Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:25 Czw 22 Sie 2019

Cena brojlera
Idź do strony 1, 2, 3 ... 2192, 2193, 2194  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
s69
Moderator

PostWysłany: 14:02 Czw 22 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem z ptakiem umówiony na koniec następnego tygodnia i już jest rezerwacja przez ubojnie zrobiona na dużego ptaka (nie lubię takiego ale klient Pan :) Wiec o nadmiarze bym raczej nie mówił tylko o wysypie przed upałami. Wielu hodowców w końcówce sierpnia ma już obsady jesienne.

Co do LPG to zależy od tego za ile aktualnie kupi się gaz. Ale podstawą jest nadmiar przestrzeni w zbiornikach i napełnianie ich raz w roku w czerwcu-lipcu. Jak się trafi z ceną 1.03 za litr a zbiorniki ma się dzierżawione za 250 zł za. Jeszcze tylko instalację trzeba mieć własną to ziemny jest niepotrzebny.

W DE stację założył by firma sprzedająca gaz ale w Polsce to hodowca najlepiej jakby transformator na plecach przyniósł i druty sam pociągnął. Jak kiedyś zmieniłem paszę z Polskiej na niemiecką to mi spaliło 30% mniej (pasza miała więcej energii i było sucho i bezgazowo na kurniku) wiec czynników jest wiele. Głównie pogoda. Zima w Słubicach różni się od tej w Augustowie. :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PadCooling

PostWysłany: 13:35 Czw 22 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Cedrob i jemu podobni srają w gacie, bo na tydzień zapowiadają temp. powyżej 30 stopni. Wywalają z kurników ile się da pomijając kontraktowych i wolny rynek. Standardowa sytuacja, więc i standardowo cena spada - jeżeli faktycznie spada. Ja takich informacji jeszcze nie słyszałem, ale nie zdziwi mnie, jak usłyszę.

Z tymi upałami to właśnie zawsze tak jest. Cena spada, od groma małej kury na rynku, każdy wypycha. A po upałach? Cena w górę, ubojnie szukają dużej kury i dzwonią po hodowcach próbując sobie podkupić duża kurę. A jeśli wysokie temperatury utrzymują się dłużej to dużej kury praktycznie w ogóle nie ma bo podczas upałów niechętnie dochodziły do karmidel przez co przyrosty są znikome. Na ale cóż co po niektórzy tylko zyskują ta takiej sytuacji np ja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
danuss

PostWysłany: 13:12 Czw 22 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
danuss napisał:

gaz ziemny lepszy od propanu?

Lepszy ale droższy.

lepszy w sensie wygodniejszy? czy lepszy bo parametry ma lepsze?

z tym ze droższy to tak do końca nie wiem czy jest. Nigdy nie robilem rzetelnego porównania z kimś kto jedzie na propanie. Ja z mojej strony mogę pokrótce opisać jak to u mnie wygląda na gazie ziemnym:

Zacząć nalezy od tego ze mam stacje gazowa, za która płace co miesiąc około 1700 zł (niezależnie od ilości zużytego gazu - kwota uzależniona od mocy zamówionej).

Ogólnie to na 2 budy 1845 m2 (dobrze ocieplone), przy rozsądnej wentylacji oraz przy zachowaniu parametrów mikroklimatu w normie (do 3000 PPM CO2) w okresie letnim koszt ogrzania wynosi około 4 - 6 k zł/cykl

W okresie zimowym koszt waha się między 20 - 35 k/cykl w zależności od tego, czy mamy do czynienia z "zimą stulecia" czy nie, oczywiście przy zachowaniu właściwych parametrów mikroklimatycznych.

Przy gazie ziemnym należy uważać na to jaką moc zamówić- jeśli zamówimy za mało - to będą częstsze kary za przekroczenia. Jeśli zamówimy za dużo - stały koszt utrzymania stacji rośnie.

Jeśli chodzi o tą wygodę - to krótka piłka - nie interesuje mnie nic. Wchodzę na obiekt, puszczam nagrzewnice i grzeje. Gaz jest zawsze.

Wiem ze to nie temat na takie wywody, ale ma największy zasięg. Jakby ktoś pokusił się o porównanie tego do propanu, byłoby super.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 12:31 Czw 22 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cedrob i jemu podobni srają w gacie, bo na tydzień zapowiadają temp. powyżej 30 stopni. Wywalają z kurników ile się da pomijając kontraktowych i wolny rynek. Standardowa sytuacja, więc i standardowo cena spada - jeżeli faktycznie spada. Ja takich informacji jeszcze nie słyszałem, ale nie zdziwi mnie, jak usłyszę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kurczak666

PostWysłany: 12:27 Czw 22 Sie 2019    Temat postu: Cena brojlera Odpowiedz z cytatem

I gdzie to 4zl na Śląsku cena od 3.5 do 3.6 i ubojnie zatkane kurą nagle
Powrót do góry
pisklaczek

PostWysłany: 12:25 Czw 22 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś mi może powiedzieć co się dzieje z ceną?
Wczoraj 3,9 a dzisiaj 3,5. Przecież to chore.
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 09:03 Czw 22 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

danuss napisał:

Lepszy ale droższy.
Powrót do góry
danuss

PostWysłany: 08:41 Czw 22 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dex napisał:
Pytanie czy warto jest dość szerokie... Czy się opłaca? Nie. Czy jest wygodne, praktycznie bezobsługowe? Tak. Czy sposób spalania gazu ma znaczenie? Tak, nawet najniwoczesniejsze nagrzewnice z odprowadzeniem spalin na zewnątrz wpływają negatywnie na wilgotność w budynku, oczywiście te nowoczesne w bardzo małym stopniu. Najlepszy sposób dostarczania ciepła do budynku to nagrzewnice wodne a czym będzie zasilany kocioł pelletem, ekogroszkiem, gazem czy biomasa to już zależy od indywidualnych preferencji. Ja już przerzuca się z kotłów mailowych na ekogroszek bo z tym miałem to jest syfu tyle że szkoda gadać. Ale to jest moja opinia, ja utrzymuje dość wysoką wentylację aby utrzymać niską wilgotność. Wiele osób się że mną nie zgodzi że uwagi na odmienny styl utrzymania mikroklimatu.
Ps Chyba że ma się dostęp do gazu ziemnego z sieci wtedy ponoć to inna bajka.

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:31 Sro 21 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://kipdip.org.pl/pl/news/czy-amerykanski-przemysl-miesny-dzialal-w-zmowie
I o tym właśnie mówię już od dawna, tak się właśnie robi miliardowe fortuny na naiwnych chłopkach, namówi sie na tyranie w gnoju odpowiednio dużą rzeszę głupców, złapie się ładnie wszystko za mordę, da im kontrakt na cenę gdzie zarobek to miska ryżu, a samemu goli tuszkę z ogromną marżą
To samo u nas się właśnie robi
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 16:02 Sro 21 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wolnym 3,75 na koniec tygodnia kolega ma ugadane. Na Minrol w zasadzie idą 3 znane mi ubojnie. Więc problem chyba jest przeszacowany. Większym problemem jest umowa z tzw ceną dnia. Czyli właściciel ubojni stanie lewą nogą i wysysa cenę z dna rynku.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 15:44 Sro 21 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

edmox napisał:
Radas porozmawiamy o hodowli:Czy warto jeszcze mieć ogrzewanie gazowe

Jeszcze???? Ja go jeszcze nie mam, chociaż bym chciał. Może za parę lat doprowadzą gaz do tej dziury-wiochy, w której stoi moja ferma. Na razie ogrzewam kotłami c.o. na groszek + drugie ogrzewanie na olej opałowy - nagrzewnice z otwartą komorą spalania. Jak zabronią stosować węgiel, to może już będzie gaz ziemny i zamienię te kotły w sposób naturalny. Jeden umrze, bo się wyeksploatuje, to wejdzie nowy na gaz ziemny. Ciekawe, czy tego doczekam?
Powrót do góry
dex

PostWysłany: 14:25 Sro 21 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie czy warto jest dość szerokie... Czy się opłaca? Nie. Czy jest wygodne, praktycznie bezobsługowe? Tak. Czy sposób spalania gazu ma znaczenie? Tak, nawet najniwoczesniejsze nagrzewnice z odprowadzeniem spalin na zewnątrz wpływają negatywnie na wilgotność w budynku, oczywiście te nowoczesne w bardzo małym stopniu. Najlepszy sposób dostarczania ciepła do budynku to nagrzewnice wodne a czym będzie zasilany kocioł pelletem, ekogroszkiem, gazem czy biomasa to już zależy od indywidualnych preferencji. Ja już przerzuca się z kotłów mailowych na ekogroszek bo z tym miałem to jest syfu tyle że szkoda gadać. Ale to jest moja opinia, ja utrzymuje dość wysoką wentylację aby utrzymać niską wilgotność. Wiele osób się że mną nie zgodzi że uwagi na odmienny styl utrzymania mikroklimatu.
Ps Chyba że ma się dostęp do gazu ziemnego z sieci wtedy ponoć to inna bajka.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:50 Sro 21 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie, węglem wam powinni zakazac opalać tego syfu, bo planeta już nie wytrzymuje
Powrót do góry
edmox

PostWysłany: 12:35 Sro 21 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas porozmawiamy o hodowli:Czy warto jeszcze mieć ogrzewanie gazowe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Radas

PostWysłany: 12:31 Sro 21 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

edmox napisał:
Radas dawno cię na tym forum nie było i wszystkich łapiesz za słówka

Wszystkich? Nieeee,.... Tylko nowych (takich do 3 m-cy), jak widzę, że nic ciekawego nie wnoszą poza pytaniem: jaka cena? Ale jak już usłyszałem, tu się zadaje tylko takie pytania, a pisanie o problemach branży przez hodowców z wieloletnim doświadczeniem jest hejtowane. Wystarczy poczytać dyskusję z weekendu, ze starszym kolegą z Pomorza, którego jakiś "młody" objechał. Tak jak ja, też miał czelność komuś zwrócić, na coś, uwagę.
Dlatego sobie czytam i czasami śmieję się sam do siebie. Przestałem też komentować problemy, bo to już niestety nie to miejsce, na takie tematy.
Poziom dyskusji od 16 lat też się nie zmienił, ale to wina nas samych.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:21 Sro 21 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście można próbowac je. b. ać samemu 24/24 ze wszystkim i używać do tego swoich dzieci zamiast posyłać je do szkoły i tym sposobem próbować coś nadgonić, ale to nie jest przykład gospodarnosci, tylko skrajnej głupoty
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:53 Sro 21 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy całym współczuciu dla właściciela w obliczu takiej tragedii, o tym właśnie mówię, czy tak wygląda jakakolwiek część z tego łańcucha? Ubojnia, paszarnia, wylęgarnia, hurtownia? To jest również konsekwencja waszego liczenia kosztów produkcji, bez z amortyzacji, bez uwzględnienia miliona rzeczy. Zakład powinien wyglądać i należy się to kazdemu producentowi żywca, tak jak producentowi paszy, tuszki czy pisklaka. Tylko to są powierzchnie-placu, dachów, murów itd i wymagają NAKŁADÓW, których nie da się czynić sprzedając po 3.2netto czy 3.4netto
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 08:48 Sro 21 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/wypadki-rolnicze/16767-pozar-kurnikow-w-sierpcu-splonelo-35-tys-zwierzat

Masakra.
Być może instalacja elektryczna ? Wentylator?
Niestety przy minrolu nie będzie kasy na wymiany. Tylko wegetacja i latanie starego starym.
Powrót do góry
edmox

PostWysłany: 08:18 Sro 21 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas dawno cię na tym forum nie było i wszystkich łapiesz za słówka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
dex

PostWysłany: 07:17 Sro 21 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba ktoś tu jest hipokrytą. Jak sam wspomniałeś do tematu nie jest dodany ani człon "pytamy" ani " podajemy po jakich sprzedalismy" tak więc swoje nadinterpretacje i złote myśli zachowaj dla siebie.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 06:51 Sro 21 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"cena brojlera" czyli podajemy ceny, po których sprzedajemy.
Na forum: " jaka cena brojlera " pytamy...
tylko, że takie jeszcze nie powstało.
To tylko gwoli wyjaśnienia, bo nie każdy w 3 miesiące to ogarnia.
Powrót do góry
dex

PostWysłany: 06:39 Sro 21 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas w formie... Po raz kolejny krytykuje za pytanie o cenę na forum "cena brojlera".
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 06:19 Sro 21 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
Jest jedno ale...
Gdy wolny płacił 2.6 i nie chciał odbierać to minrol płacił 3.45 gdy wszystko było zgodne z ustaleniami.

Jak było 2,6 to minrol płacił 3,15 ...
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 23:05 Wto 20 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehehe, dobre sobie... PPR żyje w innym czasie. Są godzinę za nami. Czyżby tutaj też pisiorki cenzurowały wpisy i dlatego zmienili czas?
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 23:02 Wto 20 Sie 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostanie Twoje cztery posty to tylko pytanie o cenę. Wyrzuć z siebie coś więcej poza pytaniem.
Cena bez zmian, taka jak wczoraj ... no i w poniedziałek, bo już kalendarz przeskoczył
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 2192, 2193, 2194  Następny
Strona 1 z 2194

Skocz do: