Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:06 Pią 23 Paź 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 2455, 2456, 2457  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Thatcher

PostWysłany: 17:59 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBO napisał:
medox napisał:
No , niech jeszcze kaczkarze się dołożą jak zawsze. Nawet nie mówię o tym. Już strefy się zaczynają, obostrzenia, 19powiatow restrykcje bo już szpitale przeciążone miejscami coraz bardziej. TO JA SIĘ PYTAM CO BEDZIE JESIENIĄ JAK SPOTKA SIE COVID Z GRYPĄ SEZONOWĄ??
Wyjdzie prorok-borok MEDOX

Też mnie na początku denerwował. Z czasem stwierdziłem że to biedny człowiek, który potrzebuje fachowej pomocy.
Trzymaj się medox, będzie dobrze!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LOBO

PostWysłany: 17:42 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
No , niech jeszcze kaczkarze się dołożą jak zawsze. Nawet nie mówię o tym. Już strefy się zaczynają, obostrzenia, 19powiatow restrykcje bo już szpitale przeciążone miejscami coraz bardziej. TO JA SIĘ PYTAM CO BEDZIE JESIENIĄ JAK SPOTKA SIE COVID Z GRYPĄ SEZONOWĄ??
Wyjdzie prorok-borok MEDOX
Powrót do góry
danuss

PostWysłany: 16:56 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox - zapomniałeś jeszcze o ptasiej grypie Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:01 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
R2

PostWysłany: 14:38 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
Ale będąc w domach coś będą jedli, czy będą siedzieli tak na głodniaka?

Indyczka leży już w chłodniach gęś i kaczka zaraz tam dojedzie. Ludzie mogą zjeść polowe mięsa i najwyżej trochę schudną nic im się nie stanie. Chiny maja w doopie nasz drob im chodzi o zajęcie mocy produkcyjnych i potencjału a nie o wyżywienie głodnego narodu czy nasz zysk.
Już kaczkarze podobno zamawiają pisklaki kurze bo jak mówią idzie odbicie na drobiu bo skoro w sierpniu nie ma ceny to będzie w październiku 🤣🤣🤣🤣🤣
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:32 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Np siła wyższa. Proste
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 14:13 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ubojnia Mikstat już decyzja o zatrzymaniu bo 373 pracowników zakażonych !!!! . Na szczęście dla nas to gęś i kaczka, ale to samo jesienią trafi na bank jakiś duży zakład drobiarski. Albo kilka. Co wtedy?

dobra i co teraz w takiej sytuacji maja zrobić przeciez maja umowy na odbiór ???

co Drop to wszystko wciągnie
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:59 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, i masz, następny optymista. Chiny to się już 10lat otwierają a najwięcej co tam idzie to trochę łapek. Oni zrobili deal z USA i Brazylia
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 13:48 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Jak zaczynała się pandemia w kwietniu, taką miał teorie filut , że jeszcze podrożeje bo będą w domu jeść kury. Podrożało na 1.50zl jak wszyscy wiemy.
Przecież to chodzi wyłącznie o eksport !! Bo dla nas mamy tego 2x za dużo !
A eksport to HoreCa ! A HoReCa to Hotele, Restauracje i Catering ! A ten segment stanie po wakacjach. Co my to na sklepy sprzedajemy do UE? Wasz sposób myślenia mnie przeraża !!

Chiny sie otworzyły po blokadzie po ptasiej grypy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:21 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnia Mikstat już decyzja o zatrzymaniu bo 373 pracowników zakażonych !!!! . Na szczęście dla nas to gęś i kaczka, ale to samo jesienią trafi na bank jakiś duży zakład drobiarski. Albo kilka. Co wtedy?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:17 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zaczynała się pandemia w kwietniu, taką miał teorie filut , że jeszcze podrożeje bo będą w domu jeść kury. Podrożało na 1.50zl jak wszyscy wiemy.
Przecież to chodzi wyłącznie o eksport !! Bo dla nas mamy tego 2x za dużo !
A eksport to HoreCa ! A HoReCa to Hotele, Restauracje i Catering ! A ten segment stanie po wakacjach. Co my to na sklepy sprzedajemy do UE? Wasz sposób myślenia mnie przeraża !!
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 13:15 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bociany
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 12:01 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale będąc w domach coś będą jedli, czy będą siedzieli tak na głodniaka?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:35 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dobrze zrobiłeś. Ale ci wszyscy którzy stali po 1fali pandemii postanowili obsadzić na środek lata i stąd jest to co jest. Amen
Tylko jest jeszcze jeden myk. Ponieważ wszyscy oni zrobili hiper górę zywca w pierwszych trzech tygodniach sierpnia, to przy okazji weszli w taki cykl do końca tego roku, co im pasowało, bo przed świętami chcieli skończyć ostatnie kury. Nie spodziewali się takiej sytuacji teraz i nawet nie mieli za bardzo jak ewentualnie odmówić najbliższych kur, czyli mamy gwarantowaną powtórkę dzisiejszej sytuacji w pierwszej połowie pazdziernika, tylko w pierwszej połowie października nie będzie całej Europy na wakacjach w knajpach, dyskotekach, hotelach itd. Zdajesz sobie sprawę do czego tam najpewniej dojdzie?
Powrót do góry
j p

PostWysłany: 09:38 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no Ty Medox to jesteś pacjentem szpitala psychiatryka, ja nie wstawiałem na sierpnia, bo mi harmonogram wypadł na lipiec a co to jest HARMONOGRAM to szukaj w słowniku,nie jesteś hodowcą to rozumiesz jak rozumiesz, wielki i mądry z Ciebie ubojnista.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:19 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracają ograniczenia w 19 powiatach !
Wesela bez seniorów i w maskach ! ( kto takie zrobi?)
To mnie interesuje , bo to mnie może dotyczyć, a nie jakieś teorie, których są zyliony
Powrót do góry
Juliusz Cezar

PostWysłany: 08:53 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wesela do 50 osób na razie w kilku powiatach .Oby tak pozostało że w kilku.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:53 Czw 6 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale co Ty mi pier.dolisz o jakiś teoriach. Wiesz ile jest takich teorii? Trylion.I co, mam tracić czas na zastanawianie się nad nimi? Po ch? Mnie interesują oficjalne stanowiska mające wpływ na to co robię.
Cwaniaki kur.wa i mądrale same na tym forum, zrównoważenie , to jak jesteś taki zrownoważony, to czemu nie wiedziałeś, że dojdzie do armagedonu w pierwszych trzech tygodniach sierpnia (CENA ZARAZ 2.3) tylko myślałeś że zarobisz bo lato?
Ja ostrzegałem, starczyło posłuchać, ale siedzą (słowo zostało usunięte) zagrzebani w tym gnoju i tylko łeb wychylają raz na 6tygodni jak przychodzi sprzedaż żeby sprawdzić co tam w internetach piszą i mądrale wszyscy, mało tego, nawet im się strony nie chce przewinąć do tyłu , tylko popatrzą na bieżącej czy co jest o cenie, a jak nie ma, to ew napiszą, żeby podać cenę bo to wątek o cenie. I tyle. To całe myślenie. Dlatego was wszyscy dymają w kakao i będą dymać[/b]
Powrót do góry
j p

PostWysłany: 20:54 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie siej zamętu , udowodnij że jesteś zrównoważony.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:47 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedz to tym co rządzą, nie mnie
Powrót do góry
j p

PostWysłany: 20:34 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj sobie Medox (słowo zostało usunięte)ku , co pisze profesor Brynkus o badaniach na covid i poczytaj co pisze belgijski wirusolog Steven Van Gucht na temat covidu.Wiem że przeczytasz i nie skomentujesz, bo wg Ciebie w pażdzierniku zamkną polowe zakładów i w grudniu pewnie reszte.Populizm do potęgi.
Powrót do góry
dex

PostWysłany: 19:43 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ty medox wychodzisz czasem z domu ? Nietrzeba wakacji żeby było tłoczno. Wyjdz z domu to poczujesz oddech starszej pani na plecach w kolejce w warzywniaku nie mówiąc już o marketach. Msze co niedziela z pełną obsadą. Tramwaje, autobusy itp...Połowa ludzi bez masaczek... także nie strasz wakacjami bo już jest źle
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:14 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to nikt nie przewidział??? Jak ja 3miesiace temu trąbiłem tu 150 razy, że ilość żywca na sierpień jest gigantyczna i przekroczy znacznie ilość żywca która była w kwietniu!!! Takie miałem dane i się nimi podzieliłem !!
A teraz mam dane, że ilość żywca z początku sierpnia powtórzy się początkiem pazdziernika, zresztą tu nawet niepotrzebne są dane, to logiczna konsekwencja. Ale żadnych przesunięć ani rezygnacji. Pisklaki już w aparatach lub lada dzień do nich wjadą. Na co liczą ci ludzie? .
P.S A teraz patrz na potęgę czarów i przyglądaj się jak cena zacznie iść do góry w ostatnim tygodniu sierpnia, a ubojnie będą bez towaru. Złotówka w trzy dni dni do góry.
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 16:57 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox bez uszczypliwości ale naprawdę podaj termin na który ludzie którzy zrobili sobie przerwę, mieli finalnie wyjść z kurczakiem? Coś Ci powiem.

Większość Nas jedzie według harmonogramu co wiąże się z faktem że TEZ chcemy jeden rzut opchnac w lato, mniej nasadzic by upały omijały a finalnie lepiej sprzedać bo lato..

Covid spowodował że mniejsi gracze trochę się przesunęli a wolny rynek to już całkowicie o dobry miesiąc i mówił to każdy..

Dlaczego przesunęli się na sierpień? No kurcze czemu się im Dziwisz ?? Naprawdę ktoś zakładał że po przerwie i stresie będzie oscylować na jesień ? Skoro właśnie lato było zawsze motorem napędowym..

Hallo Medox !! Ci wszyscy drobiarze zrobili coś logicznego a zwyczajnie nikt nie przewidział że będzie to taka skala..
Powrót do góry
polikarp89

PostWysłany: 16:56 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kokoko napisał:
Wiecie coś co z Resdorobem? Bo słyszałem że tam nie za ciekawa sytuacja.

Podsumuję ich tak: jeśli nie masz pomysłu co zrobić z żywcem a nie zależy Ci szybko na zapłacie za ptaka lub jeśli lubisz otrzymywać wynagrodzenie w ratach to ta ubojnia jest dla Ciebie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 2455, 2456, 2457  Następny
Strona 54 z 2457

Skocz do: