Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:42 Pią 26 Lut 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2312, 2313, 2314 ... 2571, 2572, 2573  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barbara

PostWysłany: 08:39 Pią 15 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli zaglebie gdzie byla ptasia grypa dalej stoi? jezeli idzie o malopolske rozmawialam ,ze ceny w ubojniach poszly w gore , a cena kurczaka w sklepach jaka byla taka jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 08:26 Pią 15 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ma drożeć to tylko teraz bo nałożyło się korzystnie wiele czynników
-wchodzimy w okres gdzie po wystąpieniu ptasiej grypy można było odmówić pisklęta nie robiąc sobie żadnych problemów bo pisklęta nie były jeszcze w aparatach (do tej pory schodził ten kurczak gdzie ktoś odmówił mimo że jajka były w aparatach ,ale kto inny skuszony ceną obsadził)
- stoi absolutnie całe zagłębie drobiarskie gdzie wystąpiła ptasia grypa
-wielu jednak po wystąpieniu ptasiej grypy nie obsadziło część z nich również z uwagi na niedocieplone obiekty i obawe o koszty ogrzewania bo zapowiadali siarczyste mrozy
-dodatkowo jeśli chodzi o sląsk i małopolskę to jest zima-ferie w górach- widzieliście przed chwilą rano w telewizji jaki tłok na stokach-czarno od ludzi, ale nie ma się co dziwić bo parę województw ma ferie min. mazowieckie

Wiele wskazuje na to że to dopiero początek wzrostu ceny a może ona osiągnąć w tej sytuacji za jakiś czas poziom którego jeszcze nikt nie widział
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 20:17 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o nadprodukcję Sasza.
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 19:07 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro3 napisał:
Niech się Wielkopolska i Lubuskie przyłączą do Niemiec albo nie przymierzając do Danii albo Holandii.Musicie tam mieć największą gęstość kurników na kilometr kw.U nas ludek bardziej konserwatywny i dużo mniej rzutki to i cena odrobine lepsza.Poszukiwania trwają, na razie nie mówi się o cenie na poniedziałek.Na ten teraz 3.5br.
hej hybro oco hodzi z tym przyłączeniem napisz oco chodz?
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:18 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Re: Ceny netto Odpowiedz z cytatem

black 2 napisał:
Kaszuby - Mielewczyk, Gosz, Kąkol - oficjalnie 3,4 - 3,5. Zalewo, Nowe Miast Lub - 3,6 - 3,7. Łódzkie od 3,5 do 3,7 na dzisiaj a na poniedziałek już zaklepują po 4 zł. Podzwońcie i popytajcie.

mogę potwierdzić , Śląsk to samo
do ceny na pon. niektórzy już dodają 20gr
Powrót do góry
black 2

PostWysłany: 18:12 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Ceny netto Odpowiedz z cytatem

Kaszuby - Mielewczyk, Gosz, Kąkol - oficjalnie 3,4 - 3,5. Zalewo, Nowe Miast Lub - 3,6 - 3,7. Łódzkie od 3,5 do 3,7 na dzisiaj a na poniedziałek już zaklepują po 4 zł. Podzwońcie i popytajcie.
Powrót do góry
kurczak3

PostWysłany: 18:09 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

kaszuby na jutro 3,5netto 3,6netto i proszą
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 18:08 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech się Wielkopolska i Lubuskie przyłączą do Niemiec albo nie przymierzając do Danii albo Holandii.Musicie tam mieć największą gęstość kurników na kilometr kw.U nas ludek bardziej konserwatywny i dużo mniej rzutki to i cena odrobine lepsza.Poszukiwania trwają, na razie nie mówi się o cenie na poniedziałek.Na ten teraz 3.5br.
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 17:54 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam kurczaka wielkie braki a w wielkopolsce i w lubuskim coś cena niepodnosi się choc niemają co bic proponują 3 00 lub 3 10 netto. pozdrawiam i napiszcie w waszych regionah jak to wygląda
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 17:53 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świętokrzyskie 3.5br.
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 17:35 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby 3,4, szukają.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 17:28 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może napiszecie coś więcej o cenach proponowanych dziś , bo ja usłyszałem taką na poniedziałek , że mózg mi się zlasował/ze szczęścia oczywiście/
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 12:54 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to czemu sluzy agencja , do podkladania rolnikow bankom pod licytacje , czy ona nie powinna zajmowac sie analiza rynku, a potem opiniowac pozytywnie wnioski.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 12:43 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

ile płacicie za paszę, bo wszystkie wywórnie tylko czekały na moment ruchu na rynku i już podnoszą ceny w górę (a ruch jest raptem od 2 dni).
Opolskie zakł. drob. 3.25+vat, pisklę 1.20+vat, pasza 1250/1240/1230/1210 netto

Barbara napisał:
zwiaki silne 100 % , spoldzielczosc bzdura , trzeba widziec na wlasne oczy co to jest w Unii i to co pisza na temat grup producenckich , czy spoldzielni ,rolnicy ktorzy przekonuja sie na wlasnej skorze w jakie mechanizmy wpadli i jak to sie oplaca, po co ODR i agencja dawaly od 10 lat kredyty na przystosowanie do unii , to oni robia analizy rynku i na papierze to sie wszystko oplacalo , machina do wciagania ludzi w dlugi , to on sami tworzyli nadprodukcje i co to same te zasrane spoldzielnie .
Powrót do góry
eska

PostWysłany: 12:39 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małopolska 3.7 . szukają i sami mówią że jutro wyżej
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 12:39 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kredyty bierze się zawsze na własną odpowiedzialność. Państwo nie zagwarantuje opłacalności produkcji dla danej branzy a analizy o ktorych mówi Barbara , obrazuja sytuację w danej chwili. Kredyty udzielają banki a nie rzad. Państwo daje tylko , albo aż dopłaty do niektórych kredytów , ale zawsze ryzyko leży po stronie kredytobiorcy.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 12:25 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwiaki silne 100 % , spoldzielczosc bzdura , trzeba widziec na wlasne oczy co to jest w Unii i to co pisza na temat grup producenckich , czy spoldzielni ,rolnicy ktorzy przekonuja sie na wlasnej skorze w jakie mechanizmy wpadli i jak to sie oplaca, po co ODR i agencja dawaly od 10 lat kredyty na przystosowanie do unii , to oni robia analizy rynku i na papierze to sie wszystko oplacalo , machina do wciagania ludzi w dlugi , to on sami tworzyli nadprodukcje i co to same te zasrane spoldzielnie .
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 12:14 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, muszę włożyć kij w mrowisko , chociaż sporadycznie zabieram sie do pisania na forum i powiedzieć , że Pawlak ma rację.
Jesteśmy 19 lat w nowym ustroju a zachowujemy się jak niepełnosprawni umysłowo , nie zmieniając swojego nastawienia do wolności gospodarczej. Wielokrotnie na tym forum pisano , że w pojedynke nic nie zrobimy. No i co? Oto efekty żle pojętego przez nas (mówię ogólnie o rolnikach ) "wolnego " rynku. Teraz żądania regulacyjne. Istnieją organizacje drobiarskie ale ilu mają realnie członków? Kogo mają reprezentować ? 200 osób w całej Polsce?
Niestety, całkowita wolność prowadi do anarchii a anarchia do do ruiny danej branży. I chyba -niestety- z tym mamy dzis do czynienia.

Kaszuby 3,4
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 11:31 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak zgadzam sie salkowicie , bo tak samo mysle jak to w tej chwili ujoles , ale mnie chodzilo ,ze inne zawody popiera sie w dazeniach do podwyzek,pokazuja to ankiety , a my jako gnoje nie robiacy nic od jesieni do wisny mamy czelnosc upominac sie o swoje ,bo rolnik to co?inny czlowiek.
Powrót do góry
kurczak mały

PostWysłany: 11:14 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara proponuje, żebyś jeszcze z dwa razy przeczytała co napisałem i na jaki cytat odpowiedziałem a dopiero potem jak to zrozumiesz to komentuj. Nazywasz mnie konfidentem ? A czyim ? Bo chyba tego pojęcia zbytnio nie rozumiesz. No chyba że w twoich teoriach spiskowych o mafi rządach pałacach i wielkiej kasie jest miejsce dla kurczaka małego, którego zadaniem jest donosić bosowi mafii lub premierowi rzadu co siw wypisuje na tym forum. Przestań sie ośmieszać. Jak chcesz liczyć na nauczycieli czy pielegniarki jak nawet na tych "naszych" nie można ??? Sama widzisz co Pawlak powiedzial, zreszta nie pierwszy raz tak nas wystawia. No i powtorze pytanie z wczorajszych przekazów - gdze jest Leper ? ? ? Ma nas w tym samym miejscu gdzie Pawlak. Od kiedy sie ustrój zmienil to każdy rolnik, nauczyciel czy pielegniarka itp jest sam i tylko na siebie liczyc moze.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 10:28 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

protesty rolnikow , to echa komuszych tesknot cytat z wypowiedzi Pawlaka w wywiadzie dla tvn 24,o reszcie to juz mi sie nawet niechce pisac , tak ponas pojechal ludowiec.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 10:16 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczakmaly , ty jak chcesz to pracuj jako pielegniarz, robotnik ,nauczyciel i jak bedziesz strajkowl to cie poprzemy wszyscy , powiemy ze masz racje , a tak wogole to odperam cie jako ko0nfidenta na tym forum , jak ci pasuje to dokladaj stresuj sie , a my wszyscy mamy prawo walczyc o normalnosc,godnosc i szacunek do pracy.
Powrót do góry
kurczak mały

PostWysłany: 10:00 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja teraz dołożę swoje 3 grosze...
Niech teraz pielęgniarki, lekarze, górnicy NAUCZYCIELE, KTóRZY PRACUJą 7 H PRZEZ TYDZIEń!!!(słyszałam kiedyś taką wypowiedź protestującej nauczycielki która twierdziła, że mało zarabia- 700 zł miesięcznie
) Wydzierżawią ode mnie kurnik za powiedzmy pensję lekarza.
Przez jeden rzut niech spróbują tak kombinować, żeby wyszli (w tej rzeczywistości jaka jest teraz) na swoje i jeszcze utrzymali przez kolejne 2-3 miesiące rodzinę... POWODZENIA żYCZę, A JA POJADę NA WAKACJE i z miłą chęcią zapłacę ZUS.
Szkoda tylko, że nikt z tych grup zawodowych nie przeczyta tego postu Crying or Very sad[/quote]

Czegoś tu nie rozumie - zaraz zaczniecie pisać ze bronie nie tych co trzeba ale powiedz mi co Ci zawiniła Pielęgniarka, Nauczyciel itp ??? Czepiacie sie tych, których los jest taki sam jak nasz. Jeden młody człowiek z mojej rodziny jest teraz w trakcie studiów medycznych i wiem ile to mu zajmuje czasu i kosztuje pieniędzy - chcesz sie zamieniać z lekarzem - to najpierw poświęć pare lat życia na to żeby sie wyksztalcić w tym zawodzie i potem zobaczymy jak bedziesz spiewał gdy za taką prace od której zalezyl ludzkie życie dostaniesz 1 200 zł. - opłać mieszkanie, media, jedzenie,płatnik niech odprowadza co miesiąc 700 czy 800 zł Zusu a nie raz na kwartał i wtedy zobaczysz Wakacje ale w TV jak Ci na prąd starczy. LUDZIE nie popadajcie w paranoje - Rolnik nie jest jedynym wykorzystywanym przez Państwo. Wlaśnie przez takie nastawienie że w mieście ludzie mają lepiej - zniechęcamy tych z miasta do siebie. A jak chcesz wynając kurniki za 1200 zł miesięcznie to napisz mi na priv gdzie są i coś więcej to może podpiszemu umowę Smile
Powrót do góry
A21

PostWysłany: 07:31 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam - jaka cena w łódzkim ?ile płaci zawada,kaleń ,godzianów?tylko napiszcie ile płacą a nie ile proponują przez tel oby mnie nie dymneli???
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 23:39 Sro 13 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
Mili koledzy pierwsze to sie bardzo ciesze ,ze jest lepsza cena , ale nie zadawalajaca ,drugie to ja sie nie przejmuje takimi postami wykierowanymi przeciwko ludziom pracujacym na wsi , tylko jaka jest sila propagandy , bo skoro ciagle wszyscy pisza mowia ile do nas dokladaja z budzetu , to jaka bedzie reakcja innych.Na calym swiecie ludzie popieraja strajkujacych , a u nas co?nagonka ,chamstwo do roboty , darmozjady my nawas nie bedziemy robic.

To ja teraz dołożę swoje 3 grosze...
Niech teraz pielęgniarki, lekarze, górnicy NAUCZYCIELE, KTóRZY PRACUJą 7 H PRZEZ TYDZIEń!!!(słyszałam kiedyś taką wypowiedź protestującej nauczycielki która twierdziła, że mało zarabia- 700 zł miesięcznie
) Wydzierżawią ode mnie kurnik za powiedzmy pensję lekarza.
Przez jeden rzut niech spróbują tak kombinować, żeby wyszli (w tej rzeczywistości jaka jest teraz) na swoje i jeszcze utrzymali przez kolejne 2-3 miesiące rodzinę... POWODZENIA żYCZę, A JA POJADę NA WAKACJE i z miłą chęcią zapłacę ZUS.
Szkoda tylko, że nikt z tych grup zawodowych nie przeczyta tego postu Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2312, 2313, 2314 ... 2571, 2572, 2573  Następny
Strona 2313 z 2573

Skocz do: