Skocz do zawartości
miecio

poszukuję plantatorów rzepaku i gryki (pszczelarz)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję plantatora który planuje w roku 2011 i kolejnych latach uprawę rzepaku, gryki lub innej miododajnej rośliny, z małopolski z rejonu powiatu limanowskiego i powiatów sąsiadujących (nowy targ, myślenice, wieliczka, bochnia, brzesko). Nawiążę chętnie współpracę jeżeli umożliwi mi ustawienie uli na swojej plantacji (w 2011 roku od 10-20 uli,w kolejnych latach 20-40 uli).

Ewentualne oferty proszę umieścić w tym temacie lub wysłać na maila barttekn@poczta.onet.pl, najlepiej z numerem telefonu.

 

Nie wiem czy w dobrym miejscu napisałem, ponieważ piszę pierwszy raz na forum. Jeżeli nie to proszę moderatora o przeniesienie tematu do innego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do wielkopolski za kilka słoików miodu chętnie nawiążę współpracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mieszkam w wielkopolsce. Ale widząc plantację roślin w waszym rejonie, zazdroszczę trochę pszczelarzom. U mnie niestety jest straszne rozdrobnienie gospodarstw i znalezienie plantatora rzepaku, który by miał chociaż 10 ha plantację graniczy z cudem. A o gryce to chyba mogę jedynie pomarzyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam w świętokrzyskie, w 2011 mam zamiar siać grykę, od dwóch lat sieję facelię też roślinę miododajną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak zdażają się jeszcze mało świadomi i pryskają podczas kwitnienia na robaka który wtedy jest pożyteczny. Pozatym w tym roku aura nie sprzyjała. Mój wójek miał pasiekę obok mojego rzepaku 7 ha a pszczoły przez deszcz nie latały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku aura dała ostro w kośc pszczelarzom. Zbiory miodu byłu o 50-60% niższe niż zwykle. Jeżeli chodzi o nie świadomych rolników i pryskających na robaka. Między innymi dlatego piszę na forum, aby znaleźc osobę z którą da się dogadac i porozmawiac. W ciemno nigdy nie wywiózł bym pasieki na pożytek, bo raz już miałem z tego powodu nieprzyjemną sytuację jak właściciel sad opryskał owadofosem o 12 w południe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo ze padal desz to u mnie, gdzie pszczoly jak to sie mowi chodza na rzepak na piechote, ojciec zebral najwieksza ilosc tego towaru ze wszystkich 4 pozytkow (rzepakowy, akacjowy, gryczany, lipowy). Jak maja blisko do plantacji to wystarcza 2-3 ladne dni i nanosza. Ale u nas w promieniu kilometra jest ok.15ha rzepaku, na 20 warszawskich zwyklych to juz full. Takze szukaj kogos do wspolpracy bo z rzepaku to naprawde mozna niesamowicie wykrecic. ciekawostka jest to ze krystalizuje juz po 4-5dniach;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku kupowalem ule z okolic Czestochowy i wiem ze tam sa duze arealy gryki, lipy tez sporo, z rzepakiem ciezko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wiem, że rzepak jak jest dobry rok potrafi pięknie nektarowac i naprawdę sporo miodu można zebrac. Niestety nie maiłem okazji wywieźć moich pszczół na ten pożytek. Widze jednak, że ciężko będzie znaleźc kogokolwiek z moich stron z rzepakiem, bo odzew jest naprawdę kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

żeby nie tworzyć nowego tematu.

Ja również jestem zainteresowany plantacją maliny, rzepaku, facelii, gryki, nostrzyku, gorczycy lub innych roślin miododajnych.

 

Okolice, które są w moim zasięgu to powiedzmy tak trasa warszawa > mińsk maz > siedlce > biała podlaska.

Oczywiście też obok trasy w promieniu około 20 km.

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany lub ma jakieś pytania to zapraszam.

 

warselek@op.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od mińska 30 km w stronę ostrowi 15 ha mieszańca rzepaku. Jakby ktoś był chętny to zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję plantacji gryki w małopolskim, śląskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim. Najadę ją moimi pszczołami, co zwiększy Twoje plony. tel. 888-045-810

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...