Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:07 Nie 28 Lut 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2056, 2057, 2058 ... 2572, 2573, 2574  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mmx

PostWysłany: 12:36 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie poznaję kolegi Medoxa i bardzo mi się podoba jego nowy styl. Prawda jest taka ,że my nie jesteśmy w stanie do końca poznać praw rządzących tym rynkiem pewne jest jednak to ,że kontraktacje to totalna pomyłka. Czemu cena ma być wyższa niż 3,-zł jeżeli duże zakłady mają stada jeleni zakontraktowanych na 2,8. My będziemy ograniczać wstawienia a oni będą wpuszczać import na którym zarobią kupę kasy za ,którą będą stawiać nowe kurniki i nim się połapiemy będziemy bezużyteczni. Róbmy coś ludzie póki nasza produkcja jeszcze coś znaczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszczaczek

PostWysłany: 12:17 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka cena w wielkopolsce?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
puzon brojlerowski

PostWysłany: 11:58 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Totalny brak kurczaka srodkowa Polska 3.2 netto.
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 11:34 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i zapraszam do oglądania cen na www.mojekurczaki.pl

W tabeli zielono, ale kwoty chyba jednak poniżej Waszych oczekiwań.

Pozdrawiam

Beata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
medox

PostWysłany: 10:43 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JanekR to co piszesz to prawda,tylko żeby spadły ceny komponentów do produkcji musiałby się ograniczyc na nie popyt (czyli zmniejszyc wstawienia)innej możliwości nie ma.Jeśli bez przerwy jest popyt w tak potężnej ilości na pisklę i paszę to jak chcesz żeby ceny spadły.
Ponieważ nikt nigdy nie dał się namwówic do ograniczenia wstawien i przekonywali mnie wszyscy ,że nie po to inwestowali i pracują teraz ,żeby się ograniczac , to ok.Przy okazji zauważyłem,że wtedy gdy nie ma kurczaka jakimś dziwnym cudem siada zbyt zupełnie (czytaj hurtownie kupują taniego kurczaka u dużych zakladow) i spada mocno cena.Czyli może duzi gracze, wiedząc dobrze jaka jest podaż na rynku w danym momencie, sprowadzają tani syf ,żeby zarobic górę kasy,bo przecież idiotyzmem byloby sprowadzenie tego wtedy kiedy od groma naszej kury.Ktoś widzi inne wytłumaczenie drastycznego,nagłego spadku ceny w sytuacji gdy nie ma naszej kury??
Skoro tak nie dajmy im okazji i wstawiajmy na maksa ile się da i gdzie się da i jak najczęściej.Oczywiście szkopuł jest taki ,że doprowadzimy do mocnego spadku ceny i paru z nas będzie musiało odpaśc z tej gry i nie ma pewności czy i na jak długo możemy przychamowac import i czy po tamtej stronie ktoś odpadnie z gry.A może przeczeka i w korzystnym momencie znowu sprowadzi syfa? Kto wie.Czyli co , to też nie recepta?
A może to orżnąc póki czas , kasę na konto i wyjechac za np na budowę np do niemiec jak mój znajomy.Pensja 2600EuR/miesiąc.Za mieszkanie nie trza płacic.Pełne ubezpieczenie.Chyba jeszcze mają dwa miejsca.... :lol: :lol:
Wszak to tyle,że na kontraktacji z piec kurników trza miec ,żeby tyle na miesiąc wyjśc
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 10:33 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Medox ja już nic więcej nie mogę zrobić.Zasiedlam co 7.5tyg. i to 20szt na metr i atakuję import z byka aż mi czasami gały wyskakują i nic.Pozdrawiam.
Powrót do góry
123

PostWysłany: 10:17 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w imieniu wszystkich wolnorynkowców proszę kontraktowych Exclamation zastanówcie się 2 razy zanim podpiszecie taki cyrograf,przecież to nawet wam kosztów nie zwróci (chyba że macie pisklaka gratis,albo część paszy).Chcecie pracować za darmo Question
Powrót do góry
Stachu 123

PostWysłany: 10:10 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się nie dziwię tej huśtawce cen,gdyż dużo hodowców kontraktuje kurczaka po 2,8 ,2,9 i 3,0 zł.Duże ubijnie dławją wzrost cen na wolnym rynku. Towaru mają dość.Piszecie tu na forum że wybudowane są nowe kurniki , które , wszystko kontraktują ,by zapewnić sobie zbyt.I to jest powód ,że nie ma wzrostu cen na wolnym rynku.Wszystko jest w rękach w dużych zakładow, które mają kurzcaka prawie za darmo nic dodać nic ująć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Janek R.

PostWysłany: 10:03 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Medox Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Zmienilem koncepcję.Przekonaliście mnie.Apeluję-Zwiększajmy wstawienia do maksa i jak najwięcej rzutów w roku.Będziemy wypierac w ten sposób import.Zobaczymy kto mocniejszy.Sprowadzimy cene do takiego poziomu ,że import będzie nieopłacałny,lub będą na nim tracic tak jak my tracimy.Może wtedy sobie dadzą spokój?Kurczaka zero a cena poniżej kosztów.Różnie bywało ,ale teraz to już są Panie normalne jaja

MEDOX - nie poznaję Cie od początku roku: umiar, brak złych emocji i ciekawe posty. Miło przeczytać, co napiszesz. Trzymaj tak dalej !

A do rzeczy: Twoja koncepcja bardzo ciekawa, trochę bym ją jeszcze rozwinął. Musimy produkować dużo ale musimy produkować tanio. Nie może być tak, że naszym wrogiem są tylko ubojnie. Dużo więcej "kradną" nam mieszalnie pasz, producenci kiepskiej jakości piskląt (które cobyś nie robił i tak nie chcą rosnąć) i niedouczeni weterynarze, którzy leczą piątym antybiotykiem i jest z tego jedynie wysoki rachunek.

Nie możemy pozwalać, żeby złodziejskie firmy paszowe co 2 lata otwierały sobie "najnowocześniejsze na świecie" nowe mieszalnie, bo niby skąd oni na to zarobili. Otóż z naszej kasy.

Musimy tworzyć grupy zakupowe, twardo negocjować i co się da kupować przez internet, bo zwykle jest taniej.

Jak będziemy cały czas kombinować, jak produkować taniej, to może uda się nam obniżyć koszty o kilka (optymistycznie: kilkanaście) procent.

I wtedy import będzie miał trudniej. Pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:40 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmienilem koncepcję.Przekonaliście mnie.Apeluję-Zwiększajmy wstawienia do maksa i jak najwięcej rzutów w roku.Będziemy wypierac w ten sposób import.Zobaczymy kto mocniejszy.Sprowadzimy cene do takiego poziomu ,że import będzie nieopłacałny,lub będą na nim tracic tak jak my tracimy.Może wtedy sobie dadzą spokój?Kurczaka zero a cena poniżej kosztów.Różnie bywało ,ale teraz to już są Panie normalne jaja
Powrót do góry
k1005

PostWysłany: 00:14 Pon 8 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox jak chcesz to ci napiszę 3.5 netto.
Chodzi o to aby pisać jak jest a nie pobożne życzenia.
Coś mi się wydaje że te twoje proroctwa się niestety nie sprawdzają ,
chyba jesteś w lekkim stresie , ograniczaj bracie wstawienia Exclamation
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:32 Nie 7 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmx to z kim ty handlujesz,jak nawet Tomice które są zawsze po 10gr do tyłu proponowały 2.85 netto wyjściowo, a po lekkim targu (podkreślam,lekkim)2.9netto.I to z czwartku na piątek
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 19:47 Nie 7 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jizin z bazin napisał:
mmx napisał:
baca60 napisał:
baca60 napisał:
potwierdzam, małopolska z ogromnym bólem na niedziele wieczór 3,00netto i pytanko o przyszły tydzień
SZANOWNY KOLEGO NETTO NETTO nic mi się nie popierniczyło

Widzę ,że koledzy jeszcze się nie otrząsneli po obejrzeniu AVATARA w 3D i dalej są w krainie fantasy. Medox zmyśla bo mi obiecał cenę 3,2 netto ale kolega baca60 to nie wiem czemu.

Ale dlaczego zależy ci żeby było 3,00 brutto??? ja też odebrałem telefon ale zaczynam zdawać w czwartek, dziś 3,00 netto otrzymałem propozycję Laughing Laughing Laughing

No to macie Panowie farta bo ja otrzymałem propozycję 2,8 a jak się nie podoba to wypad...dlataego nie sprzedaję.Obyście mieli rację.
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 18:44 Nie 7 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego po waszych postach z ceną 3 zł pojawia się Very Happy przecież to dopiedo nędzne koszty,a co tu mówić o zarobku.Nie chcę być złym prorokiem ale coś mi się wydaje że będzie powtórka z roku 2008, wieczna huśtawka na granicy opłacalności.Odchodzi ochota do tej pracy.
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 18:31 Nie 7 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmx napisał:
baca60 napisał:
baca60 napisał:
potwierdzam, małopolska z ogromnym bólem na niedziele wieczór 3,00netto i pytanko o przyszły tydzień

Widzę ,że koledzy jeszcze się nie otrząsneli po obejrzeniu AVATARA w 3D i dalej są w krainie fantasy. Medox zmyśla bo mi obiecał cenę 3,2 netto ale kolega baca60 to nie wiem czemu.

Ale dlaczego zależy ci żeby było 3,00 brutto??? ja też odebrałem telefon ale zaczynam zdawać w czwartek, dziś 3,00 netto otrzymałem propozycję Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 18:24 Nie 7 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baca60 napisał:
baca60 napisał:

Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 17:27 Nie 7 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baca60 napisał:
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 16:24 Nie 7 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To spisek,dzwonili pewnie ci sami !Medox dopiero przebiera ale za to po 14 to telefon się urwie. :D :D :D
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 15:41 Nie 7 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MEDOX domnie też dzwonili Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:44 Nie 7 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Netto,netto.Dzwonili do mnie z pytaniem czy nie mam kurczaka i czy nie będę miał po przyszłej niedzieli
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 11:54 Nie 7 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

baca60 napisał:

Chyba brutto.
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 21:03 Sob 6 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
misio

PostWysłany: 19:00 Sob 6 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na niedziele wieczor 3,0 netto to juz spokojnie dawaja a na poniedzialek to zobaczymy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy --- bomba w gore Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 16:18 Sob 6 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na poniedziałek umawiają po 3 zł,n.
Powrót do góry
Klaudia

PostWysłany: 14:16 Sob 6 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka cena na poniedzialek na kaszubach ??
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2056, 2057, 2058 ... 2572, 2573, 2574  Następny
Strona 2057 z 2574

Skocz do: