Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 04:00 Nie 5 Kwi 2020


Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2268, 2269, 2270 ... 2305, 2306, 2307  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hybro2



Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 37
Skąd: ŚWIĘTOKRZYSKIE

PostWysłany: 12:21 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Tasin"]Drobimex od 13-11-2006 cena 2,53 zł netto, pisklak bez zmian, cena paszy w zależności od wytwórni około 810 zł średnia ważona.
Kto wam wciska pasze za 885 zł?? Shocked
Wracając do kalkulacji czyli wyższej matematyki.
Koszt pisklat 21 000, bo nie wstalapaniewiam 20000 szt. tylko 18000
koszt paszy około 65000 (przy zużyciu 1,90)
Prąd 1500
Ogrzewanie 2000 (jesień)
weterynaria 1500 zł (max!), nie mam pojecia dlaczego płacicie więcej, zmieńcie sobie weterynarza.
inne koszty okolo 2000 (nie najmuje pracowników, tylko do sprzątania hali)
Razem=93000zł
Koszt wyprodukowania 1 kg to około 2,45 zł brutto
Ja sprzedaję po 2,53 netto, czyli brutto po 2,60 zł Różnica w cenie zostaje mi w kieszeni.
Witam.Litości Tasin wychodzi Ci 2000 miesiecznie czyli pensja nocnego stróża w Drobimexie.I to tylko teoretycznie bo mocno zaniżyłaś kalulację.A jak się trafi zwykła kokcydioza to żegnajcie wczasy w Ustce.Żywiec 2.2-2.3.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
delfin



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 58

PostWysłany: 11:41 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze Tasin...twój koszt 1 kg żywca 2.45 ale koszt obowiązuje również spłatę kredytu + odsetki... No chyba, że hale za gotówkę wybudowałaś Very Happy... Na rynku bez zmian.... bynajmniej w Cedrobie...Ale z tego co czytam to i tak Cedrob ostro zaniża stawki… Ciekaw jestem dlaczego nie płaci tak jak inne duże ubojnie na umowę kontraktacyjną…. A kto wierzy, że sytuacja się poprawi to już niech przestanie wierzyć… bo jeszcze podobno dwa statki z drobiem stoją i czekają na wjazd na nasz rynek…. Jak miałbym się pobawić w wróżbitę to zapewniam, że sytuacja nie zmieni się do marca przyszłego roku…. No trudno….byle do wiosny…. pozdrawiam



Tasin napisał:
Drobimex od 13-11-2006 cena 2,53 zł netto, pisklak bez zmian, cena paszy w zależności od wytwórni około 810 zł średnia ważona.
Kto wam wciska pasze za 885 zł?? Shocked
Wracając do kalkulacji czyli wyższej matematyki.
Koszt pisklat 21 000, bo nie wstawiam 20000 szt. tylko 18000
koszt paszy około 65000 (przy zużyciu 1,90)
Prąd 1500
Ogrzewanie 2000 (jesień)
weterynaria 1500 zł (max!), nie mam pojecia dlaczego płacicie więcej, zmieńcie sobie weterynarza.
inne koszty okolo 2000 (nie najmuje pracowników, tylko do sprzątania hali)
Razem=93000zł
Koszt wyprodukowania 1 kg to około 2,45 zł brutto
Ja sprzedaję po 2,53 netto, czyli brutto po 2,60 zł Różnica w cenie zostaje mi w kieszeni.
W drobimexie tylko raz wyszłam na 0, bo miałam duże zużycie paszy, które wynosiło 2,11 kg na kurczaka o wadze 1,95kg.
Jak ktoś chce polemizować to proszę bardzo, ja temat skończyłam i więcej pisać o tym nie będę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulo301



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 62
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: 11:40 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

droga tasin z jakiej ty wytwórni bierzesz pasze bo twoje zużycie jest bardzo duże mi ostatnio wyszło srednia waga ptaków 2,69 a zużycie 1,82 na DE-HEUS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tasin



Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 217
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: 10:56 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno Zbig, nie chce być niemiła, ale po co ty produkujesz?? W imię czego?? Zamknij hale i daj sobie spokuj z produkcją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tasin



Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 217
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: 10:51 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drobimex od 13-11-2006 cena 2,53 zł netto, pisklak bez zmian, cena paszy w zależności od wytwórni około 810 zł średnia ważona.
Kto wam wciska pasze za 885 zł?? Shocked
Wracając do kalkulacji czyli wyższej matematyki.
Koszt pisklat 21 000, bo nie wstawiam 20000 szt. tylko 18000
koszt paszy około 65000 (przy zużyciu 1,90)
Prąd 1500
Ogrzewanie 2000 (jesień)
weterynaria 1500 zł (max!), nie mam pojecia dlaczego płacicie więcej, zmieńcie sobie weterynarza.
inne koszty okolo 2000 (nie najmuje pracowników, tylko do sprzątania hali)
Razem=93000zł
Koszt wyprodukowania 1 kg to około 2,45 zł brutto
Ja sprzedaję po 2,53 netto, czyli brutto po 2,60 zł Różnica w cenie zostaje mi w kieszeni.
W drobimexie tylko raz wyszłam na 0, bo miałam duże zużycie paszy, które wynosiło 2,11 kg na kurczaka o wadze 1,95kg.
Jak ktoś chce polemizować to proszę bardzo, ja temat skończyłam i więcej pisać o tym nie będę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Generał



Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 22

PostWysłany: 09:58 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DolnyŚląsk o,9o netto ZWD Sztuder,Szpila ,-ROSS .Cena-2,3o netto,ale zaczynają szukać żywca[/url]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
delfin



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 58

PostWysłany: 09:36 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Re: cena Odpowiedz z cytatem

Tak chodzi o zakład w Niepołomicach...
delfin napisał:
Pisklak po 1,10 brutto.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
delfin



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 58

PostWysłany: 22:38 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Re: cena Odpowiedz z cytatem

Pisklak po 1,10 brutto.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kol



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 832
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: 19:31 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yon- mam umowę, tylko taką,że odbiorą. Dziesięć lat współpracuję z tą ubojnią. Nie płaci mniej ani więcej od innych. Nie mam deklasacji, płaci w terminie. Mnie chodziło o wszystkich. Pisałem ja, bo nie chcę się wypowiadać o innych, lecz myśle, że to nie tylko mój problem. Jak masz w kurniku ptaka to musisz go sprzedać lub "oddać". Tydzień prędzej lub dwa tygodnie później.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agro



Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 116
Skąd: południe

PostWysłany: 17:11 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam prośbę - może oprócz cen żywca pisalibyśmy na tym forum też cenę paszy wtedy byłoby jasne czy w całym kraju są podobne nie tylko ceny żywca ale i głównego nośnika kosztów naszej produkcji czyli paszy.

Małopolska 2,25 brutto, pasza grower 885 brutto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agro



Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 116
Skąd: południe

PostWysłany: 17:07 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
witam panowie pod koniec tygodnia podwyszka paszy o kolejne 20 zł. pozdrawiam Rolling Eyes :Zibi będziesz muśiał wziąc poprawke na twoją kalkulacje
A w której wytwórni taka podwyżka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kurka złotopiórka



Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 231
Skąd: z zamieścia

PostWysłany: 16:43 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam panowie pod koniec tygodnia podwyszka paszy o kolejne 20 zł. pozdrawiam Rolling Eyes :Zibi będziesz muśiał wziąc poprawke na twoją kalkulacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yon



Dołączył: 19 Wrz 2005
Posty: 176
Skąd: Polska

PostWysłany: 16:11 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Re: cena Odpowiedz z cytatem

Delfin, a po ile Cedrob (chodzi o zakład w Niepołomicach?) sprzedaje pisklę ?

delfin napisał:
A Cedrob zawsze najmniej płaci z dużych zakladów.... 2.35 netto ... cena dzisiejszego dnia....:-(


Yon napisał:
A jak płacą na dzisiaj inne duże zakłady (Drosed, Indykpol Lublin etc.) ???

Mam wrażenie, że na tym forum z dużych zakładów są tylko hodowcy z Drobimexu (Tasin) i Opola, czasami Drosed...


iwonarad napisał:
Animex Dębica 2.40 + vat

kurka złotopiórka napisał:
witam jaka jest cena w lubuskim na poniedziałek ? pozdrawiam :oops:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
delfin



Dołączył: 27 Kwi 2006
Posty: 58

PostWysłany: 15:55 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Re: cena Odpowiedz z cytatem

A Cedrob zawsze najmniej płaci z dużych zakladów.... 2.35 netto ... cena dzisiejszego dnia....Sad


Yon napisał:
A jak płacą na dzisiaj inne duże zakłady (Drosed, Indykpol Lublin etc.) ???

Mam wrażenie, że na tym forum z dużych zakładów są tylko hodowcy z Drobimexu (Tasin) i Opola, czasami Drosed...


iwonarad napisał:
Animex Dębica 2.40 + vat

kurka złotopiórka napisał:
witam jaka jest cena w lubuskim na poniedziałek ? pozdrawiam Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yon



Dołączył: 19 Wrz 2005
Posty: 176
Skąd: Polska

PostWysłany: 15:31 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Re: cena Odpowiedz z cytatem

A jak płacą na dzisiaj inne duże zakłady (Drosed, Indykpol Lublin etc.) ???

Mam wrażenie, że na tym forum z dużych zakładów są tylko hodowcy z Drobimexu (Tasin) i Opola, czasami Drosed...


iwonarad napisał:
Animex Dębica 2.40 + vat

kurka złotopiórka napisał:
witam jaka jest cena w lubuskim na poniedziałek ? pozdrawiam :oops:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yon



Dołączył: 19 Wrz 2005
Posty: 176
Skąd: Polska

PostWysłany: 15:23 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

Kolego kol, to po co wstawiałeś bez umowy (juz nawet nie mówię o CENIE MINIMALNEJ) tylko bez umowy, że ktoś to od Ciebie weźmie około 42 dnia tuczu ???
Opolskie ZD dzisiaj płacą 2.53 netto (2.65 brutto), bo taka cena jest w umowie.
Pewnie, że to mało, ale przynajmniej ptaki mi w kurniku nie zostają i paszy nie przeżerają.
A propo paszy - słyszę, że mają być dalsze podwyżki. W takiej sytuacji rzeczywiście nie ma co robić następnego rzutu.


]No to brawo Zbig. Dałeś dobrą lekcję ekonomii, dającą wielu kurnikarzom wiele, bardzo wiele do myślenia. Tylko co zrobić jak mam ptaka przetrzymanego i jest w całym regionie czy kraju szambo cenowe? Totalna klapa.[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kol



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 832
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: 13:07 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to brawo Zbig. Dałeś dobrą lekcję ekonomii, dającą wielu kurnikarzom wiele, bardzo wiele do myślenia. Tylko co zrobić jak mam ptaka przetrzymanego i jest w całym regionie czy kraju szambo cenowe? Totalna klapa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox



Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 5681

PostWysłany: 13:07 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śląsk 2.20brutto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daro



Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 34

PostWysłany: 13:05 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaszuby 2.3+vat Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falanus



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 21
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: 13:02 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakie ceny dzis na kaszubach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
STAF58



Dołączył: 15 Kwi 2006
Posty: 51

PostWysłany: 12:39 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy widzimy że znacie panowie matematykę ale powiem chyba za wielu forumowiczów .ceny panowie ceny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox



Dołączył: 28 Mar 2006
Posty: 5681

PostWysłany: 11:37 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak.Tyle że takich hodowców tak to liczących jak Zbig jest pewnie 1%.Budują i budują raz w roku trafią drugi raz coś zarobią reszta to straty albo zyski jakby poszedł na posadę do kiepskigo zakładu.Tyle ,że na codzień tego nie widać bo tu pewnie obrotówka tam kredyt tu paszę ktoś dał i się żyje ale spróbuj jeden z drugim zrobić kiedyś bilans co by było gdybyś dziś chciał zaprzestać działalności i rozliczyć się wszędzie na zero,co wtedy?Ile zostanie ci pieniędzy.Czy nie jest tak,że dużo więcej jesteś winien niż masz?Pomyślał ktoś co się stanie jak np ktoś zechciałby was przejać?Takie rzeczy się zdarzają.Zakład jeśli np daje wam paszę i pislęta w krechę nagle któregoś dnia mówi że zmieniła się polityka i musisz im zapłacić za paszę i pisklaki wszystko.Ty nie masz.Jak dogadają się z bankiem w którym masz kredyt i pokaża ,że jesteś niewypłacalny i bank wypowie kredyt i zażada spłaty?A bank nie będzie się bał bo wcześniej zakład mu zgłosi że on kupi te twoją budę?I jeszcze zrobi kompensatę o należności za paszę i pisklaka które jesteś im winien?Nie mówię ,że to dzieje się codziennie ale takie rzeczy naprawdę się zdarzają(wystarczy np. obejrzeć program Jaworowicz jakie rzeczy się dzieją i jak czasem doprowadza się ludzi do totalnego bankructwa) i wypadałoby mieć odrobinę rozsądku przy podpisywaniu umów i produkowaniu za 2.50 brutto.[/list][/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dfarmer



Dołączył: 05 Kwi 2005
Posty: 68

PostWysłany: 10:47 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Zbig !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zbig



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 64
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: 08:58 Pon 13 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin!!!! Może wróć do szkoły i poducz się trochę z matematyki!!! Z moich rachunków wynika , że koszt zerowy to kwota od 2,56 do 2,61 . Zależy to oczywiście od tego jakie są koszty ogólne no bo nie każdy ma np. kredyt w banku . Ale jak ktoś wybudował sobie kurniki to na 99% ma kredyt w banku! P.i.e.p.r.z.y.s.z. , , że zawsze do przodu!!! Przy cenie 2,40??? To jest żałosne co wypisujesz i jednocześnie w.k.u.r.w.i.a.j.ą.c.e bo czytają to forum także ubojnie i jak widzą , że takie Tasiny są zawsze do przodu to nie jest źle!
Teraz dam Ci małą lekcję matematyki / zresztą nie pamiętam już , którą , ale dla tych wszystkich głąbów co nie umieją liczyć/:
zakup pisklaka 20tys. szt. po 1,15 brutto ze szcze[pieniami = 23000PLN,
upadkowość 4% - do uboju 19200szt .
średnia waga 2,30 przy zużyciu paszy 1,85
całość zużycia 81700x0,81= ok. 66200
prąd ok. 2000
doktor ok. 3000
opał 4000 / na razie bo idzie zima /

RAZEM tylko te koszty to kwota 98200PLN , ale zakładam , że zdrowotność dość dobra więc na lekarza TYLKO 3000 no bo przy większym leczeniu dużych ptakow to może być nawet i 10000PLN!!!!!!!!!!! Zakładam też , że przy wadze 2,30 zjedzą 1,85 co jest wynikiem uśrednionym .

Do uboju mamy więc 19200 szt . czyli 44160kg - straty tarnsportowe i ubojowe tylko 1,7% czyli płatne za 43400kg . Te straty transportowe to róznice wagowe pomiędzy naszymi wagami kontrolnymi , a wagami ubojni . Kto sobie kontrolnie nie waży nawet nie wie ile ubojnia go skrobie . Zakładam , że 100% jest w I klasie co w zasadzie w dużych ubojniach nie ma miejsca . Ale niech tak będzie .

Koszt kilograma ptaka bez kosztów ogólnych wynosi więc 2,26PLN

Pozostałe koszty po rocznym rozliczeniu z kilku obiektów u mnie wychodzi do każdego rzutu około 15tysPLN . Jeżeli ktoś nie ma kredytu to może to sobie pomniejszyć o np. 2000PLN

Koszt całkowity wyprodukowania 1 kilograma ptaka wynosi więć od 2,56 do 2,61PLN .

I niech mi nikt nie pisze , że pozostałe koszty są za duże bo do jasnej c.h.o.l.e.r.y taniej nie będzie! Co ma siebie samego oszukiwać , że jest taniej ? Od tego w portfelu nie przybędzie! Niech każdy sobie policzy podatki , ubezpisczenia , paliwo , telefony , wodę i nieczystości , łapanie , wywóz obornika i wiele wiele innych rzeczy , o których nawet się nie pamięta .
NIE LICZĘ AMORTYZACJI - wtedy ten koszt jest znacznie wyższy .
Pokaż mi Tasin jakąkolwiek firmę , która do kosztów działalności nie dolicza tego wszystkiego co wymieniłem powyżej . Pokaż mi firmę , która stawia sobie hale produkcyjną i nie liczy amortyzacji? Pokaż mi firmę , która kupuje samochód i nie liczy tego w swoich kosztach? NIE MA TAKICH FIRM!!! Tylko drobiarze to d.e.b.i.l.e i tego wszystkiego nie liczą jakby budy zwane kurnikami zostały wybudowane i wyposażone za darmo . Nie p.i.e.r.d.o.l więc , że masz tak dobrze bo jak odrobisz lekcję ekonomii i matematyki to okaże się , że masz bardzo źle .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwonarad



Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 133

PostWysłany: 23:47 Nie 12 Lis 2006    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

Animex Dębica 2.40 + vat

kurka złotopiórka napisał:
witam jaka jest cena w lubuskim na poniedziałek ? pozdrawiam Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2268, 2269, 2270 ... 2305, 2306, 2307  Następny
Strona 2269 z 2307

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach