Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:02 Wto 10 Gru 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2182, 2183, 2184 ... 2229, 2230, 2231  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 20:22 Wto 12 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może coś o cenach?Ktoś mnie beształ ,że pisze głupoty a to miejsce do pisania o cenach.No to pochwalcie sie jak juz nawaliliscie tyle kurczaczków i zamawiacie pisklęta na styczeń na maxa po ile sprzedajecie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gall

PostWysłany: 12:50 Wto 12 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Kolego Tasin nie wiem czy wolno ale jest to dostepne w internecie.Jesli chodzi o brojlery tez jest dluga lista hodowcow z Polski
Pozdrawiam
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 09:42 Wto 12 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miało spadać, a rośnie dolnośląskie 2,40 netto
Powrót do góry
Zbig

PostWysłany: 07:33 Wto 12 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DM napisał:
Pozdrawiam i popieram Koguta59 ,hodowce123 i delfina, ja też wstawiam i myśle że nie stracimy.Słabi i mali muszą zająć się czymś innym,może wtedy na rynku będzie jakaś stabilizacja.
Jak na tym rynku będą takie psie pomioty jak ty to nigdy nie będzie stabiliz\acji . Po wykluciu takiego bękarta weterynarz powinien go uśpić! Nie wiem jakim cudem ciebie pominał!
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 23:13 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ja tez wstawiam...nie splacam kredytow...robie przedplate na pasze na caly rzut i mam ja taniej o 40 zl..mam super wyposazony kurnik i w zwiazku z tym robie dobre wyniki i ..mam nadzieje ze sie zrobi naturalna selekcja.... Surprised
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DM

PostWysłany: 22:05 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam i popieram Koguta59 ,hodowce123 i delfina, ja też wstawiam i myśle że nie stracimy.Słabi i mali muszą zająć się czymś innym,może wtedy na rynku będzie jakaś stabilizacja.
Powrót do góry
delfin

PostWysłany: 20:37 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I ja też nie zamierzam rezygnować. Wstawiam 100 % obsady:) Nie ma to jak wyższy poziom adrenaliny Smile Prawie jak bungee Very Happy

Kogut59 napisał:
hodowca123 napisał:
Ja tez wstawiam... Smile Nie straszą mne niskie ceny.... mam tyle kasy, że w razie czego mam z czego dokładać....aha i nie mam kredytów... więc zobaczymy kto przetrzyma Smile hehehe!!!

medox napisał:
Nie przesunąlęm wstawiam po świętach bo jak pisałem wcześniej jadę do bólu.Zobaczymy ilu wytrzyma.Jedyne co zrobię to zrealizuję swój pomysł i wsadzę 10 procent mniej.

I ja wstawiam po świętach , lubię ostrą jazdę . Cena na wolnym rynku u nas dzisiaj 2.10-2.20 netto z tendencją spadkową. Laughing
Powrót do góry
Kogut59

PostWysłany: 19:40 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hodowca123 napisał:
Ja tez wstawiam... Smile Nie straszą mne niskie ceny.... mam tyle kasy, że w razie czego mam z czego dokładać....aha i nie mam kredytów... więc zobaczymy kto przetrzyma Smile hehehe!!!

medox napisał:
Nie przesunąlęm wstawiam po świętach bo jak pisałem wcześniej jadę do bólu.Zobaczymy ilu wytrzyma.Jedyne co zrobię to zrealizuję swój pomysł i wsadzę 10 procent mniej.

I ja wstawiam po świętach , lubię ostrą jazdę . Cena na wolnym rynku u nas dzisiaj 2.10-2.20 netto z tendencją spadkową. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
hodowca123

PostWysłany: 18:54 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:58 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
hybro2

PostWysłany: 11:58 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox czy przesunąłeś zasiedlenie powiedzmy na koniec stycznia?Czy prawidłowo wykorzystujesz swoją wiedzę?Bo jak nic nie zrobiłeś (wiedziałeś o nadwyżce od dawna) i zostałeś przy starym terminie to o co chodzi w Twoich tekstach?Pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:54 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy ma zapasy i dobrze wie że i tak pękniesz.
Ja bym proponował coś innego.W grudniu było b.mało wstawień bo przesunęli się na styczeń ze wstawieniami,teraz kurczaka masa chyba każdy już o tym wie i ta masa jak się wysprzeda też wstawi w styczniu i nikt nie odpuszcza bo dzwoniłem po wylęgarniach i idą duże nakłady jaj,nawet nie macie co liczyć na duże obniżki w wylęgrarniach bo za dużo jaj nie ma,ponoć nawet są braki.Szczerze mówiąć w szoku byłem jak mi to wszyscy mówili.
To wszystko wyjdzie w lutym.W lutym NIGDY nie było ceny to nawet gorszy miesiąc niż wrzesień.Nie ma prac sezonowych ludzie ponoszą duże koszty ogrzewanie i nie mają pieniędzy!
NIE DA SIE POWSTRZYMAC JUZ WSTAWIEN bo od tego tygodnia nakłady jaj bardzo mocno rosną ale spróbujcie chociaż zmniejszyć wstawienia choćby o 10%.Zamiast 20 wstaw 18 Zamiast 40 wstaw 36 Zamiast 100 wstaw 90 itd.
Nie ma szans przy tych wstawieniach na zarobek w lutym wiec wstawiajac mniej niczym nikt nie ryzykuje najwyzej mniej straci!Czy to tak ciezko pojac?
Czy pamietacie jak pisalem ze to beda czarne swieta.Pamietacie jak ktos odpisywal ,ze pewnie sam wstawiam i strasze i wcale nie ma duzo kury na swieta?Niech kazdy zada sobie troche trudu wychyli leb z kurnika, podzwoni,zbada rynek to sam sie przekona czy mam racje.
Zrobcie jak uwazacie,ja uwzam ze w lutym moze byc ponizej 1.80brutto.
To tyle,pozdrawiam
Powrót do góry
Producent1

PostWysłany: 09:43 Pon 11 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może by tak wstrzymać sprzedaż kurczka na 48 godzin. Wtedy zobaczymy ile jest w stanie zapłacić tzw "wolny rynek". W innym przypadku to dopiero po przymusowym zaprzestaniu produkcji ( bankructwo ) cena na żywiec drobiowy zostanie odbudowana. Przemyślcie to. Pozdrowiam.
Powrót do góry
An

PostWysłany: 23:38 Nie 10 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie ceny na Kaszubach? Jakie przewidywania?
Powrót do góry
Zbig

PostWysłany: 10:25 Nie 10 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spomis 830 netto grower i Raiffpol też już coś koło tego Crying or Very sad Jeszcze trochę i nie będą mieli komu produkować Confused Oni to mają koszty i muszą ceny podnosić ,ale hodowca to nie ma kosztów . p.i.e.r.d.o.l.o.n.e pijawki .A.... zapomniałem napisać , że wyniki na Spomisie znacznie się pogorszyły . Zuzycie około 1,90 i więcej na wagę 2,30-2,35 .
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 09:40 Nie 10 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam kto z was bierze pasze z Contipaszu jaką mają cene? prosiłbym o telefon do przedstawiciela w wielkopolsce.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:18 Sob 9 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
witam lubuskie Ku-ldrób 2 40 netto. pozdrawiam

Podajecie ceny, które mają się nijak do rzeczywistości. Skąd bierzecie te ceny? Olsztyn- 2,1 netto. Proszę o podanie cen pasz.
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 20:11 Sob 9 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam lubuskie Ku-ldrób 2 40 netto. pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:59 Sob 9 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i pewnie większość zdecydowaną limitu wykorzystuje :( Polska
Powrót do góry
dfarmer

PostWysłany: 07:02 Sob 9 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ciągu roku do UE Brazylia może wyeksportować 170,807 ton solonego mięsa kurzego które będzie oclone 15,4% od wartości a po przekroczeniu tej wielkości będzie stawka 1300 Euro/t. Takie same reguły są dla Tailandii z tym że wielkość eksportu wyznaczono na 92,610 ton. W przypadku mięsa drobiowego po obróbce termicznej Brazylia może wyeksportować do UE 73,000 ton które będzie oclone cłem 10,9% od wartości a jeżeli wielkość tego eksportu przekroczy 73,000 ton to od każdej tony ponad 73,000 t będzie pobierana opłata 1,024 Euro. Dla Tailandii przyznano limit 160,033 tony, po przekroczeniu tej wielkości importer musiałby zapłacić 1,024 Euro od tony. Nie wiem czy wielkość np. 170,807 t importu z Brazylii jest dzielona na poszczególne kraje Unii czy kto pierwszy ten lepszy aż do wyczerpania limitu. Prawdopodobnie nie jest określana iwielkość importu dla poszczególnych krajów członkowskich.
Mam nadzieje że tym razem jest to przejrzyste.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 00:09 Sob 9 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dfarmer napisał:
Unia Europejska po negocjacjach z Brazylią w ramach WTO zakończonych 26 10. 2006 wprowadziła limit 170,807 ton na import z Brazylii solonego mięsa z kurczaków, będzie ono obłożone cłem 15.4% ad valorem. Dla importu ponad ten limit 1,300 EURO/t. Dla Tailandii limit ten wynosi 92,610 ton.
Na mięso po obróbce termicznej limit dla Brazylii wynosi 73,000 ton i cło 10,9% ad valorem a ponad limit 1,024Euro/t. Dla Tailandii limit wynosi 160,033 ton reszta jak wyżej.
Unia Europejska czuwa nad wielkością importu poprzez system udzielania zezwoleń importowych. Nie wiem czy limity importowe są przyznawane dla poszczególnych państw członkowskich.

A teraz poprosimy z Polskiego na nasze. Bo ja z tego co tu napisane niestety nic za wiele nie rozumiem. Chyba że mi rozum odjęło?? Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Avilo

PostWysłany: 21:49 Pią 8 Gru 2006    Temat postu: DDD Odpowiedz z cytatem

Medox, my chłopy ze wsi niewiele pojmujemy ale mam rozumieć że, to co napisałeś 16 listopada, już się nie liczy ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DM

PostWysłany: 21:22 Pią 8 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2,3 Shocked
Powrót do góry
dfarmer

PostWysłany: 15:49 Pią 8 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Unia Europejska po negocjacjach z Brazylią w ramach WTO zakończonych 26 10. 2006 wprowadziła limit 170,807 ton na import z Brazylii solonego mięsa z kurczaków, będzie ono obłożone cłem 15.4% ad valorem. Dla importu ponad ten limit 1,300 EURO/t. Dla Tailandii limit ten wynosi 92,610 ton.
Na mięso po obróbce termicznej limit dla Brazylii wynosi 73,000 ton i cło 10,9% ad valorem a ponad limit 1,024Euro/t. Dla Tailandii limit wynosi 160,033 ton reszta jak wyżej.
Unia Europejska czuwa nad wielkością importu poprzez system udzielania zezwoleń importowych. Nie wiem czy limity importowe są przyznawane dla poszczególnych państw członkowskich.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:55 Pią 8 Gru 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróćta się do moich poprzednich postów gdzie pisałem ,że na święta będzie katastrofa tyle jest obsadzeń.I zobaczcie co mi odpowiadaliście.I potem skonfrontujcie to z rzeczywistością bo na przyszły i następny tydzień o czym już myśle wiecie jest tyle kurczaka ,że nie jest możliwe aby go wybić.Każda ubojnia jest tak dowalona zapisami na przyszły tydzień i następny ,że to po prostu w pale się nie mieści.
Ja idę za koleją ze wstawieniami i od paru rzutów trafiałem tak ,że kurczaka brakowało a teraz jest tak potężny wysyp, że to świadczy o tym ,że bardzo wielu hodowców wycelowało po prostu specjalnie na święta.
Kretyni, i myślę ,że tacy kretyni nie pomyślą również co się stanie gdy ta cała masa obsadzi w pierwszej połowie stycznia.Nie pomyślą bo to przekracza ich zdolności umysłowe.A ci którzy troszkę myślą to pomyślą ,że po tak fatalnych świętach wielu może nie obsadzi i też wsadzą!!
Dopiero jak w lutym będzie 1.80 albo gorzej to może te wstawienia jakoś się rozejdą i na wiosnę koło kwietnia będzie co lepiej.Ponoć musimy się wywiązać z jakiegoś kontyngentu Brazylijskiego na dokładkę.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2182, 2183, 2184 ... 2229, 2230, 2231  Następny
Strona 2183 z 2231

Skocz do: