Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:19 Sro 3 Cze 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2302, 2303, 2304 ... 2375, 2376, 2377  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
2R

PostWysłany: 22:28 Pon 26 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

17 to chyba twój numer w powiecie , najlepiej sprawdzić ile jest zarejestrowanych gospodarstw u powiatowego lekarza ,a może ktoś wie jak sprawdzić ilosć zgłoszonych gospodarstw? a może ktoś zna liczbę ? proszę o dane .

Podobno brak żywca cd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tadek

PostWysłany: 14:40 Pon 26 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
Tadek napisał:
Tadek napisał:
2R napisał:
Tadek napisał:
2R napisał:
Jeździcie prywatnie czy jako przedstawiciele związku?

Jeżdzimy prywatnie.

Płacicie jakieś skadki?

Tak płacimy, żeby Mieli Nas za co dobić
Przepraszam to był żart, chciałem zobaczyć co ciekawego i wesołego jeszcze Napiszesz. KRD zrzesza importerów, wielkie zakłady ubojowe np......,oraz część Ich Zaplecza i napewno nie Zamieżają Nam pomagać, a wręcz odwrotnie, konflikt interesów.
Jeżdzimy na zebrania KRAJOWEGO ZWIĄZKU PRODUCENTÓW I HODOWCÓW
DROBIU(KZPiHD), Któremu przewodniczy p.Andrzej Danielak

Jżdzimy za własne pieniądze, opłacamy składki

nie było mnie przy kompie przez weknd (łikend) sorry.
Pan Andrzej Daielak robi (tak sobie myslę) kawał dobrej ,roboty ale potrzebuje wsparcia które my możemy mu dać (hodowcy) do działania związku potrzeba niestety paliwa czyli kasy ja proponuje np 500zł rocznie na związek , nieważne czy KZPIHD czy inny np opolski w skali kraju są to pieniądze spore ,jeśli wiecie jaki jest ostatni numer gospodarstwa to podajcie, będziemy wiedzieć jaka to by była kasa. . Oczywiście wielkość składki można ustalić w jakiś sposób inny ale przyjmująć te 500 zł od członka razy ilość gospodarstw posiadajacych numery weterynaryjne to już daje sporą podstawową kase na działalność związku i np na składki w KRD aby miec tam głosy i prawo obecności na zebraniach .
Troszkę nie mam czasu , napszę póżniej resztę, ale krótko: działanie w pojedynke niezależnie od wielkosci produkcji jest bardzo ryzykowne i na krótką metę .... może warto stwozyć grupę która działając w porozumieniu (np takim jak KRD) da wizję działania czy poruszania się na rynku drobiarskim oraz jakąkolwiek kontrole nad tym rynkiem ,cdn.
Pzdr.

Dokładnie tak -mój nr. wet. 22 05 50 17
Kaszuby 3.7, rośnie -Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
2R

PostWysłany: 08:20 Pon 26 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z innego forum Very Happy

Gość

Ostrzeżeń: 0/5

Wysłany: Nie 12:16, 25 Lut 2007 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

małopolska cena kurczaka 3,60 lub 3,70 brutto schodzi każda ilość adam 25 .02 .07 wiadomość 100%

Powrót do góry

Gość

Wysłany: Nie 16:20, 25 Lut 2007 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

śląsk
cena 3,60 minimum
ona pójdzie w górę!
nie dajcie sięoszukań

Powrót do góry

Wyświetl posty z ostatnich: Wszystkie Posty1 Dzień7 Dni2 Tygodnie1 Miesiąc3 Miesiące6 Miesięcy1 Rok Najpierw StarszeNajpierw Nowsze

Forum ceny kurczaka produkcja wszystko dla hodowcy drobiu Strona Główna -> CENY brojlera Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Następny
Strona 8 z 9

Skocz do: Wybierz forum Jakaś kategoria----------------CENY brojleraJaja wylęgoweŻywienie

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Szybka odpowiedź
Użytkownik:

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen.
Regulamin
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 22:10 Nie 25 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadek napisał:
Tadek napisał:
2R napisał:
Tadek napisał:
2R napisał:

Jeżdzimy prywatnie.

Płacicie jakieś skadki?

Przepraszam to był żart, chciałem zobaczyć co ciekawego i wesołego jeszcze Napiszesz. KRD zrzesza importerów, wielkie zakłady ubojowe np......,oraz część Ich Zaplecza i napewno nie Zamieżają Nam pomagać, a wręcz odwrotnie, konflikt interesów.

nie było mnie przy kompie przez weknd (łikend) sorry.
Pan Andrzej Daielak robi (tak sobie myslę) kawał dobrej ,roboty ale potrzebuje wsparcia które my możemy mu dać (hodowcy) do działania związku potrzeba niestety paliwa czyli kasy ja proponuje np 500zł rocznie na związek , nieważne czy KZPIHD czy inny np opolski w skali kraju są to pieniądze spore ,jeśli wiecie jaki jest ostatni numer gospodarstwa to podajcie, będziemy wiedzieć jaka to by była kasa. . Oczywiście wielkość składki można ustalić w jakiś sposób inny ale przyjmująć te 500 zł od członka razy ilość gospodarstw posiadajacych numery weterynaryjne to już daje sporą podstawową kase na działalność związku i np na składki w KRD aby miec tam głosy i prawo obecności na zebraniach .
Troszkę nie mam czasu , napszę póżniej resztę, ale krótko: działanie w pojedynke niezależnie od wielkosci produkcji jest bardzo ryzykowne i na krótką metę .... może warto stwozyć grupę która działając w porozumieniu (np takim jak KRD) da wizję działania czy poruszania się na rynku drobiarskim oraz jakąkolwiek kontrole nad tym rynkiem ,cdn.
Pzdr.
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 20:12 Nie 25 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena jest 3 20 netto .
Powrót do góry
An

PostWysłany: 19:55 Nie 25 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może Ty nam powiedz, skoro sprzedajesz.
Powrót do góry
albin

PostWysłany: 17:45 Nie 25 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam !! dzisiaj sprzedaje jaka cena jest w wielkopolskie i lubuskie?botam oddaje!
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 14:43 Nie 25 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stachu napisał:
Witam ile placicie za pisklaka??
Mozę ktos sie orientuje jaka cena jaj wylegowych Pilnie
pozdrawiam

Ja ostatnio kupowałem po1,08 ale wiem że teraz trzeba dać 1,10
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 19:42 Sob 24 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ile placicie za pisklaka??
Mozę ktos sie orientuje jaka cena jaj wylegowych Pilnie
pozdrawiam
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 10:40 Sob 24 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadek napisał:
Tadek napisał:
2R napisał:
Tadek napisał:
2R napisał:

Jeżdzimy prywatnie.

Płacicie jakieś skadki?

ale oczym rozmawiacie/poza oczywiście niskimi wpływami ze składek ,wysokimi cenami paszy i piskląt , et cetera/
jakie decyzje podejmujecie i jak są one przekazywane innym hodowcom /nawet tym niezrzeszonym , by ich zachęcić do współpracy/
czy do Związku wpływają dane ,np z KRD o wielkości ubojów ,wylęgów itp
które pozwolą dokonać analizy tego co się dzieje na rynku drobiarskim
czy na podstawie takich danych analizowana była obecna sytuacja /dobra wbrew przewidywaniom MEDOXA / jej przyczyny , a wnioski przekazane szerszemu gronu hodowców

nieważne jak będzie się nazywać organizacja , ważne żeby była skuteczna w działaniu i zrzeszała szeroką rzeszę hodowców
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 01:43 Sob 24 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadek napisał:
2R napisał:
Tadek napisał:
2R napisał:

Jeżdzimy prywatnie.

Płacicie jakieś skadki?

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Tadek

PostWysłany: 01:30 Sob 24 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
Tadek napisał:
2R napisał:

Jeżdzimy prywatnie.

Płacicie jakieś skadki?

Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 13:06 Pią 23 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
2R, czy nie uważasz, że to właśnie świadoma i przemyślana przerwa wielu jak się okazuje " HODOWCÓW" jak ich w podtekście obraźliwie nazywasz, spowodowała gwałtowną zwyżkę ceny w początkach stycznia i utrzymywanie tej tendencji do dzisiaj. Gdyby nie oni, to sprawdziłyby się prognozy Medoxa-Wernyhory i mądrzyłbyś sie teraz przy 1,80 zł klnąc na wszystkich , że nic nie robią. Boże, czy ta grupa społeczna ( albo chociaż znaczna jej część) kiedykolwiek zmądrzeje? Nie od dzisiaj twierdzę, że głónym naszym problemem jest nadprodukcja wynikająca z bezmyślnych i niekontrolowanych wstawień. Tak 2R, dziękuj Bogu , że są jeszcze na rynku hodowcy mądrzejszy od Ciebie, bo odium ich mądrości spływa dzisiaj nie do ich a do Twojego portfela. Zamiast ganić, tez zrób sobie krótszą lub dłuższą przerwę i oddaj w ten sposób dług, który zaciągnąłeś u " HODOWCOW", a przynajmniej , jeżeli Cię na to nie stać, na najbliższej mszy daj w ich intencji na tacę.
Co Ty wypisujesz? Ten hodowca , który ma roczny grafik , podpisane umowy z wylęgarnią , paszarnią i ubojnią / pomimo braku ceny minimalnej / jest teraz w jakimś sensie zadłuzony u hodowców , którzy porobili sobie przerwy powodując mniejszą podaż żywca? 2R ma rację , że umowy na ceny nie gwarantujące nawet zwrotu kosztów produkcji rozwalają cały rynek . Plus oczywiście cała rzesza patyzantów , skoczków i import ponad wszelkie logiczne i racjonalne wytłumaczenia. To jest właśnie ta zawiść , że ja mam dzisiaj po 3,50 , a inni nie! Chora branża .
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 12:11 Pią 23 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadek napisał:
2R napisał:

Jeżdzimy prywatnie.

Płacicie jakieś skadki?
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 12:07 Pią 23 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
2R, czy nie uważasz, że to właśnie świadoma i przemyślana przerwa wielu jak się okazuje " HODOWCÓW" jak ich w podtekście obraźliwie nazywasz, spowodowała gwałtowną zwyżkę ceny w początkach stycznia i utrzymywanie tej tendencji do dzisiaj. Gdyby nie oni, to sprawdziłyby się prognozy Medoxa-Wernyhory i mądrzyłbyś sie teraz przy 1,80 zł klnąc na wszystkich , że nic nie robią. Boże, czy ta grupa społeczna ( albo chociaż znaczna jej część) kiedykolwiek zmądrzeje? Nie od dzisiaj twierdzę, że głónym naszym problemem jest nadprodukcja wynikająca z bezmyślnych i niekontrolowanych wstawień. Tak 2R, dziękuj Bogu , że są jeszcze na rynku hodowcy mądrzejszy od Ciebie, bo odium ich mądrości spływa dzisiaj nie do ich a do Twojego portfela. Zamiast ganić, tez zrób sobie krótszą lub dłuższą przerwę i oddaj w ten sposób dług, który zaciągnąłeś u " HODOWCOW", a przynajmniej , jeżeli Cię na to nie stać, na najbliższej mszy daj w ich intencji na tacę.

Oczywiście że mniejsza ilość wstawień w grudniu i styczniu spowodowała dzisiejszą sytuację na rynku żywca drobiowego czyli równowagę popytu i podaży przy dosć wysokoich cenach żywca na wolnym rynku.
Akurat przypadek o ktorym pisze to ferma z 10 kurnikami która w wyniku "swiadomej i przemyslanej "produkcji bez gwarancji zbytu żywca przyczyniła się do nadprodukcji pędzona chciwością i wpadła w zadłuzenie które spowodowało utratę płynności finansowej i przerwę w produkcji .
Teraz gdy pojawio się swiatełko w tunelu i cena z 3 z przodu oczywiscie wracaja do gry próbójąc nawet podbijac cene piskląt aby zacząc produkcję.
A gdzie byli w grudniu i styczniu? To nie przemyślana decyzja spowodowała u wielu zaprzestanie produkcji tylko strach przed kolejną dokładką !!
Wielu producentów kieruje się nie znajomością rynku lecz postępuje chaotycznie i koniunkturalnie powodując huśtanie rynkiem , wiem że tego nie da się uniknąć.
Proszę nie zaglądać do mojego portfela bo jesli sie napełnia to dzięki MOJEJ pracy wysiłkowi i podejmowanemu RYZYKU a nie dzieki czyjejś bezczynności , ja produkuje juz od wielu lat czy to sie opłaca czy nie ,robiac dłuższe lub krótsze przerwy zgodnie z cyklem rynku(oczywiscie nie zawsze da sie przewidzieć) i nie chce zarabiać jednym rzutem na cały rok.
Nie sądzę również aby ci hodowcy przestali produkować w trosce o moje dochody i samopoczucie. Ja wstawiałem i w grudniu i w styczniu robiąc większe przerwy i wstawiam dalej , nie odmówilem żadnej wylęgarni na dwa dni przed wstawieniem " bo się nie opłaca" nie zostawiłem nikogo na lodzie z pisklakami ,nie ja przyczyniłem się do wcześniejszego wybijania stad rodzicielskich i sprzedaży jaj za granicę i dzisiejszych problemów z kupnem pisklaka.
An przykro mi że nie masz teraz żywca do sprzedaży.
Nie czuję sie niczyim dłużnikiem ( no może banku ale odsetki spłacam ) w mieszalni na bieżąco.
Na mszę również nie dam bo jestem ateistą.
Mogę się jedynie wymieniać informacjami na tym forum.
Dziwne że ta cudowna mądrość o ktorej piszesz nie podpowiedziała kiedy wstawiać?
Jeszcze jedno , gwałtowną zwyzkę cen spowodował również wyczerpanie sie importu a nie tylko brak żywca .
Dlaczego Zakłady Drobiarskie (należące np do KRD) nie zachęcały hodowców do wstawień podnosząc ceny kontraktacyjne? Zmuszali nadal do umów na 2,40 wiedząc już w zeszłym roku że podwyżka cen pasz jest nieunikniona, i wielu podejmowało świadomie i w sposób przemyslany decyzję o wstawieniach za cenę 2,40!!!! a teraz chca renegocjować umowy.

Zywca jest mało ruch słaby tuszki 4,95-5,35
Powrót do góry
An

PostWysłany: 10:54 Pią 23 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 10:06 Pią 23 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:

Jeżdzimy prywatnie.
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 09:57 Pią 23 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:

Jeżdzimy prywatnie.
Powrót do góry
antoniozoli

PostWysłany: 09:52 Pią 23 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj zacząłem sprzeadwać. cena 3,5, ale jest realna szansa, że po niedzieli będzie wyższa bo nie ma kurczaka.
dwie ubojnie już dzwoniły i chciały się ustawić na przyszły tydzień.
pozdrawiam
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 09:39 Pią 23 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 09:37 Pią 23 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
quote medox To prawda Tasin,dzwonią pytając o przyszły tydzień,od wtorku każdy chce i to bardzo chce.Dużo rzeczy do tej pory udawało mi się przewidziec,ale poddałem się nic juz nie rozumiem

niestety nikt z nas nie jest w stanie przewidziec cen na dwa miesiace z prostego powodu ,nie wiemy nic o swoich wzajemnych planach, drobiarstwo jest w Polsce mniej przewidywalne niż snieżyce lub churagany lub ciaża u k....,
ponieważ nikt nic nie wie i nikt nic nie liczy! Tzn. oprócz KRD która podaje dane o wstawieniach i produkcji i innych i mówi że....." ziemia jest płaska i osadzona na słoniach które stoja na olbrzymim żułwiu !!.i Ale czy ktos z forumowiczów był kiedyś na zebraniu KRD??? Jesteśmy jak wierzby nad strugą....jak jest woda to rosna jak sucho to wegetuja nikt się nie angażuje.

Dziś dowiedziałem sie o ""HODOWCACH" którzy stali pół roku i którzy poszukuja piskląt za wszeką cenę.......ilu jest takich w skali kraju? 15-25-30 produkcji żywca ?? jesli nie będzie związków silnych,i z nikim nie bedziemy gadac oprócz komornika !! NIE MA ZWIĄZKÓW , NIE MA LOBBY , NIE MA ROZMÓW Z RZADEM (czyli wpływu na sytuację -obraza na Rosję), NIE MA EFEKTÓW!!! ale chyba wszystko zostanie tak jak jest wojna wszystkich z wszyskimi?
Na KRD z Kaszub jeżdzi dwóch hodowców, jestem jednym z nich, jeżeli Masz tylko ochotę Możesz jeżdzić z nami. Zapraszam
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 08:11 Pią 23 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaca
Gość

Wysłany: Śro 14:28, 21 Lut 2007 Temat postu: cena kurczaka

cena kurczaka 3,50 netto zainteresowanie jest bardzo duże od jutra ubojnie nie mają co bić oby tak dalej no i żeby cena się podniosła.kaszuby

Cytat z innego forum
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 23:18 Czw 22 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

quote medox To prawda Tasin,dzwonią pytając o przyszły tydzień,od wtorku każdy chce i to bardzo chce.Dużo rzeczy do tej pory udawało mi się przewidziec,ale poddałem się nic juz nie rozumiem

niestety nikt z nas nie jest w stanie przewidziec cen na dwa miesiace z prostego powodu ,nie wiemy nic o swoich wzajemnych planach, drobiarstwo jest w Polsce mniej przewidywalne niż snieżyce lub churagany lub ciaża u k....,
ponieważ nikt nic nie wie i nikt nic nie liczy! Tzn. oprócz KRD która podaje dane o wstawieniach i produkcji i innych i mówi że....." ziemia jest płaska i osadzona na słoniach które stoja na olbrzymim żułwiu !!.i Ale czy ktos z forumowiczów był kiedyś na zebraniu KRD??? Jesteśmy jak wierzby nad strugą....jak jest woda to rosna jak sucho to wegetuja nikt się nie angażuje.

Dziś dowiedziałem sie o ""HODOWCACH" którzy stali pół roku i którzy poszukuja piskląt za wszeką cenę.......ilu jest takich w skali kraju? 15-25-30 produkcji żywca ?? jesli nie będzie związków silnych,i z nikim nie bedziemy gadac oprócz komornika !! NIE MA ZWIĄZKÓW , NIE MA LOBBY , NIE MA ROZMÓW Z RZADEM (czyli wpływu na sytuację -obraza na Rosję), NIE MA EFEKTÓW!!! ale chyba wszystko zostanie tak jak jest wojna wszystkich z wszyskimi?
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 21:50 Czw 22 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
To prawda Tasin,dzwonią pytając o przyszły tydzień,od wtorku każdy chce i to bardzo chce.Dużo rzeczy do tej pory udawało mi się przewidziec,ale poddałem się nic juz nie rozumiem

Drogi Medoxie, rynek żywca drobiowego a w szczególności brojlera kurzego jest ABSOLUTNIE NIEPRZEWIDYWALNY - niestety Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tasin

PostWysłany: 21:47 Czw 22 Lut 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
Tasin, czyżbyś się "obraziła" na Drobimex, że za mało płacą?

Nie, po prostu muszę wiedzieć co się dzieje gdzie indziej też. Mi tam z Drobimexem na razie dobrze. Ale przewiduję, że kiedy ja za 3 tygodnie będę oddawać to cena w Drobimexie będzie na poziomie około 3 zł. To takie moje przemyślenia związane z cotygodniową podwyżką ceny żywca o 5 groszy. I w sumie nie zazdroszczę tym, którzy nie wiedzą jaka będzie cena na wolnym rynku za 3 tygodnie. Ale życzę oczywiście wszystkim jak najlepiej. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2302, 2303, 2304 ... 2375, 2376, 2377  Następny
Strona 2303 z 2377

Skocz do: