Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 18:04 Sob 28 Lis 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2359, 2360, 2361 ... 2492, 2493, 2494  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alan

PostWysłany: 22:38 Pon 1 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"doświadczeni"-to tacy którzy już kilka lub kilkananaście razy handlowali w święta i może wyciągneli jakieś wnioski z handlu świątecznego.

jak to zwykle bywa cena na święta 2 zł.a kilka dni póżniej 3zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
METAN

PostWysłany: 19:43 Pon 1 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alan napisał:
Ciekaw jestem czy aby zmienić termin wstawień na inny niż święta -dotyczy tych zawziętych-trzeba dobrze zmoczyć dupe sprzedając po 2zł.czy wystarczy tylko prześledzić ostatnie okresy przedświąteczne wkórych królowały "dobre' ceny żywca.
Widocznie są sami 'nowicjusze' i jeszcze nigdy nie sprzedawali w święta.A gdzie doświadczeni hodowcy?

"doświadczeni"- tzn. ci , którzy doświadczyli już takich relacji cen paszy i żywca cztery /a może pięć / lat temu po prostu ograniczają wstawienia /szczególnie na Św.BN/
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 19:40 Pon 1 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
Medox,kurde, przestań wreszcie z tym czarnowidztwem. Jesteś "mądry hodowca" więc nie wstawiaj na święta i masz problem z głowy. Co Cię będzie obchodzić ,kto i ile umoczy.
Niestety coś mi podpowiada, że masz kolego ustawione wstawienia właśnie na święta i cokolwiek zaczynasz panikować. Ja na 2 obiektach mam w tej chwili kurczęta kilkudniowe, więc nie ma fizycznej mozliwości " aby wyszły na BN". Widzisz, jest promyczek nadziei - jeden konkurent Ci odpadł. Razz

Tak samo jak ja
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:10 Pon 1 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alan - stary oni są niereformowalni, co rok wtopa i co rok to samo.TO SIĘ NADAJE DO PSYCHIATRY.I jeszcze tekst typu "na święta trza mieć kurczaka" to mnie to już po prostu r.o.z.p.i.e.r.da.la.Buraki po 7klasach podstawówki, zatrzymali się w latach 80-tych gdzie kurczak był rarytasem i na święta rzeczywiście się go kupowało, a dziś obrzydł do obrzygania i czego jak czego ale kurczaków nikt na święta nie kupuje.
Piszę tu przy każdej okazji weekendu,świąt itp.Zawsze jest to samo.To mnie wk.u.r.wia ,ten debilizm i buractwo.Pisałem cały rok o tym wtedy jak miałem kury i ich nie miałem.Można się wrócić do tyłu na forum.Sto razy mówiłem-pamiętacie żeby daleko nie szukać obecny rok??Cena na weekend święta wolne dni zawsze spadała bo cała masa debili wkładała naraz kury i rosła jak zaczarowana po świętach po długim weekendzie.Nie pamiętacie?Zajrzyjcie do zapisków po ile sprzedawaliście.I zawsze,cały rok o tym pisze od poprzedniego roku kiedy pisalem że będzie kanał na maksa i był.
Powrót do góry
An

PostWysłany: 17:42 Pon 1 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox,kurde, przestań wreszcie z tym czarnowidztwem. Jesteś "mądry hodowca" więc nie wstawiaj na święta i masz problem z głowy. Co Cię będzie obchodzić ,kto i ile umoczy.
Niestety coś mi podpowiada, że masz kolego ustawione wstawienia właśnie na święta i cokolwiek zaczynasz panikować. Ja na 2 obiektach mam w tej chwili kurczęta kilkudniowe, więc nie ma fizycznej mozliwości " aby wyszły na BN". Widzisz, jest promyczek nadziei - jeden konkurent Ci odpadł. Razz
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 17:20 Pon 1 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Rozmawiałem dziś ze wszystkimi ubojniami i wylęgarniami jakie znam i wszyscy twierdzą TO SAMO CO JA CZYLI ,ŻE HODOWCY SĄ ZDROWO PIERDOLNIĘCI - MASOWE OBSADZENIA NA ŚWIĘTA!!! KTO TYLKO MOŻE TEN WSADZA!!! Już dzwonią do niektórych ubojni ,że oni będą z kurczakiem tak 5dni przed świętami wychodzić i żeby ich zapisać bo chcą skończyć na święta Laughing Laughing Laughing Laughing buuuuuhahahahahahahahahaha
Nawet właściciele ubojni leją z matołów i mówią ,że za darmo będzie kurczak na święta jak w zeszłym roku co przy obecnych kosztach będzie tragedią.Nikt nie może się nadziwić co wszyscy mają z tymi świętami jak w ogóle nie ma ruchu na święta Bożego Narodzenia.To już sto razy lepsza Wielkanoc.Ale nic to hodowcy twierdzą ,że "na święta trza mieć" i h.u.j.Ale będzie zwała i dobrze!!JA obstawiam maks 2.60brutto przy koszcie minimum 3.50 jak za wiele pasza nie podrożeje i pisklęta ,tylko dojdą koszty ogrzewania

Shocked To już kwalifikuje się do psychiatry.
Powrót do góry
alan

PostWysłany: 17:19 Pon 1 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem czy aby zmienić termin wstawień na inny niż święta -dotyczy tych zawziętych-trzeba dobrze zmoczyć dupe sprzedając po 2zł.czy wystarczy tylko prześledzić ostatnie okresy przedświąteczne wkórych królowały "dobre' ceny żywca.
Widocznie są sami 'nowicjusze' i jeszcze nigdy nie sprzedawali w święta.A gdzie doświadczeni hodowcy?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:47 Pon 1 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem dziś ze wszystkimi ubojniami i wylęgarniami jakie znam i wszyscy twierdzą TO SAMO CO JA CZYLI ,ŻE HODOWCY SĄ ZDROWO PIERDOLNIĘCI - MASOWE OBSADZENIA NA ŚWIĘTA!!! KTO TYLKO MOŻE TEN WSADZA!!! Już dzwonią do niektórych ubojni ,że oni będą z kurczakiem tak 5dni przed świętami wychodzić i żeby ich zapisać bo chcą skończyć na święta :lol: :lol: :lol: :lol: buuuuuhahahahahahahahahaha
Nawet właściciele ubojni leją z matołów i mówią ,że za darmo będzie kurczak na święta jak w zeszłym roku co przy obecnych kosztach będzie tragedią.Nikt nie może się nadziwić co wszyscy mają z tymi świętami jak w ogóle nie ma ruchu na święta Bożego Narodzenia.To już sto razy lepsza Wielkanoc.Ale nic to hodowcy twierdzą ,że "na święta trza mieć" i h.u.j.Ale będzie zwała i dobrze!!JA obstawiam maks 2.60brutto przy koszcie minimum 3.50 jak za wiele pasza nie podrożeje i pisklęta ,tylko dojdą koszty ogrzewania
Powrót do góry
An

PostWysłany: 15:44 Pon 1 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nowy32 napisał:
Co tu widze kurzej vel brojler kurzy doradza Laughing jak tam po imprezie Question cena zapewniona Question ty frajerze jestes z tych co szpiedzy z ubojni wskazuja ze wam sie oplaca wy jestescie zadowoleni a zwykli chodowcy im wierza i nie wiedza ze kazda ubojnia ma swoich wybranych co to cenki maja lepsze i klasyfikacje itd.

W zasadzie szkoda słów, ale powiem tak: głupoli nie sieją, sami się rodzą. Zapatrzył się taki na PiS i wszędzie wietrzy zmowę. To jest po prostu chore. Nowy32, co jak co , ale chociaż swój zawód naucz się pisać poprawnie, a najlepiej nie rób tego , czego nie potrafisz i w czym Bozia talentu poskąpiła.
Kaszuby - propozycja z ubojni na jutro 3,40 netto. (4.800 szt)
Powrót do góry
nowy32

PostWysłany: 15:33 Pon 1 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tu widze kurzej vel brojler kurzy doradza Laughing jak tam po imprezie Question cena zapewniona Question ty frajerze jestes z tych co szpiedzy z ubojni wskazuja ze wam sie oplaca wy jestescie zadowoleni a zwykli chodowcy im wierza i nie wiedza ze kazda ubojnia ma swoich wybranych co to cenki maja lepsze i klasyfikacje itd.
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 11:07 Pon 1 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Oglądacie czasem TV?Śnieg o d 15 pażdziernika a w listopadzie od początku zima na maksa-mroży i śniegi do marca.Ponoć wszystkie sposoby przewidywania pogody w sposób długoterminowy (obserwacja roślin,zwierząt,modele matematyczne itp itd) mówią to samo-długa mrożna i śnieżna zima.Tak mówią w Tvn 24. Pasza 1400 pisklęta 1.50 i minus 20mrozu -jest nieżle

Rolling Eyes O nie!!!Medox!!!Schowaj się w buraki.A kysz!!!!.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:38 Pon 1 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądacie czasem TV?Śnieg o d 15 pażdziernika a w listopadzie od początku zima na maksa-mroży i śniegi do marca.Ponoć wszystkie sposoby przewidywania pogody w sposób długoterminowy (obserwacja roślin,zwierząt,modele matematyczne itp itd) mówią to samo-długa mrożna i śnieżna zima.Tak mówią w Tvn 24. Pasza 1400 pisklęta 1.50 i minus 20mrozu -jest nieżle
Powrót do góry
antoniozoli

PostWysłany: 20:39 Nie 30 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Agro napisał:
Jakto DZWONIĄ do wytwórni ??????
Ano tak to Very Happy Nie pierwszy i nie ostatni raz. To bardzo proste - nie za bardzo chcą dzwonić po hodowcach bo przecież ciągle gadają , że drobiu dość , a zejście kiepskie. No to jak teraz zadzwonić i powiedzieć , że brakuje? Zresztą zdają sobie sprawę , że jak dzwonią to oznacza brak i hodowcy , zresztą bardzo słusznie podnoszą ceny zywca . No to lepiej zadzwonić do wytwórni pasz i zapytać się kto bierze finiszer. Później niby przypadkiem , przez pomyłkę jakiś telefonik i informacja , że jak hodowca nie ma co zrobić z ptakiem to oni łaskawie mogą kupić . Kurde ile razy już to przerabialiśmy!!! Jako ciekawostę podam , że aktualnie są hodowcy podpisujący umowy z ubojniami na cenę 3,20-3,25 !!! Wg kalkulacji uwzględniającej nowe ceny paszy / poziom 1100-1200 zależy od wytwórni , terminu płatności , ilości / i piskląt 1,30-1,40 , a nawet więcej poziom ten to ZERO produkcyjne , a przy uwzględnieniu amortyzacji i trochę słabszym wyniku produkcyjnym to już spora dokładka . Nic się w naszej branży nie zmienia .

wniosek z tego taki, że należy się zrzeszyć, wtedy nie będzie tak, że wszyscy będą zarabiać na hodowcach tylko nie oni sami.teoretycznie to hodowcy są najważniejszym ogniwem tego łańcucha, a jak wszyscy mieliśmy/mamy/będziemy mieć (to w dużej mierze od nas samych zależy) okazje się przekonać praktyka jest zupełnie odwrotna niż teoria. drożeje zborze to wytwórnie podnoszą ceny paszy do poniomu opłacalnego dla nich, drożeją jaja to wylęgarnie podnoszą ceny jaj do poziomu opłacalnego dla nich, nikt chyba nie ma wątpliwości, że ubojnie skupują żywiec po cenie nieopłacalnej dla nich, a kto po kilku tygodniach ciężkiej pracy, dużym ryzyku, stresie etc. zarobi na kromke chleba? chyba wszyscy znamy odpowiedź na to pytanie. zrzeszmy się to będziemy godnie zarabiać. pozdrawiam
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 20:22 Nie 30 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agro napisał:
Ano tak to Very Happy Nie pierwszy i nie ostatni raz. To bardzo proste - nie za bardzo chcą dzwonić po hodowcach bo przecież ciągle gadają , że drobiu dość , a zejście kiepskie. No to jak teraz zadzwonić i powiedzieć , że brakuje? Zresztą zdają sobie sprawę , że jak dzwonią to oznacza brak i hodowcy , zresztą bardzo słusznie podnoszą ceny zywca . No to lepiej zadzwonić do wytwórni pasz i zapytać się kto bierze finiszer. Później niby przypadkiem , przez pomyłkę jakiś telefonik i informacja , że jak hodowca nie ma co zrobić z ptakiem to oni łaskawie mogą kupić . Kurde ile razy już to przerabialiśmy!!! Jako ciekawostę podam , że aktualnie są hodowcy podpisujący umowy z ubojniami na cenę 3,20-3,25 !!! Wg kalkulacji uwzględniającej nowe ceny paszy / poziom 1100-1200 zależy od wytwórni , terminu płatności , ilości / i piskląt 1,30-1,40 , a nawet więcej poziom ten to ZERO produkcyjne , a przy uwzględnieniu amortyzacji i trochę słabszym wyniku produkcyjnym to już spora dokładka . Nic się w naszej branży nie zmienia .
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:13 Nie 30 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A koszty rosną,ponoć od 15pażdziernika zima.
Najbliższy rzut z którym wyjdziemy na święta na które tak się upieram (ale jak tu sie nie upierać jak już od lat nie ma ruchu z oczywistych względów i zawsze jest wtopa a wszyscy na upartego wsadzają za wszeklą cenę i co roku to samo i teraz zanosi się na to samo) gdzie na bank pasza grubo przekroczy 1200zł (słyszałem nawet wersje że 1400) a pisklęta 1.40 i dojdzie opał jak sprawdzą się prognozy strasznie mrożnej zimy to koszt pewnie lekko 3.50 będzie, no chyba ,że pasza 1400 to wtedy chyba 4.00 na koszty nie wystarczy
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 20:12 Nie 30 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 11:02 Nie 30 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobo mówicie, że w małopolsce chcą zejść z ceną w dół, to dlaczego ubojnie dzwonią do wytwórni pasz z zapytaniem kto na ten tydzień ma kurczaka ?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 14:01 Sob 29 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

quote="nowy32"]Nie bojcie sie poproscie kurzeja tzn broilera kurzego o pomoc on jawnie przyznaje sie ze baluje z wlascicielami uboini wiec czego pekacie Laughing Question Question[/quote
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 13:58 Sob 29 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nowy32 napisał:
Nie bojcie sie poproscie kurzeja tzn broilera kurzego o pomoc on jawnie przyznaje sie ze baluje z wlascicielami uboini wiec czego pekacie Laughing Question Question
[/img]http://www.jeep.org.pl/forum/images/smiles/i_pala.gif[img][/img]
Powrót do góry
nowy32

PostWysłany: 12:41 Sob 29 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bojcie sie poproscie kurzeja tzn broilera kurzego o pomoc on jawnie przyznaje sie ze baluje z wlascicielami uboini wiec czego pekacie Laughing Question Question
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 10:21 Sob 29 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antoniozoli napisał:
Oczywiście masz rację, tylko jest jedno duże ale, hodowca może powiedzieć, że za np. 3,3 nie odda, a odda za 3,4, wtedy ubojnia zadzwoni do innego hodowcy i ten odda za 3,3, a ten pierwszy zostanie z siedmiotygodniowymi kurami na kurniku. Dopuki nie zorganizujemy silnych zrzeszeń i grup producenckich (a takie grupy mogą liczyć na dotacje z UE) to przede wwszystkim ubojnie będą ustalać cenę i mają dużo większe pole manewru. Wniosek jest więc taki dogadajmy się i stwórzmy zrzeszenia. Pozdrawiam

Popieram.Patrz moje poprzednie wypowiedzi.Nasz ratunek tylko w zrzeszaniu się.Inaczej wszyscy będą na nas zarabiać oprócz nas samych.Krajowa Rada Spółdzielców pomaga w tworzeniu grup producenckich. Idea
Powrót do góry
antoniozoli

PostWysłany: 09:21 Sob 29 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście masz rację, tylko jest jedno duże ale, hodowca może powiedzieć, że za np. 3,3 nie odda, a odda za 3,4, wtedy ubojnia zadzwoni do innego hodowcy i ten odda za 3,3, a ten pierwszy zostanie z siedmiotygodniowymi kurami na kurniku. Dopuki nie zorganizujemy silnych zrzeszeń i grup producenckich (a takie grupy mogą liczyć na dotacje z UE) to przede wwszystkim ubojnie będą ustalać cenę i mają dużo większe pole manewru. Wniosek jest więc taki dogadajmy się i stwórzmy zrzeszenia. Pozdrawiam
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 07:08 Sob 29 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antoniozoli napisał:
Kaszuby 3,30 netto. Zainteresowanie ze strony ubojni niby jest, ale co z tego jak nie chcą ceny podnieść. Od przysłego tygodnia ma podrożeć pasza. Pozdrawiam
Jeżeli hodowcy nie podniosą ceny to ubojnie tym bardziej. Proszę nie zapominać że na tej stronie działają również ubojnie, oczywiście w swoim interesie!!!
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 17:44 Pią 28 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnie zawszem ówią , że cena "leci" , żeby hodowcy oddawali w pośpiechu, jeden przed drugim. :/
Powrót do góry
antoniozoli

PostWysłany: 13:32 Pią 28 Wrz 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby 3,30 netto. Zainteresowanie ze strony ubojni niby jest, ale co z tego jak nie chcą ceny podnieść. Od przysłego tygodnia ma podrożeć pasza. Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2359, 2360, 2361 ... 2492, 2493, 2494  Następny
Strona 2360 z 2494

Skocz do: