Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:34 Wto 21 Wrz 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2077, 2078, 2079 ... 2664, 2665, 2666  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filuś

PostWysłany: 12:06 Wto 9 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie coś o drożejącym coś co nieco kurczaku kazdy cos dokłada jak to wygląda w terenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
filuś

PostWysłany: 11:22 Wto 9 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano tylko ci głupcy hodujacy pod potrzeby dużych ubojni nie moga nic odmówić nabudowali nabrali kredytów na 1% to teraz wcześniej czy póżniej ubojnie ich przejmią taki jest cel jak na zachodzie. nie śiemniaj r2 mali se mogo na odmowy pozwolić po prostu ich to wali. jak na wolnym bedzie brakowało to cenka pójdzie w góre i pociągnie za tym kontrakt tak jak teraz ona ciągnie za sobo wolny i nawet import na to wpływu miał nie bedzie bo sklep potrzebuje świeżego a nie rozmrożonego . nie wiem czy pamiętacie ale jakis tydz może i pare dni cenna zaczeła isc w góre to z przecieku wiem od wsp jed z ubojni zeby nie wyświetlac i nie robić zamętu bo sie doś dobrze zarabia. jak ci cieżko kupić pisklaka to ja ju dzis ci moge podać z pięć co ci na każdy dzien i każdą ilość wstaewi do połowy grudnia
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 08:41 Wto 9 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie byłem zwolennikiem siania defetyzmu ale taka oto historia. Rozmawiałem z dwoma wylęgarniami z którymi obecnie nie współpracuję i podczas rozmowy w zeszłym tygodniu obydwie powiedziały że "trochę zastanawiają się hodowcy ale nikt nie odmawia" i do połowy grudnia to mają już obłożenie i nic nie wcisną. Przedstawiciele paszarni oczywiście mają nakaz opowiadać że jest masa odmówień i kurczaka nie będzie a starterki to w ogóle nie sprzedają no i po trzecie rzecz to promocje w dużych zakładach które zjechały z ceną tuszki i elementów, tuszka nawet 4,20 , ćwiartka 3.15 netto filet 10,40 i też się odkłada.
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 07:58 Wto 9 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox a jednak z Tobą sie nie zgodzę, ostatni czas pokazał, że i teraz wylęgarnie dławią sie pisklętami a wszystko przez cenę - ludzie juz nie sa tacy głupi i poodmawiali pisklaki wola sami przetupać to co zarobili niż dać do przetupania Wam ubojniom!!!
Powrót do góry
Ptak

PostWysłany: 05:32 Wto 9 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam tekst pod adresem: http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/zakaz-sprzedazy-mrozonego-miesa-drobiowego-w-rosji,40758.html
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 22:22 Pon 8 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o to ,że mam przeciwne dane.Tzn są to tak sporadyczne sytuacje,że nie mają zadnego znaczenia w ogolnym obrazie.Jak kiedyś bylo zle to gazowali pisklęta,a ja miałem kilka telefonow czy aby nie potrzebuje pisklaka.Teraz nic takiego sie nie dzieje,wszystko idzie swoim torem
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 17:45 Pon 8 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spokojnie medox zadzwon na pierwszą lepsza wylegarnie to ci powiedza ile ostatnio jest rezygnacji ze wstawien z 3 kurnikow czy dwóch zamawiane jest tylko na jeden i ze ani 500 wiecej nie wezma nikt nie jest desperatem i umie chyba liczyć a z jednego tez sie podobno zime da przeżyć bez wiekszego ryzyka- w koncu może pisklak stanieje i na pszenice ruchu nie bedzie. ale jakie to dziwne ubojnia i hurt iles tam punktów muszą mieć jakby ustawowo a producenci dziwne to jest ?.. dziś szło normalnie kura tansza to i zapasy co niektórzy konsum większe robią
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:16 Pon 8 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Jak im dajecie to tak płacą!!! J.ebia nas wszyscy , a my jak te barany idziemy na rzeź . Odmów jedne z drugim odstawy i tyle . Jak zrobi to większość to i cena podejdzie . Tylko my jak cioty - bo moze wcale nie weźmie? Żywca nie ma nie wiadomo ile .
P.irdolenie o tym , że jest dokaldnie w tej chwili nadprodukcja to bzdura . Szczyt wstawień i zdjęć po wakacjach już minął , a jezeli dalej jest ptaka sporo to wiecie jaka jest alternatywa - przetwórstwo korzysta z taniego , importowanego syfu i tyle.
Paszarnie znów przymierzają do podwyżek bo im surowce drożeja he,he . No nam nic nie dr9ozeje prawda???
Wszyscy zarabiają , wszyscy tylko nie hodowca . To co teraz się dzieje to skandal , ale na nasze własne życzenie . Wiecej partyzantki to polowa z nas zdechnie smiercią naturalna .
Amen

W/g mnie brojler nic to nie da,przy tej ilości kurczaka jak ty odmówisz ,znajdzie się na twoje miejsce minimum kilku którzy oddadzą z pocałowaniem ręki,że ktoś im w ogóle wziął.To raz
Dwa-jeden szczyt minął ,ale za 3tygdnie zacznie się sprzedaż następnego szczytu wstawień,wtedy dopiero może się dziać.
Potem wstawienie następne jeszcze przed świętami i koniec stycznia po raz trzeci absolutny kanał.Wtedy dopiero,jak zmoczą wielką kasę trzy razy z rzędu i nie będzie już na paszę nastąpi rozlużnienie.
A wystarczy ,żebyście wyobrazlili sobie ,że mamy lato i 35stopni.I zrobili dokładnie jak wtedy i problem się rozwiąże natychmiast.Inaczej straty mogą iść w dziesiątki i setki tysięcy złotych
P.S I mówiłem nie trzymajcie kury na 1litopada i potem na 3kg bo to osłabi ruch cenowy w górę i przyspieszy spadek ceny.Żaś nie posłuchali i teraz dzwonią się proszą ,żeby za darmo zabrać 3.30kg kure
Powrót do góry
endriu950

PostWysłany: 17:00 Pon 8 Lis 2010    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Obrzucacie się błotem i wymyślacie sobie. Prawda jest taka wylęgarnie wciskają po 18 na metr a nikt nie umie powiedzieć nie. Medox ma racje zmniejszenie obsad do stanu letniego nie obsadzanie co 7 tygodni i już jest O.K. Ale wy myślicie że jak sąsiad obsadzi po 15 na metr to ja walnę 20 i koło się zamyka. Ubojnie wiedzą ile kto wstawił i wiedzą kiedy muszą zapłacić a kiedy nie. Na dzisiaj w łódzkim niepewność od 2.85 do 2.9 . Tendencja raczej na +. Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 15:09 Pon 8 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziś byłem po kuraka ta cena to podobno wymyślna ubojni bo tuszka ani centa nie staniała a mówią ze wzrośnie bo żywca nie maja za dużo a biją jak na razie normalnie
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 14:30 Pon 8 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox w jakim ty świecie żyjesz przyjedz do byłego ciechanowskiego zobaczysz ile powstaje kurników nie ma żadnych ograniczeń np CEDROB wstawia po 25 na m iwłos im z głowy nie spadnie a sprubójcie wy zaraz was wykończą kontrolamy ale o tym póżniej
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 12:26 Pon 8 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
To jak teraz jest 2.80netto,to jak pojawi się więcej kury to ile będzie ?2.40netto?
Apeluje od miesięcy - ZMNIEJSZCIE OBSADY bo oddacie wszystkie zarobione pieniądze i jeszcze narobicie długu.

Tak na marginesie ciekawe medox ilu po 30.06.2010 zmniejszyło ustawowo obsady? Jak się kogo pytam to wychodzi że tylko ja.....
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:03 Pon 8 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak teraz jest 2.80netto,to jak pojawi się więcej kury to ile będzie ?2.40netto?
Apeluje od miesięcy - ZMNIEJSZCIE OBSADY bo oddacie wszystkie zarobione pieniądze i jeszcze narobicie długu.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 12:02 Pon 8 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak im dajecie to tak płacą!!! J.ebia nas wszyscy , a my jak te barany idziemy na rzeź . Odmów jedne z drugim odstawy i tyle . Jak zrobi to większość to i cena podejdzie . Tylko my jak cioty - bo moze wcale nie weźmie? Żywca nie ma nie wiadomo ile .
P.irdolenie o tym , że jest dokaldnie w tej chwili nadprodukcja to bzdura . Szczyt wstawień i zdjęć po wakacjach już minął , a jezeli dalej jest ptaka sporo to wiecie jaka jest alternatywa - przetwórstwo korzysta z taniego , importowanego syfu i tyle.
Paszarnie znów przymierzają do podwyżek bo im surowce drożeja he,he . No nam nic nie dr9ozeje prawda???
Wszyscy zarabiają , wszyscy tylko nie hodowca . To co teraz się dzieje to skandal , ale na nasze własne życzenie . Wiecej partyzantki to polowa z nas zdechnie smiercią naturalna .
Amen
Powrót do góry
sertec

PostWysłany: 11:13 Pon 8 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sprzedaz po 3,05 netto to wyslij fakture to ci uwierze cena aktualna na poludniowa polske to 2,8 netto i to wszyscy tak placa i nie dadza sie ruszyc
Powrót do góry
adam kurak

PostWysłany: 09:56 Pon 8 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto dziś sprzeda kurczaka w małopolsce poniżej 3,05 netto to jest samobójca,głupek albo poważnie chory hurtownie i sklepy puste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin siedlce

PostWysłany: 09:23 Pon 8 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krecią robotę robi nam mojekurczaki.pl bo ubojnie wzorują się na cenacz które są tam podawane a wiecie gdzie je sobie można wsadzić

kobik napisał:
Na jutro proponują od 2,85 do 2,90 a więc dokładka. Ciekawe jak długo? I kto za tym stoi, bo w sklepach drób schodzi jak świeże bułeczki i wcale nie tak tanio.Pozdrawiam i życzę wytrwałości Sad
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 09:14 Pon 8 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3.10 + Vat na umowie w Welkpolsce - sąsiad oddawał bez problemu. mięso ma bardzo duże zejście. Wiec pilnować się bo cena powinna rosnąć i nie dajcie się omamić ze jest dużo kurczaka. Górka już zeszła.
W Wielkpolsce rąbią mniej ale 150 kilo też potrafi brakować niektórzy mają zakład o paręnaście minut wiec ... Na szczęście są ubojnie co nie walą ani kilograma za to dość skrupulatnie liczą uszkodzone ptaki i konfiskaty - ale to i tak lepiej bo uczciwie.
Technika jest taka ze tam gdzie kradną na wadze dają wyższą cenę w cennikach! Taka promocja za to że cię robią. Ja kontrolnie odważam na wadzę u siebie (sąsiada - dużego rolnika) to daje efekt psychologiczny ze oni wiedzą, że ja wiem ile jest na składzie. Wagę można kupić ze środków UE ale na jedną ferm e nie ma to sensu.
Powrót do góry
robert1966

PostWysłany: 08:44 Pon 8 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mazowsze wolny rynek 2,85-2,95zł. tendencja +++
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 08:09 Pon 8 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DZIŚ NA POŁUDNIU CENA 2,9-3,05NETTO.
Powrót do góry
kobik

PostWysłany: 22:18 Nie 7 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jutro proponują od 2,85 do 2,90 a więc dokładka. Ciekawe jak długo? I kto za tym stoi, bo w sklepach drób schodzi jak świeże bułeczki i wcale nie tak tanio.Pozdrawiam i życzę wytrwałości Sad
Powrót do góry
kurczę

PostWysłany: 21:16 Nie 7 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wie jaka cena w łódzkim? Rolling Eyes
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 19:45 Nie 7 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ponoć tydzień jakichsik podwyżek tak koleś z dystrybucji zasygnalizował wydając tuszkę
Powrót do góry
brojlerek

PostWysłany: 10:26 Nie 7 Lis 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
pióro napisał:
to prawda że kondratowicz zawsze ma niższą cenę o 20 gr niż pomorze ale co z tego skoro pomorze tzn. Gosz Mielewczyknawet normalnej wagi nie mają tylko ważą jakimis słupkami i póżniej brakuje na samochodach po 500-800kg . szlag czlowieka trafia jak ma zważone u siebie wie jakie ptaki wyhodował a ci mu za.perdolą tyle. u kondratowicza nie ma żadnych różnic albo 100kg .fakt że syne jest trochę zamulony no ale nie można mieć wszystkiego.

To niesamowite ,że zgdzacie się na takie różnice wagowe.Po prostu niesamowite.Nie chce wam się raz drugi d.upy ruszyć i być przy ważeniu?Z ich strony jest kierowca i widzi wagę,albo może widzieć jeśli chce ,a wy bezkrytycznie przyjmujecie czyjąś wagę niższą o 800kg?Badaliście ostatnio swą kondycję psychiczną?800kg tylko po 3zł to 2400zł razy, ile tam biją? pięć zestawów dla przykładu to 12tys DZIENNIE tak se dodatkowo.Nie zawsze to jest pewnie 800kg,więc niech będzie 10tys dziennie,ale jaja.DZIENNIE DODATKOWO.Czas założyć tam ubojnie ,rozumiem ,że jak orżnę was na 400kg ,czyli średnio 5tys dziennie dodatkowo (mnie starczy) to wszyscy oddadzą do mnie bo to mała różnica będzie wagowa :lol:

Moja współpraca z Kaszubami zakończyła się po 1 rzucie. Wyobraź sobie kolego Medox,że wszystkie samochody wyjechały ode mnie z WZ i osobiście odprowadziłam je do ubojni, chociaż mam 150 km. I jest tak, jak napisał kolega: nie ważą samochodów tylko słupki, po czym komputer drukuje karteczkę z wagą i tyle. Co Ci pozostaje? Zapomnieć i szukać nowej ubojni...Pozdrawiam
Powrót do góry
endriu950

PostWysłany: 17:58 Sob 6 Lis 2010    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Witam
Byłem dzisiaj na rynku bo moja pani mnie wygoniła po zakupy i otworzyły mi się oczy, kura w detalu 6.4 6.6 i kolejki do stoisk. Znajoma która handluje stwierdziła że dawno takiego zejścia nie było. U Wyrębskiego w firmowym też kolejki więc nie wiadomo kto w co pogrywa. Co do robienia na wadze to mój kolega z pod kutna dał świetny pomysł i robię tak jak on. Na WZ. piszę wagę minus 1 % obliczam wszystko i kura jedzie już z WZ wypełnionym i nie mają nic więcej do gadania bo mnie nie interesuje ich waga. To rozwiązuje całą sytuacje a i Sąd to aprobuje. Cenka w Łódzkim na niedziele cienka bo 2,9 do 2,95.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2077, 2078, 2079 ... 2664, 2665, 2666  Następny
Strona 2078 z 2666

Skocz do: