Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:57 Pią 28 Kwi 2017

Cena brojlera
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1992, 1993, 1994  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
polikarp89

PostWysłany: 15:55 Pią 28 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox, piszesz tak jakby forum czytało 90% wszystkich polskich hodowców. Daj sobie spokój chłopie, tym pisaniem nic nie zmienisz. Szczycisz się, jak sprawdzają się Twoje prognozy a gdzie byłeś jak nie miały one pokrycia w rzeczywistości? Przestań się tak produkować bo to naprawdę niczemu nie służy, a jak się czyta to forum i widzi się na każdej stronie słowa "krach, osiołki itp." to się wszystkiego odechciewa. Jak w każdej branży przychodzi kryzys, do tej pory drobiarze mieli się za nie wiadomo kogo i teraz przyszedł kres. Przykre to ale prawdziwe, że kolejna gałąź gospodarki nie przynosi zysku za ciężką pracę, EKONOMII nie oszuka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
żeldrob

PostWysłany: 12:42 Pią 28 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znudziło Ci się ? Chyba nie bo ja też czasami nie potrafie się powstrzymac Laughing Hodowcy będą wstawiać niezależnie od ceny zywca i produkować dopóty , dopóki wytwórnie pasz będą ich kredytować. Kwestia jak długo ,ale juz chyba niezbyt dlugo bo w paszarniach zaczyna się reset Confused czyli zastanawianie komu jeszcze dać , a komu już nie.
Ale mamy przecież "wolny rynek" więc kazdy może sobie produkować ile chce i kiedy chce Razz Gdyby glupota miala skrzydla to drobiarze fruwaliby jak gołębice Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 12:16 Pią 28 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby te debile nie trzymały kur na jak zawsze ostatnią chwilę, to by się tak nie zagotowało.Po majówce powinno się poprawić, niestety hodowcy chcieli się wysprzedać, ale handel też się chciał wyprzedać i zmniejszył zamówienia, do tego przez pogodę zmniejszył je podwójnie.I mamy problem
Gdybyście mnie posłuchali i sprzedawali w wadze 2.5kg wszystko co było , to dziś bylibyście puści i cena by została, a tak znów zrobiliście sobie sami jazdę gołymi jajami po nieheblowanej desce.Pisałem tydzień temu - przed tak długim weekendem wszystkie ubojnie i hurtownie nie pozwolą sobie na jakiekolwiek stany magazynowe.Gdyby to był normalny weekend było by ok.Na cały maj jest kury generalnie bardzo dużo.Braki jakieś mogą wystąpić dopiero w czerwcu.Nie wcześniej.Potem cały lipiec znów kur w opór i braki w sierpniu.Tyle
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 11:04 Pią 28 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeech - rzekł baca do owieczki - żebyś ty tak jeszcze obiad ugotowała :wink:
------- ceny w dół od nowego tyg.
Powrót do góry
j p

PostWysłany: 08:53 Pią 28 Kwi 2017    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Medox ty jesteś hodowca ? A jeśli jesteś to napisz kiedy ty wstawiasz i kiedy sprzedajesz, to może co niektórzy ci mądrzejsi wstawialiby razem z toba, i sukces cenowy pewny
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:28 Pią 28 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Kilka dni po Świętach może lekko zassać i coś drgnie, ze 20gr może.
ALE zaraz potem - zobaczycie co się stanie przed długim weekendem.Weekend jest bardzo długi , a kur na ten weekend już zaczyna się masa. KAŻDY, w tym wielcy typu Cedrob, będą chcieli się wyczyścić przed tak długim weekendem z towaru.Cena walnie przed weekendem bardzo mocno w dół.Na bank.Wypada dużo dni ubojowych , a od początku maja do niemal końca maja kur, jak wszyscy wiemy, jest mega dużo.
Zalecam więc wykorzystać tydzień po Świętach i sprzedawać co tylko jest, bo to będzie dosłownie kila dni ssania i ewentualnego wzrostu

DO OSŁÓW I IMBECYLI (nie do wszystkich,tylko do nich), którzy przytrzymali kurę na ostatnie dni przed weekendem majowym. To wyżej , to mój post sprzed równo dwóch tygodni (14 kwiecień) . Czy stało się tak jak napisałem ?? Ano jak widzicie dokładnie tak
Myśleliście, że jak w marcu cena była 3.70 mimo , że prognozowałem 2.70 , to teraz będzie już odwrotnie niż napiszę????????????? Głupcy, marzec był EWENEMENTEM!!!!!!! spowodowanym ptasią grypą, ubojami i strefami, a także sytuacją w całej UE
Debile jak zobaczyły 3.70netto , to powsadzały kury (nawet masę ludzi koło mnie , którzy mieli przerwy zimowe) bo liczyli , że taka cena powtórzy się za 6tygodni, bo pewnie jest mało kurczaka i stąd 3.70 i oni obsadzą i za 6 tygodni, też będzie 3.70 Laughing Laughing Laughing Laughing To mają. 2.90 Laughing Laughing A będzie jeszcze taniej.Na weekend i aż do 20maja towaru jest nie do ubicia osły, a w czerwcu brak..... Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 08:26 Pią 28 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DzikiJoe napisał:

Odliczenie VATu od podatku dochodowego? To chyba jakiś żart. Nie obrażając nikogo, to jest analfabetyzm ekonomiczny, podatkowy, o boże... Może dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie jakichś kursów z podstaw działania systemu podatkowego dla hodowców. Człowieku, przecież Ty obracasz setkami tysięcy złotych, jak nie milionami, co dwa miesiące. Nie boisz się?

Fakt, sformułowałem to w sposób bardzo nieczytelny i prowadzący do niewłaściwej konkluzji. Można było to zrozumieć na opak. Nie w mojej intencji było mieszanie VAT i dochodowego. Chodziło mi o niemożność wrzucenia w koszt uzyskania przychodu, jeśli płatność zostałaby dokonana po terminie. Czyli stworzenie podwójnego bata. Reagujesz strasznie nerwowo. Wink
Opisane rozwiązanie, wymusiłoby szybszy obrót kapitału. I uniemożliwiłoby kredytowanie się jednych podmiotów kosztem drugich. Prym tu wiodą duże sieci handlowe.
Dlaczego jest opór żeby tego nie wprowadzić ? Otóż korzysta na tym US, kredytując się niejako na przedsiębiorcach. Bo Sprzedający VAT musi odprowadzić do US po rozliczeniu m-ca a kupujący odzyskuje VAT dopiero po dokonaniu płatności. Przez różnicę między terminem a realną płatnością US obraca sobie VATem.
PS. Ja nie produkuję brojlera, ja w/w kwotami obracam nonstop bo mam produkcję jaj konsumpcyjnych gdzie terminy realnej płatności 60+ nie należą do rzadkości. Sad
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 08:16 Pią 28 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teściu ! 2,90 - mamy fajny biznes ...... Crying or Very sad
Niestety lepiej nie będzie i pomału trzeba się oswajać z myślą o zakończeniu produkcji przynajmniej dla tych co cały czas pracowali na wolnym rynku Crying or Very sad
Poza przełomem lutego i marca ceny nie ma od siedmiu miesięcy......
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 08:15 Pią 28 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bedzie taniej mozliwe 2,6 -2,5 po prostu jest was o 30% za duzo maj najgorszy od 15 lat lipiec tez kolo 3 wrzesien 2,5 i zaden Singapur tu nie pomoze
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 07:17 Pią 28 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MK podaje ceny 2,90 i strzałki w dół o kurczę, ktoś może zweryfikować? Ja zbywam za 3 tyg i aż strach mnie bierze.. nie, nie nakładalem licząc na majówkę kpmunie itd! Zwyczajnie zamówione pisklęta musiałem odebrać z wylęgarni a harmonogram tak się ułożył
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 22:09 Czw 27 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziki zapominasz chyba , że hodowcy zostają przymuszani do podpisywania umów na terminy jakie sobie ubojnia życzy . A jak się nie podoba to idź do innej Evil or Very Mad Sama ustawa o vat jest o.k. poza "furtką" , ktora wlasnie umożliwia dowolne ( załóżmy ) ksztaltowanie terminu Twisted Evil Poza tym co ma do tego miesięczna deklaracja ? Shocked Są ubojnie , które płacą 10 , 14 , 20 dni . To nie ma nic do rzeczy . Pisałem o maksymalnym terminie platności bez żadnych furtek dla kazdej hodowli ,a to dlatego ponieważ mięso to nie gwoździe leżące miesiącami w skrzynkach , to nie samochody , ktore od stania się popsują etc. Z naszych kurek , świnek + towary od wielu innych producentów czekających miesiącami na swoją kasę budują i rozwijają się biedronki i cala branża handlarzy. Terminy platności z kosmosu , półkowe, miesięczne , zwroty z obligatoryjna wymianą na inny towar to jest chore. Nie musisz mieć swojej kasy bo frajerzy producenci "dadzą" ci tyle towaru , że już po sprzedazy tylko jego części ( a dostawy muszą być ciągłe ) maja eldorado.
Ale masz racje - u drobiarzy tylko pełna księgowość jest w stanie cokolwiek zmienić w mysleniu , a przede wszystkim LICZENIU .
Kurna blaszka we wszystkich branżach szukają kosztów , a wręcz je zawyżają , a drobiarze te koszty ukrywają Shocked Shocked Shocked Nie rozumiem !
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 21:54 Czw 27 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No przecież piszę , że prawdy od drobiarza nie uslyszysz Mad Co do kosztów i przykładowego spozycia 1,5 kg - osoba , która pisze , że przy 3,2 jest zarobiona nie robi z kogoś głupka tylko z siebie samej. Przecież ceny pasz , pisklaków , opalu , leków , witamin , energii elektrycznej , plac dla pracowników ...... itd są wszystkim znane więc pisanie o jakichkolwiek zyskach przy wiadomych cenach sprzedazy świadczy po prostu o (słowo zostało usunięte)ectwie autorów Confused Chociaż mnie najbardziej wkur....aly gadki przedstawicieli paszowych i innych osobników , którzy jeździli po terenie i powielali z wielkim przekonaniem , że (słowo zostało usunięte)ki mówią prawdę , a innym się w dopach poprzewracalo bo chcą kokosów.
Dzisiaj mam satysfakcję ( taką głupią trochę , ale jednak ) kiedy placzą jak to hodowcy nie placą za paszę albo mają kolosalne opóźnienia w terminach , a oni przez to nie maja premii Razz No to pytam się - co się stało , że się zes.r.ało? Shocked Przecież niby zarabiali i kasa była więc gdzie jest teraz?
Matematyki , ekonomii nie oszukamy , a ja mam wrazenie , że kre.t.y.ni myslą iz od ciąglego powtarzania , że 3,20 daje zyski zwiekszy im stan na koncie. Śmieszne i załosne.
Swoją drogą od dawna już nie odwiedzam imprez drobiarskich bo jak sobie fermiarze popiją to chamstwo , buractwo , wulgarność i ego jak jaja slonia wychodzą na kazdym kroku.
Dzisiaj już jest placz , a bedzie jeszcze gorzej kiedy paszarnie i wylegarnie odmówią towaru w zamian żądając pełnego rozliczenia.
Wtedy się okaże , że braki finansowe i zadłużenie są porażające.
Powrót do góry
DzikiJoe

PostWysłany: 21:53 Czw 27 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:
Panowie nie myślcie że na żywcu tylko takie jaja.
Problem z terminem płatności dotyczy wszystkich branży.

Należało by zmienić ustawę o Vat i tam wpisać maxymalny termin płatności tj. 30 dni, powyżej którego VAT nie będzie zwracany przedsiębiorcy który termin płatności przekroczył. Jednocześnie uniemożliwiając odliczenie go od podatku dochodowego. Po przekroczeniu owego terminu należność (całość F-ry) ściągałby w osobie własnej US, tak jest w innych krajach. U nas nie.

Odliczenie VATu od podatku dochodowego? To chyba jakiś żart. Nie obrażając nikogo, to jest analfabetyzm ekonomiczny, podatkowy, o boże... Może dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie jakichś kursów z podstaw działania systemu podatkowego dla hodowców. Człowieku, przecież Ty obracasz setkami tysięcy złotych, jak nie milionami, co dwa miesiące. Nie boisz się?

Żeldrob, po Tobie też więcej spodziewałem się w tym temacie.
Aktualnie obowiązująca ustawa z dnia 16 listopada 2012 (trzecia deregulacyjna) mówi, że przekroczenie terminu płatności faktury, zaliczonej do deklaracji, o ponad 30 dni, wymaga korekty deklaracji. Zarówno deklaracji VAT jak i PIT.
Z polskiego na nasze: jeśli ubojnia przekroczy termin płatności o ponad trzydzieści dni, to przy następnej deklaracji składanej do US będzie musiała oddać VAT i podatek dochodowy odliczony w związku z zakupem żywca.
I tutaj dodatkowe pytanie do Ciebie: a dlaczego 14 dni? A może 7? Albo 3?
A no dlatego, że deklaracje składa się co miesiąc i możesz ustalić termin nawet 15 minut, a i tak czynność będzie mogła być przeprowadzona przy okazji najbliżej deklaracji.

Jedynie pełna księgowość wykluczy z rynku bizmesmenów w beretach z antenką.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 21:16 Czw 27 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Kto tu jest debil,cena spada wszedzie a taki glupek napisze ze 3 plus vat,to jak mu mozna odpisac.Lepiej informowac sie rzetelnie ze cena spada bo wtedy mozna z takiej rady skorzystac i szybko ptaka sprzedac

Wpis z początku 2005 roku spadło wtedy do 2.50 netto.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 21:13 Czw 27 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Tesciu"]Zeldrob napewno dużo w tym racji aczkolwiek jeśli rolnik lubi się przechwalać ze zebrał 13t pszenicy chociaż było 8, pilarz twierdzi ze robi 30 kubików a nie 3 w ciągu doby, piekarz bez mąki potrafi upiec chleb bo potrafi i koniec kropka! To drobiarze maja szczególnie jeden mankament.. prężnie paplajac na lewo i prawo jak to zrobił rzut 3,20 sr na spożyciu paszy 1,50 i dodatkowo przy koszcie produkcji dużo poniżej 3zl!! Panie!! 3zl to już zarobek przecież! Jezdzilem wiele lat na spotkania drobiarzy, żyłem trochę statystykami i zawsze dobijał mnie fakt jak np miałem ch.. 2 rzuty pod rząd i jadę taki zmotywowany ze ktoś miał podobny problem i go wspólnie rozwiążemy:) a wracałem zawsze z tymi samymi informacji pt "" u mnie super, idealnie kurka rośnie, na hali miałeś mokro? A to nie wiem, u mnie zawsze sucho praktycznie nie muszę doscielac.. plesniakowiec Ci się pojawił? Yy a co to?? Nie nie, nie miałem nigdy bo nawet mysz się nie utrzyma! Kupiłeś zboże za 500? O chłopie a ja wczoraj za 450!! Przepłaciłeś! 1,70 spożycie na swojej paszy? Wiesz, kupuje ale jak kręciłem swoje to najw to miałem
1,60!! Zle robisz pasze!!! O kurczę na ( wtedy) 60 tys sztuk padło Ci 700 sztuk?? O Panie masę!! Mi na 100 tys pada max 500!! Zadbaj!![/

Jeden to raz powiedział że wstawił 29000 tyś. a jak na auta ładowali to mu 30200 wyszło taki sprytny 😄😄😄
Cała prawda Teściu !!!
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 20:52 Czw 27 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeldrob napewno dużo w tym racji aczkolwiek jeśli rolnik lubi się przechwalać ze zebrał 13t pszenicy chociaż było 8, pilarz twierdzi ze robi 30 kubików a nie 3 w ciągu doby, piekarz bez mąki potrafi upiec chleb bo potrafi i koniec kropka! To drobiarze maja szczególnie jeden mankament.. prężnie paplajac na lewo i prawo jak to zrobił rzut 3,20 sr na spożyciu paszy 1,50 i dodatkowo przy koszcie produkcji dużo poniżej 3zl!! Panie!! 3zl to już zarobek przecież! Jezdzilem wiele lat na spotkania drobiarzy, żyłem trochę statystykami i zawsze dobijał mnie fakt jak np miałem (słowo zostało usunięte) 2 rzuty pod rząd i jadę taki zmotywowany ze ktoś miał podobny problem i go wspólnie rozwiążemy:) a wracałem zawsze z tymi samymi informacji pt "" u mnie super, idealnie kurka rośnie, na hali miałeś mokro? A to nie wiem, u mnie zawsze sucho praktycznie nie muszę doscielac.. plesniakowiec Ci się pojawił? Yy a co to?? Nie nie, nie miałem nigdy bo nawet mysz się nie utrzyma! Kupiłeś zboże za 500? O chłopie a ja wczoraj za 450!! Przepłaciłeś! 1,70 spożycie na swojej paszy? Wiesz, kupuje ale jak kręciłem swoje to najw to miałem
1,60!! Zle robisz pasze!!! O kurczę na ( wtedy) 60 tys sztuk padło Ci 700 sztuk?? O Panie masę!! Mi na 100 tys pada max 500!! Zadbaj!!
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 14:56 Czw 27 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko chyba zapominasz o jednej rzeczy - WYNIKI !!!! Zorientuj się ( o ile ktokolwiek prawdę Ci powie
Mad ) w upadkach , kosztach leczenia , kosztach pracowniczych no i najwazniejsze współczynnik konwersji Confused Co z tego , że z racji duzych zakupów pasza wyjdzie im taniej skoro zdecydowanie tracą na konwersji i jakości . Za jakość ubojnie u nas niestety nie płacą , ale spozycia to już efekt bardzo dobrej paszy , pisklaka i oczywiście hodowcy . Jakoś nie widzę pana własciciela 10-czy 20 kurnikow łażącego codziennie po nich i bacznie obserwującego stada .Ci "wielcy" poza darciem mordy na pracowników , CZASAMI zaglądnięciem przez uchylone drzwi na halę i liczeniem kasy ni w ząb na hodowli się nie znają. Efekt skali w postaci dużego obrotu finansowego pozwala im tkwić w zludzeniach , że nie jest tak źle jak niestety jest!!! Przy wielu kurnikach generowane straty nie są tak widoczne jak przy 1 czy 2 , ale wierz mi one są . Cudów nie ma.
Chyba , ze jak pisze Medox walą mączkę Shocked Twisted Evil
Wtedy mozna to porownać np. do kosztów transportu uczciwej firmy kupującej paliwo samochodowe do kosztów firmy korzystającej z oleju opałowego Rolling Eyes Prokurator !!!
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 14:17 Czw 27 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zeldrob nie oszukujmy samych siebie ale wielcy maja zdecydowanie tańsze koszta produkcji od małych. Kontrakty na soję, ilość branego towaru jak np premixy itd powoduje niższa cenę. Pisklęta itd nie wspomnę bo wiem ze przy 120 tys mam trochę taniej od znajomego posiadającego 40tys sztuk aczkolwiek wiem ze inny gość mający 500 tys ma jeszcze taniej odemnie..
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 13:31 Czw 27 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
"I możemy se tu pogadać, a na północy sadzą fermy po 1mln w cyklu jak grzyby po deszczu i nikt tam jakiś forów nie czyta , bo nie ma czasu

I co w związku z tym Shocked Shocked Shocked Niech sadzą jak to okreslasz , niech sadzą Laughing Koszty mają podobne do tych mniejszych więc tylko smiać się z tego w jaki kanał sie pakują . Przy wykazywaniu strat skarbówka będzie im ciągle siedzieć na karku więc to co piszesz to niby co ma byc? Shocked Straszysz ? Że niby oni pozostana na rynku , a ci bez kredytów poplyną? Buhahahahahaha... Finał bedzie taki , że przekręcą jedną , drugą czy trzecią wytwórnię pasz na grube miliony , ogloszą upadlość i gowno im zrobią. A jak sami będą kręcić paszę to w kosmos (słowo zostało usunięte) dostawcow zbóż i innych komponentow. Na dłuższą metę to NIKT nie jest w stanie produkować za ceny poniżej 3,4-3,3 , a o cenach PONIŻEJ 3 nawet nie wspominam
Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 12:49 Czw 27 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wtf ??????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
filuś

PostWysłany: 12:43 Czw 27 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ukraincy chca zy holendrzy dunczycy niemcy bo to roznica my pchamy na zachod a oni tez chca byc wschodem
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:27 Czw 27 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Mimo kłopotów z eksportem produkcja piskląt brojlerowskich w naszym kraju ciągle rośnie. Ma to związek ze zwiększaniem mocy produkcyjnych przez polskich hodowców kurcząt rzeźnych, co generuje popyt na pisklęta."

Laughing Laughing Laughing Wy głupcy.

Wszyscy chcą produkować więcej

"Nie zwalnia rozwój ukraińskich przedsiębiorstw drobiarskich. Z najnowszego raportu finansowego grupy MHP - Myronivsky Hliboprodukt wynika, że sprzedaż w pierwszym kwartale tego roku wzrosła aż o 15 procent.
Ukraina chce eksportować więcej drobiu do Unii Europejskiej.Tegoroczne kwoty na wolny przywóz ukraińskiego mięsa wynoszą 20 tys. ton. Ukraińcy chcą zwiększenia limitu do 300 tys. ton"

Już niedługo , może jeszcze w tym roku na jesieni , dojdzie do sytuacji , że nie będzie ceny 3.10 czy 2.80 czy 2.70, tylko zwyczajnie nadwyżki trzeba będzie zutylizować, bo nikt tego nie kupi.Tym się skończy bańka drobiarska, która nadal rośnie.I możemy se tu pogadać, a na północy sadzą fermy po 1mln w cyklu jak grzyby po deszczu i nikt tam jakiś forów nie czyta , bo nie ma czasu
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 09:03 Czw 27 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprzednio była dokladnie taka sama sytuacja i osobiscie jej doświadczyłem Evil or Very Mad nie olałem wylęgarni bo mialem umowę - frajer ze mnie prawda?
sąsiad olał wylegarnie i nie wstawił , a ja taki solidny wstawiłem i oczywiscie wdupiłem bo cena z dopy Twisted Evil I co ? Sąsiad dostał odszkodowanie za utracone zyski , a ja pomimo , że straciłem dużo kasy dostałem kopa!!! Evil or Very Mad
Nie rozumiem jak mozna takie idiotyczne przepisy wprowadzać????
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 07:50 Czw 27 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://wlkp24.info/podwojnie-pokrzywdzeni-najpierw-ptasia-grype-teraz-panstwo/
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 07:42 Czw 27 Kwi 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bolki do tego doprowadziliscie swoim glupim budowaniem ze macie ceny 3 zl a za rok 2,7 i to nie zrobili ludzie hodujacy od x lat tylko glebie myslace ze w ciagu roku zrobia kariere stawiajac wszystko i caly swoj majatek zeby tylko miec kurnik i bardzo dobrze ze teraz po 3 jest i 0 zysku do tego dojdzie to ze jesien 2,8 na umowy sa wstepne przymiarki
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1992, 1993, 1994  Następny
Strona 1 z 1994

Skocz do: