Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:01 Wto 13 Kwi 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 2597, 2598, 2599  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kuń

PostWysłany: 10:35 Nie 11 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thatcher napisał:
Tesciu napisał:
Thatcher napisał:
Panowie jak przewidujecie cenę początkiem czerwca? Zastanawiam się nad wstawieniem, mam jeszcze trochę pszenicy i nie wiem czy sprzedawać.

Zrób sobie najprostsza symulacje kosztów przy obecnej cenie pszenicy oraz innych surowców, pozostałe koszta uwzględnij zerkając na obecne ceny pisklat, podatku, prąd itp zobacz jaka na Twojej fermie wychodzi różnica między MOŻLIWOŚCIĄ zysku a PEWNOŚCIĄ zysku z pszenicy w obecnej chwili.

Jeśli Ci się zamyka to z każdej strony to wstawiaj a jeśli różnica jest tak znikoma ze wystarczy trochę więcej upału i przetrzepie stado to hmm czekałbym na nowe zbiory do żniw

Lubię i potrafię liczyć. Koszty mam w małym palcu. Jedyną istotna zmienna w tym wszystkim jest cena kury.

3,87 - 3,96 netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lysonzi1

PostWysłany: 07:34 Nie 11 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak tak doskonale umiesz liczyć to na pewno jesteś na tyle bystry żeby domyśleć się że nawet Jackowski nie wie jaka będzie cena za tydzień a co dopiero za niemalże 2 msc
Powrót do góry
Thatcher

PostWysłany: 06:52 Nie 11 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tesciu napisał:
Thatcher napisał:
Panowie jak przewidujecie cenę początkiem czerwca? Zastanawiam się nad wstawieniem, mam jeszcze trochę pszenicy i nie wiem czy sprzedawać.

Zrób sobie najprostsza symulacje kosztów przy obecnej cenie pszenicy oraz innych surowców, pozostałe koszta uwzględnij zerkając na obecne ceny pisklat, podatku, prąd itp zobacz jaka na Twojej fermie wychodzi różnica między MOŻLIWOŚCIĄ zysku a PEWNOŚCIĄ zysku z pszenicy w obecnej chwili.

Jeśli Ci się zamyka to z każdej strony to wstawiaj a jeśli różnica jest tak znikoma ze wystarczy trochę więcej upału i przetrzepie stado to hmm czekałbym na nowe zbiory do żniw

Lubię i potrafię liczyć. Koszty mam w małym palcu. Jedyną istotna zmienna w tym wszystkim jest cena kury.
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 03:49 Nie 11 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Thatcher napisał:

Powrót do góry
Thatcher

PostWysłany: 21:41 Sob 10 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
mały1

PostWysłany: 07:54 Sob 10 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://wlkp24.info/ptasia-grypa-w-powiecie-ostrzeszowskim-zobacz-liste-zagrozonych-powiatow/
Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 06:44 Sob 10 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Jak zwykle szukacie głupich i dziwnych uzasadnień, podczas gdy sytuacja jest prosta- w kwietniu jest więcej kur niż w marcu tak jak mówiłem. Ja wiem, że Pan z paszarni mówił co innego, i z wylęgarni przecież też, ale niestety fakty są inne
Ty k.u.r.w.a D.ebil.u masz taką krótką pamięć nie pamiętasz jak straszyłeś na święta 2 zł i do lasu żę pampersy będą pełne WY.PIE.RDA.LAJ z tego forum bo tylko wodę mącisz P.O.J.E.B.IE
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 06:00 Sob 10 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a teraz info o Salmonelli- lekarze otrzymali nakaz zbadania 30%ferm w każdym powiecie ( minimum 30 sztuk ferm- gdzie jest mniej ferm w powiecie, będą badane wszystkie) do listopada.
Moja rada - konieczne badanie jednodniowek ale w ZHW!!! Wtedy wylegarnie zaczna dbac o piskleta bez salci. Na ten moment całą odpowiedzialnosc i winę za Salonelle zrzucono na nas. A niestety stada zarodowe nie mają żadnego obowiązku badania w ZHW. My mozemy kurniki wylizać do czysta a nie mamy wpływu jakie dostaniemy pisklęta. Zacznijmy badać jednodniówki, bez skrupułów- stada zarodowe za wykrytą salcię, dostają zwrot utylizacji stada a kto nam pomoże gdy wyjdzie Salmonellla zwalczana z urzędu?? Od przyszłego roku 100% badan na Salmonelle w ZHW. Szkoda ze nikt nie pyta hodowców jak wygląda sytuacja w praktyce. Mam nieodparte wrazenie chęci likwidacji polskiego drobiarstwa- może to ukrainskie działania. Nie wiem ale jesli nie zaczniemy się opierać to jesli nas nie wykonczył covid, niektórych ptasia grypa, to teraz dołożą Salmonelle. Zobaczycie że bedą bankructwa i to nie z własnej winy.
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 05:41 Sob 10 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat sprzedaje wiec potwierdzam- kury wiecej, i potwierdzam ubojnie wykorzystują sytuacje ferm z czerwonych stref.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:05 Pią 9 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zwykle szukacie głupich i dziwnych uzasadnień, podczas gdy sytuacja jest prosta- w kwietniu jest więcej kur niż w marcu tak jak mówiłem. Ja wiem, że Pan z paszarni mówił co innego, i z wylęgarni przecież też, ale niestety fakty są inne
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 19:37 Pią 9 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weteran napisał:
Rynki zbytu które były do zablokowania i tak już są zablokowane. Grypa szaleje, żywca coraz mniej z logicznych przyczyn, a cena w dół? Bo?

Bo ubojnie z pobliskich rejonów będą miały żniwa i mogą skupować kurczaka o wiele taniej aniżeli dyktuje to rynek.. Bo mając kurczaka gotowego do sprzedaży a w pobliżu szaleje PG to czy serio będziesz ryzykował i czekał/targował cenę? Na internecie zapewne TAK a w rzeczywistosci każdy będzie chciał się chociaż na chwilę pozbyć problemu bo nim wstawi nastepne i go nie Daj Boże dosięgnie PG to ma bufor czasowy w postaci przerwy technologicznej plus młodego stada które nie ma tak dużej wartości jak kury gotowe do sprzedaży.

Ukraina też w trakcie załatwiania papierów i ich wjazd do UE pewnie już po cichu się odbywa a oficjalnie myślę max do końca msc
Powrót do góry
Weteran

PostWysłany: 18:49 Pią 9 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rynki zbytu które były do zablokowania i tak już są zablokowane. Grypa szaleje, żywca coraz mniej z logicznych przyczyn, a cena w dół? Bo?
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 18:20 Pią 9 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piątka dla zwierząt w realu .......
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 18:19 Pią 9 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spadki lub wzrosty.
Powrót do góry
pisklaczek

PostWysłany: 18:04 Pią 9 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest masakra. Już dawno było mówione, że takie zagęszczenie i fermy na pół miliona sztuk to bomba z opóźnionym zapłonem. Zobaczymy w poniedziałek jak to się odbije na reszcie. Dzisiaj już widać spadki.
Powrót do góry
dex

PostWysłany: 17:56 Pią 9 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się obawiam tylko jednej rzeczy a tak zapewne będzie to wyglądać w kartonowym Państwie. Zutylizują miliony kur w Żurominie w większości (nie wszystkich) fermy dużej lub dużych firm lub chciwych bobów którym 200k 300k jest mało i wyplaca odszkodowania a za dwa tygodnie wyskoczy ptasia na wsi u Grażyny na podwórku a sasiad bedzie miec dwa kurniki po 20k i tamtemu powiedzą ze brakło kasy na odszkodowania albo będę szukać do skutku dziurki w siatce we wlocie aby mieć pretekst.
Powrót do góry
alek1981

PostWysłany: 17:23 Pią 9 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.facebook.com/1331621583641203/videos/209296870999648
Powrót do góry
alek1981

PostWysłany: 17:22 Pią 9 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.facebook.com/1331621583641203/videos/511200286705930
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 15:53 Pią 9 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle ze czerwone strefy troche obniżają cenę
Powrót do góry
Kuń

PostWysłany: 15:34 Pią 9 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4- 4,15 na wolnym. srodkowa wyzej
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 12:46 Pią 9 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minrol 3,72
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 12:45 Pią 9 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minęło 3,72 dawno to tak nie brzmiało
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 11:23 Pią 9 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,10096165,_Polnoc_jest_nasza___Rosyjsko_kanadyjska__wojna__o.html to tak dla nieświadomych nie najnowsze informacje. Very Happy
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 11:11 Pią 9 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę że to jest wina tym razem nie tuska tylko kaczyńskiego . Very Happy kombinuje jak by te koncerny obco kapitałowe wykończyć . Obajtek z nim już pokazali co mogą zrobić aby nasze cpny zarobiły (kanał sueski) Very Happy Unia nie kierunek putin . kur.wa jak odmarznie ta krótsza droga o połowę to nie wiem czy nie racja z nim trzymać Evil or Very Mad
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 10:46 Pią 9 Kwi 2021    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwól aby ten eksperyment przeprowadzano na innym organizmie. Będziesz zdrowszy. To jest propozycja bez gwarancji.
hodowca58 napisał:
Witam.Proszę o opinię n/t odchowu kogutków?.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 2597, 2598, 2599  Następny
Strona 3 z 2599

Skocz do: