Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:24 Sro 3 Cze 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2253, 2254, 2255 ... 2376, 2377, 2378  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yon

PostWysłany: 14:04 Wto 28 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Animex Opole 3,21 + vat. Pasza z Contipaszu w górę. Pisklę 1,17+ vat

medox napisał:
2R napisał:
ten tekst z wrześniowymi zakupami do szkoły jest co roku , proponuję obniżkę cen energii elektrycznej ,węgla, pasz, paliwa ,krusu zusu bo dzieci idą do szkoły,
a może piwko by staniało bo sezon się kończy :wink: ?

O właśnie!!To jest bardzo słuszny postulat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 12:30 Wto 28 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
ten tekst z wrześniowymi zakupami do szkoły jest co roku , proponuję obniżkę cen energii elektrycznej ,węgla, pasz, paliwa ,krusu zusu bo dzieci idą do szkoły,
a może piwko by staniało bo sezon się kończy :wink: ?

O właśnie!!To jest bardzo słuszny postulat
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 12:06 Wto 28 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
a może piwko by staniało bo sezon się kończy Wink ?

u nas powtórka z wczoraj: słaby zbyt a cena w dół na 3,4
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 10:12 Wto 28 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może piwko by staniało bo sezon się kończy Wink ?
Powrót do góry
501

PostWysłany: 09:45 Wto 28 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w jakimś stopniu ludziska w tym tygodniu myślą o wyposażeniu swoich pociech w szkolne przybory.Może też brak gotówki po wakacjach,koniec miesiąca itp.Dlatego ten tydzień może być jałowy.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 09:39 Wto 28 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc nie będą się zasłaniali złym zejściem tuszek na początku tygodnia.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:14 Wto 28 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak będą tylko 2 dni ubojowe ze środy na czwartek i z czwartku na piątek to chyba nie zdążą ubić wszystkiego :lol:
Powrót do góry
501

PostWysłany: 20:54 Pon 27 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to czekaj do środy rana!Kręcą, bo to ich pieniądze.Kto silniejszy ten na wierzchu.Totalny brak piskląt.Niemcy z ptasią grypą.Zboża drożeją.Scenariusz sam się piszę.Jesteśmy wyszkoleni by przetrwać ciężkie momenty.EUROPA SIĘ ODZWYCZAIŁA.Oni musieli cały czas zarabiać in plus.Teraz muszą troszkę się podzielić.
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 20:30 Pon 27 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby dziś 3,5 choć kręcą nosem, że kurczak słabo schodzi.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 20:27 Pon 27 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[i]Dziękuję za podpowiedzi w sprawie mokrej ściółki. PS. Nigdy nie handlujcie w poniedziałek i wtorek.To martwy okres dla popytu i podarzy. Exclamation [/b][/quote]
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 17:49 Pon 27 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rufus napisał:
An napisał:
Co wloty mają wspólnego z ceną?
Czy ktoś wie, jak wygląda ten tydzień na Kaszubach?

ubojnie które odwiedziłem dzisiaj twierdzą że brak zbytu w związku z tym biją mniej .3,5netto.
Nie rozumiem jak sie to ma do info forumowicza z łódziego gdzie podobno 3,6 do 3,7 i wydzwaniają po kurnikach bo nie mają co bić (brak materiału). Question

taka cena była tylko w czwartek , dziś 3,5/jak sam dzwonisz to na początek 3,4/tak samo Konspol i Storteboom
kurczaka naprawdę nie ma , ale rzeczywiście zbyt przysiadł jak zwykle w pon. i jak zawsze trzeba to przeczekać , dopiero wt. i śr. pokażą rzeczywisty popyt
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 15:13 Pon 27 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:

ubojnie które odwiedziłem dzisiaj twierdzą że brak zbytu w związku z tym biją mniej .3,5netto.
Nie rozumiem jak sie to ma do info forumowicza z łódziego gdzie podobno 3,6 do 3,7 i wydzwaniają po kurnikach bo nie mają co bić (brak materiału). Question
Powrót do góry
An

PostWysłany: 11:15 Pon 27 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 11:07 Pon 27 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fruttis napisał:
501 napisał:
Mam problem z wilgotną ściółką pod wlotami.Wloty z dwóch stron.Wentylacja kominowa.Robię jakiś błąd,czy to już tak będzie.Nawet latem.Liczę na Wasze doświadczenie.Może mi coś doradzicie?Z góry dziękuję!!!! Crying or Very sad

Zwiększyć podciśnienie.Powiwtrze z wlotów więcej się rozłorzy na całym kurniku

tzn. przymknąć wloty , żeby wentylatory chodziły na wyższych obrotach
Powrót do góry
fruttis

PostWysłany: 10:35 Pon 27 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501 napisał:
Mam problem z wilgotną ściółką pod wlotami.Wloty z dwóch stron.Wentylacja kominowa.Robię jakiś błąd,czy to już tak będzie.Nawet latem.Liczę na Wasze doświadczenie.Może mi coś doradzicie?Z góry dziękuję!!!! Crying or Very sad

Zwiększyć podciśnienie.Powiwtrze z wlotów więcej się rozłorzy na całym kurniku
Powrót do góry
501

PostWysłany: 09:44 Pon 27 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
2R

PostWysłany: 22:44 Nie 26 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy obecnym popycie i cenach należy ostrożnie planować wstawienia b ędziemy się zbliżać do granicy opłacalności, cena piskląt nie ma aż takiego znaczenia ale pasze bardzo podniosą nam koszty produkcji.Społeczeństwo choć przyzwyczajone do wyższej ceny kurczaka ograniczy popyt, jedyna nadzieja w eksporcie , ale właśnie dlatego nie wolno podpisywać głupich umów kontraktacyjnych nie uwzględniajacych kosztów produkcji , PODPISYWANIE TAKICH UMÓW TO GŁUPOTA!!!! Jeśli nie zdaży się nic(brazylia,azja np) to mamy szansę, ale jak wpadnie jakiś dziki import to leżymy. Jedyną pociechą jest brak zboża na całym swieci ale niemcy już u nas tyle wykupili że robi się słabo, na wprowadzenie zakazu stosowania GMO raczej bym nie liczył, nie wtej sytuacji politycznej i gospodarczej , ale jak się okarze że sprzedaliśmy tyle zboża że nie wystarczy dla nas to będzie się działo!!
Zaczeliśmy zarabiać nie straćmy tego!!
Pewnie każdy ma przesunięte wstawienia z powodu braku piskląt i tak trzymać bo to podtrzymuje cenę , mam nadzieje że każdy woli ć 4 rzuty w cenie 3,7 niż 5 ,5 po 2,20!!!!
Powrót do góry
hubI

PostWysłany: 06:48 Nie 26 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzis ujmuje 4000 i mision placi 3,5 netto a co do paszy deheus juz sie podniosl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
METAN

PostWysłany: 08:51 Sob 25 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="An"]. Nie chcę być złym prorokiem, ale przy aktualnym popycie na pisklęta (też drożejące) możemy się spodziewać zwyżki kosztów wytworzenia do ok. 3,70 -3,80 zł/kg. Satysfakcjonująca nas cena powinna zatem zaczynać się od poziomu 4,00 zł/kg.

zatem należy ze skutkiem natychmiastowym wypowiedzieć umowy kontraktacyjne , które zapewniają ceny na niższym poziomie/ zgodnie z KC ubojnia nie może zmusić do produkcji generującej straty/ i ograniczyć wielkość wstawień
to ubojnie blokują wzrost ceny , handel dodaje tylko marżę a klient płaci/widziałem w sklepie cenę 9zl/kg tuszki/
robią to zakłady z dużą kotraktacją/ z ceną ~~3,2/
co hodowcy z tego zostanie???????????????/chyba wczasy pod gruszą w towarzystwie windykatorów/
Powrót do góry
Alpaka

PostWysłany: 22:37 Pią 24 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An, podwyżki cen pasz dotkną też hodowców bydła i trzody, więc kurczak nadal będzie konkurencyjny, bo nie uwierzę, że wołowina i wieprzowina nie pójdą w górę. Tyle tylko, że trzeba jeszcze przekonać ubojników, że wyższe ceny kurczaka nie będą wcale oznaczały kokosów dla nich, tylko podzielenie się zyskiem z nami.
A wracając do cen, Łódź, Rogowski 3,50 :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rufus

PostWysłany: 19:46 Pią 24 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
Dlatego nie należy godzić się na nizsze ceny!!! próby obniżek nie mają uzasadnienia niższe temperatury już od jutra !
ZA chwilę kolejne podwyżki cen pasz. Sad

provimi 25zł/t poprzedni tydzień a od wczoraj 40zł/t.
Wstrzymuję się ze zdaniem kur po 6-tym tyg na po 7-mym(tj.po piątym wrzesnia) licząc na podwyżki skupu żywca. Question
Powrót do góry
An

PostWysłany: 17:05 Pią 24 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam podwyżki pasz. Do tej pory np. Cargill podniósł cenę o 60 zł/t. Od najbliższego czwartku kolejna podwyżka o ok. 40-50 zł. Do połowy września czeka nas jeszcze jedna. Łączna podwyżka wyniesie więc nie mniej niż 150 zł/t, co przekłada sie wzrostem kosztów wytworzenia brojlera o 0,30 zł/kg. Tłumaczenie jest proste- cena pszenicy 800 zł/t. Obserwując giełdy zagraniczne ok.230-240 euro/t pszenicy-nie trudno przewidzieć dalszy scenariusz. Zakaz stosowania soi GMO też swoje dołoży. Nie chcę być złym prorokiem, ale przy aktualnym popycie na pisklęta (też drożejące) możemy się spodziewać zwyżki kosztów wytworzenia do ok. 3,70 -3,80 zł/kg. Satysfakcjonująca nas cena powinna zatem zaczynać się od poziomu 4,00 zł/kg. Czy rynek to zaakceptuje? Tego nie wie nikt. (nawet Medox). Myślę , że odrobina rozsądku przy wstawieniach by nie zaszkodziła. Spróbujmy trochę rozluźnić wstawienia, lub zrobić małą przerwę, bo nie chce mi się wierzyć , że przy normalnej podaży rynek "łyknie" nowe ceny. Nie przy takich dochodach emerytów,rencistów i innych z budżetówki. Obym się mylił.
Kaszuby 3,50 zł/kg.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 11:58 Pią 24 Sie 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego nie należy godzić się na nizsze ceny!!! próby obniżek nie mają uzasadnienia niższe temperatury już od jutra !
ZA chwilę kolejne podwyżki cen pasz. Sad
Powrót do góry
StaśStaś

PostWysłany: 10:47 Pią 24 Sie 2007    Temat postu: Re: ceny piskląt Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
iwonarad napisał:
a w jakiej cenie kupujecie pisklęta i od kogo ?
Animex Dębica 1.19+vat na kontraktację

pawell3131 napisał:
witajcie!!! ŁÓDZKIE dziś cena w górę od 3.60 netto po 3.70 netto .dzwonią ubojnie bardzo duże potrzeby na kolejny tydzień .Rozmawiałem z ubojnią ostro poszedł zbyt .pozdrawiam!!!

pisklak 1,26 brutto bez szczepień

Wczoraj płaciłem 1,23 + VAT (bez szczepień), słyszałem tez zapowiedż ostrych podwyżek pasz w najbliższym czasie, nawet 100 zł/t Shocked
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 19:15 Czw 23 Sie 2007    Temat postu: Re: ceny piskląt Odpowiedz z cytatem

iwonarad napisał:
a w jakiej cenie kupujecie pisklęta i od kogo ?
Animex Dębica 1.19+vat na kontraktację

pawell3131 napisał:
witajcie!!! ŁÓDZKIE dziś cena w górę od 3.60 netto po 3.70 netto .dzwonią ubojnie bardzo duże potrzeby na kolejny tydzień .Rozmawiałem z ubojnią ostro poszedł zbyt .pozdrawiam!!!

pisklak 1,26 brutto bez szczepień
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2253, 2254, 2255 ... 2376, 2377, 2378  Następny
Strona 2254 z 2378

Skocz do: