Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:34 Pią 30 Lip 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 675, 676, 677 ... 2648, 2649, 2650  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaszubek

PostWysłany: 14:29 Sro 15 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Świąt nie powinno być żle ale na 3,60-3,70 bym nie liczył ,a póżniej drobny dołek Crying or Very sad Maj będzie poniżej oczekiwań hodowców ale mam nadzieje, że na 3,40 można liczyć może nie w całym miesiącu ! Od lat maj jest początkiem sezonu plus komunijne imprezy w każdą sobotę i niedzielę robią swoje Laughing
W obecnej sytuacji plusem jest ,że chyba nigdzie w Europie nie ma zapasów w chłodniach chyba,że jakaś Brazylia zrobi nam niemiłą niespodziankę Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tesciu

PostWysłany: 13:04 Sro 15 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja znowu myśle ze następny tydzień to będzie jeszcze na granicy 3,55/3,70 kwestia regionu aczkolwiek początek kwietnia jak pisałem nizej
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 12:30 Sro 15 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox Laughing Wytłumacz mi jak to jest ,że u nas na Wybrzeżu od dwoch lub trzech tygodni ubojnie biją 50-60 procent normalnego uboju bo po prostu nie mają skąd kupić żywca !!!! Cena doszła do 3,70 n i ani rusz wyżej mimo ,że nie ma kurczaka co żle wróży na przyszłość bo w takiej sytuacji powinno być przynajmniej 4 zł ....
Po 20-tym marca ma nastąpić wysyp żywca i ....zobaczymy co się stanie z ceną ale z tego co mówią poleci w dół Crying or Very sad [ logiczne ]
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 11:52 Sro 15 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisz że w maju nie będzie pisz jak najwięcej wszyscy Cię i to proszę .na jutro podobno Śląsk malop świętokrzyskie 3,9 net i kury ni ma on będzie się chyba działo w nastep y tyg pod koniec 4,2 net osiągnie
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:42 Sro 15 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teściu, a czemu końcem marca i początkiem kwietnia są tak duże wstawienia? Otóż po pierwsze dlatego, że końcem stycznia i w pierwszych dniach lutego były duże , więc koniec marca/początek kwietnia jest naturalną konsekwencją tamtych wstawień (co dowodzi , że nielogiczne jest to co piszesz)
Po drugie dlatego , że strefy z 28 dniową karencją też weszły w terminy wstawień właśnie na koniec marca i początek kwietnia, plus trochę ludzi stało i ustawiło teraz wstawienie też na koniec marca/początek kwietnia.Więc istotnie masz rację, maj może być z cenami na poziomie 2.80 , dlatego , że wszyscy liczyli , że w maju odbije, a nigdy nie jest tak jak liczą wszyscy, ale o maju pisałem już dawno.Choć może znów stanie się cud? Tym razem jednak uważam, że nie ma na to szans.
To jakby po pierwsze.Po drugie - suche dane statystyczne pokazują Ci , że w styczniu było 95mln wylęgniętych piskląt !!!! Więc skończcie z tymi głupotami, że w styczniu było mało obsad.
Mało wstawień zaczęło się po 10 lutym (przez minimum 2 tygodnie) i właśnie w ten okres zaczynamy od przyszłego tygodnia wchodzić i dlatego zaczyna rosnąć cena i będzie rosła.I możliwa jest każda.I to ostatni taki czas w tym roku
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 11:12 Sro 15 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiecie czasem czy bociany oprócz 500+ nie przynoszą też ptasiej grypy? :?
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 11:08 Sro 15 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisałem to już 3 krotnie i powtórzę.. kiedy Medox straszył Was o dużych wstawieniach między 20 stycz a 10 lutym to ja głośno protestowałem, Medox wkleja swoje portalowe newsy, kto się dzisiaj przejmuje portalami które z góry negatywnie od 2 lat piszą o drobiarstwie ? Mówiłem, duże wstawienia zapowiadają na koniec lutego.. Ja celowo wstawiłem na początku lutego i tefaz liczę na cenę tzn od jutra ACZKOLWIEK nie chomikujcie kurczaka!! Zaraz rusza przebiorki z tych dużych wstawień oraz wyjda większe ilości na koniec tego msc. Na początku kwietnia niestety duże wstawienia. Ja strzelam ze Maj będzie na granicy 2,80/3,10 ale oby nie !
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 10:17 Sro 15 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i co Bolki tuszka poszła do gory o 25 gr od wczoraj .z żywcem od Łodzi na południe polszji problem do następnej niedzieli włącznie i to duży. Dziś południe Polski 3,8net plus 5-10gr
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 09:41 Sro 15 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Kaszubach w przyszłym tygodniu będzie dużo więcej żywca także nie chytrzyć się tylko sprzedawać Laughing
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 09:39 Sro 15 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do następnej niedzieli spokojnie duże ubojnie bez kury a zamówień masę najwieksze ubojnie wszystko wysyłają i dlatego brakuje .na jutro mówi się coraz głośniej koło 4 net
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 09:32 Sro 15 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzis od rana intensywnie szukaja. Także na przyszły tydzien.3.75net na dzis.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 15:07 Wto 14 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a teraz orsalit dla uczciwosci i równowagi 5,3-5,45 - 15 pkttttttttt = 3,8-3,95 piszesz o cenach netto na tuszke a dla hodowców najl brutto . wyluzzuj swen bo za tydzien to zywiec po 4,3 net beda wołac a tuszka bedzie tylko 14 pkt wiecej podobno hodowcy wybadali rynek a duzi producenci dostali info od ubojni duzych ubojni z umów zeby w nastep tyg małym nie oddawac bo bedzie im bardzo brakowac takze trzymac reke na pulsatorze
Powrót do góry
otis7680

PostWysłany: 13:07 Wto 14 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filuś -czy zauważyłeś że prowadzisz monolog.Nikt poza tobą takich bzdur nie pisze i nie potwierdza.

Żywiec 3.7 +- 5gr. a tuszka od 5,3-5,45 do dużego hurtu każda ilość -nie po 10 pojemnikow tylko do dużego hurtu .Wiadomo że ktoś jak chce te 10 pojemnikow to zapłaci po 5.8 czy coś koło tego.

Aby tylko taka cena się utrzymała to będzie bardzo dobrze.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 12:32 Wto 14 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bolki tuszke dziś wielcy podnieśli 15-20gr
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 09:23 Wto 14 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nie mają i nie będę mieli co bić to niech wybija wszystkie łabędzie nieme i wróble w wolnej chwili
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 09:19 Wto 14 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno 3,8-3,95 net zaklepuja w środkowej na jutro Polsce coś się ostro ruszyło podobno
Powrót do góry
Akcent

PostWysłany: 09:12 Wto 14 Mar 2017    Temat postu: Cena Odpowiedz z cytatem

Jakie ceny w lodzkim na dzis ?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:01 Wto 14 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja bieżąca i ta z najbliższego miesiąca już się nie powtórzy.Nie cieszcie się więc za bardzo.
Latem pójdzie wszystko na full więc prognozuje się niskie ceny (jak na lato) na poziomie 3.3-3.4 , natomiast prognozowany przez komisję europejską wzrost produkcji kurcząt rzeznych w tym roku w Polsce to 18% (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) i wynika on planowanych do oddania w tym roku nowych inwestycji .
Jak to wszystko wyjdzie jesienią i jak jeszcze raz jesienią zesrają się ptaki , albo jak pojawi się u nas wirus grozny dla ludzi (z Chin albo USA) to dopiero wtedy się zacznie jazda jakiej jeszcze nikt nigdy nie widział
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:55 Wto 14 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ni (słowo zostało usunięte) nic nie rozumiecie.Pisałem już.Wylęgi w styczniu to prawie 95mln sztuk.To jest tylko 5%mniej od historycznego rekordu, który nigdy wcześniej w historii drobiarstwa w Polsce nie wystąpił, a wynosił 100mln sztuk (taka wartość wystąpiła raz w zeszłym roku)
Tak więc było dokładnie jak mówiłem- w styczniu , a szczególnie jego drugiej połowie było b.dużo wylęgów.Zmieniła się natomiast cała sytuacja ( i o tym mówiłem jako o cudzie) w Polsce, a przede wszystkim w Europie.Ogniska, strefy, utylizacje , spowodowały obniżenie podaży surowca i wzrost cen (w Europie i przy okazji w Polsce)
Taka sytuacja potrwa jeszcze z miesiąc, może troszkę dłużej i mówią o tym handlowcy w całej Europie.Ba - w Polsce dopiero po 10 lutym spadała liczba wylęgów, więc to dopiero za jakiś tydzień może tak naprawdę zacząć rosnąć cena !
Więc mamy przed sobą minimum miesiąc w miarę dobrej sytuacji.Ale potem , jak wszystko co stało w strefach i wszystko inne ruszy to niestety w maju może być płacz i zgrzytanie zębów i w tym wypadku mówię o głosach o sytuacji europejskiej , bo na sam nasz rynek aktualnie nie ma co patrzeć
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 07:57 Wto 14 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ss rejony co od następnej środy kur do uboju podobno będzie i połowę mniej i to ma trwać przez tydz także cena 4,2 net to będzie normalność ale tylko przez tydz tak gadają dostawcy ubitego żeby się przygotować na cenę powyżej 6 lub okolice tuszki
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 03:12 Wto 14 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukaszok napisał:
zbysiu napisał:
kaszubek napisał:
Jak będzie dużo żywca i spadnie cena to i Medox się pojawi...... Na razie szuka żywca pod grożbą utraty pracy Laughing
A co zle ci bez niego i jego głupiego KRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH a to co pisałeś o tej jego pracy to może być prawda

Cos mi się wydaje, że sam się kiedyś założył, że jak cena nie spadnie po 20 lutym...... no początkiem marca to nie będzie pisał na forum przez dwa tygodnie. Chociaż mogę źle pamiętać. Zaraz się skończy karencja i się pojawi. Chociaż jest chłop honorowy. Very Happy
Będzie pisał i robił odpowiednie ciśnienie na forum inaczej portal ppr nie utrzymałby się. Spojrzeć wystarczy na pierwszą stronę i widać od razu że tu się niewiele dzieje za wyjątkiem forum Drobiarstwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
lukaszok

PostWysłany: 22:45 Pon 13 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zbysiu napisał:
kaszubek napisał:
Jak będzie dużo żywca i spadnie cena to i Medox się pojawi...... Na razie szuka żywca pod grożbą utraty pracy Laughing
A co zle ci bez niego i jego głupiego KRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAACH a to co pisałeś o tej jego pracy to może być prawda

Cos mi się wydaje, że sam się kiedyś założył, że jak cena nie spadnie po 20 lutym...... no początkiem marca to nie będzie pisał na forum przez dwa tygodnie. Chociaż mogę źle pamiętać. Zaraz się skończy karencja i się pojawi. Chociaż jest chłop honorowy. Very Happy
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 16:36 Pon 13 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tuszka na ubojni 5.6-5.7 n do duzego hurtu ---------- 15 pkt = 4,1-4,2 net powinno byc a jest podobno 3,8n czyli 30gr jestescie w plecy na 20000 tys szt tj z 50 t zywca to 15 tys jestescie do tyłu ale dajecie bonusy a oni sie smieja
Powrót do góry
zbysiu

PostWysłany: 14:01 Pon 13 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaszubek napisał:
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 08:15 Pon 13 Mar 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filuś Laughing Z fazą to coś u Ciebie nie tak Laughing
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 675, 676, 677 ... 2648, 2649, 2650  Następny
Strona 676 z 2650

Skocz do: