Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować,
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:44 Pon 27 Mar 2017

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1978, 1979, 1980  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
R2

PostWysłany: 21:59 Nie 26 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://m.youtube.com/watch?v=VCH6n-OGSJA

Słowo na niedzielę

Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Stachu

PostWysłany: 21:32 Nie 26 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie z Tobą, niech lepiej sobie wszyscy przypomną ile kasy stracili przez kredytowanie innych długimi terminami a czasami nawet nawet upadłości ubojni się trafi, nie hoduje bo mnie na ten sport nie stać, liczyłem rownież na mnóstwo sposobów i mowię tego typu jakbyś miał więcej kurników to by zarabiał g w n prawda nikt drobiarzy nie nauczył liczyć, w produkcji roślinnej jest podobnie tylko są dopłaty do 2020 i póki co jest dobrze ale będzie kicha za 3 lata,
Hodować kury typu brojler, reprodukcja czy nioska tylko w formie spółki z o o lub komandytowej zadbajmy o nasz majątek tak by nie utopić się i potem tragedia w rodzinie, jest dużo nowych ferm, gdzie po prostu żyje sie z czegoś innego a rolnictwo to sposób na koszty. Mało kto decyduje sie na zakładanie społek z ograniczoną odpowiedzialnością bo boi sie przepisów i podatków, dotyczy to rownież małych firm jednak jak decydujemy sie na budowę kurnika za min. 1,5 mln to warto sie zabezpieczyć. Wszyscy mówią ze cieżko z ludźmi na kurnik jakby branża zarabiała i nie cięła kosztów to by nas było stać na dóbrą obsługę i do tego automatyzację.

żeldrob napisał:
Ja nie wiem więc chetnie poczytam kto na tym zarabia Rolling Eyes
(słowo zostało usunięte) mnie takie glupie pisanie - wiadomo kto , wiadomo kiedy i jak , wiadomo ile , wiadomo skąd etc.etc. Masz POTWIERDZONĄ wiedzę o przekretach , gnojeniu rynku powiedz o tym głosno , napisz oficjalnie ....... Jak nie masz to nie (słowo zostało usunięte) farmazonów .
Hodowcow się już nie czepiajcie bo oni mają przez ubojnie wyprane mózgi . Są zaprogramowani na (słowo zostało usunięte) w gnoju w imię zysków swoich ubojniowych panów. Jeszcze nie tak dawno wszyscy oburzalismy się na idio.tow , ktorzy podpisywali umowy na 3,40-3,50 . Od tego czasu ceny pisklat nie zmienily sie o grosz , a pasza wrocila do ceny ówczesnej. I co ???? (słowo zostało usunięte). Koszty ZEROWE mamy aktualnie na poziomie 3,50 i to bez amortyzacji czegokolwiek i podsuwane do podpisania umowy na cenę 3,20 Evil or Very Mad Co takiego się stalo w drobiarstwie , że ci , ktorzy mieli wczesniej koszty na poziomie 3,50-3,60 dxisiaj przy identycznych CENACH elementów skladowych ( niektore nawet wyższe ) mają koszty na poziomie 3,2 - 3,3 ???????? Noż (słowo zostało usunięte) mać liczę na sto tysiecy sposobów i ni (słowo zostało usunięte) nie wychodzi mi taniej niż 3,50 no może przy super wyniku 3,45 . Może inni prąd kradną , a na podworku mają kopanię węgla Shocked Może przez 5-5,5 tygodnia tresuja ptaki i te same wskakują do skrzynek , same się dogladają przez te trzydzieści kilka dni ??? Sloma z pola sama wjeżdża na kurnik od razu się rozścielając , a obornik sam idzie w drugą stronę ? No i pewnie (słowo zostało usunięte) obornik przyrzadzoy na 100 sposobów 3 razy dziennie Exclamation Woda to deszczówka zmagazynowana w ruskich cysternach z demobilu a cisnienie ją wypychajace jest z sily pioruna zmagazynowane w starej drewutni Exclamation Zero szacunku dla siebie samego , dla swojej rodziny , dla przyszłości swoich dzieci .
Nie wiem jak to jest , ale myslałem , że poziom (słowo zostało usunięte) matematycznego dawno przez hodowców został osiągnięty , a tu okazuje się , że w tym temacie ich kreatywność jest nieograniczona.
To jak zlapać złodzieja za rekę , a on powie , że to nie jego ręka. Hodowcy udowadniasz czarno na bialym , że do kosztów nie liczy wielu rzeczy , ktore MUSI wykorzystać w produkcji , a więc i za nie zapłacić , a on (słowo zostało usunięte) no........... może tak , ale i tak mi wychodzi 3,30 Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 21:15 Nie 26 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yogi amfe bierze dziunia dziwka została 3,4 ja sprzedaje .
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 20:54 Nie 26 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miło mi żeluśiu że mojego najlepszego przyjaciela maniusia nie porównujesz do dna poniżej mułu .
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 20:44 Nie 26 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty bateria r2 jest taka Question klej wąchałeś Razz
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 20:35 Nie 26 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maniek moja tyrada nie miała niczego zmieniać bo...... tu się nic nie da zmienić. Pełnoletność bycia w branzy już dawno przekroczylem i naiwny nie jestem . Mozna powiedzieć na probach naprawiania sytuacji w branży ( czyt. mentalności hodowcow "zjadłem zęby" i wydałem "worek" wlasnej kasy .
Po prostu dzisiaj już mnie taka kur...wi...ca wzięła , że musialem jakoś odreagować Confused Very Happy Już lepiej Wink
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 19:24 Nie 26 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak też jestem morświnem.
Jem drugi kawałek sernika.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 19:23 Nie 26 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

. Obecnie drobiarzami w Polsce są morświny w Zoo które łowią kulki ze słowami które to później sklecają w ciągi zdań i podejmuje decyzję o wstawieniu. Gdy słowa nie idą w parze z wiedzą ekspercką drobiarz wyciąga ostateczną broń - kurę. Kurze obcina się łeb i pozwala biegać po pokoju wskazując natchnienie, treści i kierunek działania. Myślę, że byle kasa fiskalna spokojnie by sobie poradziła z taką "symulacją" już teraz, lecz puki co kilka ryb, kura i umowa o dzieło stażysty sprzedającego paszę dodatki weterynaryjne bądź posklęta są tańsze niż analizy rynkowe. Każdemu poza drobiarzom to służy. Paszarnie i wylęgarnie mają darmowy rynek odbiorców który buduje się sam i nakręca popyt na wszystko. Krótkie okresy złapania oddechu trwają pozwalając na podejmowanie decyzji emocjonalnej pędzonej popędem "produkuj produkuj". Raz uwolniony popęd działa jak u psa który kopuluje z butem właściciela albo jego ulubionym kotem.
Totalnie bez sensu ale wszyscy się cieszą.Aktualnie drobiarstwo jak i cała produkcja rolna to naznaczona wielopokoleniową klątwa i przymusem gra w rosyjską ruletkę urozmaiconą spacerem po potłuczonym szkle.
Tekst pisany po serniku nic nie piłem ani nie paliłem.
Powrót do góry
maniek123

PostWysłany: 19:00 Nie 26 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

predo, zacne słowa
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 18:56 Nie 26 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
Powrót do góry
maniek123

PostWysłany: 18:53 Nie 26 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob, toja tyrada acz kolwiek bardzo humorystyczna i zajadła nie jest jednak bez wad. Pozwól że zwrócę ci uwagę że swoją logikę zasadzasz na odnalezieniu, potem zdefiniowaniu a na koniec na nienawidzeniu jakiegoś wspólnego , często wyimaginowanego wroga. Ten ktoś jest wszystkiemu winien. My wszyscy chcemy dobrze, ale jest jakas grupa, która to wszystko zawsze spaprze.

Zęldrob twoje argumenty są sensowne i z dużą ich cześćią się zgadzam. Ale co z tego? Jakie wnioski?
ano odpowiadam, żadne. Bo żadnych nie da się wyciągnąć, Wszystko można zmienić tylko nie mentalność.
I taka jest naga prawda.
Tak naprawdę ta moja wypowiedz też nic nowego nie wnosi.

ech żyźń, kakaja ty bezrazumnaja Sad
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 18:53 Nie 26 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob gdzie Ty (słowo zostało usunięte) żyjesz ?? Nic Ci nie napiszę bo nie mogę......
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 18:42 Nie 26 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wiem więc chetnie poczytam kto na tym zarabia Rolling Eyes
(słowo zostało usunięte) mnie takie glupie pisanie - wiadomo kto , wiadomo kiedy i jak , wiadomo ile , wiadomo skąd etc.etc. Masz POTWIERDZONĄ wiedzę o przekretach , gnojeniu rynku powiedz o tym głosno , napisz oficjalnie ....... Jak nie masz to nie (słowo zostało usunięte) farmazonów .
Hodowcow się już nie czepiajcie bo oni mają przez ubojnie wyprane mózgi . Są zaprogramowani na (słowo zostało usunięte) w gnoju w imię zysków swoich ubojniowych panów. Jeszcze nie tak dawno wszyscy oburzalismy się na idio.tow , ktorzy podpisywali umowy na 3,40-3,50 . Od tego czasu ceny pisklat nie zmienily sie o grosz , a pasza wrocila do ceny ówczesnej. I co ???? (słowo zostało usunięte). Koszty ZEROWE mamy aktualnie na poziomie 3,50 i to bez amortyzacji czegokolwiek i podsuwane do podpisania umowy na cenę 3,20 Evil or Very Mad Co takiego się stalo w drobiarstwie , że ci , ktorzy mieli wczesniej koszty na poziomie 3,50-3,60 dxisiaj przy identycznych CENACH elementów skladowych ( niektore nawet wyższe ) mają koszty na poziomie 3,2 - 3,3 ???????? Noż (słowo zostało usunięte) mać liczę na sto tysiecy sposobów i ni (słowo zostało usunięte) nie wychodzi mi taniej niż 3,50 no może przy super wyniku 3,45 . Może inni prąd kradną , a na podworku mają kopanię węgla Shocked Może przez 5-5,5 tygodnia tresuja ptaki i te same wskakują do skrzynek , same się dogladają przez te trzydzieści kilka dni ??? Sloma z pola sama wjeżdża na kurnik od razu się rozścielając , a obornik sam idzie w drugą stronę ? No i pewnie (słowo zostało usunięte) obornik przyrzadzoy na 100 sposobów 3 razy dziennie Exclamation Woda to deszczówka zmagazynowana w ruskich cysternach z demobilu a cisnienie ją wypychajace jest z sily pioruna zmagazynowane w starej drewutni Exclamation Zero szacunku dla siebie samego , dla swojej rodziny , dla przyszłości swoich dzieci . Nie wiem jak to jest , ale myslałem , że poziom (słowo zostało usunięte) matematycznego dawno przez hodowców został osiągnięty , a tu okazuje się , że w tym temacie ich kreatywność jest nieograniczona.
To jak zlapać złodzieja za rekę , a on powie , że to nie jego ręka. Hodowcy udowadniasz czarno na bialym , że do kosztów nie liczy wielu rzeczy , ktore MUSI wykorzystać w produkcji , a więc i za nie zapłacić , a on (słowo zostało usunięte) no........... może tak , ale i tak mi wychodzi 3,30 Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 15:50 Nie 26 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo kto czerpie zyski z takiego handlu i my sobie możemy ..... w nosie podłubać bo jesteśmy cieńkie bolki Crying or Very sad
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:43 Nie 26 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dalej tym handlują pełną parą, to co napisali w mediach jak zawsze nijak ma się do rzeczywistości ,nie ma z tego powodu żadnych dodatkowych kontroli nigdzie, bo ktoś musiałby je zlecić i mieć na to pieniądze.Bzdury i bajki.
Irlandczycy postulowali , żeby zakazać importu mięsa z Brazylii, to im UE odpowiedziała , że kara byłaby niewspółmierna do przewinienia Laughing Każdy ma to w (słowo zostało usunięte).Jedyne co oni potrafią to przyjść do hodowcy i porównać mu papierki
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 12:12 Nie 26 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewne firmy bijące sprowadzaly też i handlowaly skazonym zepsutym mięsem z brazyli udo szło dostać u nich po 1,5 zł i do tego robiły promocję niszcząc tym polskich uczciwych producentów teraz powinni zapłacić mld kary nie mylić z mln ..
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:49 Sob 25 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez względu na Wasze teorie okres zawirowań związanych z ptasią grypą niedługo będzie dobiegał końca, produkcja wróci do normalnego poziomu , a ceny przy tym rozmiarze produkcji do poziomu wiadomo jakiego.Ci którzy stali wstawiają teraz czy tam za tydzień , do tego całe rejony objęte karencją (a były tam kury w różnym wieku) też wstawiają NARAZ teraz czy tam za tydzień (bo mniej więcej teraz kończy się im okres karencji) stąd jak piszecie - w maju zapowiada się dramat (a potem w konsekwencji w lipcu) , zarobić będzie można chyba jedynie w czerwcu (i w konsekwencji w sierpniu) a to dlatego , że żeby mieć kury do sprzedania na czerwiec , trzeba by je wstawić za miesiąc, a tak długo nikt nie będzie stał pusty, tym bardziej , że od jakiegoś czasu mamy cenę 3.7 i każda nawet najmniejsza buda jest lub za krótką chwilę będzie obsadzona
Nie wiem co musiało by się stać, żeby to co piszę wyżej okazało się błędne.Chyba zamówienie z Marsa w maju i lipcu na milion ton.
Powrót do góry
DzikiJoe

PostWysłany: 20:36 Sob 25 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu, bierjosz w rot? Very Happy
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 20:01 Sob 25 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filut zawtra daj mi wrot
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 18:44 Sob 25 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawtra budu sprawdzić wam cenę pustaków
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 14:14 Sob 25 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filuś myślę ,że z Twoim IQ długo w branży się nie utrzymasz Laughing Zastanawiam się kiedy ostatnio byłeś w mieście między ludżmi ......
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 13:01 Sob 25 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Bolki Bolki i 30% za dużo was jest ö
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 08:40 Sob 25 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Kaszubach w tym tygodniu było wyjątkowo dużo żywca ale w przedświątecznym tygodniu jest go dużo mniej Laughing
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 07:53 Sob 25 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

160% do uboju to będzie za 6-7-8 tyg i wtedy będzie pierwsze totalne dno .później znów za 8-9-10-12 tyg i tak do zimy ceny poniżej 2,7 .
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 07:38 Sob 25 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Kaszubach otworzyło się kilka kurników i dlatego hodowcy dali sobie zbić cenę!!!! kaszubskie ubojnie w (Słowo zostało usunięte) maja hodowcow i jak tylko mogą (Słowo zostało usunięte) ich aż milo. Portfel zgloszeń od hodowców był na [piatek zapelniony w 110% -120 % więc cenka w dół. To nic , że kolejne dni są już mniej obsadzone - dzień , dwa z ceną niższą o 10 groszy przy ubojach na poziomie tylko 30tys. to dodatkowe 15 tys. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , a jak ubój większy to i kasa od frajerow-hodowcow wieksza!
Proponuję od poniedzialku nie sluchac ich , że to w Polsce są takie ceny , że cedrob-srewdrob czy inne pierdoly tylko wolać cenę taką jaka jest w Polsce czyli minimum 3,70 !!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 1978, 1979, 1980  Następny
Strona 1 z 1980

Skocz do: