Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 04:47 Pią 7 Sie 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1750, 1751, 1752 ... 2402, 2403, 2404  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 15:51 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się kiedy w końcu pojmiecie ,że NIC POZA ILOŚCIA TOWARU NA RYNKU SIE NIE LICZY.NIC.Towar który parzy w rączki po 2-3dniach MUSI wykazywać ciągły lekki niedobór na rynku.Jak tego w końcu nie pojmiejecie,to o ile dotąd się udawało ,to w tym roku, z uwagi na nienormalne,niespotykane dotąd koszty ZBANKRUTUJECIE
Chwila niedoboru i 1zł do góry.Lekki nadmiar i natychmiast 20-30gr dziennie w dół.Kiedy w końcu skumacie ,że musimy ograniczyć obsady,przy tym kursie EUR w szczególności
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mav3ric

PostWysłany: 15:23 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
jedzta to zobaczyta magazyny jak wywoza wczoraj taki troche nie pewny był ten handel z tak wysokimi cenami a tu dzisiaj ludzie kupuja normalnie . te nizsze ceny proponowane sa tym co przetrzymywali ale moze to ich cos w koncu nauczy bo pchaja sie dzis na trzeciego niech teraz poczekaja ich nastepna kolejka jest w czwartek za tydz bo znów bedzie cinko z zywcem , normalni podobno dostaja na dzis noc sr 3,7 tak ze spokojnie bez paniki bo znów sie co niektórzy pozbeda zan szybko i beda płakac

Dokładnie dokładnie, podtrzymuje, nie stresować się. Nie oddać na maxa, sami decydujemy ile chcemy oddać, pomału a dzieki temu ubojnie będą dostawać regularnie ale nie tak dużo aby nasycić popyt i cena w górę. Tak naprawdę to my mamy dani nimi przewagę. Tyle lat wmawiali naszym rodzicom i tak się wszyscy nauczyli. Nie ma!
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 15:08 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedzta to zobaczyta magazyny jak wywoza wczoraj taki troche nie pewny był ten handel z tak wysokimi cenami a tu dzisiaj ludzie kupuja normalnie . te nizsze ceny proponowane sa tym co przetrzymywali ale moze to ich cos w koncu nauczy bo pchaja sie dzis na trzeciego niech teraz poczekaja ich nastepna kolejka jest w czwartek za tydz bo znów bedzie cinko z zywcem , normalni podobno dostaja na dzis noc sr 3,7 tak ze spokojnie bez paniki bo znów sie co niektórzy pozbeda zan szybko i beda płakac
Powrót do góry
nenest

PostWysłany: 15:00 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiaze napisał:
wu jednej rzeczy nie rozumiecie...cebdrob sie juz dawno chwalil ze bedzie jedyna firma w pl i do tego darzy...teraz jak jest kiepska koniunktura oni specjalnie jeszcze doluja...i strzwaja sytuacje gdzie z wielu z was poplynie...

Z WAS ???
Czy z nas???
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 14:57 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wu jednej rzeczy nie rozumiecie...cebdrob sie juz dawno chwalil ze bedzie jedyna firma w pl i do tego darzy...teraz jak jest kiepska koniunktura oni specjalnie jeszcze doluja...i strzwaja sytuacje gdzie z wielu z was poplynie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nenest

PostWysłany: 14:46 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dajcie spokój dziś w nocy poszły po 3.9 ,więc skąd raptem 3.5-3.6???słyszałem że nawet Kondratowicz płaci po 4.Więc skąd sie pytam takie ceny ???
Powrót do góry
1 aga1

PostWysłany: 14:45 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszeliście,że ANIMEX w Dębicy zaprzestaje uboju bija kurczaki tylko do konca lutego potem przenosza sie do Opola
Powrót do góry
robert1966

PostWysłany: 14:40 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na jutro można sprzedać po 3,5-3,6zł/kg na rejonie mazowsze, mazury. niestety w dół.
Powrót do góry
Mav3ric

PostWysłany: 14:35 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w łodzkiem cały czas ubojowcy ratują się jak mogą przed wyższą ceną. Ściema typu nie ma zbytu na kurczak, magazyny pełne cena 3,5, 3,6zl .Proszę was z takimi bajkami to już nie w obecnych czasach, skończyły się okres wyzysku na innych. Chcieliście unii to będzie ją mieć.
Powrót do góry
nenest

PostWysłany: 13:45 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze pozdrawiam szczęśliwców, którzy przez całe 2 dni Exclamation sprzedali po 4 i po 3.9. trzeba być w czepku urodzonym,żeby trafić w cenę. może w lotto będę miał większe szanse...

Bardzo dziękujemy za pozdrowienia .
A skąd wierz że jestem w niedzielę urodzony??? Very Happy
Powrót do góry
dorian1

PostWysłany: 13:35 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a już był w ogródku,już witał się z gąską... pośrednicy i sklepy przegięły pałę tak windując cene my już lecimy w dół,a oni : nawet im się nie śni! szczerze pozdrawiam szczęśliwców, którzy przez całe 2 dni Exclamation sprzedali po 4 i po 3.9. trzeba być w czepku urodzonym,żeby trafić w cenę. może w lotto będę miał większe szanse...
Powrót do góry
nenest

PostWysłany: 13:14 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorian1 napisał:
kaszuby ściemniają jak mogą cena dzisiaj 3.7 netto już 20gr w plecy,jutro miałem wybrać ale mnie przesuneli na wtorek. czy ta wolna amerykanka się kiedyś skończy?!kto tym razem pierwszy w zje-bał cene ?.czyżby niemieckie skażone do nas dotarło?! przecież polska wszystko wchłonie!

Myślę (chociaż może się mylę ),ale w dużej mierze jest to nasza wina .Powód jest oczywisty ,zbyt duże obsady .Każdy z nas w piątym tygodniu musi rozluźnić bo jest za ciasno.A jak kilka osób w jednym czy w przeciągu dwóch dni robi prze biórkę to chłopcy z ubojni już wiedzą ile jeszcze teoretycznie zostało na kurniku .Wystarczy pare telefonów do hodowców i już mamy kilku których możemy przełożyć a od reszty też brać tylko skład albo dwa bo więcej nie mogę , bo zbytu nie ma, bo rynek szaleje ,bo nikt jeszcze im w ryj porządnie nie dał.
Rozmawiałem z kierowcami i zdziwił mnie fakt że nie jadą do jednego po wszystko tylko codziennie po skład .Przypomnijcie sobie czy tak się dzieje przy cenie około 3pln .Jeżeli ubojnia bierze od nas jeden skład codziennie i tłumaczy się słabym zbytem ,to sorki ale każdy woli te 5gr. opuścić ale zdać i zapomnieć.
Musimy z sobą rozmawiać codziennie po kilkanaście razy i się trzymać to damy radę .

Tylko jak to zrobić???????
Powrót do góry
daniel 7791

PostWysłany: 13:05 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie podam cen zeby nie zapeszać ale jazda w dół się zaczęła
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin siedlce

PostWysłany: 13:03 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziś rozmawiałem z ubojnia i Pani powiedziała że cena spada bo ubojnia z Ciechanowa wrzuciła na rynek 400(czterysta ton) tańszej tuszki. przecież te 400 ton to jest g.ó.w.n.o. w skali kraju ale mają pretekst zjechać z ceną o 10gr.
ceny jakie usłyszałem na ubojniach od 3,6 do 3,8 netto
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 12:09 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no własnie wrociłem z dysterybucji i tam widac jak nie schodzi (wszystko idzie od reki) wiecie dlaczego mówia ze nie idzie bo sklepy co niektóre tak przebiły cene w sklepach ze szok zamiast podnies normalnie po 30-60 gr to one odrazu z dnia na dzien 1,3 zł i biora o 2-3 skrzynki mniej a ceny ani grosza nie spuszczaja
Powrót do góry
dorian1

PostWysłany: 11:24 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaszuby ściemniają jak mogą cena dzisiaj 3.7 netto już 20gr w plecy,jutro miałem wybrać ale mnie przesuneli na wtorek. czy ta wolna amerykanka się kiedyś skończy?!kto tym razem pierwszy w zje-bał cene ?.czyżby niemieckie skażone do nas dotarło?! przecież polska wszystko wchłonie!
Powrót do góry
pika-czu

PostWysłany: 01:23 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[Zawsze mówią ,że muszą mieć 1.20pln ,żeby wyjść na zero (w rzeczywistości pewnie mniej).Ale niech będzie 1.20pln.Przy 2 zł różnicy (3.40-5.40) to 80gr zysku.Jeden dzień bicia większej ubojni to nie raz więcej zarobku niż my za cały rzut[/quote]
Embarassed Z tego co ja wiem to 1 zł to już z przodu, teraz mają nawet przy takiej "wysokiej" cenie żywca spokojnie więcej, ale po co liczyć jak dają "dobrą cenę" ; w mniemaniu producenta (różnica na zakupie i sprzedaży i tak większa, niż jak była bryndza).Niech ktoś mi powie , to po co przepłacają , jak można to było koło 5 .01.11 kupić po 3,3?
czary????
P.S. nie wiem po co cytuję, ale 1 post, 1,5 roku śledzenia wypowiedzi, się hmm "podpiąłem" pod wyrocznię
Powrót do góry
Ossa

PostWysłany: 00:32 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milo, choć trudno się z Tobą dogadać, Bruno. W którym to bylo roku i w czym Ci pomogła powiesz mi pewnie w przyszlym tygodniu. Laughing
Teraz muszę już kończyć, bo o 1.30 ładuję kurczaki. Dobranoc
Powrót do góry
BRUNO

PostWysłany: 00:28 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ossa napisał:
Nieśmiało zwracam Ci uwagę, że nie odpowiedziałeś na moje proste pytania.

Manifestacja ta była spowodowana IMPORTEM DROBIU do Polski i zła sytuacją w
naszej branży!!!
Powrót do góry
Ossa

PostWysłany: 00:13 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieśmiało zwracam Ci uwagę, że nie odpowiedziałeś na moje proste pytania.
Powrót do góry
BRUNO

PostWysłany: 00:11 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ossa napisał:
Co to była za manifestacja, w którym roku i w czym Ci pomogła. Oprócz wyładowania frustracji, oczywiście.

Nie wiem jak długo jesteś na tym rynku ,lecz ja pamiętam że sytuacja się poprawiła na długi czas !!! zostaliśmy zauważeni i nasze problemy!!!
Wszyscy tego musimy chcieć bo inaczej panowie w Warszawie myślą że nie ma
żadnego problemu u drobiarzy a wydaje mi się że jest i to BARDZO POWAŻNY!!!
Powrót do góry
Ossa

PostWysłany: 00:06 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Jeden dzień bicia większej ubojni to nie raz więcej zarobku niż my za cały rzut

Przypomniała mi się historia porucznika, który zazdrościł biskupowi że kardynalem został. Wszyscy wiemy, że jest parę lepszych interesów niż hodowanie brojlerów, mój Medoksiu. Laughing Jest też dużo gorszych i to mnie pociesza!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:54 Sro 12 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśiu napisał:
Brychcy płaci 3,4 zł ,tuszke sprzedaje po 5,4 zł :!: :!: :!:

Zawsze mówią ,że muszą mieć 1.20pln ,żeby wyjść na zero (w rzeczywistości pewnie mniej).Ale niech będzie 1.20pln.Przy 2 zł różnicy (3.40-5.40) to 80gr zysku.Jeden dzień bicia większej ubojni to nie raz więcej zarobku niż my za cały rzut
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 23:47 Sro 12 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zima to nie do mnie Laughing Ja tylko pisałem co przepowiadali
Powrót do góry
CINDUSIA

PostWysłany: 23:28 Sro 12 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Animex 3,85
Hybro 3,6
Daniliszyn 3,65
Imex nie ubija kupuje tuszke w cedrob Niepołomice
Wyrembski 3,6

do załadunku zostało ostatnie 32000 szt
w połowie stycznia u nas wchodzi dość troche kurczaka do sprzedaży
na wielkich fermach
Adros płaci 3,3 wolny rynek 3,15 kontraktacja

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia !!!!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1750, 1751, 1752 ... 2402, 2403, 2404  Następny
Strona 1751 z 2404

Skocz do: