Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:56 Nie 17 Sty 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 2536, 2537, 2538  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliusz Cezar

PostWysłany: 19:41 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob1 napisał:
ksiaze napisał:
najbardziej ten biznes sp.i.e.r.d.olili Ci co sa na umowie....
wszystkim zabrałbym uprawnienia na hodowlę...
najwięksi krzykacze a zarazem najbardziej DURNA RZESZA HODOWCÓW...
Jak chwalili się idiotycznie niskimi kosztami to jakie mieli im zaproponować umowy? Jak nabudowali bez żadnych planowe i gwarancji współpracy z ubojniami to jakie mieli im proponować? Ubojnie wiedza, że umoczony w kredytach hodowca MUSI wykazać na koncie obrót więc sprzeda za każdą cenę i to z premedytacją wykorzystują. Nie dalej jak kilka dni temu w temacie kosztów mialem polemikę z jakimś d.e.bilem , który z amortyzacją 10 groszy zamykał koszty w 3,20 !!! Niestety to idzie w świat więc ....... umowa na 3,30 przy kosztach rzeczywistych 3,6-3,7 ( i to mocno okrojone !!! ) wydaje się im zbawieniem . Oni nawet wie wiedza ile mają długu w paszarniach , wylęgarniach - mielą kasą , rzut popychają następnym , a dzisiaj już chyba dwoma i .... tak wegetują. ~Do czasu kiedy ubojnia , która często jest w rozliczeniu paszowym i pisklakowim powie STOP !!! Albo oddaj dług, albo przejmujemy fermy! I.......zobaczycie , że SŁOSWO STANIE SIĘ CIAŁEM ! Z tymi kosztami jest tak jak z oprocentowaniem kredytów. Ludzie nie kumają co to jest RRSO i oprocentowanie nominalne. Wystarczy , że bank w ofercie nap[isze - oprocentowanie 5% , małym druczkiem gdzie na końcu umowy , że RRSO to 20% , a prowizja 7 -8 % . Ludzie widzą tylko te 5% !!! Tak samo i u nas - pasza + pisklak = 2,90 , a później zdziwienie, że z rzutu na pokrycie wszystkiego zabrakło furę kasy! Ja już żadnego rozwiązania dla branży nie widzę. Nie z tymi durnymi hodowcami, analfabetami ekonomicznymi , wsiokami , którym jak jadą kredytową audicą czy beemą z bagażnika wystaje słoma ! 30-40 % branży pierdol....nie to może coś wie poprawi .

Po pierwsze pustaku od jeepa nie obrażaj ludzi Wierzących, po drógie debilu przejąć to ty sobie możesz baby majtki jak ci pozwoli ściągnąć, (każdy Dłużnik ma swoje prawa) ale żeby to wiedzieć to trzeba umieć czytać ze zrozumieniem , po trzecie takich nieudaczników alkoholików biznesmenów matematycznych RRso jak ty bez podstawówki , plujących w swoje gniazdo powinno się wysłać od razu do łopaty do gnoju albo łapania kurczaków u sąsiada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Goliathus

PostWysłany: 18:55 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale Pi-sowi znowu rośnie poparcie Smile są nie dozajechania
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 18:54 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob1 napisał:
ksiaze napisał:
Jak chwalili się idiotycznie niskimi kosztami to jakie mieli im zaproponować umowy? Jak nabudowali bez żadnych planowe i gwarancji współpracy z ubojniami to jakie mieli im proponować? Ubojnie wiedza, że umoczony w kredytach hodowca MUSI wykazać na koncie obrót więc sprzeda za każdą cenę i to z premedytacją wykorzystują. Nie dalej jak kilka dni temu w temacie kosztów mialem polemikę z jakimś d.e.bilem , który z amortyzacją 10 groszy zamykał koszty w 3,20 !!! Niestety to idzie w świat więc ....... umowa na 3,30 przy kosztach rzeczywistych 3,6-3,7 ( i to mocno okrojone !!! ) wydaje się im zbawieniem . Oni nawet wie wiedza ile mają długu w paszarniach , wylęgarniach - mielą kasą , rzut popychają następnym , a dzisiaj już chyba dwoma i .... tak wegetują. ~Do czasu kiedy ubojnia , która często jest w rozliczeniu paszowym i pisklakowim powie STOP !!! Albo oddaj dług, albo przejmujemy fermy! I.......zobaczycie , że SŁOSWO STANIE SIĘ CIAŁEM ! Z tymi kosztami jest tak jak z oprocentowaniem kredytów. Ludzie nie kumają co to jest RRSO i oprocentowanie nominalne. Wystarczy , że bank w ofercie nap[isze - oprocentowanie 5% , małym druczkiem gdzie na końcu umowy , że RRSO to 20% , a prowizja 7 -8 % . Ludzie widzą tylko te 5% !!! Tak samo i u nas - pasza + pisklak = 2,90 , a później zdziwienie, że z rzutu na pokrycie wszystkiego zabrakło furę kasy! Ja już żadnego rozwiązania dla branży nie widzę. Nie z tymi durnymi hodowcami, analfabetami ekonomicznymi , wsiokami , którym jak jadą kredytową audicą czy beemą z bagażnika wystaje słoma ! 30-40 % branży pierdol....nie to może coś wie poprawi .

Są tacy co oddają kasę za pasze po 4 rzutach Rolling Eyes i tak w nieskończoność ws-ystko na glinianych nogach
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 18:44 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiaze napisał:
Powrót do góry
Żeldrob1

PostWysłany: 18:29 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Jeżeli choć trochę jesteście poważni to piszcie prawdę a nie bzdury. Najleoiej idzcie do sklepu i posuchajcie co mówią ludzie przy stoisku kurczak bo ja dzisiaj słyszałem.Będzie naprawdę trudny okres.
A co mówią? Że drogo? dzisiaj w Auchan-ie filet chyba 15 czy 16 plan , a tuszka blisko 7 pln. Ja wiem , że ludzie najlepiej chcieliby za darmo ,a przez ostatni rok przyzwyczaili się , że drób jest za grosze więc teraz jak zobaczyli wyższe ceny to drą ryje. Do nich nie trafia , że koszt produkcji jest taki , a nie inny więc mięsko musi kosztować . Temat rzeka!!! Łapacze kiedyś z każdego kurnika częściowo w rozliczeniu brali kurczaki. Od kiedy w marketach są element ty i także tuszki w jakiś kosmicznie niskich pieniądzach nikt ode mnie nie bierze bo mówią, że chcę za drogo .To ,że zdarza im się zdradzić słodką tajemnicę, że ćwiartki czy tuszkę wywalili bo przy gotowaniu , pieczeniu był smród nie do wytrzymania niczego ich nie uczy. Ale jak przychodzą łapać to za każdym razem chcą podwyżki . Mówię , że od roku jest dramat to śmieją się i zawsze ta sama gadka -jakby się panu nie opłaciło to nie trzymałby pan kur. To prymitywni ludzie kupieni przez polityków hołdujący zasadzie 3xC - CENA CZYNI CUDA !
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 17:45 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Żeldrob1

PostWysłany: 17:18 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Goliathus napisał:
Ja mam koszty większe 30 gr względem poprzedniego rzutu masakra jednym słowem ja niewiem jak co co mają umowy na 2.8 -2.9 to są wstanie udźwigną poprostu nie wiem
Oni w tej cenie dźwigają TTYLKO pisklaka i paszę , a reszta? A reszta niech ku...r..wa. czeka !!!Dzisiaj bez minimum NETTO 3,60 + vat + pensja hodowcy nie ma szans na hodowlę.
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 17:06 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie tez koszt wyzszy o 30gr /kg.
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 16:59 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest to czs na podpisywanie umow gdy jestesmy na złej pozycji bo wtedy dostaniecie złe warunki. Odczekajcie jeszcze nadejdzie czas ze ubojnie zaczna zabiegać o dostawcow i wtedy podpisuje sie umowy. Jednak po wczesniejszej konsultacji z prawnikiem. Nie dajcie sie orżnąć cwaniakom dla których macie sie taplać w gównie
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 16:49 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety, 3,55-3,70. Nie mam pojecia co sie podzialo. A przyszly tydzien to juz zagadka- zero kury a cena w dól. Jedyne co mi to wszystko tlumaczy to ze wreszcie gdzies wypchna mrozonke i kiedys ta chwila musiala nadejsc. Ale czy ten brak kury po niedzieli pozwoli zarobic nie mam pojecia. Dziwne rzeczy sie dziają. Znam kilka ubojni ktore nie biły w czwartek ze wzgledu na spadek ceny ale także żeby miec żywca po niedzieli. Przepraszam za nietrefioną przepowiednie, ale miało być tak dobrze...
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 15:54 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i ci hodowcy właśnie dźwigają cenę dostawców surowców z przykładu poniżej. Są załamani i nie maja wyjścia. Podpisali cyrograf i teraz będą wyprzedawać majątki życia, żeby zrealizować podpisany kontrakt. Po prostu samo życie....
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 15:37 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbyś mieć podpisany kontrakt we wrześniu 2020 na paszę po 1100 i pisklaka po 1,10 na minimum 4 rzuty? Do tego gwarantowana obsługa weterynaryjna w wysokości 0,3 zł do każdego kurczaka (sztuki kurczaka) i prąd po cenie z 2019 roku?
To właśnie takie kontrakty podpisały ubojnie z niewolnikami umów. Oczywiście w dużym uproszczeniu.
To jakbyś soję i pszenicę z kukurydzą podpisał po cenie z lipca 2020 na cały 2021 rok. Bajka!!!! Żyć nie umierać Rolling Eyes
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 15:21 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam koszty większe 30 gr względem poprzedniego rzutu masakra jednym słowem ja niewiem jak co co mają umowy na 2.8 -2.9 to są wstanie udźwigną poprostu nie wiem
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 14:55 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mrozonka jest upychana jako świeży
Powrót do góry
alek1981

PostWysłany: 14:46 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pszenica podchodzi pod rekord 1000zl
Kukurydza ponad 800
Olej ponad 4
O soji już nie pisze.
To te 3.6 to dalej plecy.
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 14:14 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,6 na poniedziałek
Powrót do góry
luki135

PostWysłany: 13:56 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To naganiacz z ubojni pierwszej klasy co robi na minimalnej plus dodatek za obciągnięcie hodowcy. Kto człowieku płaci te 3.3 jak ja wczoraj zaladowalem po długich rozmowach za 3.7. Weź się ogarnij
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Radas

PostWysłany: 13:27 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duże ubojnie maja problem z utrzymaniem niewolników po cenie -20% kosztu produkcji, bo nawet oni potrafią się kiedyś zbuntować. Nagle niewolnicy dostrzegli ile tracą, a ile wynosi cena dla "niezależnych" hodowców. Teraz puszczają informacje o spadkach i załamaniu rynku żywca, chociaż rynku żywca nie ma, jest rynek dużych ubojni i dyktat cen tuszki oparty o zakup surowca po 2,90-3,00.
No i tak będzie to wyglądać tak długo, aż niewolnicy nie znikną. Lecz oni nie znikną, bo niewolnik to najtańsza siła robocza. Duże ubojnie dopilnują, żeby niewolnik pozostał niewolnikiem aż do jego śmierci. Wtedy surowiec zawsze -20% poniżej kosztu produkcji i Ukraina nie będzie taka straszna jak ją malują.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 13:06 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weteran napisał:
Panie i Panowie! Mamy pierwsze 3,3 Sad

Widzę że ci bardzo zależy na sianiu paniki
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:52 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie zaraz otrzymamy komunikat o regionalizacji i dopuszczeniu ukrainy. Na samą blokadę Hongkongu to za duży spadek. Pewnie też wyjeżdża mrożonka kupiona po 3zł za bitego. Do tego za dwa miesiace bedzie dalszy lockdown i ptasia grypa w 3/4 województw i zero eksportu już wtedy, a na rynku pojawią się wszyscy którzy stali, wiec jezzcze jedno 1.50-1.80 w okolicy marzec/kwiecień murowane
Powrót do góry
Weteran

PostWysłany: 12:44 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panie i Panowie! Mamy pierwsze 3,3 Sad
Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 11:57 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.agrofakt.pl/ptasia-grypa-2021-przyspiesza-nowe-ogniska-na-fermie-gesi-i-indykow/
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 11:20 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy zostaną otwarte restauracje?

Wiceszefowa MRPiT podkreśliła, że nie zapadła decyzja o otwarciu gastronomii na przełomie marca i kwietnia. - Ta data absolutnie nie padła, zarówno na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, jak i nie została podjęta przez Radę Ministrów - zapewniła.

- Patrząc na 2020 rok, patrząc, że w maju robiliśmy odmrożenie po pierwszej fali, po prostu wyciągam z tego tytułu wnioski. Natomiast na pewno nie zapadła taka decyzja, że gastronomia otwiera się w kwietniu, zresztą nie zapadły decyzje dotyczące odmrożenia poszczególnych gałęzi. To cały czas będzie analizowane - wskazała Semeniuk.

Jak wyjaśniła, powodem dalszych analiz jest m.in. koniec ferii. - Wirus działa z opóźnieniem, mamy 10-14 dni na możliwość weryfikacji tego, jak wygląda stan epidemiczny. Po drugie - klasy 1-3 wracają do szkoły i tutaj też chcemy poświęć najbliższe dwa tygodnie na to, aby zrobić analizę tej sytuacji - powiedziała wiceminister.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:54 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówiłem? Włochy lockdown do 30 kwietnia, teraz Niemcy juz powiedziały to samo. Cała Europa będzie dalej zamknięta i to wynika, ze do końca kwietnia. Oj będzie jeszcze 1.50 w marcu i kwietniu
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 08:27 Pią 15 Sty 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz dla tej częsci branży bardziej kumatej....
TRANSFORMACJA ŻYWIENIOWA - teoria konspiracyjna czy coś w tym jest?

1998 - Bill Gates - Strange Behaviour
https://www.youtube.com/watch?v=7-COtR9iQVc

2013 - GatesNotes - Future of Food
https://www.gatesnotes.com/about-bill-gates/future-of-food

2015 - Bill Gates już wie co będzie za 5 lat
https://www.youtube.com/watch?v=9AEMKudv5p0

2015 - strona została deaktywowana, a ostatni snapshot jest z kwietnia 2020, a potem była "pandemia"?
https://web.archive.org/web/20151029013514/http://foodchainreaction.org

2021 - America’s Biggest Owner Of Farmland Is Now Bill Gates od IT przez wirusologa/filantropa do farmera?
https://www.forbes.com/sites/arielshapiro/2021/01/14/americas-biggest-owner-of-farmland-is-now-bill-gates-bezos-turner/?sh=ef06b916096f
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 2536, 2537, 2538  Następny
Strona 2 z 2538

Skocz do: