Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:41 Nie 6 Gru 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 2501, 2502, 2503  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goliathus

PostWysłany: 17:52 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też jestem zdania ze trzeba z agro działać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kuń

PostWysłany: 17:39 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powoli 2,40
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 17:37 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hodowcy, zgłaszac sie do Kołodziejczaka lub lokalnych przedstawicieli Agrounii. potrzebujemy lobbysty w naszej sprawie. Nasze związki są "nie nasze", nic nie pomoga tylko kase zabiorą. Potrzeba nam lobby w Sejmie, administracyjnego ograniczenia produkcji i wsparcia za covid bo te 7 tys EU w porownaniu z milionami ktore dostaly ubojnie to kpina z nas producentow. Ile dolozyly ubojnie??? Mozecie psioczyc na Kołodziejczaka i wiele mu zarzucać ale tylko w nim nadzieja ze nas ogarnie i zmobilizuje do dzialania. Jestem za wstawieniami co 10 tyg. i pobieraniem 0,01% z faktury na Agrounie lub inny "NASZ" zwiazek- związek najwiekszego producenta drobiu w Europie, ktory bedzie wiedzieł jak hoduje sie kury a nie wprowadzał urzedowe badania salci bo ma w tym biznes.
Powrót do góry
alek1981

PostWysłany: 16:38 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://m.facebook.com/projektAGROunia/video_grid/?ref=page_internal
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:01 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A styczniem się nie martwcie. Będzie dobrze. Na bank. Już od 1stycznia.Ale w lutym wpier.dol. W CH kur. Jak w sierpniu i pazdzierniku
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 15:42 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madmax napisał:
medox napisał:
Nie podpisujcie nic teraz, bo was wydymają że będzie płacz i zgrzytanie zębów. Zacisnąć zęby i kto musi niech robi, kto nie musi postać jeden rzut dodatkowo, puścić innych przodem, to raptem dwa miechy, ile Wam na życie trzeba, 10koła? Dokładacie po 100 i jest dobrze, to dwa miechy jeszcze wytrzymacie, zobaczycie jaka sytuacja się z tego wyklaruje, a za 3zł niech se sami hodują. Wydzierzwacie mi po 20kola za budę na miesiąc i niech hodują jak tacy ku.rwa cwani

Zgadzam się w 300%. Przeczekać Exclamation Niech gnoje smarują rolki i wyprzedają mrożonki Exclamation

i ja popieram niech się nauczą szanować hodowców
Powrót do góry
madmax

PostWysłany: 15:40 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Nie podpisujcie nic teraz, bo was wydymają że będzie płacz i zgrzytanie zębów. Zacisnąć zęby i kto musi niech robi, kto nie musi postać jeden rzut dodatkowo, puścić innych przodem, to raptem dwa miechy, ile Wam na życie trzeba, 10koła? Dokładacie po 100 i jest dobrze, to dwa miechy jeszcze wytrzymacie, zobaczycie jaka sytuacja się z tego wyklaruje, a za 3zł niech se sami hodują. Wydzierzwacie mi po 20kola za budę na miesiąc i niech hodują jak tacy ku.rwa cwani

Zgadzam się w 300%. Przeczekać Exclamation Niech gnoje smarują rolki i wyprzedają mrożonki Exclamation
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:12 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Póki co uciekać bo sekundę lepiej zeszło trochę i już staje !! Nie trzymać. Pamiętać że mamy ptasia grypę w Polsce i blokady się już sypią, ptasią grypę w Unii i blokady od kluczowych odbiorców mięsa z UE typu Ghana czy Filipiny ( to razem ze 30% eksportu z UE ogółem!!) lockdowny i zyliardy ton mrożonki!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:02 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 14:37 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lysonzi1 napisał:
Goliathus napisał:
Animox jeździ jak szalony i zbiera hodowców na umowe naciąga

Jakie warunki oferują ? Oprócz nakladczego

Żartujesz nawet z nimi nie rozmawiałem podziękowałem grzecznie
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 14:36 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle namrozili gdzie chyba wątróbek i żołądkow jak jedna ubojnia dziś powiedziała żeby w styczniu po 6 za kg nie musiała płacić
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 14:31 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:

Jakie warunki oferują ? Oprócz nakladczego
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 14:27 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.o2.pl/informacje/szczepionka-na-koronawirusa-wstrzasajace-wyniki-testow-6581329596242912a
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 14:26 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena aż 2.4 netto
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 14:22 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak!
Ani cena Zarządu ani Minrolu nie pójdzie do góry, bo najpierw muszą ubojnie odrobić straty, a hodowca jest nieważny...... To tylko dostawca taniego surowca, którego ma się w d.up.ie.
A co do Twojego pytania o cenę opartą o tuszkę: Tak miałem w tym roku, do jednej ubojni tak wyliczaną cenę. Od razu napiszę, że w marcu odmówiłem wstawienia na ten kurnik, a we wrześniu oni nie widzieli szans żebym wtedy wstawiał, więc się to w tym roku ładnie obroniło, względem Minrolu. Mogę pisać o szczęściu albo wyczuciu. Reszta to wolny rynek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Goliathus

PostWysłany: 14:13 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agrounia dziś u hodowców nadaje na zywo
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 14:12 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 14:09 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj to co też oni mogą zaproponować. Dzisiaj to jest głównie opieranie na bieżącej sytuacji. Mogą dać mi cenę zarządu, która bierze się nie wiadomo skąd, lub ministerialna, która w styczniu wysoką też nie będzie
Powrót do góry
edmox

PostWysłany: 13:58 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lysonzi1 napisał:
Dzisiaj miałem 2 telefony za kura na styczeń i kontrakt już dziś chcieli podpisywać
To ile Ci proponowali
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
lysonzi1

PostWysłany: 13:54 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj miałem 2 telefony za kura na styczeń i kontrakt już dziś chcieli podpisywać
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 13:29 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
3 fala się w Azji zaczyna. Niestety ale po styczniowym odbiciu czeka nas jeszcze jedno tąpnięcie na 1.80 w lutym/marcu.Dopiero potem wzejdzie słońce. Ale przy założeniu, że będziemy robić na 70% bo na całkowitą odbudowę uważam, że trzeba minimum roku.

Bardzo jestem ciekaw tego stycznia gdyz mam troche informacji ze tam wcale nie jest tak kolorowo a to wlasnie wiekszosc krajow zaklada otworzyc sie w lutym ! masz pelno przedluzonych lockdownow w prostym celu.. Ludize ktorzy i tak sie wymieszaja w swieta, przynajmniej jeszcze w styczniu posiedza w domach
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:22 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 fala się w Azji zaczyna. Niestety ale po styczniowym odbiciu czeka nas jeszcze jedno tąpnięcie na 1.80 w lutym/marcu.Dopiero potem wzejdzie słońce. Ale przy założeniu, że będziemy robić na 70% bo na całkowitą odbudowę uważam, że trzeba minimum roku.
Powrót do góry
lysonzi1

PostWysłany: 13:15 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
Fajnie, że dyskusja poszła w stronę podpisywania/nie podpisywania umów.
To teraz przypomnę, że tylko dzięki temu, że istniał wolny rynek i płacił latami więcej niż pseudo kontrakty w pseudo integracjach , to ci na tych pseudo umowach jeszcze funkcjonują. Tylko dzięki wolnemu rynkowi !!! Teraz się to załamało z powodu.... głównie pandemii.
Jeżeli teraz nie zaryzykujecie wstawień na wolny rynek i nie olejecie tych jednostronnych umów, to jesteście pogrzebani na wieki.
Dlaczego sugeruję wolny rynek? Bo będzie kiedyś brakować żywca dla tych mniejszych ubojni, a kurczaka nie będzie w nadmiarze, (przez pewien czas) bo stada rodzicielskie są wybijane. Nie tylko w Polsce, ale wszędzie. Po takim załamaniu rynku zawsze przychodzi odbicie. Nie wiem za ile miesięcy będzie cena opłacalna i nie podam żadnej prognozy, bo nie jestem medox-em. Wiem jedno! Po takim załamaniu, które przecież trwa, ubojnie - pseudo kontraktowe - mogą (i właśnie to robią) na lata złapać bezmyślnych i naiwnych dostawców żywca, po cenie jakiej już nigdy żywca nie kupią. Właśnie to się teraz dzieje !!!To rozpaczliwe naganianie na umowy, to akt desperacji w celu wyłapania idiotów. Mamienie opowiadaniami, że tylko minrol i umowa uchroniła w tym roku od strat, a pozostali stracili więcej, oznacza tyle, że teraz się sytuacja w końcu odwróci i na długo nie będzie tak jak w tym roku. Każda dywergencja się kiedyś odwraca i trwa tak długo jak poprzednia, aż do ustabilizowania rynku sprzedających i kupujących. A dla nas stabilizatorem i hamulcowym w zwiększaniu produkcji będzie produkcja jaj, która nie odbuduje się w miesiąc ani 4 miesiące. Można mieć 5 wolnych kurników, ale piskląt starczy na 4, albo tylko dla tych, co szybko płacą!!!
Konkluzja:
NIE PODPISYWAĆ UMÓW NA PROPONOWANYCH WARUNKACH W SYTUACJI KIEDY JESTEŚCIE NA KOLANACH !!! PRZECZEKAĆ... A ZOBACZYCIE JAK BEDĄ WYDZWANIAĆ, ŻEBY PODPISAĆ COKOLWIEK, NA JAKĄKOLWIEK ILOŚĆ. WTEDY BĘDZIE MOŻNA NEGOCJOWAĆ WARUNKI. Warunki oparte nie o g.ów.niany minrol, tylko o cenę sprzedaży tuszki

Miałeś kiedyś kontrakt podpisany w oparciu o cenę tuszki? Jak to wygląda? Bo wiem że ubojnie niektóre oferują cenę zarządu oparta o minrol + cena tuszki + sytuacja na rynku, co można oczywiście odebrać w dowolny sposób
Powrót do góry
wojt21

PostWysłany: 12:55 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, dzwoniłem do ARiMR. Decyzje odmowne wysyłali w połowie listopada.
Teraz rozpoczynają pracę przy decyzjach pozytywnych. Jeśli ktoś do tej pory nie otrzymał decyzji odmownej, otrzyma pozytywną.
Powrót do góry
pisklaczek

PostWysłany: 12:40 Wto 1 Gru 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mike119 napisał:
Witam. Złożyłem wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19 w ramach działania "Wyjątkowe tymczasowe wsparcie dla rolników, mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw szczególnie dotkniętych kryzysem związanym z COVID-19". Dostałem jednak decyzję odmowną, ponieważ w uzasadnieniu wskazano mi, że na dzień 01 marca 2020r. nie byłem w posiadaniu kurcząt rzeźnych, pomimo, że w połowie kwietnia 2020r. przekazałem kurę brojler do uboju. Chciałem zapytać jak to wyglądało w Waszych przypadkach i powiatach oraz czy korzystaliście z tej pomocy? A może ktoś również nie posiadał brojlera na dzień 01 marca 2020r. a pomoc uzyskał??? Pozdrawiam

Ku....a nie osłabiaj mnie ja miałam wstawienie 2 marca. Mieli to poprawić. A jak dostałeś decyzje? Listownie? Ja nie mam zadnej odpowiedzi
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 2501, 2502, 2503  Następny
Strona 6 z 2503

Skocz do: