Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 04:16 Nie 7 Mar 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2307, 2308, 2309 ... 2576, 2577, 2578  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 11:36 Nie 24 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
BROJLER KURZY napisz jaki masz ten agregat? chodzi mi o konkretne namiary gdzie kupiłes itp.
http://www.allegro.pl/item313436746_agregat_pradotworczy_nowe_agregaty_rozne_moce_.htmlFirma PRODI - ja mam 50KVA z silnikiem perkinsa Very Happy Radas!!! Moje motywy były dokładnie takie same!!! Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kurka złotopiórka

PostWysłany: 11:18 Nie 24 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BROJLER KURZY napisz jaki masz ten agregat? chodzi mi o konkretne namiary gdzie kupiłes itp.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 11:11 Nie 24 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki agregat w pełnym automacie to teraz już podstawa. Sam dopiero rok temu go kupiłem, ale najpierw o mało nie ugotowałem się z kurczakami kiedy stary agregat zawiódł. Trzeba zobaczyć to widmo bankructwa przed oczami i przeżyć to osobiście, żeby decyzje o takim agregacie podjąć w mgnieniu oka.
Kamery to też super rzecz, jeśli sie nie mieszka na fermie, a chce się mieć pełną kontrolę non-stop. Warunek oczywiście... stały dostęp do szybkiego internetu DSL na fermie. No i podstawa moim zdaniem, to program monitorujący parametry na kurniku, który również podłączamy do internetu i mamy wszystko jak na dłoni z każdego miejsca na świecie, gdzie tylko jest dostęp do internetu.
Mając to wszystko i tak większość dojdzie to tego wniosku co ja, że poza tym wszystkim pracownik musi być na fermie i robić to samo co ja z domu, tyle że szybciej. Bo co to za bycie w domu i odpoczynek kiedy i tak połowę czasu spędzam przed monitorem kontrolując, czy wszystko jest pod kontrolą....ale to juz mój wybór profesji jaką się zajmuję i tylko moje zmartwienie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Avilo

PostWysłany: 11:06 Nie 24 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luksusowy automatyczny agregacik ,,he,he dobre Brojler :D
A "Typowy Polak" to bardzo zastawiające pojęcie ......??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:46 Nie 24 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sifsoon napisał:
Brojler kurzy napisał:
kol napisał:

Siedzę i piszę sobie bo znów mi prąd szlag trafił z sieci i pilnuję generatora.
To trzeba sobie kupić ze sterowaniem ! Sam się włączy , sam wyłączy . Luksus panie , luksus Very Happy

i co? zaryzykujesz fermę bez opieki w ogóle, bez przynajmniej minimum troski?
ostatnio słyszałem, jeden założył w kurnikach kamery na podczerwień, bo się nie chciało chodzić i pilnować i co? fajnie było. do czasu. eska od alarmu zaszwankowała w niedzielę i poszło 1500 msztu bo kamery pokazywały czy kury są , a nie czy są żywe..... (wentylacja siadła).
A kto powiedizał , że bez dozoru? Shocked Po pierwsze to mieszkam "na miejscu" , po drugie to mam dwa systemy alarmowe , a po trzecie to nie drżę o to czy klamot zapali czy nie! Czy szczotki się zawieszą , czy nie! Czy w automacie 12/24 zaśniedzieją styki czy nie! Poprzedniej nocy przez kilka godzin nie było prądu . Nie musiałem pilnować czy agregat zapali czy nie . Nawet nie wiem kiedy "przyszedł" orąd i agregat się wyłączył . Gdyby było coś nie tak to jak napisałem wczesniej są jeszcze dwa systemy i mają bardzo głośne syreny . Może zamiast w te mercedesy czy jakieś inne leksusy trezba było za=inwestować w porządny agregat? Wiem , że to boli jak trezba wydać na takie urządzenie kilkadziesiąt tysięcy PLN , ale czyż nie warto? Oczywiście wszystko może się zepsuć , ale z takim podejściem to nawet nie ma co z domu wychodzić bo przecież na chodniku można sie przewrócić Laughing
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 10:31 Nie 24 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciał bym też doczekać takiej współpracy hodowców.
Powrót do góry
Sifsoon

PostWysłany: 10:17 Nie 24 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="kol"][quote="K59"]

A teraz za moją wypowiedź czekam na ataki.
Ceny nie podaję bo mam ją gdzieś. O cenie będę się martwił za tydzień a potem za trzy , a potem za...
Miłej niedzieli[/quote

Typowy Polak.....niestety Crying or Very sad rzeczywiście nie wszytkie grupy działają dobrze i sens ich powstania kiedyś się zatarł, ale mam przykład: w okolicy jest grupa brojlerzystów, powstała już dość dawno temu. kupili zbankrutowaną ubojnię. teraz mają własną ubojnię, chłodnie, przetwórstwo, logistykę, dobre ceny pasz, piskląt itp. generalnie okoliczny duży zakłład ubojowy z kapitałem i tradycją ma w nich niezłą konkurencję.
a przykłądowo: np. powstała grupa i podczas grypy mając własną chłodnię zamiast oddawać drób za darmo usługowo ubić i we własnej mroźni przetrzymać.( chłodnia sę pewnie zwróci po zaistnieniu pierwszego takiego przypadku). no ale trzeba traktować członków grupy jak partnerów a nie jak wrogów, ktorych koniecznie trzeba zrobić w konia. (takie przypadki rolniczej spółdzielczości też znam).
Powrót do góry
Sifsoon

PostWysłany: 10:04 Nie 24 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
kol napisał:

To trzeba sobie kupić ze sterowaniem ! Sam się włączy , sam wyłączy . Luksus panie , luksus Very Happy

i co? zaryzykujesz fermę bez opieki w ogóle, bez przynajmniej minimum troski?
ostatnio słyszałem, jeden założył w kurnikach kamery na podczerwień, bo się nie chciało chodzić i pilnować i co? fajnie było. do czasu. eska od alarmu zaszwankowała w niedzielę i poszło 1500 msztu bo kamery pokazywały czy kury są , a nie czy są żywe..... (wentylacja siadła).
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:43 Nie 24 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:

Powrót do góry
kol

PostWysłany: 02:32 Nie 24 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak na marginesie to jestem za stary żeby się stresować, że dzisiaj zarobię na jakieś auto czy wczasy a jutro połowę tego będę musiał oddac. I tak mi jeszcze zostanie te pół.
Na tym forum to jest tak. Gdy jest w miarę dobrze to cisza a gdy dokładka zagląda do tyłka to zgrzytanie zębów i czepianie się A to jakiś książek budowlanych czy innych bzdetów. Ktoś już napisał, że w takim wypadku powinno się zamknąć wszystko a zostaną tylko ZUS, KRUS, (izb skarbowych nie będzie bo nie będzie z kogo ściągać podatków), rząd ruszy swoje "oszczędności" z kont w bankach szwajcarskich i pójdą w pi...zdu.
Czaść

Chciałem być psem to muszę szczekać jak on. Stara prawda. Ale skomlec nie mam zamiaru.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 02:12 Nie 24 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K59 napisał:
Myślę że lekarstwem na część problemów związanych z uczciwą ceną i jakakolwiek stabilnością wolnorynkowców jest tylko jedno , zrzeszanie sie hodowców kilku czy kilkunastu w jedną instytucję /zrzeszenie,związek,spółdzielnię itd./Tych wielkich raczej nie interesuje rynek zbytu do prywatnych ubojni boją się ryzyka jakie się z tym wiąrze ,często zbyt mały ubój oraz nie odbieranie w terminie w razie np. górki. Natomiast hodowca hodujący 10 czy 20 tyś. w pojedynkę ubojni nie przestraszy a nawet nie będzie mocno stawiał z obawy przed zemstą ubojni w razie kryzysu.Natomiast tych kilku czy kilkunastu razem handlując z jedną ubojnia pod jednym szyldem może mieć szanse na jakiekolwiek negocjacje

Znam taką grupę i co oni osiągają? Skoczkowie. Jest ich 10. Każdy sprzedaje gdzie chce, pisklęta każdy kupuje gdzie chce i z paszą to samo. Powiedz. Co oni mogą zrobić jako grupa? Taniej kupić a drożej sprzedać niż ja?
Konsolidacja, jedność, wspólna walka...Frazesy bez pokrycia. Jeżeli ja zrobię błąd to za niego płacę i nie muszę zwalać winy na grupę która jest pusta, która jest tylko jako zapis w sądzie. Sorki. Najlepiej się ma ich prawnik Very Happy

A teraz za moją wypowiedź czekam na ataki.
Ceny nie podaję bo mam ją gdzieś. O cenie będę się martwił za tydzień a potem za trzy , a potem za...
Miłej niedzieli
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 01:36 Nie 24 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drosed po spaleniu Torunia sprzedaje "swoje" kurczaki na Kaszubach po 3,7 i jakoś nie narzeka na brak chętnych...
Powrót do góry
K59

PostWysłany: 22:44 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że lekarstwem na część problemów związanych z uczciwą ceną i jakakolwiek stabilnością wolnorynkowców jest tylko jedno , zrzeszanie sie hodowców kilku czy kilkunastu w jedną instytucję /zrzeszenie,związek,spółdzielnię itd./Tych wielkich raczej nie interesuje rynek zbytu do prywatnych ubojni boją się ryzyka jakie się z tym wiąrze ,często zbyt mały ubój oraz nie odbieranie w terminie w razie np. górki. Natomiast hodowca hodujący 10 czy 20 tyś. w pojedynkę ubojni nie przestraszy a nawet nie będzie mocno stawiał z obawy przed zemstą ubojni w razie kryzysu.Natomiast tych kilku czy kilkunastu razem handlując z jedną ubojnia pod jednym szyldem może mieć szanse na jakiekolwiek negocjacje
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:24 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zróbcie prosty manewr-umówcie na zdanie trochę więcej kurczaka niż macie na kurniku, wtedy powiedzmy jednego odbiorce (np.tego który najbardziej robi was w wała)możecie sobie odpuścić bo nie będzie wam zależało czy weżmie bo macie innych - wtedy pobawcie się z nim w negocjacje cenowe to dowiecie się ile naprawdę można dostać za kurczaka i dowiecie się też ,że nie ma kurczaka w przyszłym tygodniu i skumacie jak im zależy na towarze i jak robią was w wała.
To co wyrabiają niektóre ubojnie to brak słów.
I pomyślcie , jeśli teraz kiedy pusto w całym zagłebiu drobiarskim , wielu nie obsadziło obiektów w całym kraju i cena opłacalna była DWA DNI to co będzie w całym roku kiedy wszyscy ruszą??????.
Gdyby wielu potrafiło sprzedawać to teraz cena byłaby 5zł
Teraz szał na wstawienia bo cena się ruszyła i weekend majowy tak uwielbiany przez hodowców będzie
Powrót do góry
Sifsoon

PostWysłany: 19:24 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="mała"]KTO straszy ,ubojniść,czy sami się zastraszamy .[/q

kielicha na odwagę!!!!
Powrót do góry
Honorata

PostWysłany: 19:06 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnia Amciu i Tomice. Ceny w sklepach bardzo wysokie 6,60 - 7 zł. Shocked
Powrót do góry
mała

PostWysłany: 18:38 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KTO straszy ,ubojniść,czy sami się zastraszamy .
Powrót do góry
Honorata

PostWysłany: 18:16 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W małopolsce cena 3.50-3.60. Straszą, że będzie taniej. Mad
Powrót do góry
mała

PostWysłany: 18:01 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAKA JEST CENA KURCZAKA NA POŁUDNIU POLSKI?
Powrót do góry
mała

PostWysłany: 17:59 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAKA JEST AKTUALNA CENA KG KURCZAKA NA POŁUDNIU POLSKI
Powrót do góry
donciu

PostWysłany: 17:54 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich hodowców drobiu.Jestem tu nowy choc od dawna czytam to forum.Hoduje brojlera , w woj.lubuskim.Podobno na dolnym ślasku cena na poniedziałek to 3.3 - 3.5 netto.Mam kolegę ,który prowadzi sklep i zaopatruje się w kurczaki miedzy innymi w hurtowni ADAM w Żaganiu,dzis poklazywal mi faktury za kurczaki -w piątek tydzień temu płacił za tuszkę 5.7 za kg. ,a wczoraj 6.3 zł za kg. ubojnie mówią że cena spada - bez komentarza . . .
Powrót do góry
Viktoria

PostWysłany: 17:41 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin, cieszę się,że znalazłam bratnią dusze i się świetnie rozumiemy w czym rzecz Smile
Ceny nie znam, bo nie sprzedaje.
Powrót do góry
Bywka

PostWysłany: 14:09 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płyty obornikowe to przeszłość. Pomiot należy wykorzystać do produkcji energii odnawialnej czerpiąc z tego korzyść. Chyba, że posiadasz gospodarstwo o pow. takiej, że zgodnie z przepisami zagospodarujesz pomiot. Jeżeli chodzi o książki obiektu budowlanego to żadna nowość. To należy prowadzić w innym przypadku przy kontroli PINB napuszczonego przez życzliwego, możemy zapłacić karę.
Namawiam wszystkich do pełnej integracji np. poprzez tworzenie grup producentów, jest ustawa, są środki na tworzenie grup i wreście dopłaty ze sprzedaży produktu poprzez GP. Grupy wówczas mogą się też komunikować w sprawie np. cen..., można łatwiej ustalać ceny do umów. Najlepiej byłoby budować cenę współczynnikiem ( za 1kg żywca - można kupić x kg paszy).
Grupy powinny zrzeszać się w jeden silny związek, który będzie miał wpływ na budowanie różnego rodzaju ustaw, przepisów czy też rozporządzeń wydawanych przez MR.
Silny związek będzie miał wreście wpływ na rządzących w sprawach rozwiązań systemowych, bez których nie będzie lepiej (np. ostatnia grypa ptaków).
Powrót do góry
Avilo

PostWysłany: 13:46 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
ciach... macie inny poglad po zapoznaniu sie z jego postami , to musze uszanowac wasze zdanie.Tylko ta droga , czyli przez internet moglam temu panu odpowiedziec , nie bylo moja intencja aby prowokowac jakas dyskusje na forum na ten temat.

Fiu,fiu ... bardzo emocjonalne podejście, ale cóż... pogoda dzisiaj fatalna.
Basiu, nie czytałem postów kurczaka co oznacza, że niema co "uszanowywać".
Pamiętaj że zawsze do kogoś możesz napisać PM (prywatnie) bez wywoływania dyskusji na forum.
I żeby nie było:
Wielkopolska 3.30 - 3.60 netto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Barbara

PostWysłany: 13:21 Sob 23 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BROJLER KURZY - PRZEPRASZAM , te posty co pisalam wczesniej dotyczyly kurczaka malego , dzieki ze zwrociles mi uwage .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2307, 2308, 2309 ... 2576, 2577, 2578  Następny
Strona 2308 z 2578

Skocz do: