w tej branży

b/ jest Pan krótko po szkoleniu firmowym i uwierzył Pan we wszystko co Panu zaserwowano przez dyrekcję, technologów etc

Decyzja o wyborze firmy trwa w moim przypadku od trzech do sześciu miesięcy. Zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest również zaufanie do tego co oferuje producent. Jeżeli koncentrat 15% dla tuczników ma gwarantować produkcję na poziomie oczekiwanym przez klienta to tak ma być!!!

Stąd m.in. moja irytacja na "doradztwo" wielu Panów doradzaczy sugerujących zwiększenie udziału koncentratu albo dokupienie i dosypanie śruty sojowej.

Proszę się nie obrażać a od czasu do czasu próbować wejść w skórę ciemnego, tępego i niedouczonego producenta, kupuje Wasze produkty, płaci za nie i potrafi być upierdliwy kwestionując ich jakość.

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Starszy kolega

Finiszer

P.S. No chyba jednak robi Pan w tej branży dłużej skoro uważa się Pan za Growera, ale wielu Pańskich kolegów to naprawdę jeszcze "prestarterki" w zakresie wiedzy teoretycznej i praktycznej koniecznej przy produkcji trzody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wg mnie

Koncentraty dla macior: Provimi

Koncentraty dla tuczników: LNB, BASF, Sano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Wybierając firmę wybierasz doradcę. Większość produktów ( porównując etykiety) od czasu pojawienia się na rynku protamino premium jest bardzo podobna, podobie jak ceny. W związku z tym ogromnego znaczenia nabiera serwis. Jest kilka firm których doradcy to naprawdą fachowcy. Z moich doświadczeń wynika, że wiedzą nie grzeszą dorady Dossche, Ekoplonu i LNB.

Doradcę z Sano, Provimi lub BASF zaproś na rozmowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

lnb produkty moze i ma dobre ale doprosic się o ułozenie dawek to jest cos jak juz wie ze i tak kupujesz to zwleka miesiąc zanim przyjedzie tak jest przynajmniej w kujawsko pomorskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
lnb produkty moze i ma dobre ale doprosic się o ułozenie dawek to jest cos jak juz wie ze i tak kupujesz to zwleka miesiąc zanim przyjedzie tak jest przynajmniej w kujawsko pomorskim

 

Zgadzam się. Doradcy LNB do pracy się nie kwapią. Jak już się pojawią to potrafią wymyśleć takie rzczy że włos na głowie się jeży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

osobiście polecam vitamex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
osobiście polecam vitamex

 

Cześć Kazik!

 

Ja polecam Koudijs

 

Pozdrawiam Opolszczyznę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odnosnie lnb dzisiaj przy zmieniających sie często cenach komponentów do produkcji pasz ważna jest szybkośc działania przedstawicieli, z innymi firmami np trouw nutrition nie ma zadnego kłopotu sano wcale,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
osobiście polecam vitamex

 

Cześć Kazik!

 

Ja polecam Koudijs

 

Pozdrawiam Opolszczyznę

 

Cześć Piolip, cześć Kazik

 

Ja polecam firmę Grempish

 

Pozdrawiam całą Polskę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tylko nie sano!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! josera blattin to firmy którym można zaufać oferują profesjonalne doradztwo dobre produkty a nie tak jak w sano dbałośćią o reklamę a nie o produkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na codzień interesują mnie świe ale u sąsiada widziałem dawke dla krów mlecznych zrobioną przez "specjaliste" z josery. Gościu wpakował 20 kg młuta prowarnianego na szt dziennie. Za taki serwis to ja dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A co to jest blattin? Czy to jakaś firma nawozowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

blattin-produkuje premiksy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

trzeba myśleć nad wszystkim tzn jest duża rotacja wśród przedstawicieli handlowych dawka woparciu o program komputerowy nie wystarcza przeciez każdy hodowca ma jakieś doświadczenie w hodowli i zdrowy rozsądek i dostęp do internetu i fachowych czasopism .... a pozatym polecam własne mieszanie pasz!!!!!!!!!!!!!!! wychodzi taniej i bezpieczniej!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...