Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:40 Sro 12 Sie 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1752, 1753, 1754 ... 2406, 2407, 2408  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kol

PostWysłany: 22:55 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorian1 napisał:
...a już był w ogródku,już witał się z gąską... pośrednicy i sklepy przegięły pałę tak windując cene my już lecimy w dół,a oni : nawet im się nie śni! szczerze pozdrawiam szczęśliwców, którzy przez całe 2 dni Exclamation sprzedali po 4 i po 3.9. trzeba być w czepku urodzonym,żeby trafić w cenę. może w lotto będę miał większe szanse...

Właśnie sprzedałem po 3,9 i .....zobaczymy co dalej będzie. Obecni jestem tylko obserwatorem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
byczo

PostWysłany: 22:52 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[/quote]nie ma się co kłamać z tym 50% BO WSZYSTKIE BUDY WYPCHANE NA FUL w 1 tygodniu stycznia
Cytat:

...z wyjściem na połowę lutego. Mowimy teraz o tym co dzieje się dziś. Kurczaka nie ma na tyle, by cena spadała. Odpowiedzią na pokerowe zagranie ubojni niech będzie nasza ZMOWA CENOWA! Nie pasuje cena 4 pln? to proszę dzwonić do kolegów, ale tam też będzie 4!
Myślicie, że to utopia?? Gwarantuję, że w tym momencie niedoboru żywca, zadziała bankowo! Potrzeba jedynie naszej dyscypliny.

Szlag człowieka trafia jak widzi, jak kolejny raz dajemy sobą kręcić i nabieramy się na takie proste tricki ubojni.
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 22:49 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501 napisał:
Za szybko się cieszyliście.Ja mam jeszcze parę tygodni i tak się nie podniecałem za bardzo ceną znając realia naszego kraju.Ale chyba o ile pamiętam to pierwszy raz cena przez dwa-cztery dni poszła miejscami o jednego zeta.Będę strzelał że cena cofnie się aby powoli piąć się do góry przez dłuższy okres niż kilka dni.

podobnego jestem zdania Cool
Powrót do góry
Mav3ric

PostWysłany: 22:22 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teken napisał:
s69 ubojnie potrafiły się skrzyknąć rzuciły hasełko bijemy mniej i biją w ten sposób spowodowali że cena poszła w dół ,a my drobiarze co zobaczyliśmy 4 zł i na hura każdy kto mógł to wypychał a trzeba było na spokojnie po jednym samochodzie dawać, widzę że każdy jest tak zdesperowany że niema mowy o jakimkolwiek dogadywaniu się wśród hodowców .

Dokłądnie s69 tak jak pisałem wcześniej. Bez stresu oni sa dla nas nie my dla nich. Wiem wiem to tak proste ze ciężko zrozumieć ale tak jest. Powoli zdawajcie. Dzwonią o kurczaka nie sprzedawac. Wiem że kurcak rośnie pasza idzie ale naprawdę bez większego stresu. Kazdy powolutku aby w danym momencie popyt byl wiekszy od podaży.
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 22:22 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miszka01 napisał:
Drodzy Hodowcy !!!

Nie dajmy się zwariowac. Kurczaka jest bardzo mało. W styczniu też wstawień o 50 % mniej. Policzcie wszytkie koszty i swoja marżę i taką cenę sprzedajemy, jesli nie - to niech ubojnie czekaja, a wtedy bedą musiały podnieść. Już 3 rzutu nie ma z czego dokładac.Nie zdawajcie po nizej 4 zł.

nie ma się co kłamać z tym 50% BO WSZYSTKIE BUDY WYPCHANE NA FUL w 1 tygodniu stycznia . kto nie ma ani grosza przy dupiE to siedzi już spokojnie i będzie się śmiał z tych błaznów co wstawiają za 3 dni po zdaniu ale oni mają jeszcze jakieś zaskórniaki , Czy tak trudno zrozumieć że lepiej przeczekać nawet kilka miesięcy? Na ubojniach dziś wielka euforia bo ponoć ,,wszystko wróciło do normy,, czyli hodowcy zostaje gnój,,
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 22:16 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No bo czysta logika że nasuwa się nam pytanie dlaczego nas przekłada ,koniec ? brak zbytu?a wystarczy żebyśmy pogadali z kierowcami i już wiadomo że codziennie bije pełną parą tyle że od pięciu czy też sześciu hodowców.

To jest fakt. Niektóre ubojnie niżej wymienione już kiedyś ściągały mi kurczaka 4 dni! a ich konkurencja robi to w 8 godzin. To jest ich chwyt z przed wielu lat, ale wciąż działa.
Powrót do góry
miszka01

PostWysłany: 21:41 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy Hodowcy !!!

Nie dajmy się zwariowac. Kurczaka jest bardzo mało. W styczniu też wstawień o 50 % mniej. Policzcie wszytkie koszty i swoja marżę i taką cenę sprzedajemy, jesli nie - to niech ubojnie czekaja, a wtedy bedą musiały podnieść. Już 3 rzutu nie ma z czego dokładac.Nie zdawajcie po nizej 4 zł.
Powrót do góry
nenest

PostWysłany: 21:35 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byczo napisał:
Wystarczy w umówionym terminie nie zdjąć całego kurnika tylko połowę lub jeden skład i już sie robi u niektórych panika i kombinowanie żeby zdążyć zdać bo jest cena .No bo czysta logika że nasuwa się nam pytanie dlaczego nas przekłada ,koniec ? brak zbytu?a wystarczy żebyśmy pogadali z kierowcami i już wiadomo że codziennie bije pełną parą tyle że od pięciu czy też sześciu hodowców.Ale ziarenko już zakiełkowało i spośród tych pięciu dwójka spuści z tonu i jest 10gr.na składzie do przodu ,a dalej to już reakcja łańcuchowa i tylko w jednym kierunku

Amen. I wszystko w temacie... Zadziałała psychoza obniżek i samonakręcająca się machina strachu ciągnie nas w dół. Nie podzielam zdania Medoxa, że akurat w tym terminie jest nadwyżka podaży żywca, bo wstawień 6-7 tyg temu było tyle, co kot napłakał. Cwana zagrywka ubojni z robieniem ważenia, że żywca jest pod dostatkiem, powoduje trzepot portek u hodowców. Wychodzi na to, że nawet w czasie braków żywca ubojnicy potrafią sobie zagwarantować ponadnormatowną rentowność, bo nikt mi nie powie, że cena tuszki również spadła... Zazdroszczę im zgody i umiejętności dogdywania się w swoim gronie. Obyśmy w końcu zczęli brać z nich przykład... Ceńcie swoją pracę i liczcie swoje pieniądze, to na pewno nie jest czas na obniżki, więc nie spuszczajcie z tonu i trzymajcie ceny!!!

Ja już sprzedałem i mam w głębokim poważaniu cenę i tym podobne (oczywiście jeżeli chodzi o mnie), ale zwróćcie uwagę na słowa moje i kolegi ,a w szczególności na ostatnie zdanie " to na pewno nie jest czas na obniżki, więc nie spuszczajcie z tonu i trzymajcie ceny!!![/quote]" bez paniki musi być dobrze .
Powrót do góry
miszka01

PostWysłany: 21:35 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teken napisał:
s69 ubojnie potrafiły się skrzyknąć rzuciły hasełko bijemy mniej i biją w ten sposób spowodowali że cena poszła w dół ,a my drobiarze co zobaczyliśmy 4 zł i na hura każdy kto mógł to wypychał a trzeba było na spokojnie po jednym samochodzie dawać, widzę że każdy jest tak zdesperowany że niema mowy o jakimkolwiek dogadywaniu się wśród hodowców .

Biją mniej bo nie mają co, to tylko wymówka ze kurczaka mają dosyt.
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 21:28 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501 nie chce cie straszyć ale miej świadomość tego ze od 10 lutego do końca lutego jest taki wysyp kurczaka że strach sie bać co to będzie ,biorąc pod uwagę to ze teraz były braki w żywcu i cena sie nie utrzymał na opłacalnym poziomie ,ale oczywiście chciałbym się mylić .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
filuś

PostWysłany: 21:27 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzymajta cene bo wcale nie ma powodu do zanizana zywca dzwonia za kura juz na niedz i pon takze pewnie znów dziwnie urosnie gdzie w srode detal mówi ze nie ma powodu do obnizen bo im dobrze schodzi
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 21:19 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wystarczy w umówionym terminie nie zdjąć całego kurnika tylko połowę lub jeden skład i już sie robi u niektórych panika i kombinowanie żeby zdążyć zdać bo jest cena .No bo czysta logika że nasuwa się nam pytanie dlaczego nas przekłada ,koniec ? brak zbytu?a wystarczy żebyśmy pogadali z kierowcami i już wiadomo że codziennie bije pełną parą tyle że od pięciu czy też sześciu hodowców.Ale ziarenko już zakiełkowało i spośród tych pięciu dwójka spuści z tonu i jest 10gr.na składzie do przodu ,a dalej to już reakcja łańcuchowa i tylko w jednym kierunku

Amen. I wszystko w temacie... Zadziałała psychoza obniżek i samonakręcająca się machina strachu ciągnie nas w dół. Nie podzielam zdania Medoxa, że akurat w tym terminie jest nadwyżka podaży żywca, bo wstawień 6-7 tyg temu było tyle, co kot napłakał. Cwana zagrywka ubojni z robieniem ważenia, że żywca jest pod dostatkiem, powoduje trzepot portek u hodowców. Wychodzi na to, że nawet w czasie braków żywca ubojnicy potrafią sobie zagwarantować ponadnormatowną rentowność, bo nikt mi nie powie, że cena tuszki również spadła... Zazdroszczę im zgody i umiejętności dogdywania się w swoim gronie. Obyśmy w końcu zczęli brać z nich przykład... Ceńcie swoją pracę i liczcie swoje pieniądze, to na pewno nie jest czas na obniżki, więc nie spuszczajcie z tonu i trzymajcie ceny!!!
Powrót do góry
501

PostWysłany: 21:06 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za szybko się cieszyliście.Ja mam jeszcze parę tygodni i tak się nie podniecałem za bardzo ceną znając realia naszego kraju.Ale chyba o ile pamiętam to pierwszy raz cena przez dwa-cztery dni poszła miejscami o jednego zeta.Będę strzelał że cena cofnie się aby powoli piąć się do góry przez dłuższy okres niż kilka dni.
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 21:05 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501 co masz na myśli Question
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 21:03 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ossa napisał:
teken napisał:
ubojnie potrafiły się skrzyknąć rzuciły hasełko bijemy mniej i biją w ten sposób spowodowali że cena poszła w dół

Jeżeli to prawda, jeżeli oni są w stanie tak się dogadać, to by byla fatalna wiadomość. Wyobraźcie sobie że na 4 tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi wszystkie ubojnie w Polsce bez ostrzeżenia robią 3-4 dni smarowania rolek i deratyzacji. Po tych 3 dniach aż do Świąt mieliby górę taniego mięsa i zbyt na wygłodzonym rynku... horror. No, ale to też ludzie, każdy chcialby na pewno innych w konia zrobić. Twisted Evil

Już pisałem że na ludzkim strachu zarabia i traci się fortuny!!!! Jeden zgodny ruch ubojni i mają wynik .... finansowy !!! obniżka na tuszce 10 gr dla pozoru i jaki wynik ? Większe i bezproblemowe zamówienia na hurtowniach bo może znów zdrożeje!!! Odbiór po jednym autku z kurnika i proszę posikani aż można monitor wykręcać , dwa dni wysypu przez duże zakłady po niższej cenie i "wolny rynek" spacyfikowany i przywołany do porządku, pokornie ustawia się w kolejce a kontraktacja po 3,30 ma argument że tak jest bezpieczniej! Wspaniała rozgrywka !! Czy lodówki w sklepie tanieją z dnia na dzień bo dziś nikt nic nie kupił???? Ja wiem że tuszka i elementy sprzedają sie bez problemu a hurt zamawiał więcej jak dostał 10 gr promocji. bo idzie wekend. Wystarczyło jedno paniczne na forum ; rety rety mam 1?? tyś kurczaka kto mi kupi ??!!! rety rety!!
To forum czytają WSZYSCY a na pewno wszystkie ubojnie aktywnych i paniukjących kilku hodowców jest jak wskaźnik zachowania reszty kraju!! Patrzą na nas jak na dzieci bawiące się w piaskownicy i dokładnie mogą przewidzieć i zmanipulować nasze zachowanie. To forum NIE JEST ZAMKNIĘTE chodzimy tu bez gaci pamiętajcie o tym jak będziecie pisać kolejne głupstwa !!!Na starych wojskowych radiostacjach było napisane UWAŻAJ WROG PODSLUCHUJE !!! Kiedyś jak lekko leciało brakowało wpisów i to było chyba lepsze teraz sami dajemy pretekst ubojniom i narzędzie do walki z naszymi rządaniami. TO nie jest czat towarzyski tu chodzi o kasę dużą kasę naszą kasę , proponuję używać PW i tam ewentualnie panikować. Zejście dobre jak jutro się dowiem czegoś nowego napiszę. Cool Cool Cool
Powrót do góry
501

PostWysłany: 21:00 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chwalcie dnia przed zachodem słońca. Exclamation
Powrót do góry
nenest

PostWysłany: 20:23 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę odechciewa się wszystkiego!!! A jeszcze na dniach pasze znowu do góry .
Powrót do góry
nenest

PostWysłany: 20:10 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teken napisał:

Teken ubojnie są w tak komfortowej sytuacji że nie potrzebują się dogadywać.Wystarczy w umówionym terminie nie zdjąć całego kurnika tylko połowę lub jeden skład i już sie robi u niektórych panika i kombinowanie żeby zdążyć zdać bo jest cena .No bo czysta logika że nasuwa się nam pytanie dlaczego nas przekłada ,koniec ? brak zbytu?a wystarczy żebyśmy pogadali z kierowcami i już wiadomo że codziennie bije pełną parą tyle że od pięciu czy też sześciu hodowców.Ale ziarenko już zakiełkowało i spośród tych pięciu dwójka spuści z tonu i jest 10gr.na składzie do przodu ,a dalej to już reakcja łańcuchowa i tylko w jednym kierunku.Czego przykład mieliśmy w tym tygodniu .I te 4 przy tych cenach paszy to i tak (słowo zostało usunięte).
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 20:07 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ossa nie wybiegaj tak daleko w przyszloosc tym bardziej z takim czarnym scenariuszem Exclamation
Powrót do góry
Ossa

PostWysłany: 19:56 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teken napisał:
ubojnie potrafiły się skrzyknąć rzuciły hasełko bijemy mniej i biją w ten sposób spowodowali że cena poszła w dół

Jeżeli to prawda, jeżeli oni są w stanie tak się dogadać, to by byla fatalna wiadomość. Wyobraźcie sobie że na 4 tygodnie przed Świętami Wielkanocnymi wszystkie ubojnie w Polsce bez ostrzeżenia robią 3-4 dni smarowania rolek i deratyzacji. Po tych 3 dniach aż do Świąt mieliby górę taniego mięsa i zbyt na wygłodzonym rynku... horror. No, ale to też ludzie, każdy chcialby na pewno innych w konia zrobić. Twisted Evil
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 19:44 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
madmax

PostWysłany: 19:23 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśiu napisał:
Kul-drob nie bije w piątek i poniedziałek ,żywiec na przyszły tydzień ostro w dół około 3,1 zł. Exclamation Exclamation Exclamation

Na przełomie listopada i grudnia przy cenie 2,80 był jedyną ubojnią, która nie marudziła, że towar nie schodzi. Bił 5 zestawów mając tylko trzy ciągniki. Nie potrafił zrozumieć skąd inni narzekają, że nie ma zbytu? Potwierdzał, że cena zbytu jest do dooopy, ale towar schodzi.
Jak mają się te wypociny powyżej do faktów jakie znamy z tej konkretnej ubojni?
Proponuję pierd..... sobie baranka w ścianę, a może wtedy oprzytomniejesz.
Wielkopolska 3,70-3,60 netto
Powrót do góry
Ossa

PostWysłany: 19:15 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zybin napisał:

Lesiu to ubojnia "BRYCHCY" pisałem już o tym, wyświetlcie sobie wszystkie posty Lesia

No jeżeli nawet... To przyjmijmy Gościa serdecznie, a co... Razz

A co do poniedziałku, to przesadzileś chyba Lesiu.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 19:12 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o ta cene przeciez tuszka tak jak wczoraj stoi
Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 19:11 Czw 13 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ossa napisał:
k1005 napisał:
Lesiu mam wrażenie ze byłbyś bardzo szczęśliwy, kiedy kurczak
kosztowałby dużo mniej jak kosztuje.
Twoje interesy są raczej sprzeczne z hodowcami
Tak, że myślę towarzystwo twoje na tym forum jest raczej nie tylko przez mnie
ale i innych nie mile widziane

Po pierwsze, skąd to wrażenie? Podał tylko jakieś ceny.
Po drugie, jak podal nieprawdziwe, skoryguj, a nie napadaj na człowieka.
Po trzecie mów za siebie, inni mogą się sami wypowiedzieć.
Co to jest, średniowiecze, kiedy zabijalo się poslańców ze zlymi wiadomościami? Kraj Wielkiego Brata, w którym jak się czegoś nie mówiło, to tego nie było?
Jakby Lesiu napisal że jutro będzie 4,00 to dla Ciebie bylby fajnym hodowcą?

Lesiu to ubojnia "BRYCHCY" pisałem już o tym, wyświetlcie sobie wszystkie posty Lesia
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1752, 1753, 1754 ... 2406, 2407, 2408  Następny
Strona 1753 z 2408

Skocz do: