Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:59 Sob 24 Paź 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 2456, 2457, 2458  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
polikarp89

PostWysłany: 16:56 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kokoko napisał:
Wiecie coś co z Resdorobem? Bo słyszałem że tam nie za ciekawa sytuacja.

Podsumuję ich tak: jeśli nie masz pomysłu co zrobić z żywcem a nie zależy Ci szybko na zapłacie za ptaka lub jeśli lubisz otrzymywać wynagrodzenie w ratach to ta ubojnia jest dla Ciebie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 16:29 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tej prostej przyczyny , że ludzie na wakacjach przebywali w dużych skupiskach - hotele, knajpy, imprezy, dyskoteki etc a w taki sposób przenosi się wirus. Na prawdę musisz zadawać takie głupie pytania? Jesienią pół dużych zakładów stanie z tego powodu.
PÓKI CO OCEANU KUR CIĄG DALSZY. CENA SPADA DALEJ. 2.6 PROPONUJĄ. PLUS MROŻĄ, BO JEST TEGO TYLE, ŻE NIE MA SZANS TEGO SPOŻYĆ.
Macie zarabianie w sierpniu, jak jeden mąż cała Polska ma kury w jednym terminie.
Ciekawe co z tym zrobią na jesień, jak ledwo co sprzedali trochę z mroźni to znowu muszą je napchać do pełna.
Mówiłem, doprowadzą hodowcy do tragedii robiąc tak gigantyczne ilości żywca na sierpień w tej sytuacji.Podobnie jak na kwiecień. A za miesiąc przeczytacie dane ile było wylęgów i o ile został pobity kolejny rekord
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dex

PostWysłany: 14:29 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A niby dlaczego mają się pozakażać po powrocie z wakacji ? Że niby w innych krajach jest większe ryzyko zakażenia niż w Polsce ? Chyba nie. Niestety musimy się nauczyć z tym żyć a dopóki to nienastanie to należy przeczekać najlepiej z zredukowanymi stadami.
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 13:01 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kokoko napisał:
zapytaj medoxa on wszystko wie .
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 11:13 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/bedzie-wsparcie-z-prow-za-straty-w-zwiazku-z-covid-19
Powrót do góry
egg2PL

PostWysłany: 10:27 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drob-bogs szuka kurczaka
pewne info i daje więcej niż na cenachrolniczych
Powrót do góry
kokoko

PostWysłany: 10:07 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Mlodykurak

PostWysłany: 09:52 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszedł za tłumem
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 09:10 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden taki u nas wyciął duży dorodny sad z jabłkami i postawił tam kurnik. Argument taki, że na jabłkach się nie da zarobić a na kurnikach na pewno coś będzie. Ciekawe co sądzi dzisiaj kiedy kilo ćwiartki w sklepie jest tańsze nić kilo jabłek na bazarze.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 08:17 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2,4 to podobno zostaje jeszcze 1 zł zysku na kg o co ci chodzi
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:10 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UWAGA, aktualizacja -źle podałem głębokość dołu na październik, należy go pogłębić, bo przecież nie będzie tam sprzedaży odchówki, gdzie często teraz ludzie całe kurniki tak sprzedają.
Do tego nikogo w hotelach, knajpach, ogródkach.Do tego zamknięte parę ubojni jak wrócą z wakacji i się pozakażają.
A jak tam cienki na dziś? Do apogeum wysypu żywca i spadku ceny, który przewidziałem trzy miesiące temu pozostało już tylko kilka dni.Jak obstawiacie, jak głęboko zanurkujemy? 2.4netto? Niżej?
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 08:09 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce też wg długoterminowych prognoz każdy by chciał zwiększyć chociaż o 50% a za 10 lat okaże się że musiał ale zmniejszyć obsada na mkw
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 07:27 Sro 5 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według długoterminowych prognoz Federacji Przemysłu stanu São Paulo, Brazylia ma zwiększyć produkcję drobiu o 29 proc., a eksport o 48 proc. do 2029 roku.

https://www.ppr.pl/wiadomosci/ambitne-plany-brazylijskiego-drobiarstwa
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 17:40 Wto 4 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox 😃 Co tak się podniecasz swoją pisaniną? W kółko to samo do tych samych kilkunastu osób które hodują mniej jak jeden procent kurczaka w PL. Myślę że każdy jest kowalem swojego losu i niech robi co chce i i hoduje ile chce ! Nie trzeba być jasnowidzem żeby wiedzieć jak to się skończy ....
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:55 Wto 4 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczyłoby, żeby covid dotknął tak dużego zakładu bijącego drób a nie kaczki i gęsi, a już dziś jednego dnia by było minus 50gr na cenie.
A tak będzie, jak ludzie wrócą z wakacji i pozakażają nawzajem wszystkich. Trzeba mieć zdrowo zryty beret żeby w tej sytuacji wstawiać tyle kur, licząc że może inni ograniczą. To się skończy grubym dramatem w październiku i to tylko i wyłącznie z powodu głupoty hodwców.
Nara pany i panewki. Si ju lejter, jak to mówią u nas na wsi
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:49 Wto 4 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sugeruje wykopać dół , duży, na wzór indyjski, jeśli nie w sierpniu, to w październiku będzie niezbędny
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 13:43 Wto 4 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Nie widzę w tym nic szokującego Medox. Nie po to budowalim tyle żeby teraz stać.
A zmniejszenie produkcji popierają wszyscy dosłownie.Przy czym chodzi o to żeby inni zmniejszyli.I to wszyscy popierają. Smile
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 10:43 Wto 4 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od ilu lat czujesz się psychicznie chory
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:03 Wto 4 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

680 zakażeń. A kurki na wstawienia po 15sierpnia już w aparatach lub zaraz do nich wjadą. Tak wiec agent ostrzega po raz trzeci.
I JAK ZAWSZE - KTO POSŁUCHAL MEDOX GLOBAL CHICKEN INVESTMENT GROUP I BĘDZIE MIAŁ ŻYWIEC NA POCZĄTEK WRZESNIA ZAMIAST NA POCZĄTEK SIERPNIA BEDZIE 1ZŁ NA PLUS NA KAŻDYM KILOGRAMIE Laughing BO CENKA ZARAZ 2.50.
ALE UWAGA! - TYLKO MAKS PIERWSZE 14DNI WRZESNIA JEST OSTATNIM MOMENTEM W TYM ROKU GDZIE MOOOŻE BĘDZIE NA CHWILĘ 3.5-3.6. POTEM WODOSPAD
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 09:28 Wto 4 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I następne wybory wygra już PŁOOOOOOO
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:58 Wto 4 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
Wstawienia w czerwcu ponoć 120 mln kiedy kolejny rekord ? koniec sierpnia?

Ponad. Tak, na koniec sierpnia będzie rekord. A CENA DZIS 2.60, za tydzień w plus 30 będzie 2.40 albo niżej. Mam najnowsze dane, nikt nie odwołuje ani nie zmienia terminu, co w zasadzie jest szokujące biorąc pod uwagę, że w październiku nie będzie wakacji, tylko wirus grypy i koronawirus razem i zamknięte nie wiem czy wszystko i nie wiem czy wszędzie, ale na pewno zamknięty będzie nasz główny kanał sprzedaży czyli HoReCa. Na południu czasem zadzwoni za kurą jakaś ubojnia, ale to tylko z powodu, że hodowcy poszli na umowę i jej nie powiedzieli i nagle okazało się, że nie ma 30tys czy 40tys kur które zawsze brała, może ludzie przez to myślą, że nie ma za dużo kur i następny rzut będzie lepszy. Nie wiem. Trudno powiedzieć co nimi kieruje z tymi wstawieniami. Może chcą sprzedać ostatni rzut przed świętami albo co
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 08:17 Wto 4 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
Cenę determinuje też zapowiadana temperatura. Ubojnie wyczuły krew i krążą nad ofiarami. Wiem bo tel kontrolny już był u mnie.

Ale jak się ma 13,5 szt/mkw (teraz już ~13,3 szt/mkw) to żaden telefon z podbiórkami mnie nie interesuje aż do końca tuczu. Na razie poszły tylko szczepienia, probiotyki i zakwaszacze, Nie widzę powodów do narzekań. Od dzisiaj idzie ziołowy stymulator wzrostu i poprawiacz trawienia. Ci co musza wstawiać bo mają kredyt, czy jakąś umowę radzę zainteresować się zmniejszeniem obsady. Naprawdę warto jak widzę te stada (mam kilka bud tak samo obsadzonych) i wszędzie jest super sytuacja zdrowotna to jestem spokojniejszy że nie dołożę przez upał czy koszty leczenia i upadki.

No chyba że dołożę bo cena zanurkuje. Smile

A do tego zobaczysz jakie super wychodzi zurzycie i średnia waga ja tez już się nauczyłem i wstawiam o wiele mniej ptaków a dokładnie 3/4 możliwości nawet ścielić trzeba dużo mniej zdrowotność dużo lepsza dodatki dostaje za bardzo ładne rapcie dla mnie same plusy
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 08:02 Wto 4 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
Anonymous napisał:
w-mazury na dzis 2,75 netto

Pierwszy wpis ceny na tym forum 2005 rok.

a teraz przypomnijcie sobie po ile była śruta sojowa, pszenica, premix, leki, siła robocza a na końcu ile kosztowało wybudowanie obiektu....
więcej pytań nie mam....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
s69
Moderator

PostWysłany: 08:01 Wto 4 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cenę determinuje też zapowiadana temperatura. Ubojnie wyczuły krew i krążą nad ofiarami. Wiem bo tel kontrolny już był u mnie.

Ale jak się ma 13,5 szt/mkw (teraz już ~13,3 szt/mkw) to żaden telefon z podbiórkami mnie nie interesuje aż do końca tuczu. Na razie poszły tylko szczepienia, probiotyki i zakwaszacze, Nie widzę powodów do narzekań. Od dzisiaj idzie ziołowy stymulator wzrostu i poprawiacz trawienia. Ci co musza wstawiać bo mają kredyt, czy jakąś umowę radzę zainteresować się zmniejszeniem obsady. Naprawdę warto jak widzę te stada (mam kilka bud tak samo obsadzonych) i wszędzie jest super sytuacja zdrowotna to jestem spokojniejszy że nie dołożę przez upał czy koszty leczenia i upadki.

No chyba że dołożę bo cena zanurkuje. :)
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 06:53 Wto 4 Sie 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
w-mazury na dzis 2,75 netto

Pierwszy wpis ceny na tym forum 2005 rok.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 55, 56, 57 ... 2456, 2457, 2458  Następny
Strona 56 z 2458

Skocz do: