Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:17 Pon 16 Gru 2019

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2194, 2195, 2196 ... 2230, 2231, 2232  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kol

PostWysłany: 19:31 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yon- mam umowę, tylko taką,że odbiorą. Dziesięć lat współpracuję z tą ubojnią. Nie płaci mniej ani więcej od innych. Nie mam deklasacji, płaci w terminie. Mnie chodziło o wszystkich. Pisałem ja, bo nie chcę się wypowiadać o innych, lecz myśle, że to nie tylko mój problem. Jak masz w kurniku ptaka to musisz go sprzedać lub "oddać". Tydzień prędzej lub dwa tygodnie później.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agro

PostWysłany: 17:11 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam prośbę - może oprócz cen żywca pisalibyśmy na tym forum też cenę paszy wtedy byłoby jasne czy w całym kraju są podobne nie tylko ceny żywca ale i głównego nośnika kosztów naszej produkcji czyli paszy.

Małopolska 2,25 brutto, pasza grower 885 brutto
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 17:07 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
witam panowie pod koniec tygodnia podwyszka paszy o kolejne 20 zł. pozdrawiam Rolling Eyes :Zibi będziesz muśiał wziąc poprawke na twoją kalkulacje
A w której wytwórni taka podwyżka?
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 16:43 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam panowie pod koniec tygodnia podwyszka paszy o kolejne 20 zł. pozdrawiam Rolling Eyes :Zibi będziesz muśiał wziąc poprawke na twoją kalkulacje
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 16:11 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Re: cena Odpowiedz z cytatem

Delfin, a po ile Cedrob (chodzi o zakład w Niepołomicach?) sprzedaje pisklę ?

delfin napisał:
A Cedrob zawsze najmniej płaci z dużych zakladów.... 2.35 netto ... cena dzisiejszego dnia....:-(

Yon napisał:
A jak płacą na dzisiaj inne duże zakłady (Drosed, Indykpol Lublin etc.) ???

Mam wrażenie, że na tym forum z dużych zakładów są tylko hodowcy z Drobimexu (Tasin) i Opola, czasami Drosed...

iwonarad napisał:
Animex Dębica 2.40 + vat

witam jaka jest cena w lubuskim na poniedziałek ? pozdrawiam :oops:
Powrót do góry
delfin

PostWysłany: 15:55 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Re: cena Odpowiedz z cytatem

A Cedrob zawsze najmniej płaci z dużych zakladów.... 2.35 netto ... cena dzisiejszego dnia....Sad

Yon napisał:

Mam wrażenie, że na tym forum z dużych zakładów są tylko hodowcy z Drobimexu (Tasin) i Opola, czasami Drosed...

iwonarad napisał:
Animex Dębica 2.40 + vat

witam jaka jest cena w lubuskim na poniedziałek ? pozdrawiam Embarassed
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 15:31 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Re: cena Odpowiedz z cytatem

iwonarad napisał:
Animex Dębica 2.40 + vat

witam jaka jest cena w lubuskim na poniedziałek ? pozdrawiam :oops:
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 15:23 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

Kolego kol, to po co wstawiałeś bez umowy (juz nawet nie mówię o CENIE MINIMALNEJ) tylko bez umowy, że ktoś to od Ciebie weźmie około 42 dnia tuczu ???
Opolskie ZD dzisiaj płacą 2.53 netto (2.65 brutto), bo taka cena jest w umowie.
Pewnie, że to mało, ale przynajmniej ptaki mi w kurniku nie zostają i paszy nie przeżerają.
A propo paszy - słyszę, że mają być dalsze podwyżki. W takiej sytuacji rzeczywiście nie ma co robić następnego rzutu.

]No to brawo Zbig. Dałeś dobrą lekcję ekonomii, dającą wielu kurnikarzom wiele, bardzo wiele do myślenia. Tylko co zrobić jak mam ptaka przetrzymanego i jest w całym regionie czy kraju szambo cenowe? Totalna klapa.[/quote]
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 13:07 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to brawo Zbig. Dałeś dobrą lekcję ekonomii, dającą wielu kurnikarzom wiele, bardzo wiele do myślenia. Tylko co zrobić jak mam ptaka przetrzymanego i jest w całym regionie czy kraju szambo cenowe? Totalna klapa.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:07 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śląsk 2.20brutto
Powrót do góry
daro

PostWysłany: 13:05 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaszuby 2.3+vat Exclamation
Powrót do góry
falanus

PostWysłany: 13:02 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakie ceny dzis na kaszubach?
Powrót do góry
STAF58

PostWysłany: 12:39 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy widzimy że znacie panowie matematykę ale powiem chyba za wielu forumowiczów .ceny panowie ceny
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:37 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak.Tyle że takich hodowców tak to liczących jak Zbig jest pewnie 1%.Budują i budują raz w roku trafią drugi raz coś zarobią reszta to straty albo zyski jakby poszedł na posadę do kiepskigo zakładu.Tyle ,że na codzień tego nie widać bo tu pewnie obrotówka tam kredyt tu paszę ktoś dał i się żyje ale spróbuj jeden z drugim zrobić kiedyś bilans co by było gdybyś dziś chciał zaprzestać działalności i rozliczyć się wszędzie na zero,co wtedy?Ile zostanie ci pieniędzy.Czy nie jest tak,że dużo więcej jesteś winien niż masz?Pomyślał ktoś co się stanie jak np ktoś zechciałby was przejać?Takie rzeczy się zdarzają.Zakład jeśli np daje wam paszę i pislęta w krechę nagle któregoś dnia mówi że zmieniła się polityka i musisz im zapłacić za paszę i pisklaki wszystko.Ty nie masz.Jak dogadają się z bankiem w którym masz kredyt i pokaża ,że jesteś niewypłacalny i bank wypowie kredyt i zażada spłaty?A bank nie będzie się bał bo wcześniej zakład mu zgłosi że on kupi te twoją budę?I jeszcze zrobi kompensatę o należności za paszę i pisklaka które jesteś im winien?Nie mówię ,że to dzieje się codziennie ale takie rzeczy naprawdę się zdarzają(wystarczy np. obejrzeć program Jaworowicz jakie rzeczy się dzieją i jak czasem doprowadza się ludzi do totalnego bankructwa) i wypadałoby mieć odrobinę rozsądku przy podpisywaniu umów i produkowaniu za 2.50 brutto.[/list][/list]
Powrót do góry
dfarmer

PostWysłany: 10:47 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Zbig !!!
Powrót do góry
Zbig

PostWysłany: 08:58 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin!!!! Może wróć do szkoły i poducz się trochę z matematyki!!! Z moich rachunków wynika , że koszt zerowy to kwota od 2,56 do 2,61 . Zależy to oczywiście od tego jakie są koszty ogólne no bo nie każdy ma np. kredyt w banku . Ale jak ktoś wybudował sobie kurniki to na 99% ma kredyt w banku! P.i.e.p.r.z.y.s.z. , , że zawsze do przodu!!! Przy cenie 2,40??? To jest żałosne co wypisujesz i jednocześnie w.k.u.r.w.i.a.j.ą.c.e bo czytają to forum także ubojnie i jak widzą , że takie Tasiny są zawsze do przodu to nie jest źle!
Teraz dam Ci małą lekcję matematyki / zresztą nie pamiętam już , którą , ale dla tych wszystkich głąbów co nie umieją liczyć/:
zakup pisklaka 20tys. szt. po 1,15 brutto ze szcze[pieniami = 23000PLN,
upadkowość 4% - do uboju 19200szt .
średnia waga 2,30 przy zużyciu paszy 1,85
całość zużycia 81700x0,81= ok. 66200
prąd ok. 2000
doktor ok. 3000
opał 4000 / na razie bo idzie zima /

RAZEM tylko te koszty to kwota 98200PLN , ale zakładam , że zdrowotność dość dobra więc na lekarza TYLKO 3000 no bo przy większym leczeniu dużych ptakow to może być nawet i 10000PLN!!!!!!!!!!! Zakładam też , że przy wadze 2,30 zjedzą 1,85 co jest wynikiem uśrednionym .

Do uboju mamy więc 19200 szt . czyli 44160kg - straty tarnsportowe i ubojowe tylko 1,7% czyli płatne za 43400kg . Te straty transportowe to róznice wagowe pomiędzy naszymi wagami kontrolnymi , a wagami ubojni . Kto sobie kontrolnie nie waży nawet nie wie ile ubojnia go skrobie . Zakładam , że 100% jest w I klasie co w zasadzie w dużych ubojniach nie ma miejsca . Ale niech tak będzie .

Koszt kilograma ptaka bez kosztów ogólnych wynosi więc 2,26PLN

Pozostałe koszty po rocznym rozliczeniu z kilku obiektów u mnie wychodzi do każdego rzutu około 15tysPLN . Jeżeli ktoś nie ma kredytu to może to sobie pomniejszyć o np. 2000PLN

Koszt całkowity wyprodukowania 1 kilograma ptaka wynosi więć od 2,56 do 2,61PLN .

I niech mi nikt nie pisze , że pozostałe koszty są za duże bo do jasnej c.h.o.l.e.r.y taniej nie będzie! Co ma siebie samego oszukiwać , że jest taniej ? Od tego w portfelu nie przybędzie! Niech każdy sobie policzy podatki , ubezpisczenia , paliwo , telefony , wodę i nieczystości , łapanie , wywóz obornika i wiele wiele innych rzeczy , o których nawet się nie pamięta .
NIE LICZĘ AMORTYZACJI - wtedy ten koszt jest znacznie wyższy .
Pokaż mi Tasin jakąkolwiek firmę , która do kosztów działalności nie dolicza tego wszystkiego co wymieniłem powyżej . Pokaż mi firmę , która stawia sobie hale produkcyjną i nie liczy amortyzacji? Pokaż mi firmę , która kupuje samochód i nie liczy tego w swoich kosztach? NIE MA TAKICH FIRM!!! Tylko drobiarze to d.e.b.i.l.e i tego wszystkiego nie liczą jakby budy zwane kurnikami zostały wybudowane i wyposażone za darmo . Nie p.i.e.r.d.o.l więc , że masz tak dobrze bo jak odrobisz lekcję ekonomii i matematyki to okaże się , że masz bardzo źle .
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 23:47 Nie 12 Lis 2006    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

Animex Dębica 2.40 + vat

Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 22:16 Nie 12 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 19:16 Nie 12 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yon napisał:
Tasin,
Konkretna z Ciebie dziewczyna, bo dajesz rzeczowe informacje. I o to tu właśnie chodzi.
Martwi mnie jedna rzecz - ZD Opole też twierdzą, że ustalają cenę na bazie tego ile płacą duże zakłady. Jeśli duże zakłady się dogadują to w efekcie mogą zaniżac cenę. Nie rozumiem po co Drobimex ma dopłaty z tytułu wysokiej ceny pisklęcia - niech obniżą cenę pisklęcia i nie robią dopłaty to na to samo wyjdzie - ZD Opole pisklę 1.00 zł. Czy Drobimex też robi potrącenia za obite skrzydła, przekrwienia, kolor skóry itp. ?

Tasin napisał:
W Drobimexie od niedawna jest coś takiego jak "cena tygodnia", czyli średnia cena 10 najwiekszych zakładów drobiarskich w polsce. Plus do tego 0,03 zł netto za to że mają pisklaka trochę drożdzego od średniej ceny piskląt w 10 najwiekszych zakładach ubojowych w polsce + 0,01 zł za zgodność zadeklarowanych sztuk do uboju ze stanem faktycznym, a w przyszłości niedalekiej prawdopodobnie bedzie jeszcze więcej dodatków do ceny. Ceny pasz pakietowych w tej chwili kształtują się na poziomie około 810 zł / 1 tonę

Drogi Yon-ie. Drobimex pod tym względem nie różni się absolutnie niczym od innych dużych zakładów ubojowych. Czyli jest podział na I, II i III klasę. W I oczywiście kura którą można sprzedać jako tuszkę, w II kury które mają: złmane skrzydło lub nogę, mocne krware wybroczyny ( to są skutki złego załadunku) , oraz odleżyny ( to niedbalstwo hodowcy); w III są sztuki wychudzine albo malutkie jak gołąbki. Reasumując w praktyce wychodzi to tak że hodowca ma 97% I klasy, 2 % II klasy oraz około 1% III klasy. Za wszystko ma płacone oczywiście. Czasami ta struktura jest nieco gorsza, ale to naprawdę rzadko spotykane. Ja tam z Drobimexem ciągle wychodzę na +, i jak to mówią moi koledzy po fachu " coco jumbo i do przodu!" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kol

PostWysłany: 12:23 Nie 12 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paulo301. Ten łoś to chyba Ty. Ja nikomu nie ubliżam., a mam prawo do swojego zdania. Jeżeli chcesz ubliżać to popatrz w lustro i wtedy wyrzywaj się do woli, a nie na tym forum.
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 09:06 Nie 12 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
Ludzie. Dajcie spokój Medoxowi. Człowiek nie chce źle. Bądźmy optymistami, bo w drugą stronę nie da się długo pracować. Medox--- tak maj.
drogi KOL ty jesteś łośiem a co takiego my robimy temy medoxowi?
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 00:51 Nie 12 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie. Dajcie spokój Medoxowi. Człowiek nie chce źle. Bądźmy optymistami, bo w drugą stronę nie da się długo pracować. Medox--- tak trzymaj.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:11 Sob 11 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro2 napisał:
paulo301 napisał:
w tym roku powstało więcej nowych kurników niż w ubiegłym a na przyszły rok też słyszałem o budowie kilku dzieśięciu nowych obiektów na moim terenie ludzie powariowali. tylko silniejsi wytrzymają albo ci co wstrzymią produkcje. pozdrawiam z rynsztoku :(

Witam.Tak paulo racja,będziemy żreć tą żabę jeszcze kilka lat.Koniunktura z 2005 roku rozpędziła inwestycje w sposób niespotykany.Pod tym względem
podobny był jedynie rok 1997 a może mnie się jedynie wydaje i 97 to był mały pikuś w porównaniu z 05?Tak czy inaczej czekają nas trudne czasy.Ten rok czyli 2006 wyszedł mi na wolnym rynku 2.55 brutto.Kontraktacja miała lepiej!!!!!!!Luz, blues, żadnych stresów i sianko jest na koncie jak pisze nasza kochana Tasin(tu:pozdrowienia).Koszty produkcji znacząco wzrosły a jak znam siebie i swoich kolegów i kolegów moich kolegów to nikt nie odpusci najwyżej przesunie termin o tydzień.Tak że moi drodzy przyjaciele i szanowna konkurencjo zapnijcie pasy bo rok 2007 to będzie jazda bez trzymanki.I na koniec tradycyjnie apel do Medexa-nie zaczynaj postów od "ponoć" zwłaszcza jeżeli piszesz o cenach.Świetokrzyskie 2.3-2.4brutto.Pozdrawiam.

W 100%się zgadzam z Hybro a szczególnie z tym ,że nikt nie odpuści wstawienia ,najwyżej przesunie o tydzień.Wstawienie odpuszczą dopiero wtedy jak już nie będzie wyjścia bo kasy braknie i paszarnia nie da paszy.
Dawno dawno jak pisałem,że rozmawiałem z monterami urządzeń,paszarniami i wszyscy potwierdzali ,że masę obiektów się buduje wtedy nikt mi nie wierzył.Powtarzam po raz setny-NIE DA SIE BUDOWAĆ W NIESKOŃCZONOŚĆ BO KTOŚ TO MUSI ZJEŚĆ A CAŁY SWIAT BORYKA SIĘ Z NADPRODUKCJĄ ŻYWNOŚĆI KAŻDEGO RODZAJU PRAWIE.TO NIE JEST BRANŻA W KTÓREJ MOŻNA ROZWIJAĆ SIE W NIESKOŃCZONOŚĆ BO JESCZE RAZ POWTARZAM JEDNA GŁUPIA HALA NA 20TYS SZTUK TO JEDZENIE DLA 20 TYSIĘCZNEGO MIASTA NA 3-4DNI Z ZUPĄ!![/list]
Powrót do góry
hybro2

PostWysłany: 14:09 Sob 11 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paulo301 napisał:
w tym roku powstało więcej nowych kurników niż w ubiegłym a na przyszły rok też słyszałem o budowie kilku dzieśięciu nowych obiektów na moim terenie ludzie powariowali. tylko silniejsi wytrzymają albo ci co wstrzymią produkcje. pozdrawiam z rynsztoku Sad

Witam.Tak paulo racja,będziemy żreć tą żabę jeszcze kilka lat.Koniunktura z 2005 roku rozpędziła inwestycje w sposób niespotykany.Pod tym względem
podobny był jedynie rok 1997 a może mnie się jedynie wydaje i 97 to był mały pikuś w porównaniu z 05?Tak czy inaczej czekają nas trudne czasy.Ten rok czyli 2006 wyszedł mi na wolnym rynku 2.55 brutto.Kontraktacja miała lepiej!!!!!!!Luz, blues, żadnych stresów i sianko jest na koncie jak pisze nasza kochana Tasin(tu:pozdrowienia).Koszty produkcji znacząco wzrosły a jak znam siebie i swoich kolegów i kolegów moich kolegów to nikt nie odpusci najwyżej przesunie termin o tydzień.Tak że moi drodzy przyjaciele i szanowna konkurencjo zapnijcie pasy bo rok 2007 to będzie jazda bez trzymanki.I na koniec tradycyjnie apel do Medexa-nie zaczynaj postów od "ponoć" zwłaszcza jeżeli piszesz o cenach.Świetokrzyskie 2.3-2.4brutto.Pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:03 Sob 11 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiele może mieć wspólnego-poprzednia ekipa może chcieć jeszcze zarobić,wziąść łapówkę tak na pożegnanie za załatwienie czegoś,nowa ekipa może też chcieć zarobić bo wybory to droga zabawa itp przyczyny mogą być różne,fakt że zawsze jak wybory to kurczak po 1.80 [/code]
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2194, 2195, 2196 ... 2230, 2231, 2232  Następny
Strona 2195 z 2232

Skocz do: