Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:40 Czw 28 Sty 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2077, 2078, 2079 ... 2548, 2549, 2550  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pióro

PostWysłany: 07:30 Wto 20 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GLEBEK- pajacu masz jasiś uraz czy co ? ktoś z rodziny ci się powiesil i musisz odreagować? nie znam gościa ktory by chciał się wieszać po 1 nieudanym rzucie.moze sam masz jakieś traumatyczne przeżycia?sam się w banku dowiadywałeś czy dadzą ci sznurek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
glebek

PostWysłany: 06:14 Wto 20 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chlopaki sznurki, kupujcie poki jeszcze macie kase, obawiam sie, ze czego jak czego ale sznura banki Wam na kreche nie dadza.
Biedny Medox Don Kichot walczy z wiatrakami, daj se chlopie siana, mialy chamy zloty rog ostal im sie jeno SZNUR !!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:50 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MODERATOR bądź tak łaskaw i wykasuj posty zawierające obraźliwe sformułowania . A Tobie "wielki hodowco" mmx proponuję powściągnąć język i wypowiadać się kulturalnie. Chcesz kogoś zwyzywać? Masz opcję prywatnej poczty więc może z niej korzystaj . Nie musisz wszem i wobec komunikować jaki to jesteś debeściak , a Medox frajer!!!
Niestety nie jesteś !
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 23:40 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MEDOX- widać ,że się nudzisz bo zawalasz forum jeszcze głupszymi postami niż zwykle. Mówisz o nas hodowcach "WY", czyli nie jesteś jednym z nas??? Każdy poważny hodowca ,który nie wstawia tak jak ty do stodoły , tylko do kurników prowadzi produkcję systematycznie przez cały rok, według ustalonego harmonogramu- produkuje , zarabia, spłaca kredyt itd. od lat tak działam i pomimo najróżniejszych wydażeń -również ceny 1,9 nic mi się nie stało i dobrze się miewam ,zatem mam w dupie twoje idiotyczne porady na temat kiedy wstawiać a kiedy nie. To tacy partyzanci jak ty ,którzy kombinują nad terminem wstawień a nie działają według jakiegoś planu, psują rynek najbardziej. Jesteś zwykłym palantem jeżeli twierdzisz ,że złotówka to i tak za dużo za uczciwą robotę.
A co do debilizmu...to nikt oprócz ciebie nie nadużywa ikonek i mówi w trzeciej osobie na swój własny temat: "Medox powiedział' , "Medox ostrzegał", Medox to- Medox tamto. Ciekawe kiedy sam "wsadzisz" FRAJERZE i za ile potem sprzedasz.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:51 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Póki co nasze nadwyżki skutecznie są upłynniane na rynku unii i nie zmieni się to prędko.

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
nie mogę normalnie rozbroiłeś mnie i jeszcze tą "stabilną sytuacją" rozbroiłeś mnie zupełnie.Nie mogę.Stabilna sytuacja przed chwilą 3.80 teraz 2.80 Laughing Laughing Laughing to pewnie dlatego ,że nasze nadwyżki są skutecznie upłynniane na rynku Unii Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Idę spać bo normalnie nie mogę.Ale może grunt to samozadowolenie i niczym nie zmącony optymizm.Tak trzymać!Budujesz już następną budę w związku z powyższym? Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 21:57 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol. medox, sianie paniki miałoby te kilka miesięcy wcześniej sens, przy jednym załozeniu, według mnie kluczowym - mocnym złotym. Póki co nasze nadwyżki skutecznie są upłynniane na rynku unii i nie zmieni się to prędko. Do momentu wejścia Euro, a właściwie to trochę wcześniej, czyli do momentu wejścia w korytarz ERM, (czyli widełki, które ustalą parytet wymiany złotówki do euro), moim zdaniem jesteśmy bezpieczni. Nie sądzę, aby do tego czasu złoty się znacząco umocnił. Presja na mocną złotówkę pojawi się dopiero przed przyjęciem Eur. Więc póki co mamy trochę czasu i szansę na w miarę stabilny rynek i opłacalnośc, potem może nie być już tak kolorowo.
Skoro nie produkujesz, to w pewnym sensie mogę zrozumieć Twoją strategię "kreowania" spadku ceny Wink Im szybciej rynek zdołuje i część z nas się wykruszy, tym szybciej Ty będziesz mógł wstawić pisklęta, z nadzieją na górkę cenową, hehe.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:16 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MD napisał:
Tyle "mądrych" słów a nikt nie ma odwagi napisać jaka jest aktualna cena :lol:

2.50? :lol: :lol:
Panika???Jaka panika???Panikę to ja siałem parę miesięcy temu ,kiedy mówiłem zmniejszcie obsady.Teraz to już piszę tylko o suchych faktach.Sto razy było i nikogo niczego nie nauczyło.Już artykuły piszą o waszym idiotyzmie.4zł - wstawiamy ,więcej,częsciej,budujemy,przechodzimy na brojlera za chwilę 2.50 plus vat.Jakie zdziwienie ,jak to ?Skąd to ?Czemu to?Ludzie myślcie, to nie boli
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 19:22 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Coś sugerujesz kolego Gigant?Mogę Ci odpowiedzieć dlaczego mi pasuje taka,mało tego ,powiem więcej, powinno być 2.0 brutto bo za taki debilizm jaki popełniacie każda cena jest za dobra.Ja nie wsadziłem ,więc dla mnie może być nawet 1.0 brutto.Sto razy pisałem od lipca zmniejszcie obsady, uważajcie bo są masakryczne wstawienia i będzie masę kur na jesień , potem na listopad i na styczeń.Tak się ustawiają. Plus obsady na maksa,stare budy na maksa, gęsiarze, nioskarze zmuszeni wymianą sprzętu itp.Pisaliście ,że jestem kretyn to teraz widać jak na dłoni kto jest kretyn.Wy tracicie ja leżę i się nudze Laughing

No wiem jesteś dupkiem , i siejesz niepotrzebna panike
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 18:57 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle "mądrych" słów a nikt nie ma odwagi napisać jaka jest aktualna cena Laughing
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 18:29 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja nie wsadziłem ,więc dla mnie może być nawet 1.0 brutto

Skoro nie wstawiłeś i pauzujesz, to proszę nie psuj rynku innym swoimi czarnymi prognozami. Nie widzę sensu w sianiu paniki i niepokoju, no chyba, że taki jest Twój cel, ale o to Cię nie posądzam, bo z reguły nie jestem uprzedzony do ludzi, których nie poznałem.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:04 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś sugerujesz kolego Gigant?Mogę Ci odpowiedzieć dlaczego mi pasuje taka,mało tego ,powiem więcej, powinno być 2.0 brutto bo za taki debilizm jaki popełniacie każda cena jest za dobra.Ja nie wsadziłem ,więc dla mnie może być nawet 1.0 brutto.Sto razy pisałem od lipca zmniejszcie obsady, uważajcie bo są masakryczne wstawienia i będzie masę kur na jesień , potem na listopad i na styczeń.Tak się ustawiają. Plus obsady na maksa,stare budy na maksa, gęsiarze, nioskarze zmuszeni wymianą sprzętu itp.Pisaliście ,że jestem kretyn to teraz widać jak na dłoni kto jest kretyn.Wy tracicie ja leżę i się nudze :lol:
Powrót do góry
Gigant

PostWysłany: 16:12 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[/quote]Sasza ,ale mnie bardzo odpowiada taka cena[/quote]

A teraz niech każdy sobie odpowie.....dlaczego ???
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 11:23 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam nic nie będę kopiować tylko powiem, że tabelka z cenami znowu się powiększyła. Województwo świętokrzyskie reprezentują już 3 ubojnie, a trwają rozmowy z kolejnymi.

Zapraszam do obejrzenia cen na www.mojekurczaki.pl

Ciepło pozdrawiam

Beata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
medox

PostWysłany: 10:24 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry ,miałem skopiować post Saszy a nie własny
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:23 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Niekończąca się huśtawka cen to od lat specyfika rynku drobiarskiego. Przy niskich stawkach produkcja spada, ale gdy opłacalność rośnie, w ślad za nią rośnie też podaż. I tak koło się zamyka. Nie inaczej jest teraz.

Zachęceni bardzo dobrym początkiem roku hodowcy znacznie zwiększyli produkcję. Wzrosła liczebność stad reprodukcyjnych. W lipcu i sierpniu wstawienia były prawie o połowę wyższe niż normalnie.

Taki mały cytacik z artykułu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: A medox mówił -szalejecie, doprowadzicie do drastycznego załamania cen a do tego do wzrostu cen paszy i piskląt.Ale wyzywaliście ,że medeox głupi,jakie większe wstawienia,ależ skąd , kurczaczka brakuje i będzie brakować :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Gdyby wasze mózgi wrzucił do łebka od szpilki to byłaby grzechotka.Zamiast budować następną budę idżcie po waszych 8 klasach, chociaż do zaocznego wieczorowego liceum ekonomicznego,już nabyta tam wiedza pewnie pozwoliłaby uniknąc debilnego ,bo inaczej tego nie sposób określić postępowania.To wam się opłaci.Pamiętajcie-najlepsza inwestycja to inwestycja w wiedze.Tymczasem jedziem na 2.50 :lol: :lol: :lol: I słusznie ,kara za taką głupotę powinna być sroga

Sasza ,ale mnie bardzo odpowiada taka cena
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 10:21 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wkurzony drobiarz napisał:
Savik! napisał:
paktofonikas napisał:
Ma ktoś przewodnik prowadzenia Cobba po w jęz. polskim?

jeśli chodzi ci o instrukcję to mam na cd 35Mb.

http://www.cobb-germany.com/publications.php?lang=pl&PHPSESSID=e37c66edacc0ed364c5c06b7a2e5be9e

pod tym linkiem mozna poprosic o podrecznik prowadzenia tuczu cobba. wysylaja za darmo

Wiem. Juz to mam. Na stronie Cobb -Vantres jest podrecznik duzo bardziej rozbudowany z tym wszakze minusem ze po angielsku
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 10:03 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MEDOX jebnij się w łeb łeb , jak ci cena nieodpowiada to niewstawiaj i czekaj na 4 zł. wielki ekonomisto i poco (słowo zostało usunięte) z tą jazdą na 2 50 . siejesz tylko zamęt
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 09:58 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MEDOX jebnij sie w łeg
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:04 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekończąca się huśtawka cen to od lat specyfika rynku drobiarskiego. Przy niskich stawkach produkcja spada, ale gdy opłacalność rośnie, w ślad za nią rośnie też podaż. I tak koło się zamyka. Nie inaczej jest teraz.

Zachęceni bardzo dobrym początkiem roku hodowcy znacznie zwiększyli produkcję. Wzrosła liczebność stad reprodukcyjnych. W lipcu i sierpniu wstawienia były prawie o połowę wyższe niż normalnie.

Taki mały cytacik z artykułu Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing A medox mówił -szalejecie, doprowadzicie do drastycznego załamania cen a do tego do wzrostu cen paszy i piskląt.Ale wyzywaliście ,że medeox głupi,jakie większe wstawienia,ależ skąd , kurczaczka brakuje i będzie brakować Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Gdyby wasze mózgi wrzucił do łebka od szpilki to byłaby grzechotka.Zamiast budować następną budę idżcie po waszych 8 klasach, chociaż do zaocznego wieczorowego liceum ekonomicznego,już nabyta tam wiedza pewnie pozwoliłaby uniknąc debilnego ,bo inaczej tego nie sposób określić postępowania.To wam się opłaci.Pamiętajcie-najlepsza inwestycja to inwestycja w wiedze.Tymczasem jedziem na 2.50 Laughing Laughing Laughing I słusznie ,kara za taką głupotę powinna być sroga
Powrót do góry
wkurzony drobiarz

PostWysłany: 12:32 Nie 18 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Savik! napisał:
paktofonikas napisał:

http://www.cobb-germany.com/publications.php?lang=pl&PHPSESSID=e37c66edacc0ed364c5c06b7a2e5be9e

pod tym linkiem mozna poprosic o podrecznik prowadzenia tuczu cobba. wysylaja za darmo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Łysy

PostWysłany: 11:52 Nie 18 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli piszecie że własna pasza wychodzi w cenie: starter 1011, grower 938, finiszer 914 to sorki ale ja i pewnie wielu innych kupuje taniej mieszanki pełnoporcjowe. Na 10% koncentracie musi zostawać stówka na tonie a jak nie to jest to gra niewarta świeczki. I jeszcze nie doliczyłeś robocizny i prądu więc przepłacasz na maxa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Savik!

PostWysłany: 10:30 Sob 17 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:

Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 21:16 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 21:11 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501 napisał:
Nie wierzyliście mi że pasza własnej roboty to 825 zł za tonę.

Pokaż nam swoje wyliczenia. Ja robie swoja pasze i ni huhu mi nie wychodzi 825 zl.

ksiaze napisał:
501 napisał:
Z jakiej paszarni jesteś?

1. Założenia: należy zwrócić uwagę na aktualną cenę surowców
Surowce : Cena zł/t
pszenica 430
śr. sojowa 46,5% 1450
olej rzepakowy 3000

KD110A02 2686,5
KD111A02 2416,5
KD112X02 2385

starter
Surowce Ceny zł/t Udział w paszy % Koszt zł

pszenica 430 62,00 266,60
śr. sojowa 46,5% 1450 23,50 340,75
olej rzepakowy 3000 4,50 135,00
KD110A02 2686,5 10,00 268,65
RAZEM x 100,0 1011,00

Grower 15 do 7 dni przed ubojem

pszenica 430 66,50 285,95
śr. sojowa 46,5% 1450 19,00 275,50
olej rzepakowy 3000 4,50 135,00
KD111A02 2416,5 10,00 241,65
RAZEM x 100,0 938,10

Finiszer 7 dni przed ubojem

pszenica 430 70,00 301,00
śr. sojowa 46,5% 1450 15,00 217,50
olej rzepakowy 3000 5,00 150,00
KD112X02 2457 10,00 245,70
RAZEM x 100,0 914,20
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 19:09 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Łysy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2077, 2078, 2079 ... 2548, 2549, 2550  Następny
Strona 2078 z 2550

Skocz do: