Skocz do zawartości
pici

Czy warto założyć GRUPĘ PRODUCENCKĄ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno w ODR w Piotrkowie Tryb. odbyło się szkolenie na temat zakładania grup producenckich w ekologii (nie byłem a szkoda). Znajomy bardzo mnie namawia do stworzenia takiej grupy. Jednak po przejrzeniu kilku stron z aktami prawnymi trochę się przeraziłem - choć pokusa jest duża.

Proszę Was o opinie w tym temacie. Może ktoś już działa w takim tworze. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się noszę już od roku z zamiarem założenia grupy.Niestety jednak przepisy przerażają rolników z mojego terenu.Ja na takim szkoleniu byłem i uważam że wszystko jest dla ludzi i do zrobienia.Wiem napewno że w grupie siła.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blisko mnie jest grupa producencka.....najprezniej działajaca w województwie....az miło popatrzec jak sobie wszystko urzadzili, hale, magazyny..sprzet...to grupa producentów warzyw i widac ze maja kasy jak lodu!!...nawet kupuja produkty od okolicznych rolników...wiec korzystaja tez rolnicy indywidualni bo moga drozej sprzedac niz przetwórni

Jest tez druga grupa.....tzn była bo zbankrutowała:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz kwestii formalnych problemem będzie też dogranie się w kwestii jednego rodzaju uprawy. Ja hoduję świnie złotnickie na razie mam lochy i sprzedaję prosiaki, znajomy ma tylko uprawy rolne a następny bydło mięsne.

Tak więc mamy po trochu i różności.

Zapraszam do współpracy ekologów z powiatu radomszczańskiego i ościennych. Niestety na pomoc ze strony naszego ODR-u to za bardzo liczyć nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...