Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:58 Pon 3 Sie 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1751, 1752, 1753 ... 2400, 2401, 2402  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chickenfree

PostWysłany: 12:57 Sro 12 Sty 2011    Temat postu: Cena brojlera Odpowiedz z cytatem

wkurzony drobiarz napisał:
Faktycznie taki był pomysł, zwłaszcza, że od znajomego słyszałem pozytywne opinie o nim. Nic to, temat idzie w zapomnienie.
Teraz pytanie: Czy ktoś byłby w stanie polecić jakąś wiarygodna ubojnie w wielkopolsce?
przyznam, że troche zmęczony już jestem kopaniem sie z tymi z Lubuskiego, zwłaszcza, że twardo stoja przy cenie 3,7n, a to przecież jakieś nieporozumienie.
pozdrawiam.

W tej chwili to już nie jest nieporozumienie, dzisiaj ładuje dwa samochody z ubiórki i ledwo wywalczyłem 3,72zł (mazowieckie) na mazurach też ceny spadły o 15 groszy. Pozostaję w nadziei, że po niedzieli znowu zagości 4 z przodu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorian1

PostWysłany: 12:44 Sro 12 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co się dzieje na mojekurczaki???? strzałki w dół Shocked czy te kaszubskie ubojnie się kiedyś nażrą???????
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 12:42 Sro 12 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daniel golą tuszke po prawie 6 zł do hurtu a 3,9 nie chca dac? na nastepny tydzien jeszcze mniej kurczaka zamówienia na jutro bardzo duze w stosunku do ilosci zywca. nawet na zetce mówili ze kurczak o ponad 1/4 wzrósł ze wzgledu na mniejsze obsady hodowcy mówia ze nie mysla sponsorowac taniego miesa. prez indykpolu skazał ze ta cena utrzyma sie do połowy roku.
Powrót do góry
wkurzony drobiarz

PostWysłany: 11:36 Sro 12 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie taki był pomysł, zwłaszcza, że od znajomego słyszałem pozytywne opinie o nim. Nic to, temat idzie w zapomnienie.
Teraz pytanie: Czy ktoś byłby w stanie polecić jakąś wiarygodna ubojnie w wielkopolsce?
przyznam, że troche zmęczony już jestem kopaniem sie z tymi z Lubuskiego, zwłaszcza, że twardo stoja przy cenie 3,7n, a to przecież jakieś nieporozumienie.
pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
s69
Moderator

PostWysłany: 11:16 Sro 12 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu kolega "wkurzony drobiarz" chciał zdawać do Leszka [b]Chuchraka[/b] w Złotowie. Medox uświadom go na forum ponownie bo szkoda chłopiny.
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 11:04 Sro 12 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mała napisał:
Jutro sprzedaję po 4,10 brutto w Świętokrzyskim, więcej nie dadzą, zapierają się jak mogą Confused

a jaki Vat masz w tej cenie 4,1brutto ? 5 % 7% czy 8% ?
Powrót do góry
BRUNO

PostWysłany: 10:53 Sro 12 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich hodowców !!! Koleżanki i koledzy jak sami nie postaramy się zmienić tej sytuacji to będzie tak jak Medox pisze.Mam nadzieje że nikt tego nie chce !!!Moja propozycja jest następująca , należy pojechać do Warszawy na manifestacje,to powinno nam pomóc!!!
Raz już byłem na takiej manifestacji i naprawdę pomogło .
Musimy zostać zauważeni jakie mamy dramatyczne czasy w DROBIARSTWIE,bo na naszą krajową rade to nie ma co liczyć!!!
Pamiętajcie im więcej nas będzie tym bardziej poważnie nas potraktują.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 10:34 Sro 12 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pędzie do wstawień widać że tak będzie. Wstawienia są nadal obarczone bardzo dużym ryzykiem trafienia na niskie ceny. Ale na razie żywca nie ma i musi kosztować min 4 ,netto Cool Cool Cool
Powrót do góry
nenest

PostWysłany: 10:34 Sro 12 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co by nie było, ja chce pomóc wszystkim którzy chcą przy takiej cenie paszy zarobić i staje przynajmniej do marca,żałuje tylko że zamiast brojlera nie zapełniłem kurników zbożem ,wczoraj sprzedałem jęczmień po 850 i nie musiałem szukać chętnych Very Happy
Powrót do góry
daniel 7791

PostWysłany: 10:29 Sro 12 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Realna cena w świętokrzyskiem 3,8 netto; przy 3,9 ciężko ze zbytem na terenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
medox

PostWysłany: 10:13 Sro 12 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się tylko, kiedy wszyscy zdadzą sobie sprawę i zrozumieją ,że kurczak musi kosztować minimum 4zł żeby był jakikolwiek sens go produkować ,bo na razie wszystkim się wydaje (mówię głównie o ubojniach i hurtowniach),że 4zł to wysoka cena.Oby wiedza ,że 4zł to cena w tych warunkach i przy tych kosztach zapewniająca ledwie minimalne przeżycie dotarła do nich zanim 30% czy 40% z nas zbankrutuje.Bo idę o zakład ,że 2.80 to my jeszcze zobaczymy nie raz przy tych kursach walut i tym poziomie produkcji.Tylko problem w tym ,że jeden rzut po 2.80 może oznaczać bankructwo przy tych kosztach.Dopiero wtedy może się okazać ,że musi być 4zł by mnimimalnie żyć ,że jednak hodowcy nie przesadzali.Tylko u części z hodowców komornik może już zajmować majątek
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 09:13 Sro 12 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz rację kolego wkrótce może się okazać ze 5zł to ZA MAŁO a na dodatek niech cenka spadnie drastycznie to tych co teraz tak na gwałt wstawiają może spotkac przykra niespodzianka z której bedzie się ciężko podnieść Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
nenest

PostWysłany: 08:04 Sro 12 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i dojdzie do 4,5 może i do 5 ,czego sobie i nam wszystkim życzę z całego serca ,ale to i tak nic z tego bo cały czas wisi nad nami widmo podwyżek pasz.
I już może się okazać że te 5 to też za mało.Z tego co wiem to wstawień sie troszkę narobiło i dalej są zamówienia ,więc nie ma się co łudzić w niedługim czasie może być znowu nie ciekawie.
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 22:57 Wto 11 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te ceny to zaden szał i na pewno bedą wyższe ,bowiem w histori drobiarstwa odnotowalismy już ceny powyżej 4 netto więc dlaczego nie miało by być teraz 5zł Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
filuś

PostWysłany: 21:36 Wto 11 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceny narazie sa normalne a moze byc tylko drozej w niemczech i na całym południu ceny tuszek bardzo rosna koles z dystrybucji powiedział ze dzis usłyszał od nich taka odp ze nawet chocby mieli 4,6 net z wolnego zapl to i tak im sie to opłaci bo sasiedzi spokojnie zapłaca zeby tylko było. mazowieckie do hurtu bez problemu puszczaja 5,8-6,2 i lepiej netto DZIŚ na JUTRO ponoc od 6
Powrót do góry
mała

PostWysłany: 21:23 Wto 11 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro sprzedaję po 4,10 brutto w Świętokrzyskim, więcej nie dadzą, zapierają się jak mogą Confused
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 21:20 Wto 11 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam z austriackich alp Laughing Laughing Laughing i całe szczeście że jest zastój bo jakby był ruch to żywiec kosztowałby 5 zł juz dziś Laughing Laughing Laughing ja sprzedałem przetrzymane na prośę lojalnej ubojni kurki w piątek po 3,8netto. co prawda 1/3 stada ale zawsze. 4,0 netto było możliwe już w piątek gdyby nie kotraktacje na 3,15 tak powiedział znajomy z ubojni . Na nartkach jestem dzięki "drugiej nodze" ja chwilkę pauzuję do rzutu dołożyłem. Pozdrawiam.
Powrót do góry
zbigniewkunce

PostWysłany: 21:19 Wto 11 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:
zbigniewkunce napisał:
Jeszcze jedno.Ubojnia Kulus twierdzi że już zrobił się zastój a dzisiaj podniosła cenę . Nie dajcie się oszukać !!!!!!!!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ale co ci maja powiedziec żebyż jutro niewołał 4 netto

na szczęście jeszcze moich nie kupił poczekam do 4
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 21:15 Wto 11 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zbigniewkunce napisał:
Jeszcze jedno.Ubojnia Kulus twierdzi że już zrobił się zastój a dzisiaj podniosła cenę . Nie dajcie się oszukać !!!!!!!!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing ale co ci maja powiedziec żebyż jutro niewołał 4 netto
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 21:14 Wto 11 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piko'ś idź poszczekać gdzie indziej. Posmaruj rolki albo wymyj chłodnie do czysta dopóki masz pustą i nie szczuj hodowców na siebie. Skoro Adros daje 4 PLN to pomniejsze fikołki będą musiały przyjąć tą cenę. Nikt nie mówi ze będzie wieczna ale taka jest i nie zaklinaj rzeczywistości.

wkurzony drobiarz- PW poszło.
Powrót do góry
zbigniewkunce

PostWysłany: 21:11 Wto 11 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
zbigniewkunce

PostWysłany: 21:06 Wto 11 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sebawet napisał:
Mam pytanie.

Ile płaci ADROS?

Proszę o odpowiedz.

Wiem z pewnego źródła że szukają i dają 4 .
Powrót do góry
klark

PostWysłany: 20:08 Wto 11 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ! ubojnie wzajemnie sobie podkupują i podają nieprawdziwe ceny
kurczaka bardzo mało
cena 3,8- 3,9 netto
bez negocjacji można oddać dużo taniej, chętnie wezmą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
filuś

PostWysłany: 20:06 Wto 11 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

11 stycznia 2011
Sytuacja na rynku - kurczaki

Wszystko przez braki żywca na krajowym rynku. I chociaż były domysły, że ta sytuacja może być związana z dioksynowym problemem ferm niemieckich, na domysłach się skończyło.

Główną przyczyną - zdaniem maklerów - jest luka w cyklu produkcyjnym kurczaków. Hodowcy zwykle mieli problem ze sprzedażą większych ilości towaru na początku nowego roku, bo handel był kiepski. Dlatego chów jest tak planowany, żeby w tym czasie nie oddawać większych ilości kurczaków do uboju. Ceny najbardziej chodliwych elementów wzrosły średnio o złoty 10 groszy za kilogram w porównaniu z cenami piątkowymi.

Za tuszki trzeba zapłacić nawet 5 złotych 80 groszy, ćwiartki kosztują maksymalnie 4 złote 80 groszy, choć w tym przypadku rozpiętość cen jest bardzo duża. Stawki za filety krajowe z kurczaków dochodzić już do 12,5 złotego za kilogram.

KURCZAKI - giełdy towarowe

ceny transakcyjne zł/kg

tuszki 5,70-5,80

ćwiartki 4,00-4,80

filety 12,00-12,50

Na razie nie ma dużych różnic tylko w przypadku skrzydełek i mrożonych podrobów, czyli towaru, którym jest mniejsze zainteresowanie. Ale za kilka dni i tu mogą wystąpić różnice. Podobnie większe zmiany ze względu na podwyżki cen kurczaków, mogą za chwilę być widoczne w cennikach indyków - oceniają maklerzy.

Agrobiznes, TVP, 11 stycznia 2011
Powrót do góry
wkurzony drobiarz

PostWysłany: 19:41 Wto 11 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno, bo nie zauważyłem wpisu pode mną, a edycji tutaj nie ma.
Piko skończ siać te bzdurne historie. dzis dzwoniłem również do hurtowni. W jednej z nich trafiłem na dośc otwartą kobiete, które stwierdziła, że cena strasznie szaleje i jest juz ponad 6 złotych. Hurtownia ma siedzibe w Wielkopolsce, gdzie przecież cena wcale nie jest najwyższa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1751, 1752, 1753 ... 2400, 2401, 2402  Następny
Strona 1752 z 2402

Skocz do: