Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:28 Sro 3 Mar 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2069, 2070, 2071 ... 2574, 2575, 2576  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 20:38 Czw 14 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No teraz zadziała efekt skali Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hybro3

PostWysłany: 20:38 Czw 14 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj kierowca ma wolne ale jutro udzieli ci bardziej merytorycznej odpowiedzi drogi Książę.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 20:22 Czw 14 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Witam.Trzeba mieć dużą produkcję,odpowiednie upusty do paszy i takie spadki nie straszne.Efekt skali działa.Musi spaść jeszcze sporo żeby zaczęło nas to obchodzić drogi medox.Pozdrawiam.

nie wazne jak duzy jestes...ale pusty to jestes napewno;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
hybro3

PostWysłany: 20:05 Czw 14 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Trzeba mieć dużą produkcję,odpowiednie upusty do paszy i takie spadki nie straszne.Efekt skali działa.Musi spaść jeszcze sporo żeby zaczęło nas to obchodzić drogi medox.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Adam12035

PostWysłany: 19:32 Czw 14 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście że jest tak że wszyscy nawet przy taj cenie zarabiają oprócz nas hodowców, tak było jest i będzie. a przy tych wahaniach cenowych to zarabiają kokosy, jak przy obiżkach tak i przy podwyżkach. teraz hodowcy są zalamani a pozostała część łańcucha ma to gdzieś, oni i tak swoje dostaną.
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 17:58 Czw 14 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie MEDOX wszyscy zarabiają ,a my pracujemy na nich Cool Cool Cool
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:02 Czw 14 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak tam,kurek brakuje?
Wszyscy zarobili masę kasy-wylęgarnie,paszarnie,hurtownie,ubojnie itp itd tylko wy macie w plecy
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 23:02 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="medox"]Wzrośnie po 10lutym.Jak już nic absolutnie do was nie dociera zastosujcie chociaż od września obsady letnie.Chociaż tyle zróbcie.[/quot a ja stawiam tydzień wcześniej 3 luty ani dzień wcześniej
Powrót do góry
k1005

PostWysłany: 22:07 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mówiłem słuchać Medoxa wstawienia 10 na m2 , w zimie nic nie robić odpoczywać liczyć kasę ewentualnie narty szwajcaria, austria. Miesiąc przerwy to minimum czekać na sygnał kiedy wstawiac a w zasadzie to nie wstawiać Wink
Lubelskie wczoraj 3 brutto
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 19:43 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj przestań chłopie .. .bo sam się rozpłaczesz . słaba sprzedaż przed nowym rokiem plus śnieżyce i zaspy zaraz po nowym spowodowały to co mamy ,nie przeceniaj swoich wizji .....
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:17 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wzrośnie po 10lutym.Jak już nic absolutnie do was nie dociera zastosujcie chociaż od września obsady letnie.Chociaż tyle zróbcie.
Powrót do góry
endriu950

PostWysłany: 17:15 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: dzisiejsze ceny Odpowiedz z cytatem

ceny z dzisiaj to od2.6 do 2.9 na wolnym rynku w Łódzkim. Nie dajcie się zwariować i podpuszczać. Biją normalnie a wmawiają że nie idzie
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 17:02 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox jakie prognozy na następne tygodnie? co pokazuje twoja kula? pozdrawiam Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 15:43 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według opinni właściciela jednej ze śląskich ubojni pod koniec tygodnia cena 2,-. Życzę mocnych nerwów-nie dajcie się złamać.
Powrót do góry
farciarz

PostWysłany: 15:00 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

123 napisał:
Co można radzić, jak żwyca mało to Cedrob wywala super taniego kurczaka,przedtem robił to Drosed.Nie mam nic przeciwko kontraktacji,ale na normalnych warunkach,czyli zarabiaja obie strony,a nie tylko jedna.

specjalnie o konkretach nie piszę żeby zbytnio nie zanudzać. W każdym bądź razie jest kilka nowych propozycji które wcześniej nie maiły miejsca u kontraktodawców. W każdym razie mnie wydało się to ciekawe w szczególności w kontekście przykrócenia dziwnych praktyk naszym okolicznym ubojniom ,mam na myśli mniejszy dostęp do żywca na wolnym rynku.
Powrót do góry
starter

PostWysłany: 13:23 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Francuzi sobie sprowadzili ze swoich kolonii w Brazylii??Już wszystkie duże zakłady w obcych rękach,wszystkie paszarnie.Ratujcie się ,bo wycisną was jak cytrynę i wyplują do rowu.
Nie zapomnijcie podpisac kontraktacji po 3.0brutto,oni muszą się rozwijac , zarabiac i przejmowac kolejne zaklady
Wypowiedzi medoxa mają jednak jakiś sens.
Nie wiem czy robi to świadomie ale sprzyja utworzeniu takiego narzędzia jak jawne forum. Wink
Powrót do góry
123

PostWysłany: 12:36 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co można radzić, jak żwyca mało to Cedrob wywala super taniego kurczaka,przedtem robił to Drosed.Nie mam nic przeciwko kontraktacji,ale na normalnych warunkach,czyli zarabiaja obie strony,a nie tylko jedna.
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 12:33 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukasz111 napisał:
123 napisał:
Teraz jest kaszana,więc woda na ich młyn, wybawcy za 3,00zł,ale jak na wolnym będzie 3,70zł to ile zapłacą Question A zarabiamy tylko latem kiedy ceny są wysokie,na kontrakcie 3,00zł przez cały rok, jak ci coś dorzucą za pasze i pisklę(odpowiednio drogie) to obetną na klasyfikacji,taka jest smutna prawda.Kontraktacja ma zapewnić stabilizację im(tani surowiec),a nie nam . Exclamation

Czyli kontraktacja czy wolny rynek w okresie np. roku wychodzi na to samo.Na kontrakcie cały czas mało ale do przodu,a na wolnym raz do przodu,raz dokładka.......

Znów zaczyna się dyskusja bo cena spadła,a jak pisałem przed świętami bodajże żeby już zacząć coś radzić nad tym żeby nie spadła to nie było odzewu......

według kontraktu nie ma jak piszesz mało ale do przodu, jest mało ale do przodu lub mała dokładka ok. 20gr na kg.
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 12:30 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, z lekkim poślizgiem czasowym, bo później niż zwykle, ale zapraszam na www.mojekurczaki.pl Dzisiejsze ceny już w tabelce.

Niestety nadal czerwono...

Beata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lukasz111

PostWysłany: 12:27 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

123 napisał:
Teraz jest kaszana,więc woda na ich młyn, wybawcy za 3,00zł,ale jak na wolnym będzie 3,70zł to ile zapłacą Question A zarabiamy tylko latem kiedy ceny są wysokie,na kontrakcie 3,00zł przez cały rok, jak ci coś dorzucą za pasze i pisklę(odpowiednio drogie) to obetną na klasyfikacji,taka jest smutna prawda.Kontraktacja ma zapewnić stabilizację im(tani surowiec),a nie nam . Exclamation

Czyli kontraktacja czy wolny rynek w okresie np. roku wychodzi na to samo.Na kontrakcie cały czas mało ale do przodu,a na wolnym raz do przodu,raz dokładka.......

Znów zaczyna się dyskusja bo cena spadła,a jak pisałem przed świętami bodajże żeby już zacząć coś radzić nad tym żeby nie spadła to nie było odzewu......
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 12:25 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

123 napisał:

Mam pytanie do kogoś kto ma kontrakt! Czy zarobicie na tym, czy robicie przez cały rok za darmo. Według moich (może mylnych) obliczeń wychodzi, że na kontrakcie zyskuje się tylko kiedy rynek sięga dna (czyli teraz) w innych przypadkach raczej nie. Może się mylę???
Powrót do góry
123

PostWysłany: 12:19 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 12:12 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

farciarz napisał:
123 napisał:
Belfer napisał:
Podobno Indykpol ma bić kurczaka w olsztynie. Słyszał ktoś coś o tym???

Tak,szukają chętnych na kontraktacje.Kto normalny sie na to godzi Question a jeszcze są tacy co mówią że na tym zarabiają,no chyba,że pisklęta mają gratis do paszy Wink jako bonus.

Jestem prawie normalny , myślę o tych kontraktach bo byłem na spotkaniu z przedstawicielami Indykpolu ,brzmiało bardzo sensownie ,kilku hodowców się przekonało do pomysłu kontraktacji . Z Kaszub mamy jakieś 320 380km do ubojni -ale i na to mają sposób żeby przekonać hodowcę(zupełnie inne podejście od naszych ubojni) . Jakbym miał kilka kurników to najmniej 2 dałbym na kontrakt -tak dla wychowania "świętej trójki" G.K.M.
A ha ! robiłem symulację moich ostatnich 2 rzutów (obecny który zdaję i poprzedni 2,8netto z 9 listopad ) - na kontraktacji byłbym do przodu a teak od 6 miesięcy bagno i wstyd!
Oczywiście zaraz zacznie się dyskusja :wagi ,klasyfikacja itd. każdy o tym słyszał ,czytał a niektórzy doświadczyli/ją. Pragnę tylko zauważyć ,że powyższa oferta jest inna od wcześniejszy nie tylko w warunkach (na razie to tylko na papierze) ale i to co mnie bardzo przekonuje : W PODEJŚCIU DO HODOWCY ! Należy wspomnieć o kłopotach jakie mamy z salmonellą - oni coś oferują a nasi NIC . pamiętacie ptasią grypę i świetnych biznesmenów (ubojowców) ci płacili 1,8netto? . Jeśli cena ma być 2,5 netto to muszą ja uzasadnić a Nasi - pokażą ci dużego palca -bo oni muszą zarobić jak zawsze czyli 100% swoich możliwości ze szkodą na swoich kontrahentów (nas). Jeżeli bierze się od nich paszę dostajesz wyższe ceny mięsa i NIE MA MOŻLIWOŚCI DOPŁATY - A ja jak na razie od pół roku dopłacam . Sorry za długi wywód.

A czy jesteś w stanie powiedzieć coś konkretnego! pewnie mi napiszesz, żebym zadzwonil do nich, ale oni będą słodzić a Ty powiesz jak jest naprawdę!
Powrót do góry
farciarz

PostWysłany: 11:38 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

123 napisał:
Belfer napisał:
Podobno Indykpol ma bić kurczaka w olsztynie. Słyszał ktoś coś o tym???

Tak,szukają chętnych na kontraktacje.Kto normalny sie na to godzi Question a jeszcze są tacy co mówią że na tym zarabiają,no chyba,że pisklęta mają gratis do paszy Wink jako bonus.

Jestem prawie normalny , myślę o tych kontraktach bo byłem na spotkaniu z przedstawicielami Indykpolu ,brzmiało bardzo sensownie ,kilku hodowców się przekonało do pomysłu kontraktacji . Z Kaszub mamy jakieś 320 380km do ubojni -ale i na to mają sposób żeby przekonać hodowcę(zupełnie inne podejście od naszych ubojni) . Jakbym miał kilka kurników to najmniej 2 dałbym na kontrakt -tak dla wychowania "świętej trójki" G.K.M.
A ha ! robiłem symulację moich ostatnich 2 rzutów (obecny który zdaję i poprzedni 2,8netto z 9 listopad ) - na kontraktacji byłbym do przodu a teak od 6 miesięcy bagno i wstyd!
Oczywiście zaraz zacznie się dyskusja :wagi ,klasyfikacja itd. każdy o tym słyszał ,czytał a niektórzy doświadczyli/ją. Pragnę tylko zauważyć ,że powyższa oferta jest inna od wcześniejszy nie tylko w warunkach (na razie to tylko na papierze) ale i to co mnie bardzo przekonuje : W PODEJŚCIU DO HODOWCY ! Należy wspomnieć o kłopotach jakie mamy z salmonellą - oni coś oferują a nasi NIC . pamiętacie ptasią grypę i świetnych biznesmenów (ubojowców) ci płacili 1,8netto? . Jeśli cena ma być 2,5 netto to muszą ja uzasadnić a Nasi - pokażą ci dużego palca -bo oni muszą zarobić jak zawsze czyli 100% swoich możliwości ze szkodą na swoich kontrahentów (nas). Jeżeli bierze się od nich paszę dostajesz wyższe ceny mięsa i NIE MA MOŻLIWOŚCI DOPŁATY - A ja jak na razie od pół roku dopłacam . Sorry za długi wywód.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 10:08 Sro 13 Sty 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Teorie spiskowe są dobre dla dzieci.Cenę mamy odwrotnie proporcjonalną do skali produkcji i tyle.Jedni zrozumieją to szybko a inni zdążą wypróbować teorię "im bardziej spadnie tym potem wyżej odbije"i tym podobne brednie.Świętokrzyskie- kaszana jak wszędzie a cena co łaska.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2069, 2070, 2071 ... 2574, 2575, 2576  Następny
Strona 2070 z 2576

Skocz do: