Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:46 Pią 18 Cze 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1761, 1762, 1763 ... 2630, 2631, 2632  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gigant

PostWysłany: 19:54 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taka tam ciekawostka.

http://podlasie24.pl/wiadomosci/garwolin/trefne-mieso-moglo-trafic-do-sklepow-7414.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
s69
Moderator

PostWysłany: 19:36 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola to co proponujesz to utopia. Ubojnie w Polsce budują za unijne pieniądze milionowe kurniki i mają własną bazę surowcową. Mniejszych hodowców traktują jako źródło najtańszego surowca w Europie. Po trupach i po kosztach kupują surowiec wtedy kiedy akurat mają puste własne obiekty. Kontraktacja dla nich to narzędzie do przejmowania ferm.

We Francji francuski hodowca rozmawia z francuską ubojnią a ta z francuskim marketem i się dogadują.u fas do takiej rozmowy trzeba 30 tłumaczy. bo hodowca jest polski - ubojnia amerykańsko, francusko, holenderska a sieć handlowa portugalska lub niemiecka.

Nikogo w Animeksie, Konspolu czy Cedrobie, nie obchodzi to co chce Jola. Rozumiesz różnice?
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 19:10 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PEACMAKER napisał:
Jola1 napisał:

jest to wasze(nasze) 5 minut na ustabilizowanie produkcji i zapewnienia sobie bezpieczeństwa i spokoju na najbliższe miesiące i lata bo prognozy są takie, że pod koniec roku powrót do niskich cen jeśli nie podpiszecie rozsądnej umowy z gwarantowaną ceną Idea Exclamation . Przeczytajcie te artykuły dokładnie i zobaczcie kto dziś ma powody do zadowolenia i jeśli nic nie zmienicie w waszym podejściu do umów kto będzie miał taką minę Very Happy (zakłady ubojowe i ZWD) a kto taką Sad Twisted Evil( jak zwykle hodowcy)
pozdrawiam i miłej lektury i naprawdę przemyślcie to co napisałam

Własnie Jola...powiedz mi w takim razie, z którymi zakładami w Polsce możesz podpisac takie umowy, o których piszesz..to o czym wspomniałas powinno własnie u nas funkcjonować! powinna byc rozsadna umowa z gwarantowaną ceną + zysk! Oczywiscie ze wszyscy spali by spokojnie...tylko jakie zakłady juz to praktykują? oprócz tego w takiej umowie gwarantujacej zysk musi byc zapis który bedzie mówił o wadze i upadkach, bo tak naprawde kurczak gdy opuszcza ferme jest własnoscią Ubojni!!!!!!!!!! Wiec dlaczego my hodowcy mamy pokrywac straty!??? dlaczego nam mają ucinac od 100 do 400 kg na jednym lub dwóch transportach?Nam jak padną kury podczas upałów to nikt nam nie zwróci pieniedzy mowiac witam pana padły panu kury a my jestesmy firmą która sponsoruje hodowców i zwracamy za upadki po cenie rynkowej..NIKOGO to nie interesuje ze my tez ponosimy straty! wiec i niech ubojnie wezmą swoje straty na swoje barki...a jesli mają za duze straty niech przystosują w taki sposób transport aby nasze kurczaki dojechały szczesliwie w całość na ubojnie!!No chyba kazdy sie ze mną zgodzi co do tego co napisałem wyzej.. Wink

Po pierwsze to nie ubojnia ma wam narzucać cenę za jaką chce kupować żywiec - bo tak jest właśnie dziś i to chcecie zmienić jak sądzę tylko wy macie proponować cenę ( rozsądną a nie żeby za jeden rzut odbić sobie roczne straty bo na to żadna ubojnia nie pójdzie) wyliczając koszty i określony poziom zysku za jaką jesteście w stanie wyprodukować im surowiec. Jeśli podejmie się dialog i merytoryczne argumenty ale nie w pojedynkę to osiągnięcie celu jest możliwe ponieważ żadna ubojnia nie pozwoli sobie na brak surowca bo na jego bazie funkcjonuje i także ma swoich odbiorców i rynek o który musi zadbać- nikt dziś z ubojnistów nie pozwoli sobie na utratę rynku bo to jest samobójstwo w tym biznesie i natychmiast przejmie go konkurencja . Trzeba też odbiorcę żywca traktować jak partnera ale sami musicie pokazać , że jesteście dla nich twardymi partnerami.
Co do ubytków słuszna uwaga , że żywiec na aucie ubojni jest już jego własnością i wy sprzedajecie żywiec a ubytki w transporcie to problem ubojni , jeśli konfiskata po uboju to niech płacą za wartość poubojową odpowiednio wyższą cenę ( dlatego , że często jest to przestrzeń do różnego rodzaju "dziwnych manewrów " zależnie od sytuacji)
Co do swego rodzaju "wici" informacyjnych na zasadzie informowania się wzajemnego w ramach grupy - znając mentalność polskiego hodowcy to 98% z tych co to niby by się umówili po cichu zrobiliby swoje czyli nie dotrzymali danego słowa ( przykładem jest choćby krzyk w styczniu o protest i "masówka " hodowców 30-06-2011 w Warszawie)- takie działanie to utopia i się nie sprawdzi wśród niezorganizowanych hodowców w Polsce.
Dodam jeszcze , że w UE w wielu krajach gdzie organizacja branży (także hodowców) podpisywanie umów i negocjacje podejmują organizacje związkowe i nic i nikt nie " hula" sobie ot tak jak mu się podoba - kiedy chce i ile chce i za ile chce - tylko każdy ma zapewnioną produkcję na określonym poziomie - siadają do rozmów i hodowcy i ubojnia i Zwd i handel( przykład porozumienie we Francji http://www.wzhipd.cba.pl/prasa/120-ugoda-rolnikow-przetworcow-i-handlowcow.html

mogłabym jeszcze pisać ale o wielu rzeczach już tyle razy pisałam więc nie chcę się powtarzać .
pozdrawiam
p.s. i wierzcie innej drogi nie ma inna to ślepa uliczka

w międzyczasie Pan Moderator stwierdził
Jola to co chcesz nikogo nie obchodzi.
ok, więc życzę powodzenia Smile
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 18:52 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zachodzie są umowy w 90% podpisane bo tam ubojnie są własnością hodowców A u nas przez dziką prywatyzację i dziki kapitalizm nie mamy nic. Jola to co chcesz nikogo nie obchodzi. To jest kapitalizm - "wyzysk człowieka przez człowieka".
Powrót do góry
kurczakxxx

PostWysłany: 18:41 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o te ubytki podczas transportu to dziwie się że się na to godzicie. Oddaje kurę do rożnych ubojni na wolnym rynku i nie wyobrażam sobie że miałby mnie obchodzić transport. Raz nawet miałem taką sytuację, że ubojnie kilka razy wykłócała się o różnicę na wadze - okazało się że kierowca szanowanej ubojni po drodze odwiedzał inną mniejszą! Od tej pory nie interesuje mnie problem transportu! Proponuje się przyjrzeć ubojnią które mają duże ubytki podczas transportu po negocjacjach rezygnują z takich praktyk. Pozdrawiam
Powrót do góry
PEACMAKER

PostWysłany: 18:15 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:

jest to wasze(nasze) 5 minut na ustabilizowanie produkcji i zapewnienia sobie bezpieczeństwa i spokoju na najbliższe miesiące i lata bo prognozy są takie, że pod koniec roku powrót do niskich cen jeśli nie podpiszecie rozsądnej umowy z gwarantowaną ceną Idea Exclamation . Przeczytajcie te artykuły dokładnie i zobaczcie kto dziś ma powody do zadowolenia i jeśli nic nie zmienicie w waszym podejściu do umów kto będzie miał taką minę Very Happy (zakłady ubojowe i ZWD) a kto taką Sad Twisted Evil( jak zwykle hodowcy)

Własnie Jola...powiedz mi w takim razie, z którymi zakładami w Polsce możesz podpisac takie umowy, o których piszesz..to o czym wspomniałas powinno własnie u nas funkcjonować! powinna byc rozsadna umowa z gwarantowaną ceną + zysk! Oczywiscie ze wszyscy spali by spokojnie...tylko jakie zakłady juz to praktykują? oprócz tego w takiej umowie gwarantujacej zysk musi byc zapis który bedzie mówił o wadze i upadkach, bo tak naprawde kurczak gdy opuszcza ferme jest własnoscią Ubojni!!!!!!!!!! Wiec dlaczego my hodowcy mamy pokrywac straty!??? dlaczego nam mają ucinac od 100 do 400 kg na jednym lub dwóch transportach?Nam jak padną kury podczas upałów to nikt nam nie zwróci pieniedzy mowiac witam pana padły panu kury a my jestesmy firmą która sponsoruje hodowców i zwracamy za upadki po cenie rynkowej..NIKOGO to nie interesuje ze my tez ponosimy straty! wiec i niech ubojnie wezmą swoje straty na swoje barki...a jesli mają za duze straty niech przystosują w taki sposób transport aby nasze kurczaki dojechały szczesliwie w całość na ubojnie!!No chyba kazdy sie ze mną zgodzi co do tego co napisałem wyzej.. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
PEACMAKER

PostWysłany: 17:59 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł..jesli sa tu na tym forum przedstawiciele z juz założonych grup producenckich w całej polsce, to co stoi na przeszkodzie abysmy wspólnie informowali sie o cenach i ustalali ceny..??? wystarczy jedna osoba z całej grupy abyśmy wszyscy czy tutaj czy gdziekolwiek indziej umawiali ceny żywca i wspólnie sie konsultowali..było by to bardzo dobre rozwiazanie, tylko kazdy ze swojej grupy musi miec jedną osobę. a gdy bedzie juz nas naprawde duzo kazdy przedstawiciel danej grupy bedzie zajmował sie np mailowym przesłaniem wiadomosci do znanych sobie hodowców z danego województwa..i tym sposobem zaczniemy stwarzac system, który da nam możliwość ustalania wspólnie cen żywca..i na przykład jesli ubojnia zadzwoni do kogos z łodzkiego a hodowca powie NIE dziekuje ponieważ takiej ceny nie ma ani w łodzkim ani w innym województwie, jesli pan pani chce to prosze podzwonic po chodowcach i popytac...na to aby to stworzyc, taki system powiadamiania potrzeba czasu ale jest to do zrealizowania..juz jest tak ze hodowcy miedzy soba bardzo duzo rozmawiaja i powoli wchodzi to w zycie, a majac internet do dyspozycji zawsze mozna sprawdzic poczte nawet przez telefon i wymienic sie informacją, konkretnie jaka cena na dzis i wszystko...to jest oczywiscie moja sugestia i ja staram sie tak robic i informowac hodowców, ale wszyscy musimy miec ze soba kontakt wtedy bedzie naprawde łatwiej przeforsowac pewne sytuacje...to jest moje zdanie i jak najbardziej mozecie poddac je dyskusji, a moze ktos wpadnie na lepszy pomysł aby taki schemat uskutecznic wsród nas.. zreszta widzicie jak działa forum..tu tez inormujecie sie o cenach i ubojniach, tylko czasem brakuje konkretów, typu jaka ubojnia z jakiego regionu, bo nie wszyscy np wiedza gdzie jest mielewczyk? podaje po prostu przyklad!a sadze ze ktos kto jest juz w grupie producenckiej miedzy soba juz sie inormuje o cenach i jako grupa nie sprzedaje nizej niz jakis poziom wspólnie ustalony. jesli wszystkie grupy producenckie bedą tak działałyi bedzie nimi kontakt, to wtedy zacznie ta machina dopiero pracować..!Wink pozdrawiam wszystkich!i naprawde czekam na mądre i przemyślane pomysły....
Powrót do góry
PEACMAKER

PostWysłany: 17:35 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

123 napisał:
Jola1 Ja mogę podpisać jutro umowe na cene 4,50 netto bez konfiskat i klasyfikacji i cenę paszy 1200netto. Taka umowa gwarantuje mi spokojna produkcje na godziwych warunkach i inni pewnie podziela moje zdanie.

Witam..Super by było gdyby takie warunki dawała chociaz połowa ubojni w Polsce, ale nie sadze aby to kiedykolwiek było możliwe
Powrót do góry
123

PostWysłany: 17:08 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 Ja mogę podpisać jutro umowe na cene 4,50 netto bez konfiskat i klasyfikacji i cenę paszy 1200netto. Taka umowa gwarantuje mi spokojna produkcje na godziwych warunkach i inni pewnie podziela moje zdanie.
Powrót do góry
dziunia

PostWysłany: 16:47 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziś wszędzie jak jeden mąż 4.00 netto wydaje mi się że w poniedziałek będzie do góry bo jakoś miało być dużo a robi się niewiele żywca na przyszły tydzień oj czuję ze za niedługo będzie 4.50 netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
predator&obcy

PostWysłany: 14:46 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

res drob 4.pln daję głowę
Powrót do góry
Bruszetta

PostWysłany: 14:28 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Godzianów, Zawada 3.95 na 100%
Powrót do góry
Miki Kurczak

PostWysłany: 14:19 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś może jakie ceny w łódzkim ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
madmax

PostWysłany: 14:02 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,80 netto jeśli mu nie podpadłeś.
Powrót do góry
generalkonkretny

PostWysłany: 13:34 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie ceny na dzisiaj dolnoslaske, lubuskie?? ktos wie ile kulus placi?
Powrót do góry
cesaria

PostWysłany: 13:28 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje z miesiąc temu czytalam w < UWAZAM RZE> artylul o Cebdrobie i to sie zgadza oni maja w planach nie dlugich budowanie kilku kurników, i napewno musza mniec zapewniony zbyt na kure bo nie sa samobójcami ,i zeby wydac pieniadze na budowe i obudzic sie z reka w nocniku ,a i przy okazji upierdziela malych hodowcow
pozdrowienia
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 12:19 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie ile aktualni giganci mają kurników w planie do wybudowania? Mózg staje. My nie psujemy rynku tylko oni go próbują przejąć w całości. zamiast budować następne postawcie małe ubojnie i po problemie.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 12:04 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
teken napisał:
Jola1 o jakich powrotach do niskich cen piszesz jak ceny są niskie od 10 miesiecy Exclamation Question

i te 10 miesięcy niczego was nie nauczyło ile jeszcze trzeba następne 10 lat? następnych 10 lat bo przez ostatnie 10 lat uważaliście, że sami sobie poradzicie , niepotrzebne wam były i są związki i co ? dalej te same problemy a hodowcy ciągle myślą , że wygrają z dużym kapitałem w pojedynkę - pojedyńczo to tylko was wyłuskają i wykończą - jest zasada taka, że z kapitałem i z głupotą się nie walczy więc pora zmądrzeć i pójść po rozum do głowy.

Z kapitałem łatwiej walczyć bo jest ograniczony a głupota mnoży się zgodnie z zasadą samorództwa Smile
Wiecie za co dobry ojciec zbił syna gdy przegrał darowany samochód w trzy karty???Ano za to ze zastawił darowany dom żeby się odegrać Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 11:26 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teken napisał:
Jola1 o jakich powrotach do niskich cen piszesz jak ceny są niskie od 10 miesiecy Exclamation Question

i te 10 miesięcy niczego was nie nauczyło ile jeszcze trzeba następne 10 lat? następnych 10 lat bo przez ostatnie 10 lat uważaliście, że sami sobie poradzicie , niepotrzebne wam były i są związki i co ? dalej te same problemy a hodowcy ciągle myślą , że wygrają z dużym kapitałem w pojedynkę - pojedyńczo to tylko was wyłuskają i wykończą - jest zasada taka, że z kapitałem i z głupotą się nie walczy więc pora zmądrzeć i pójść po rozum do głowy.
Powrót do góry
leon330

PostWysłany: 10:45 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niedługo rynek wymusi nawet na takich ubojniach jak wyrebski, banasiewicz, frankowski podpisywanie umów z cena minimalną gwarantującą zysk, bo jak przesieje hodowców to i przesieje 50% mniejszych ubojni a oni nie maja mozliwości sprowadzenia kurczaka...moim zdaniem trzeba sie teraz łaczyć w silne grupy producenckie, hodowcy maja takie głupie przekonanie ze wchodze do grupy bo dostane dopłate, tyle ze grupa powinna mieć całkiem odwrotną funkcje, grupa powinna dawać możliwość negocjacji ceny, bo kto może negocjować cene paszy, ten który bierze jej w ciagu rzutu 90 ton czy grupa któa bierze 900 ton, kto może negocjować ceny pisklaka, ten który bierze 20 tyś czy ten który bierze 200 tyś, nawet Ci którzy sprzedaja 100 tyś na umowe zaliczaja sie juz do tych duzych dostawców i to Ci mogą negocjować te pare groszy go góry...
Powrót do góry
teken

PostWysłany: 10:37 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox gdzie jesteś Question Milczysz już dwa tygodnie Idea Pisz szybciutko kiedy wstawiać kiedy zrobić przerwę jakie obsady itd... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
teken

PostWysłany: 10:29 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
moree

PostWysłany: 09:36 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

małopolska 3,9-4,00
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 09:12 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na potwierdzenie mojej teorii nt. umów i zabezpieczania sobie spokoju w produkcji i normalnej pracy
polecam artykuły prasowe nt. drobiarstwa i prognoz
http://www.wzhipd.cba.pl/prasa/151-europa-zajada-sie-polskim-kurczakiem.html
http://www.wzhipd.cba.pl/prasa/152-ceny-zywca-drobiowego-pojda-w-gore.html
Powrót do góry
Bruszetta

PostWysłany: 07:57 Pią 22 Lip 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W łodzkim cena od 3.9 do 4zł. i to tylko zależy od hodowcy nie dajcie się manipulować
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1761, 1762, 1763 ... 2630, 2631, 2632  Następny
Strona 1762 z 2632

Skocz do: