Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:23 Czw 22 Paź 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1760, 1761, 1762 ... 2453, 2454, 2455  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mav3ric

PostWysłany: 17:34 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="hobbysta 2"][ Wtam następny darmozjad na naszym mam nadzieje że chwilowym kryzysie chce zrobić kasę. Spadaj gościu sam jestem z IT i Producentem Drobiu czemu wcześniej się nie ogłaszałeś , przetrzymaliśmy gorsze czasy i mam nadzieje że i teraz damy sobie radę bez takich jak TY.

Ja miałem na myśli za darmo dla mnie jest to chwila aby przygotować. I jak pisałem pomagam rodzinie nie sobie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola1

PostWysłany: 17:27 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ossa

to nie jest próba odwracania kota ogonem jak napisałeś tylko ja potrafię czytać ze zrozumieniem i komuś kogo nie interesuje działalność związku i go ona nie obchodzi odpowiadam adekwatnie do twojego zainteresowania. .Ja w odróżnieniu od ciebie jestem i hodowcą i działaczem związkowym płacącym składkę członkowską więc mogłabym wymagać odpowiedzi. Uważam że forum to nie miejsce do zdawania sprawozdania z prac związku ale podam trzy konkretne przykłady efektów
1. zablokowanie tzw. ustawy zapachowej
2.złagodzenie wdrożenia procedury programu zwalczania salmonelli w brojlerach(spowodowanie wydania przez GLW odrebnych wytycznych do postępowania w przypadku wykrycia salmonelli w stadzie brojlera)
3.zablokowanie w 2009 r. wprowadzenia nowelizacji w przepisach podatkowych odnośnie działów specjalnych
we wszystkich brałam udział w tworzeniu pism do ministerstwa i GLW oraz spotkaniach aby wspólnie z innymi kolegami z zarządu PZHiPD bronić interesów [/b]wszystkich hodowców - jeśli uważasz to za mało istotne i nieważne to trudno -ani ja ani PZHiPD nie ma się czego wstydzić, na ile pozwoliły nam możliwości na tyle pracowaliśmy( nie mając wsparcia od tych których reprezentowaliśmy -mówię tu o spotkaniach na które nikt lub prawie nikt nie raczy przyjść bo ma to gdzieś, o składkach aby były środki na działalność czy na prawnika o którym teraz piszecie że wam potrzebny) poświęcając własny czas a też mamy kurniki i własne pieniądze aby na tego typu spotkania jeżdzić chociaż 95% hodowców ma to gdzieś i tak jak ciebie nie interesuje działalność związku i ludzi którzy zrobili cokolwiek a nie NIC .Byliśmy i jesteśmy od" brudnej roboty " bo nikt nie chce się narazić , bo lepiej siedzieć cicho może nich ktoś inny powie głośniej i nadstawi grzbietu.
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 16:21 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Ossa"]
Jola1 napisał:
NIE INTERESUJE CIĘ CODZIENNA DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZKU więc o co ci chodzi -chcesz oceniać coś co cię nie interesuje -A JAKIM PRAWEM OŚMIELĘ SIĘ ZAPYTAĆ ?
Dla uzupełnienia poczytaj sobie wpis "kurczaczka .malego i może zrozumiesz parę rzeczy jak wygląda codzienna działalność PZHiPD no ale Ciebie to przecież nie interesuje jak większości hodowców -chcą aby EFEKTÓW nie kiwając palcem w bucie .żenada i ciemnogród

Oto próba nieudolnego odwrócenia kota ogonem. do góry dupą dupom Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Ossa

PostWysłany: 15:30 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
NIE INTERESUJE CIĘ CODZIENNA DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZKU więc o co ci chodzi -chcesz oceniać coś co cię nie interesuje -A JAKIM PRAWEM OŚMIELĘ SIĘ ZAPYTAĆ ?
Dla uzupełnienia poczytaj sobie wpis "kurczaczka .malego i może zrozumiesz parę rzeczy jak wygląda codzienna działalność PZHiPD no ale Ciebie to przecież nie interesuje jak większości hodowców -chcą aby EFEKTÓW nie kiwając palcem w bucie .żenada i ciemnogród

Oto próba nieudolnego odwrócenia kota ogonem. Nie chcę oceniać codziennej działalności związku. Nic mnie ona nie obchodzi, bo nie musi. Nie jestem dzialaczem związkowym, tylko hodowcą. Zapytałam tylko o efekty tych działań w ostatnich latach, o jakieś konkrety. Oczywiście nie ma na to odpowiedzi, bo i efektów nie ma. No to po co ten związek? Pan Danielak napisał, że od 8 lat pracuje nad stworzeniem unii drobiarskiej. Mam nadzieję, że tak samo skutecznie będzie nad tym pracował kolejnych kilkanaście lat, bo ja wcale nie chcę być w jednej organizacji z zakładami ubojowymi i wytwórniami pasz i żeby ta organizacja decydowała o czymkolwiek.

Zresztą to tylko słowa, słowa... Nadchodzi Wielka Weryfikacja i konieczny w tej sytuacji spadek produkcji. To uzdrowi sytuację na jakiś czas. Potem tylko ktoś mądry i z uprawnieniami (nowy minister rolnictwa?) powinien pilnować importu i trzymać w ryzach nowe inwestycje. A związki takie czy owakie jak zwykle będą mogły bić swoją małą pianę.
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 14:53 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz sie zrobi spokojniej na forum bo juz wybija 15.
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 14:47 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm... właściciela ale czego lub kogo?
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 14:45 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zam życie ten Pan za nic nie robienie dostaje takie ceny i warunki, że jemu na pewno zostaje co rzut na porszaka i balety na Maleidach plus panienki do towarzystwa.
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 14:43 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

puzon brojlerowski napisał:
A to akurat prawda, jak chcesz to ja mogę robić za babeczkę ?
mylisz się... właściciela
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 14:42 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę się zapytać ile aktualnie ma wstawione brojlera Pan Danielak. I jaka jest granica opłacalności produkowanego przez niego żywca?
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 14:41 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to akurat prawda, jak chcesz to ja mogę robić za babeczkę ?
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 14:39 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gówno prawda 3,55 netto dziś w nocy.
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 14:39 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jesteś kobietą posiedziałbym z tobą w tej ciemności!
Może było by całkiem miło!
no niestety nie ,wiesz co murzyn ma białego
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 14:38 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jesteś kobietą posiedziałbym z tobą w tej ciemności!
Może było by całkiem miło!
Powrót do góry
mateuszkonrad

PostWysłany: 14:37 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny skupu kurczaka brojlera uzyskane w poniedziałek – 31.01.2011 z ubojni oraz innych źródeł krajowych, wahają się w granicach: od 3,15 do maksymalnie 3,40 zł/kg (netto)...

Artykuł:
31.01.2011 Rynek drobiu w Polsce.

www.cenyrolnicze.pl
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 14:36 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ossa napisał:
Cytat:

i tu napisałeś SZCZERĄ PRAWDĘ -NIE INTERESUJE CIĘ CODZIENNA DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZKU więc o co ci chodzi -chcesz oceniać coś co cię nie interesuje -A JAKIM PRAWEM OŚMIELĘ SIĘ ZAPYTAĆ ?
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 14:34 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę się zapytać ile aktualnie ma wstawione brojlera Pan Danielak. I jaka jest granica opłacalności produkowanego przez niego żywca?

Ja nie neguję Pana Prezesa. Bardzo dobrze ze działa. Ale my oczekuję czegoś innego i o tym piszemy. Ja oczekiwałbym kontroli importu (państwo ma obowiązek kontrolować żywność), wstrzymania dotacji unijnych dla gigantów typu Cedrób, Przejrzenia legalności umów z ubojniami, skończenia ze zmową cenową ubojni, uwolnienie mączek mięsno -kostnych i nacisku na ministerstwo w sprawie GMO w paszach.

PS
Ja od kilku lat mam 14 sztuk i jest to dobre rozwiązanie pod kontem zdrowotności. Co z tego jak znam oszołoma co wstawiał 27/mkw i ma średnią po 1,7kg/szt (tak mu chorują) - Na szczęście już go rynek zweryfikował.
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 14:33 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o to chodzi, że nic nie widzę!
a Ty co widzisz?
ciemność
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:31 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zmniejszyliście produkcji ani o jotę ,bo cały czas myślicie,że musi być lepiej.Wp.ierdol powinniście dostać trzy razy pod rząd 2.50brutto przy koszcie 3.80brutto.Póki co jest za drogo, więc postuluje cenę od jutra 2.30 plus vat
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 14:27 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o to chodzi, że nic nie widzę!
a Ty co widzisz?
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 14:25 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już dobrze wiemy to forum oblężone jest przez ubojnie, tak więc co tu pisać jak ktoś wynegocjuje więcej i jeszcze poda ubojnię to juz po nim, Tylko jeden tel z sąsiedniej ubojni i cena leci w dól- TO AKURAT SA SŁOWA PRACOWNIKA UBOJNI W DZIALE SKUPU.

Anonimowość nie sprzyja naszemu dobru!
Tak więc co nam pozostaje!!!
no widzisz Question Question
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 14:23 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="kurczaczek.maly"]a co oni innego robią (brojlerzyści) dostarczają towar bo jak go nie będzie ...... Rolling Eyes to co brazylia nam sprzeda za 4.5pln w hurcie Question
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 14:21 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już dobrze wiemy to forum oblężone jest przez ubojnie, tak więc co tu pisać jak ktoś wynegocjuje więcej i jeszcze poda ubojnię to juz po nim, Tylko jeden tel z sąsiedniej ubojni i cena leci w dól- TO AKURAT SA SŁOWA PRACOWNIKA UBOJNI W DZIALE SKUPU.

Anonimowość nie sprzyja naszemu dobru!
Tak więc co nam pozostaje!!!
Powrót do góry
kurczaczek.maly

PostWysłany: 14:14 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawiązując do poprzednich wpisów chciałbym podać kilka faktów:
Po pierwsze, pszczelarze są zorganizowani bo płacą składki.
Po drugie, przez ostatnie lata nie płacono składek na funkcjonowanie PZZHiPD, a zatem jak ktoś może mieć wymagania i próbować rozliczać jego działania.
Po trzecie, w Danii czy Holandii już od dawna istnieją przepisy regulujące opłacanie składek na rzecz związków krajowych, które to umożliwiają im dobre funkcjonowanie i obronę własnych interesów
Po czwarte, może mało kto sobie zdaje z tego sprawę, ale wszystkie sprawy podejmowane przez p. Danielaka i PZZHiPD są pracami wykonywanymi społecznie.
Po piąte PZZHIPD nie ma uprawnień do tego, aby wejść na teren portu czy hurtowni, takie uprawnienia posiadają jedynie odpowiednie inspekcje i prokurator (a jedno badanie to koszt około 3 000 zł)
Po szóste, jest wiele głosów krytyki, ale może najpierw niech te osoby, które negują działania PZZHIPD odpowiedzą sobie i innym na pytanie, co oni sami robią na rzecz drobiarstwa? Najłatwiej jest krytykować, ale żeby ktoś się zabrał do realizacji zadań służących poprawie, to chętnych nie ma! Na forum każdy jest anonimowy, może pisać różne bzdury, dlaczego Ci, którzy potrafią tylko oczerniać nie maja na tyle odwagi, aby podpisać się pod swoimi wpisami?
Powrót do góry
8-obcy pasazer nostromo

PostWysłany: 14:10 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501 no i co jeden zamknij(bubę) co z tego że zmniejszysz do 7 szt. ale co nie liczysz kosztów ogrzewania .np. założenia sciółki itp. ogólnie przygotowania kurnika to jest około 0.5 pln u CIEBIE to będzie w tym przypadku 1 pln Very Happy
Powrót do góry
501

PostWysłany: 13:57 Pon 31 Sty 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,25.
zmniejszam wstawienie o 50%
ostatnio wstawiłem 15 szt na metr.
jeżeli każdy coś zrobi w tym kierunku to chociaż coś.
agrobiznes - ceny zbóż paszowych w dół.
początek odwrotu?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1760, 1761, 1762 ... 2453, 2454, 2455  Następny
Strona 1761 z 2455

Skocz do: