Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:56 Czw 2 Kwi 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 2301, 2302, 2303  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
s69
Moderator

PostWysłany: 13:28 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim rejonie jest hodowca, który wybudował kurniki (i to nie jeden) po to żeby mieć obornik na pola a nie po to żeby zarobić na mięsie. To jest dopiero dewiacja ekonomiczna.

Hodowca Świętokrzyskie napisał:
s69 napisał:
Wszystkie ubojnie biją na chłodnie. To jest patologia. To w obecnej sytuacji nie zejdzie do końca czerwca albo lepiej. A UA cały czas podsyła fileta za grosze. Tylko nie ma go kto kupić bo dawali do przetwórstwa i HoReCa a to wszystko stoi. To będą tanie święta dla konsumenta. I smutne dla nas.

Niech firmy handlowe cały czas ściagają filety i ćwiartki ze Stanów, Brazylii i Ukrainy to na pewno w naszym kraju się (słowo zostało usunięte) poprawi!
(słowo zostało usunięte) zrozumcie, że u nas jest tak duża nadprodukcja drobiu w tym momencie oraz przyjechało towaru z zagranicy wiec w naszym kraju się szybko nie pp prawi.

Wstawiamy i budujemy na potęgę robiąc to bezmyślnie, a teraz problem za problemem. Pasze rosną wiec życzę wytrwałości Hodowcy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 13:23 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie na co wy liczycie. To nie pierwszy kryzys i od zawsze jak istnieje drobiarstwo jest tak samo. Ludzie ewentualnie jedyne co robią to opózniają wstawienie o tydzień, dwa czy maks trzy. I tak samo było jak wybuchła teraz ptasia grypa. Opóznili wstawienia które miały końcem stycznia czy początkiem lutego na koniec lutego i zrobili giga wysyp żywca w tej chwili. O czym pisałem i ostrzegałem 10razy ponad dwa miesiące temu.
To samo robią teraz, to co mieli wstawić początkiem kwietnia przestawiają na koniec kwietnia i dokładają się jeszcze do wstawień obecnego wysypu żywca, które też wypadają po 20 kwietnia. Bo nie myślą, bo z nikim nie gadają, bo niczego nie czytają, myślą , że jak trochę przestawią, opóznią, wyjdą na czerwiec to już się przewali.
A tu zamknięte wszystko już bankowo do końca maja w super mega optymistycznym wariancie niemożliwym realnie, bo realnie do połowy albo końca czerwca. A pierwsze odbicie które nadejdzie zostanie ZASYPANE tym co jest teraz mrożone, bo już nie ma nawet gdzie mrozić i są tego nieprzebrane góry.
A tak jest nie tylko u nas tylko WSZĘDZIE.
I TERAZ JESZCZE JEDNA UWAGA- zaraz zaczną się zgony w całej Afryce i na Bliskim Wschodzie bo tam nikt tego nie bada bo nie ma za co i jeszcze tam stanie zaraz eksport całkowicie.
Powrót do góry
Hodowca Świętokrzyskie

PostWysłany: 13:14 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:
Wszystkie ubojnie biją na chłodnie. To jest patologia. To w obecnej sytuacji nie zejdzie do końca czerwca albo lepiej. A UA cały czas podsyła fileta za grosze. Tylko nie ma go kto kupić bo dawali do przetwórstwa i HoReCa a to wszystko stoi. To będą tanie święta dla konsumenta. I smutne dla nas.

Niech firmy handlowe cały czas ściagają filety i ćwiartki ze Stanów, Brazylii i Ukrainy to na pewno w naszym kraju się (słowo zostało usunięte) poprawi!
(słowo zostało usunięte) zrozumcie, że u nas jest tak duża nadprodukcja drobiu w tym momencie oraz przyjechało towaru z zagranicy wiec w naszym kraju się szybko nie pp prawi.

Wstawiamy i budujemy na potęgę robiąc to bezmyślnie, a teraz problem za problemem. Pasze rosną wiec życzę wytrwałości Hodowcy
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 13:03 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s69 napisał:

cały kwartał albo lepiej bo jest koronavirus a nie tylko nabudowane i nawstawiane.

Kto wymyślił tak wielka produkcję drobiu w Polsce ???
Najwiekszy wpier...l wezmą chodowcy wiec odmawiać i nie wstawiać bez umów gwarantowanych inaczej pretensja do samego siebie!!!
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 12:49 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 12:34 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Mówiłem- nie uzależniać całego życia od kur bo to ryzykowny temat, zrobić drugą nogę zamiast kolejnego hangaru na 60koła kur, ale nikt nie posłuchał tylko słał auta po pustaki

Wszyscy to zrobil!!!! Tylko się nie chwalą. Mają knajpy, hotele, domy weselne, nieruchomości pod wynajem, biura podróży, kupili ciężarówki i świadczą usługi transportowe oraz inne biznesy... i ch...j im z tego przyszło. Taka sama kaplica jak w kurniku, a nawet jeszcze większa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Hodowca Świętokrzyskie

PostWysłany: 12:06 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CrazyKogut napisał:
Panowie i panie żebyśmy wytrwali to psychicznie i finansowo powinniśmy każdy jeden z nas ograniczyć o połowę wstawienia.
Rozmawiałem dzisiaj z prezesem duży ubojni który jest moim dobrym kolegą i powiedział że są po rozmowach z kilkoma ubojniami z Niemiec Holandii Francji. I każdy spekuluje to co się dzieje to będzie się działo przynajmniej do połowy czerwca A za czym wypchną towar zalegający w chłodni będzie to koniec lipca. Wiem że każdy z nas ma kredyty I łudzić się że może się uda ale Trzymajmy się razem bo inaczej połowa z nas popłynie. Powiedział mi również że na dzisiaj dzwonił hodowca ze łzami w oczach który ma na wolnym rynku 3 hale po 50 000 i chciał oddać nawet po 2,20 ale nie biorąc od nikogo bo nie mają ani mocy sprzedażowych ani mocy przerobowych brak pracowników

Popłynie to mało powiedziane!
Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 12:03 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
Gazowac masowo w klujnikach nawet wstawienia piątkowe. Po co wam było po 20 50 kurnikow po co co ale widocznie większość to szkołę po podstawówce kończyło.
A ty chyba przedszkole i to jeszcze maluchy bo starszaki lepiej piszą
Powrót do góry
robin

PostWysłany: 12:02 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Re: KTO NA KIM ZARABIA!!! Odpowiedz z cytatem

kaziunowak napisał:
NIE JESTEM DROBIARZEM – ALE CZASEM WCHODZĘ NA FORUM ZOBACZYĆ CO SIĘ DZIEJE! OD DŁUŻSZEGO CZASU CZYTAM JAK OPLUWACIE E SIĘ NAWZAJEM PROBLEM, KTÓRY MOIM ZDANIEM WYNIKA Z CZEGO INNEGO. ZACZNIJCIE MYŚLEĆ LOGICZNIE KTO KOGO ROBI W BALONA!
OSTATNIO POSZEDŁEM DO JEDNEGO Z MARKETÓW SPRAWDZIĆ CENY DROBIU, PÓŹNIEJ UDAŁEM SIĘ WŁAŚCICIELA, KTÓRY PROWADZI UBOJNIE DROBIU,. POKAZAŁ FAKTURY SPRZEDAŻY TUSZKI ORAZ ELEMENTÓW
OKAZAŁO SIĘ , ŻE FIRMY HANDLOWE, MARKETY MAJĄ BARDZO WYSOKIE MARŻE, KTÓRE SĄ NA POZIOMIE 50-70%! PRZEDSTAWIĘ WAM PRZYKŁAD JAK TO WYGLĄDA.
Kurczak sprzedaż ubojnia w cenie netto 4,41, sprzedaż w marketach 6,89 – marża 56%
Filet ubojnia 12,70 sprzedaż market 16,89 – marża 33 %
Ćwiartka ubojnia 3,15., sprzedaż market 5,00 – marża 58,7 %
Porcja ubojnia 0,85, sprzedaż market 1,90 – marża 123,5 %
Panie / Panowie przykładowo otrzymujecie za żywiec 3,56 brutto>
Przykładowe wyliczenie:
Żywiec – 3,56
Tuszka ubojnia – 5,56
Tuszka market - 6,89
Przy takich cenach wszyscy są zadowoleni.
Ubojnie i Hodowcy nie dajcie się robić w balona! Zbierzmy się razem i zgłośmy sprawę do UOKIK oraz Ministra Rolnictwa. Razem wspólnie musimy ukarać krwiopijców!
Konsument

Super wyliczenie. Jakbyś mógł napisać ile twój ubojnista z 1kg żywca (3,56zł) uzyskuje kg tuszki (5,56zł) i jaki jest koszt przerobu 1kg żywca na 1kg tuszki to masz Nobla z matematyki. Faktury przecież widziałeś. Jakby za drogo to w Biedrze od dzisiaj filecik po 10 a ćwiarteczka 2,75 i nie jest to żadna Ukraina ani Brasiliana. Zorientuj również co to jest marża bo chyba masz złą definicje.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 11:57 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gazowac masowo w klujnikach nawet wstawienia piątkowe. Po co wam było po 20 50 kurnikow po co co ale widocznie większość to szkołę po podstawówce kończyło.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 11:47 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzi nie braknie coś jeść muszą po jedzeniu smieciowym po 3 dniach zaczynasz odczuwać bule i myślisz że to już covid po zjedzeniu jakiegoś miesa wszystko wraca do normy
Powrót do góry
CrazyKogut

PostWysłany: 11:21 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie i panie żebyśmy wytrwali to psychicznie i finansowo powinniśmy każdy jeden z nas ograniczyć o połowę wstawienia.
Rozmawiałem dzisiaj z prezesem duży ubojni który jest moim dobrym kolegą i powiedział że są po rozmowach z kilkoma ubojniami z Niemiec Holandii Francji. I każdy spekuluje to co się dzieje to będzie się działo przynajmniej do połowy czerwca A za czym wypchną towar zalegający w chłodni będzie to koniec lipca. Wiem że każdy z nas ma kredyty I łudzić się że może się uda ale Trzymajmy się razem bo inaczej połowa z nas popłynie. Powiedział mi również że na dzisiaj dzwonił hodowca ze łzami w oczach który ma na wolnym rynku 3 hale po 50 000 i chciał oddać nawet po 2,20 ale nie biorąc od nikogo bo nie mają ani mocy sprzedażowych ani mocy przerobowych brak pracowników
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 11:05 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A korytarzami zielonymi na granicy kierowcy mówią że auta z drobie m normalnie widuja. Ale uciekać czesc utylizowac na wylegarniach.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:50 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiedziałem, że pierwsze trzy tygodnie kwietnia to giga wysyp żywca. Ty nie. Więc kto tu jest idiotą. Oczywiście cena 2.3 to efekt coronavirusa, bez niego by było pewnie 2.8.
Wiem też że bezmyślne i bezustanne budowanie to zarobek dla wszystkich ogniw tego łańcucha poza hodowcą
Powrót do góry
kaziunowak

PostWysłany: 10:47 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: KTO NA KIM ZARABIA!!! Odpowiedz z cytatem

NIE JESTEM DROBIARZEM – ALE CZASEM WCHODZĘ NA FORUM ZOBACZYĆ CO SIĘ DZIEJE! OD DŁUŻSZEGO CZASU CZYTAM JAK OPLUWACIE E SIĘ NAWZAJEM PROBLEM, KTÓRY MOIM ZDANIEM WYNIKA Z CZEGO INNEGO. ZACZNIJCIE MYŚLEĆ LOGICZNIE KTO KOGO ROBI W BALONA!
OSTATNIO POSZEDŁEM DO JEDNEGO Z MARKETÓW SPRAWDZIĆ CENY DROBIU, PÓŹNIEJ UDAŁEM SIĘ WŁAŚCICIELA, KTÓRY PROWADZI UBOJNIE DROBIU,. POKAZAŁ FAKTURY SPRZEDAŻY TUSZKI ORAZ ELEMENTÓW
OKAZAŁO SIĘ , ŻE FIRMY HANDLOWE, MARKETY MAJĄ BARDZO WYSOKIE MARŻE, KTÓRE SĄ NA POZIOMIE 50-70%! PRZEDSTAWIĘ WAM PRZYKŁAD JAK TO WYGLĄDA.
Kurczak sprzedaż ubojnia w cenie netto 4,41, sprzedaż w marketach 6,89 – marża 56%
Przykładowe wyliczenie:
Żywiec – 3,56
Tuszka ubojnia – 5,56
Tuszka market - 6,89
Ubojnie i Hodowcy nie dajcie się robić w balona! Zbierzmy się razem i zgłośmy sprawę do UOKIK oraz Ministra Rolnictwa. Razem wspólnie musimy ukarać krwiopijców!
Konsument
Powrót do góry
kaziunowak

PostWysłany: 10:44 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: KTO NA KIM ZARABIA!!! Odpowiedz z cytatem

NIE JESTEM DROBIARZEM – ALE CZASEM WCHODZĘ NA FORUM ZOBACZYĆ CO SIĘ DZIEJE! OD DŁUŻSZEGO CZASU CZYTAM JAK OBWINIACIE SIĘ NAWZAJEM PROBLEM, KTÓRY MOIM ZDANIEM WYNIKA Z CZEGO INNEGO. ZACZNIJCIE MYŚLEĆ LOGICZNIE KTO KOGO ROBI W BALONA!
Przykładowe wyliczenie:
Żywiec – 3,56
Tuszka ubojnia – 5,56
Tuszka market - 6,89
Konsument
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 10:44 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Animex 2,30. I nawet nie chcą brac i proponuja sprzedaz gdzie indziej.Powinnismy zaprzestac produkacji i darmowego karmienia spoleczenstwa. Moze gdy glod spojrzy ludzim w oczy to Ardanowski zauwazy ze polskie drobiarsto karmi tanio Polakow i 90% polskiego zboza zjadaja nasze kury. Gdy zastrajkujemy to moze PIS nas zauwazy bo na razie to nawet grosza unijnych dotacji nie ma dla drobiarstwa. Gwarantuje ze wtedy nas docenią tak jak sluzbe zdrowia bo teraz dla Ardanowskiego jestesmy nikim. A moze takze fundusz promocji jak sie wplywy skoncza to zacznie dzialac.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 10:38 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chinole już otwarli swoje targi i dalej sprzedaje nietoperze koty psy może jak u nas braknie miesa to cosbymy za exportowali od nich
Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 10:28 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Wygląda na to, że wszyscy na gorze już wiedzą, że wszystko zamknięte jeszcze 3miesiace od dzis.
Oj będzie efekt skali bobów budowniczych i zadowolona gawiedź, że papu za darmo, bo do lata sklepowe półki będą się uginać od kuraka po 3.99.
A produkować trzeba, bo obroty muszą byc.. Mówiłem- nie uzależniać całego życia od kur bo to ryzykowny temat, zrobić drugą nogę zamiast kolejnego hangaru na 60koła kur, ale nikt nie posłuchał tylko słał auta po pustaki
To chyba ty stałeś jak tak wszystko idealnie wiesz to podaj mi numery w jackpot JEST PONAD 405 BANIEK DO WYGRANIA sprawdzimy czy dobrze ci kula powie I.D.IO.TO
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:01 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że wszyscy na gorze już wiedzą, że wszystko zamknięte jeszcze 3miesiace od dzis.
Oj będzie efekt skali bobów budowniczych i zadowolona gawiedź, że papu za darmo, bo do lata sklepowe półki będą się uginać od kuraka po 3.99.
A produkować trzeba, bo obroty muszą byc.. Mówiłem- nie uzależniać całego życia od kur bo to ryzykowny temat, zrobić drugą nogę zamiast kolejnego hangaru na 60koła kur, ale nikt nie posłuchał tylko słał auta po pustaki
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 09:50 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

predator&obcy napisał:
a chinole mądre .podam przykład .chciałem generator prądu w styczniu kupić kosztował 11tyś z dostawą teraz 33tyś a hu..j im w du.pe .teraz w te bajki wierzę o wypuszczeniu czegoś tam .

Nie bierz chińskiego kompresor 300 l po dwóch tygodniach cylinder się oderwał Wink))
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:49 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prof. Konrad Raczkowski, ekonomista, członek Narodowej Rady Rozwoju: Myślę, że zdecydowana większość z nas, którzy siedzą teraz w domu, jeszcze nie jest świadoma pewnych konsekwencji pandemii koronawirusa. Z pewnością jest to ludzka tragedia w skali globalnej, a z punktu widzenia gospodarki równoczesny i niespotykany na taką skalę szok podażowo-popytowy. Tylko w okresie jednego miesiąca światowa wartość rynkowa została uszczuplona o 23 biliony dolarów, a to dopiero początek.
Dobrze, jak za trzy miesiące gospodarka zacznie pełzające ożywienie, które za kilka kolejnych miesięcy przejdzie w mocne odbicie, ale to optymistyczny scenariusz.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 09:48 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medi zeby tylko Ciebie nie wywieźli do lasu jak tego Artura z M jak miłość
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 09:34 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/ptasia-grypa/18937-wtorne-ognisko-ptasiej-grypy-w-lubuskim-muszkowie-do-likwidacji-blisko-29-tys-indykow

W "axie" ubezpieczone czy w goather'ze?
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 09:29 Czw 2 Kwi 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

predator&obcy napisał:
a chinole mądre .podam przykład .chciałem generator prądu w styczniu kupić kosztował 11tyś z dostawą teraz 33tyś a hu..j im w du.pe .teraz w te bajki wierzę o wypuszczeniu czegoś tam .

Ile miał mieć kva?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 2301, 2302, 2303  Następny
Strona 2 z 2303

Skocz do: