Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:39 Nie 21 Lip 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2140, 2141, 2142 ... 2181, 2182, 2183  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojtii

PostWysłany: 22:06 Sob 25 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sklep zdziera,normalna cena porcji to około 40 50gr netto,po tyle ją kupują,ciekawostka: łapy z kurczaka kosztują 90 gr Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zbig

PostWysłany: 21:13 Sob 25 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w Koszalinie w sklepie SANO porcje rosołowe kosztowały 1,75 , filet 12,99 , udka okolo 7PLN . To nam s.k.u.r.w.y.s.y.n.y. placą po 2-2,20 , a za kawalek kości grzbietowej ze skórą handlarzyny wołają prawie tyle samo. K.u.r.w.a. mać szlag mnie chyba trafi .
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:57 Sob 25 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
witam cena 2,10 netto . a wylęgarnie zprzedawają wszystkie pisklęta . z kąd wy macie kase na dokładke . pozdrawiam wolny rynek.

A Ty nie produkujesz, że piszesz 'Wy" a nie "My"? Mam na wolnym rynku umowy całoroczne na pisklęta i żywiec. Z drugiej strony, myślę, że taka sytuacja nie będzie trwała w nieskończoność.
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 15:56 Sob 25 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam cena 2,10 netto . a wylęgarnie zprzedawają wszystkie pisklęta . z kąd wy macie kase na dokładke . pozdrawiam wolny rynek.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 14:11 Sob 25 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A słyszeliście co wczoraj k.u.r.w.a powiedział Putin????????????????????
Że polskie mięso jest dobre ale problemem jest ,że przez Polskę idzie potężny tranzyt mięsa o nie dopuszczalnych parametrach z między innymi Chin i Indii !!!!
No z tym jednym to chłop może mieć rację!(rozumiem politykę i wszystkie niuanse tej historii z embargiem na mięso i to że nielegalny tranzyt to sto razy szybciej u nich jak u nas może być,ale sami widzicie po kurczaku ,że COŚ MOŻE BYĆ NA RZECZY!!)
Kto na tym wszystkim trzyma łapę????
Mafia?Kiedyś były samochody,spiryt i fajki ale to się raczej urwało ,narkotyki to ryzyko bo jak co to długie lata w pierdlu,więc może mięsko?
Kupić w jakimś dzikim kraju kury,w tym dużo syfu najgorszego (a może nawet po PG przeznaczonego do utylizacji)i w Polsce z tego zrobi się pyszne wyroby.Pewnie kasa prawie jak na narkotykach a ryzyko?Najwyżej kara za import mięsa niewiadomego pochodzenia beza badań itp-śmiech na sali wsród mafiosów.
Może głupoty gadam ,ale k.u.r.w.a już nie wiem jak to wszystko tłumaczyć.

Pewnie to mięsko nawet nie powąchało Polskiego powietrza tylko cwaniaczek doktorzyna-szlag by go trafił-wypisał lewe papierki i sprzedał je innym cwaniaczkom no i mamy niezły bigosik. W poniedziałek zaczynam sprzedawać. K.u.r.w.a. 2.1netto co za cena.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:27 Sob 25 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A słyszeliście co wczoraj k.u.r.w.a powiedział Putin????????????????????
Że polskie mięso jest dobre ale problemem jest ,że przez Polskę idzie potężny tranzyt mięsa o nie dopuszczalnych parametrach z między innymi Chin i Indii !!!!
No z tym jednym to chłop może mieć rację!(rozumiem politykę i wszystkie niuanse tej historii z embargiem na mięso i to że nielegalny tranzyt to sto razy szybciej u nich jak u nas może być,ale sami widzicie po kurczaku ,że COŚ MOŻE BYĆ NA RZECZY!!)
Kto na tym wszystkim trzyma łapę????
Mafia?Kiedyś były samochody,spiryt i fajki ale to się raczej urwało ,narkotyki to ryzyko bo jak co to długie lata w pierdlu,więc może mięsko?
Kupić w jakimś dzikim kraju kury,w tym dużo syfu najgorszego (a może nawet po PG przeznaczonego do utylizacji)i w Polsce z tego zrobi się pyszne wyroby.Pewnie kasa prawie jak na narkotykach a ryzyko?Najwyżej kara za import mięsa niewiadomego pochodzenia beza badań itp-śmiech na sali wsród mafiosów.
Może głupoty gadam ,ale k.u.r.w.a już nie wiem jak to wszystko tłumaczyć.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 00:01 Sob 25 Lis 2006    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

a do tego kurczak z Brazylii jest w całości na mączce mięsno-kostnej. Gdzie tu k-u--wa logika? Nam zabraniają mączki mięsno kostnej w trosce o bezpieczeństwo konsumenta, a z Brazylii legalnie sprowadza się kurczaka karmionego mączką i jest ok. i weterynaria UE nie widzi zagrożenia dla konsumenta. Pojeby !

medox napisał:
No,bo jak pod koniec stycznia (bo zanim formalności,transport itp) dowalą Brazylii to ja już nie wiem naprawdę co będzie.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:24 Pią 24 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No,bo jak pod koniec stycznia (bo zanim formalności,transport itp) dowalą Brazylii to ja już nie wiem naprawdę co będzie.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:34 Pią 24 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A pasza znów do góry i przedstawiciel mówił ,że to nie koniec.
I najlepsze chodzą słuchy ,że jest duży kontrakt na brazylijskiego kurczaka zaraz po nowym roku ma być realizacja nie wiem czy to prawda ale słyszałem od znajomego i ponoć tajemnica jakaś bo nie chcieli mu powiedzieć kto ,skąd ,ile

Medox kolego, może tak byśmy zorganizowali z jedną megatonę i wywalili Cieśniny Duńskie? Wiele działów gospodarki by odetchnęło z ulgą, i to nie tylko Polskie.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:31 Pią 24 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pasza znów do góry i przedstawiciel mówił ,że to nie koniec.
I najlepsze chodzą słuchy ,że jest duży kontrakt na brazylijskiego kurczaka zaraz po nowym roku ma być realizacja nie wiem czy to prawda ale słyszałem od znajomego i ponoć tajemnica jakaś bo nie chcieli mu powiedzieć kto ,skąd ,ile
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 15:13 Pią 24 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbig napisał:
No!!!!! Zacieram posadzkę i robię tynki Very Happy Wink

Ubojnie nie mają kurczaka, nie szukają go, nie ma ceny. I ktoś mi powie, że to nie Brazylia tylko Putin? Poczytajcie moje wcześniejsze posty.Cisza, bo wszystkie oczy zwrócone na górników. Dokładnie tak jak byśmy nie mieli prócz tego własnych problemów. Medox- idzie zima i chyba nie budują następnych hal i nie zacierają posadzek- to do Zbiga? Zresztą podłość ludzka nie zna granic "cytat". Piskle-0,90 zł, żywiec 2,1 netto. Dzisiaj. Pozdrówko!!!!
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 14:44 Pią 24 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Slyszalem ze w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego jest mniej kurczaka i ubojnie szukaj ale nie chc podniesc ceny czy to prawda?
Powrót do góry
Zbig

PostWysłany: 13:20 Pią 24 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No!!!!! Zacieram posadzkę i robię tynki Very Happy Wink
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:16 Pią 24 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co taka cisza?Wszyscy na placach budowy nowych obiektów?
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 14:41 Czw 23 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Animex Debica 2.35 netto. Łosiowski 2.10 netto

Cobb 500 napisał:
Warminsko mazurskie: Zalewo 2,15 netto , Giżycko 2,05 - 2,10 netto , Olsztyn 2,10 netto. Evil or Very Mad pozdrawaim
Powrót do góry
Cobb 500

PostWysłany: 10:12 Czw 23 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warminsko mazurskie: Zalewo 2,15 netto , Giżycko 2,05 - 2,10 netto , Olsztyn 2,10 netto. Evil or Very Mad pozdrawaim
Powrót do góry
tom35

PostWysłany: 09:19 Czw 23 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Łódzkie 2.10 2.15 Crying or Very sad Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Generał

PostWysłany: 09:15 Czw 23 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dolnośląskie okolice Prochowic Langer ,Frankowski ,Kędzierski 2,2o netto Mad
Powrót do góry
Cobb 500

PostWysłany: 08:53 Czw 23 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, jak znecie cene dziesiejsza to prosze o odpowiedz, coś sie moze zmienia na lepsze... Pozdrawiam Wytrwałych
Powrót do góry
DM

PostWysłany: 13:54 Sro 22 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka cena dziś lub jutro.Południe 2.1 Shocked
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 13:00 Sro 22 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin, a ja mam do Ciebie dwa pytania. Jeżeli mi szczerze odpowiesz to również odpowiednio się odniosę do Twoich postów. Ile płacisz na dzień dzisiejszy za paszę i pisklaka. Sory- trzecie pytanie. Ilu % masz dysklasyfikacji?[/url]
Powrót do góry
drjanusz

PostWysłany: 12:26 Sro 22 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
A i owszem jestem hodowcą . Wiesz tak się złożyło , że już od nastu lat uprawiam zawód hodowcy drobiu . W tym okresie , celem podniesienia jakości hodowanego drobiu oraz ułatwienia sobie pracy zainwestowałem w ten biznes naprawdę spore pieniądze sądząc , że będą się zwracać z nawiązką . Jakiś czas się zwracały , ale teraz między innymi dzięki takim jak Ty / umowy na ceny gwarantujące dokładkę / niestety nie . Mając sporą bazę techniczną w postaci kilku obiektów , sprzetu mam to wszystko zostawić ? Tego przecież , pomimo znacznej wartości , nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi . Chyba , że za 1/5 ceny . Efekt wieloletniej pracy mam o tak zostawić ? Mogę zrobić nawet długą przerwę , rozluźnić wstawienia , ale póki co najbliższą przyszłość jeszcze wiążę z drobiarstwem . Chyba , że zrobi się jeszcze gorsze bagno / nie wiem czy jest to możliwe!/ wtedy zastanowię się nad innym sposobem zarobkowania . Wiedz jednak , że nigdy nie podpiszę umowy na cenę , która będzie mi gwarantowała tylko i wyłącznie DOKŁADKĘ!!! Każdy kilogram mojej produkcji jest zaplanowany i wolę ryzykować na wolnym rynku niż dać się świadomie łupić dużym . Pamiętaj , że płacąc gotówką na wolnym rynku znacznie taniej niż Ty kupię pisklaka i paszę więc Twoja cena zbytu np. 2,50 odpowiada mojej wolnorynkowej 2,30! Jak weźmiemy pod uwagę klasyfikację to może być nawet 2,25-2,30 . Nie masz więc w chwili obecnej wcale dużo lepiej , a może w ogóle nie masz lepiej . I nie pisz mi , że tak nie jest bo jest . Uświadom sobie , że jedziemy na jednym wózku i moje narzekania czy bardzo negatywne nastawienie do hodowców tzw. kontraktowych / czyt. duże ubojnie / nie wynika z przekory tylko z faktu , że sami sobie robicie źle . Każdy za swoją pracę powinien otrzymać godziwe wynagrodzenie adekwatne także do wkłady finansowego . Zapytaj prezesa Drobimexu czy w tak ciężkiej dla drobiarstwa sytuacji nie tylko , że nie weźmie miesięcznego wynagrodzenia , ale jeszcze ze skarpety dołoży dla firmy . Powie , że jesteś głupia bo przecież on pracuje i jemu się należy . Ot i wszystko .

Wreszcie na forum rozsądek;żeldrob niepisz tego typu wypowiedzi bo "guru" tego Forum napisze Ci "Spieprzaj dziadu".
A tak poważnie to takie myślenie jest godne ROLNIKA a nie bez obrazy różnej maści dorobkiewiczów ktorzy wskakują w rynek -niszczą go i przebranżowują sie (czyt. niszczą inną gałąż).Trzymaj sie chłopie i nie zmieniaj zdania!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dfarmer

PostWysłany: 09:24 Sro 22 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem apel kolegów z Opolskiego o stworzenie Krajowego Związku Drobiarzy i w zwiazku z tym mam kilka uwag. Istnieje już Związek Producentów i Hodowców Drobiu z siedzibą w Warszawie której prezesem jest Andrzej Danielak. Propozycje tworzenia nowego Związku nie ma sensu. Jeżeli każdy rejon będzie miał ambicje utworzenia jednego krajowego związku to bęziemy mieli kilka jeżeli nie kilkanaście związków a przecież chodzi o jeden silny związek który by nas reprezentował na szczeblu krajowym i walczył o nasze interesy. Jeżeli do działalności obecnego związku są zastrzeżenia to przecież przystępując do tego związku i angażując się w jego pracę można wpływać na jego skuteczność i określić cele i narzędzia działania. Jeżeli większość członków nie będzie zadowolona z pracy związku można zmienić zarząd. Problemem jest to, że wszyscy narzekają szczególnie w sytuacjach takich jak obecnie i chcą szybko nowego związku, reprezentanta drobiarzy a jak sytuacja się zmienia na lepsze to cicho siedzą. Związek żeby działać potrzebuje pieniędzy a kasa Z.P.i H.D. świeci pustkami. Człionkowie zarządu z własnej kieszeni finansują wyjazdy do Warszawy na spotkania z przedstawicielami rządu i parlamentu. Słyszałem, że takie spotkanie ma odbyć się w pierwszych dniach grudnia. [/img]
Powrót do góry
dfarmer

PostWysłany: 09:24 Sro 22 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem apel kolegów z Opolskiego o stworzenie Krajowego Związku Drobiarzy i w zwiazku z tym mam kilka uwag. Istnieje już Związek Producentów i Hodowców Drobiu z siedzibą w Warszawie której prezesem jest Andrzej Danielak. Propozycje tworzenia nowego Związku nie ma sensu. Jeżeli każdy rejon będzie miał ambicje utworzenia jednego krajowego związku to bęziemy mieli kilka jeżeli nie kilkanaście związków a przecież chodzi o jeden silny związek który by nas reprezentował na szczeblu krajowym i walczył o nasze interesy. Jeżeli do działalności obecnego związku są zastrzeżenia to przecież przystępując do tego związku i angażując się w jego pracę można wpływać na jego skuteczność i określić cele i narzędzia działania. Jeżeli większość członków nie będzie zadowolona z pracy związku można zmienić zarząd. Problemem jest to, że wszyscy narzekają szczególnie w sytuacjach takich jak obecnie i chcą szybko nowego związku, reprezentanta drobiarzy a jak sytuacja się zmienia na lepsze to cicho siedzą. Związek żeby działać potrzebuje pieniędzy a kasa Z.P.i H.D. świeci pustkami. Człionkowie zarządu z własnej kieszeni finansują wyjazdy do Warszawy na spotkania z przedstawicielami rządu i parlamentu. Słyszałem, że takie spotkanie ma odbyć się w pierwszych dniach grudnia. [/img]
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 23:53 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A i owszem jestem hodowcą . Wiesz tak się złożyło , że już od nastu lat uprawiam zawód hodowcy drobiu . W tym okresie , celem podniesienia jakości hodowanego drobiu oraz ułatwienia sobie pracy zainwestowałem w ten biznes naprawdę spore pieniądze sądząc , że będą się zwracać z nawiązką . Jakiś czas się zwracały , ale teraz między innymi dzięki takim jak Ty / umowy na ceny gwarantujące dokładkę / niestety nie . Mając sporą bazę techniczną w postaci kilku obiektów , sprzetu mam to wszystko zostawić ? Tego przecież , pomimo znacznej wartości , nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi . Chyba , że za 1/5 ceny . Efekt wieloletniej pracy mam o tak zostawić ? Mogę zrobić nawet długą przerwę , rozluźnić wstawienia , ale póki co najbliższą przyszłość jeszcze wiążę z drobiarstwem . Chyba , że zrobi się jeszcze gorsze bagno / nie wiem czy jest to możliwe!/ wtedy zastanowię się nad innym sposobem zarobkowania . Wiedz jednak , że nigdy nie podpiszę umowy na cenę , która będzie mi gwarantowała tylko i wyłącznie DOKŁADKĘ!!! Każdy kilogram mojej produkcji jest zaplanowany i wolę ryzykować na wolnym rynku niż dać się świadomie łupić dużym . Pamiętaj , że płacąc gotówką na wolnym rynku znacznie taniej niż Ty kupię pisklaka i paszę więc Twoja cena zbytu np. 2,50 odpowiada mojej wolnorynkowej 2,30! Jak weźmiemy pod uwagę klasyfikację to może być nawet 2,25-2,30 . Nie masz więc w chwili obecnej wcale dużo lepiej , a może w ogóle nie masz lepiej . I nie pisz mi , że tak nie jest bo jest . Uświadom sobie , że jedziemy na jednym wózku i moje narzekania czy bardzo negatywne nastawienie do hodowców tzw. kontraktowych / czyt. duże ubojnie / nie wynika z przekory tylko z faktu , że sami sobie robicie źle . Każdy za swoją pracę powinien otrzymać godziwe wynagrodzenie adekwatne także do wkłady finansowego . Zapytaj prezesa Drobimexu czy w tak ciężkiej dla drobiarstwa sytuacji nie tylko , że nie weźmie miesięcznego wynagrodzenia , ale jeszcze ze skarpety dołoży dla firmy . Powie , że jesteś głupia bo przecież on pracuje i jemu się należy . Ot i wszystko .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2140, 2141, 2142 ... 2181, 2182, 2183  Następny
Strona 2141 z 2183

Skocz do: