Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:23 Sob 25 Sty 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 431, 432, 433 ... 2250, 2251, 2252  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
żeldrob

PostWysłany: 08:44 Sro 13 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
,wiedza i pomysły na rozwiązanie problemu,ja wymyśliłem ,niech ktoś zrealizuje ,przecież to sprawiedliwe.
Laughing
buhahahaha Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing oplułem monitor Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filuś

PostWysłany: 08:16 Sro 13 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medoks maja 3-3,1 i zarabiaja wielkie pieniadze takze denerwuje juz ich to twoje gadanie pomyscie o cenach z przed 5 6 7 2 3 lat o tej porze a dzis co macie
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:10 Sro 13 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce mi się.Poza tym ,cały czas myślę,że ktoś wykorzysta mą wielką wiedzę i wspaniałe pomysły rozwiązań ,bo to to jest najważniejsze ,wiedza i pomysły na rozwiązanie problemu,ja wymyśliłem ,niech ktoś zrealizuje ,przecież to sprawiedliwe.
Mam mieć wiedzę ,pomysły i jeszcze sam to zrobić? Bez jaj Laughing
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 07:45 Sro 13 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox, skoro wiesz co zrobić, to rusz raz kiedyś (słowo zostało usunięte) ze stołka i zrób cokolwiek poza paplaniem na forum. Rzucasz rozwiązaniami, wszystko wiesz, ale żeby cokolwiek konkretnego zadziałać, to już ochoty nie masz. Jak 99% hodowców. Niech ktoś coś zrobi! Trzeba to i tamto zrobić! (słowo zostało usunięte) płaćcie po 1000 PLN na rok za każdy kurnik, to będzie wszystko uporządkowane. Ale nie, bo nawet odpowiedzieć na maile z opinią odnośnie planowanych zmian ustawowych nikt nie odpowie. Niech się ten jedyny aktywny sam z tym buja. Przecież ja hodowca nie mam na to czasu.
No to teraz wszystkim życzę 2,90 przez 29 miesięcy! A potempowpłacajcie zaległe składki z odsetkami, to może ruszę (słowo zostało usunięte), bo do tej pory to mnie tacy jak ty tylko wkurzają swoją paplaniną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
żeldrob

PostWysłany: 00:10 Sro 13 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Doradzam pomału sprzedawać,wiem,że każdy by chciał przytrzymać i sprzedać wszystko w najwyższej cenie,ale rynek pokazał już z milion razy,że tak się nie da.Jak wstrzymacie i potem spotkacie się z kurami z przyszłego tygodnia ,to cena spadnie znowu

P.S Żeldrob-20lat temu nie było w zasadzie w Polsce dziennikarstwa śledczego w ogóle,dziś jest tak rozwinięte,że wystarczyło by kogoś zainteresować tematem,a im głębiej by w niego wchodził ,tym bardziej byłby w szoku i myślę ,że nakręciło by się to samo,bo od 20lat twierdzę ,że import mięsa jest działalnością tak grubo kryminogenną,że gdyby ktoś się tym zainteresował to była by z tego afera 20lecia
Póki co najprościej jest inspekcji przyjść na kurnik,porównać papierki i zapytać,a gdzie Pan ma rejestr dezynfekcji , a czemu nie zgadza się ilość o 100szt itp.Śmiech i głupota do kwadratu.
Wiesz co ? Tą swoją "mundrością" zaczynasz działać mi na nerwy Evil or Very Mad Próba zainteresowanie dziennikarzy syfem z importu miała miejsce 5 lat temu , a program p. Jaworowicz również o syfie ( amerykańskim ) był jakieś 15-17 lat temu . Ciągle piszesz jak jakaś wyrocznia , jak ktoś kto w "walce" o dobro drobiarstwa " zęby zjadł" . Tymczasem poza pierduszeniem i wymądrzaniem sie w necie z pozycji ciepłego stołeczka co Ty człowieku dla branży zrobiłeś Question Evil or Very Mad jak to wszystko takie proste to na co czekasz? Dlaczego , jak masz wiedzę nie zainteresujesz problemem mediów , które rzekomo tylko czekaja zeby temat rozwinąć ? Żałosne! Nie wiem tylko co jest u Ciebie większe - ego czy jaja ? Nie............. wiem , zdecydowanie ego Confused
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 15:48 Wto 12 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filut cioyo cza bylo posluchac co ci radzilem i bys zarobil a ty jak dziecko dales sobie worek ogolic i poszedles do piaskownicy Very Happy
Powrót do góry
Bruszetta

PostWysłany: 14:28 Wto 12 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
nagle wszyscy trzymaja i nikt nie chce sprzedac po 2,85 liczac ze bedzie w czwartek 3,1 moze i bedzie ale idzie podono nie mały transport takze do niedzieli 3bez zmian

Filuś nie 3,10 tylko już dziś w łódzkim proponowali 3,50 nie nadążasz
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 13:35 Wto 12 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filuś Laughing Nie (słowo zostało usunięte) bo w nocy sprzedaje po 3,30 n
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 12:28 Wto 12 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nagle wszyscy trzymaja i nikt nie chce sprzedac po 2,85 liczac ze bedzie w czwartek 3,1 moze i bedzie ale idzie podono nie mały transport takze do niedzieli 3bez zmian
Powrót do góry
marol

PostWysłany: 11:17 Wto 12 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak ktos sprzedał 200 ton po 3.00 to się chyba cieszy
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 11:05 Wto 12 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro 3,30 ! Nie wiadomo czy sie cieszyć czy płakać !
Powrót do góry
marol

PostWysłany: 10:43 Wto 12 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie trzeba być dziennikarzem śledczym, żeby się dowiedzieć kto ile zamroził towaru i poczeka aż cena niebezpiecznie będzie szła w góre, wtedy towar się wyjmie z chłodni i powie że ten zły cedrob puścił tuszkę po 4 zł
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 10:21 Wto 12 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Doradzam pomału sprzedawać,wiem,że każdy by chciał przytrzymać i sprzedać wszystko w najwyższej cenie,ale rynek pokazał już z milion razy,że tak się nie da.Jak wstrzymacie i potem spotkacie się z kurami z przyszłego tygodnia ,to cena spadnie znowu

P.S Żeldrob-20lat temu nie było w zasadzie w Polsce dziennikarstwa śledczego w ogóle,dziś jest tak rozwinięte,że wystarczyło by kogoś zainteresować tematem,a im głębiej by w niego wchodził ,tym bardziej byłby w szoku i myślę ,że nakręciło by się to samo,bo od 20lat twierdzę ,że import mięsa jest działalnością tak grubo kryminogenną,że gdyby ktoś się tym zainteresował to była by z tego afera 20lecia
Póki co najprościej jest inspekcji przyjść na kurnik,porównać papierki i zapytać,a gdzie Pan ma rejestr dezynfekcji , a czemu nie zgadza się ilość o 100szt itp.Śmiech i głupota do kwadratu.

100% racji medox
https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_mi%C4%99sna
co byśmy z kasą robili? Wink)
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:56 Wto 12 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
marol

PostWysłany: 08:25 Wto 12 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracamy na poziom 3.4
Powrót do góry
marol

PostWysłany: 08:08 Wto 12 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest dość spore zainteresowanie, także tej mrożonki to za dużo chyba nie było ...

głowy do góry do następnego rozmrażania Cool Cool
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 22:00 Pon 11 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co do ceny to kazdy dzis trojke daje a juro bedzie 3.1 przynajmniej w kieleckim a jesli nie czekam na pw od tych co sie daja
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 21:57 Pon 11 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DWA PYTANIA!
MEDOX- przeczytalem wszystko co piszesz jak ma sie nadprodukcja do eksportu?
FILUT- kiedy ostatni (plus minus miesiac) pisales trzeźwy?
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 21:18 Pon 11 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby ; dzisiaj poszły po 2,90 ,a jutro po 3zl Crying or Very sad
Ktoś wie o wyższej cenie ?
Powrót do góry
szu

PostWysłany: 19:41 Pon 11 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
http://biznes.pl/magazyny/handel/wlasciciel-sieci-lidl-planuje-znaczne-zwiekszenie-sprzedazy/llfkzy

Nie w Lidlu w Niemczech nie byłem.
Myśle że banany mają spod Berlina ananasy ze słonecznej Rugii
Truskawki w styczniu są oczywiście z Rostocka.
Makarony z Halle a wszyscy klienci to aryjczycy.
Myślę też że ambicją właściciela jest dostarczać do wszystkich slepów w Europie drogiego niemieckiego kurczaka.

a ja przyjacielu bylem i jest tak cukier niemiecki 1 euro kg
kurczak 5,5 euro cały
szynka z wiepsza 0d 10 euro w góre

banany od 2,5 euro w góre
trudno by banan im urósł
trustawki 250 gr jeszcze droższe oczywiscie ze niemieckie z tunelów foliowych Razz

i teraz sobie odpowiedzcie na pytanie jakie w polsce sa ceny i dlaczego ?

i jak na tym ma sie zarobić ?
Powrót do góry
dawid100

PostWysłany: 19:03 Pon 11 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy najtańszego kurczaka w uni i to my jesteśmy jednym z największych eksporterów w naszym regionie to komu może zależeć abyśmy tanio produkowali.........
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 18:30 Pon 11 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojadę Sewerynem Krajewskim - " nie spoczniemy nim dojdziemy " Confused
Powrót do góry
Lotus

PostWysłany: 18:20 Pon 11 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś się orientuje jaki procent mocy ubojowych Cedrobu stanowią ich fermy własne?
Zastanawiam się kiedy nastąpi ten moment kiedy stwierdzą, że już im starczy.
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 18:17 Pon 11 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox "ameryki " nie odkryłeś Rolling Eyes Już 20 lat temu głośno mówilismy o imporcie , ktory jest sprzedawany jako polski i rozwala cenę .Przypomnę tylko "sprawę dla reportera" z tematem mrozonki importu drobiu w kartonach , niszczeniem w porcie samochodow drobiarzy , ktorzy temat zaczęli drążyć, zastraszaniem etc. Coś się zmieniło? Shocked Owszem zmieniło na gorsze bo przez 20 lat wiemy , że co jakiś czas importowana mrożonka doluje ceny , ale już od dawna przyjmujemy to z pokorą i poza pierd.uszeniem na forum , smiesznych dyskusjach w kuluarach (jakichkolwiek) absolutnie nic z tym nie robimy . Powtórzę - garstka tych co chcą to zmienic ( rownież znakowanie ) bez zaplecza jest totalnie ZLEWANA przez resort rolnictwa i weterynarię.
Aktualna sytuacja czyli przez kilka dni zwałka ceny od 70 gr. do 1 zlotego rzeczywiscie jest mozliwa tylko w jednym przypadku - rynek nagle zostal "zalany" ogromnśą ilością taniego mięsa .
Postrzeganie takiego importu jako calego zła jest bardzo wąskim wycinkiem , ktory Ty widzisz jako dominujacy w rozwalaniu polskiego drobiarstwa. Branża przede wszystkim MUSI być skosolidowana , a produkcja zracjonalizowana zeby mozna bylo mieć na cokolwiek wplyw. Czy 10-20 osob spowoduje , że odpowiednie słuzby wezmą sie za przestepcze ( zdecydowanie się zgadzam ) dzialania cedrobow czy wielkich hurownikow , handlarzy ? Do tej pory mają hodowców w dup.sku bo kto się bedzie liczyć z kilkoma osobami .
Kilka lat temu miałem kontak z mediami i na tacy podawalem im syf i syfiarzy niszczących polskich hodowcow. Wiesz co usłyszalem ? Kogo obchodzi , że jakis tam drobiarz doklada, bankrutuje, traci dorobek zycia przez cwaniakow ? Panie to ludzi nie interesuje! Jak ktoś się zatruje ( najlepiej smiertelnie ) importowanym syfem to wtedy zrobimy program Evil or Very Mad
I tyle . Nie ma silnej , mogącej lobbować branzy , nie ma zmian na lepsze.
Bez mocnej branzy hodowców drobiu mozemy cedrobom i innym naskoczyć .
Złoto przeciwko orzechom , że przez najblizsze kilka lat zmieni się w branzy , ale...... na gorsze Evil or Very Mad Nie ma rozwiązań systemowych , ustawowych - nie ma zmian!
Powrót do góry
dawid100

PostWysłany: 17:31 Pon 11 Kwi 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nareszcie medox gada z sensem. Moim skromnym zdaniem jest to celowa polityka na rozchustanie ceny.Ten kurczak skupowany po niższych cenach czyli celowa nadwyżka będzie mrożony i wypuszczony jak się pojawi cena 3.7 .I znów pierdyknie w ciągu 3 dni na 2.8 a rosło będzie do ceny wyjściowej 30 dni kto na tym zarabia kto traci. ..... co wy na to
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 431, 432, 433 ... 2250, 2251, 2252  Następny
Strona 432 z 2252

Skocz do: