Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:03 Czw 24 Cze 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2360, 2361, 2362 ... 2633, 2634, 2635  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
METAN

PostWysłany: 13:59 Nie 2 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukasz111 napisał:
Co wy pierdzielicie.Każdy robi tak żeby mu się opłacało,czyli obniża jak się da koszty produkcji.Brojler,rozumiem że ty masz takie koszty produkci,ale tylko ty masz takie liczby.Każdy probuje jak sie da obnizać.Jednemu się bedzie opłacało przy 3,80 a drugiemu przy 3,10.Jeden chce cały czas hapać,a drugi chce tylko cos zarobić.

Informujcie się o cenach,nie o kosztach produkcji,bo tak sie nie dogadacie,jeden jest mało zaradny i bedzie płakał przy 3,5,a inny ucieszy się przy 3,2.Takie życie.

nie mówcie o zaradności / oszczędnośći /bo znam takich
antybiotyk na początku 3 dni , potem nic
kurnik uszczelniony , wentylacji "0" , ścielenie co 2 dni
światła tyle , co przez okienka
pasza "wzbogacana" pszenicą i nie tylko
dezynfekcja-co najwyżej Virkon na ściółkę
profilaktyka - żadna
fakt - zamykają się w 3,2 ale z przewartościowaniem max 45dkg , czyli2 tys. z hali , dlatego koniecznie chcą mieć ich min 10 / no bo ilość!!!!!/
raz do roku walnie ich Gumboro , Marek lub IB i zabierze dotychczasowy zarobek
to o czym niektórzy piszą , to jak hodowla konia na wodzie /bez paszy/ i zawsze kończy się tym samym "szkoda że zdechł"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 13:51 Nie 2 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lukasz111 napisał:
Co wy pierdzielicie.Każdy robi tak żeby mu się opłacało,czyli obniża jak się da koszty produkcji.Brojler,rozumiem że ty masz takie koszty produkci,ale tylko ty masz takie liczby.Każdy probuje jak sie da obnizać.Jednemu się bedzie opłacało przy 3,80 a drugiemu przy 3,10.Jeden chce cały czas hapać,a drugi chce tylko cos zarobić.

Informujcie się o cenach,nie o kosztach produkcji,bo tak sie nie dogadacie,jeden jest mało zaradny i bedzie płakał przy 3,5,a inny ucieszy się przy 3,2.Takie życie.
No cóż "głupich nie sieją..................." Jeżeli chcesz polemizować z kosztami opału , energii elektrycznej , wody , cenami pasz i pisklaków , które inni ustalają , cenami szczepionek iitp . tpo jesteś po prostu głupi! Cena sprzedaży winna być adekwatna do kosztów produkcyjnych + zysk . Jeżeli tego też nie rozumiesz to jesteś podójnie głupi! Co do "nahapania się" ? Ziew
Powrót do góry
lukasz111

PostWysłany: 13:28 Nie 2 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 13:17 Nie 2 Mar 2008    Temat postu: Re: ceny Odpowiedz z cytatem

[quote="Brojler kurzy"]
Tasin napisał:
Brojler kurzy napisał:
Tasin napisał:
Yon napisał:
Opolskie ZD 3,20+vat
Tasin, Gigant jak inne duże zakłady i po ile pasze kupujecie ?

Drobimex 3,08 + 0,02 zł. Coś od poniedziałku mają znowu podnieść.Netto
Pisklęta 1,22 zł ze szczepieniem na IB netto.[/quote???

Przykro mi brojlerze, ale od dawna mam niższe koszty paszy niż podajesz, produkuję na wyższą wagę, a spożycie paszy nie ma prawa u mnie przekroczyć 1,80 kg/ 1kg żywca.
Po za tym moje koszty lekarzy, ściółki, energii itp też są niższe niż podajesz.
Trzeba się nad tym pogimnastykować, natargować nadzwonić, ale myślę że warto.
Owszem chciałabym dostać za żywiec 3,60- kto by nie chciał. Ale wolny rynek ma niewiele wyższą cenę na żywca a ceny pasz ma wyższe i to sporo. Ceny jaką mam na paszę jednak nie zdradzę, bo to są indywidualne zawsze negocjacje.
Po za tym po co ta polemika?? Gdybym jak mówisz ciągle dokładała to przecież już dawno musiałabym oddać klucze do kurnika komornikowi...
Jak to jest , że wszyscy na tym forum piszą o kosztach około 3,50 , a jedna Tasin przy cenie 3,10 jest "zarobiona"??? Przeczytaj to co napisałaś odnośnie prądu , lekarzy , ściółki , paszy . Jeżeli masz wszystko takie tanie to dlaczego za pisklaka płacisz po 1,22 netto??? Koszt 1kg. dobrego groweru to około 1100-1120 PLN . Ile to obniży Twoje koszty? 10gr? 15gr? Prąd też masz oczywiście tanio . Ja co prawda mam elektrownię 300m od kurników ,ale cena prądu jest wg taryfy C12 i nie ma mowy o jakichkolwqiek upustach . Dla Twojej wiadomości żarówki mam wszystkie energooszczędne , stosuję programy świetlne do 35 dnia / w szczycie 3 godziny ciemności 1 godzina światła / i jakoś nie mogę mniej płacić za prąd jak płacę . Przypominam , że w styczniu była podwyżka ponad 11% . Co do lekarza rozumiem , że nie szczepisz na gumboro , na IB , nie podajesz witamin i antrybiotyków bo Twoje kury tego nie potrzebuję . Co to za rasa i wylęgarnia Question Shocked No i dalej już standartowo: sama łapiesz , sama ścielisz , sama wywozisz obornik ciągnikiem na powietrze , telefony masz za darmo , kurników nie ubezpieczasz , samochody to hybrydy , nikogo nie zatrudniasz , nic się nie psuje i nie niszczy , woda sama leci , a ścieków nie masz , piec masz na obornik więc koszty ogrzewania zerowe - oczywiście sama do niego ten obornik ładujesz , itd,itd . Właśnie ! Po co ja z Tobą polemizuję? Zjadaj swój "własny ogonek" w przeświadczeniu prowadzenia świetnego interesu .
Chciałbym Ci tylko przypomnieć Twój post sprzed 3-4 miesięcy kiedy to otwarcie przyznałaś , że faktycznie przy 3,10 masz dokładkę , ale raz się zarobi , raz dołoży .

o Brojler kurzy ale z ciebie dowcipniś hheh dobrze gadasz ja bym jeszcze wliczył AMORTYZACJĘ FARMY i koszty lekarza (nie weterynarza ;p) SZKODA ZE NIE MA PTASIEJ GRYPY TO BY ARR MOZE BY DALĄ PIENIĄDZE TAK JAK DWA LATA TEMU -SZKODA- TASIN SIĘ SAMOPOCIESZA BRYNDZĄ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
ROSS

PostWysłany: 13:03 Nie 2 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy zacznijcie szanować siebie i swoją pracę-ekonomii nie oszukacie, jak czytam że przy cenie 3,1 netto zarabiacie to uważam ,że koniec wasz jest bliski.Jak możecie podpisywać umowy z taką ceną ,to ta kontraktacja-desperacja doprowadziła do tego i przez to cierpi całe drobiarstwo.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 12:54 Nie 2 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedzi: 6848
Wyświetleń: 827813
Forum: Drobiarstwo Wysłany: Wto Paź 2 18:15 GMT 2007 Temat: Cena brojlera
Po długiej nieobecności witam:)!

Drobimex 3,21 zł
Przy tych cenach paszy i średnich kosztach produkcji kompletne 0 zysku. Zamykam bude i ide do pracy. Polecam innym- co miesiac wypłata
To tak żeby nie być gołosłownym! Przypominam , że w październiku cena paszy była znacznie niższa!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 12:08 Nie 2 Mar 2008    Temat postu: Re: ceny Odpowiedz z cytatem

[quote="Tasin"]
Brojler kurzy napisał:
Tasin napisał:
Yon napisał:
Opolskie ZD 3,20+vat

Pisklęta 1,22 zł ze szczepieniem na IB netto.[/quote???

Przykro mi brojlerze, ale od dawna mam niższe koszty paszy niż podajesz, produkuję na wyższą wagę, a spożycie paszy nie ma prawa u mnie przekroczyć 1,80 kg/ 1kg żywca.
Owszem chciałabym dostać za żywiec 3,60- kto by nie chciał. Ale wolny rynek ma niewiele wyższą cenę na żywca a ceny pasz ma wyższe i to sporo. Ceny jaką mam na paszę jednak nie zdradzę, bo to są indywidualne zawsze negocjacje.
Po za tym po co ta polemika?? Gdybym jak mówisz ciągle dokładała to przecież już dawno musiałabym oddać klucze do kurnika komornikowi...
Jak to jest , że wszyscy na tym forum piszą o kosztach około 3,50 , a jedna Tasin przy cenie 3,10 jest "zarobiona"??? Przeczytaj to co napisałaś odnośnie prądu , lekarzy , ściółki , paszy . Jeżeli masz wszystko takie tanie to dlaczego za pisklaka płacisz po 1,22 netto??? Koszt 1kg. dobrego groweru to około 1100-1120 PLN . Ile to obniży Twoje koszty? 10gr? 15gr? Prąd też masz oczywiście tanio . Ja co prawda mam elektrownię 300m od kurników ,ale cena prądu jest wg taryfy C12 i nie ma mowy o jakichkolwqiek upustach . Dla Twojej wiadomości żarówki mam wszystkie energooszczędne , stosuję programy świetlne do 35 dnia / w szczycie 3 godziny ciemności 1 godzina światła / i jakoś nie mogę mniej płacić za prąd jak płacę . Przypominam , że w styczniu była podwyżka ponad 11% . Co do lekarza rozumiem , że nie szczepisz na gumboro , na IB , nie podajesz witamin i antrybiotyków bo Twoje kury tego nie potrzebuję . Co to za rasa i wylęgarnia Question Shocked No i dalej już standartowo: sama łapiesz , sama ścielisz , sama wywozisz obornik ciągnikiem na powietrze , telefony masz za darmo , kurników nie ubezpieczasz , samochody to hybrydy , nikogo nie zatrudniasz , nic się nie psuje i nie niszczy , woda sama leci , a ścieków nie masz , piec masz na obornik więc koszty ogrzewania zerowe - oczywiście sama do niego ten obornik ładujesz , itd,itd . Właśnie ! Po co ja z Tobą polemizuję? Zjadaj swój "własny ogonek" w przeświadczeniu prowadzenia świetnego interesu .
Chciałbym Ci tylko przypomnieć Twój post sprzed 3-4 miesięcy kiedy to otwarcie przyznałaś , że faktycznie przy 3,10 masz dokładkę , ale raz się zarobi , raz dołoży .
Powrót do góry
ppp

PostWysłany: 10:39 Nie 2 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to myślę , że niektórzy to zarabiają po 2,5 zł. brutto Shocked
Dlatego mamy taką cenę. Ktoś mówi: ja to mam ostatnią ratę , ale ukrywa ,że ma komornika na koncie. Hodowcy są sobie winni takiej ceny. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 10:29 Nie 2 Mar 2008    Temat postu: Re: ceny Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Tasin napisał:
Yon napisał:
Opolskie ZD 3,20+vat

Pisklęta 1,22 zł ze szczepieniem na IB netto.
Tasin powiedz proszę dlaczego podpisujecie takie umowy?????????????? Nie pisz , że cokolwiek zarabiacie bo matematyli nie oszukasz Mad Policzymy???
Bardzo proszę:
stado 20tys. x 1,22 + vat= około 25tys.PLN
Wiem , że hodujecie do niskich wag więc np. 2,10 przy zużyciu paszy np. 1,78 czyli waga / po odliczeniu upadków np.4% / brutto około 40ton - straty transportowe i ubojowe jakieś 1,5% to jest około 39,7 tony mięsa do rozliczenia . Spozycie paszy przy 1,78 to jest 71,7 tony x np.1236 brutto = koszt zakupu paszy około 88600PLN.
Pasza i pisklak to kwota 113600 czyli koszt 1kg / TYLKO PAZSZA I PISKLAK / 2,86PLN
Doliczmy: opał 5tys , doktor i szczepienia 4tys. / wersja optymistyczna / , prąd 2tys .
Koszt 1kg. = 3.138 !!!!!

Dolicz inne koszty : wg mojej oceny to minimum 30gr - bez amotyzacji i jakiejkolwiek obsługi bankowej

Jak to wszysko zliczysz to wychodzi , że przy dobrym wyniku bez amortyzacji i innych kosztów wyprodukowanie 1 kg . tzw. żywca kosztuje nas około 3,44 .
Zaznaczam: przy dobrym wyniku A co się dzieje kiedy paszę masz na termin i płacisz za nią znacznie więcej ? A co się dzieje kiedy spozycie nie wynosi 1,78 tyylko np. 1,86??? A co się dzieje kiedy ptaki chorują i na doktora trzeba wydać nie 4tys. , a np. 10 tys???
Napisz mi skąd macie pieniądze na ciągłe dokładanie do produkcji? A może macie jakieś inne sposoby chowu drobiu , które znacznie obniżają koszty produkcyjne?
Dzisiaj nie widzę żadnego powodu dla którego Drobimex i inni tzw. "wielcy" nie mogą Wam zapłacić np. 3,60???

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gutek1176

PostWysłany: 09:33 Nie 2 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich uczestników tego forum które obserwuję juz od dawna ale dopiero teraz zdecydowałem się do niego dołączyć,cena na piątek świętokrzyskie 3,35
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Gigant

PostWysłany: 19:19 Sob 1 Mar 2008    Temat postu: Re: ceny Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
Yon napisał:
Opolskie ZD 3,20+vat

Drosed Siedlce 3,10 netto, pisklęta 1,20 netto.

Indykpol Lublin tak samo.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 17:49 Sob 1 Mar 2008    Temat postu: Re: ceny Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
Yon napisał:
Opolskie ZD 3,20+vat

Tasin powiedz proszę dlaczego podpisujecie takie umowy?????????????? Nie pisz , że cokolwiek zarabiacie bo matematyli nie oszukasz Mad Policzymy???
Bardzo proszę:
stado 20tys. x 1,22 + vat= około 25tys.PLN
Wiem , że hodujecie do niskich wag więc np. 2,10 przy zużyciu paszy np. 1,78 czyli waga / po odliczeniu upadków np.4% / brutto około 40ton - straty transportowe i ubojowe jakieś 1,5% to jest około 39,7 tony mięsa do rozliczenia . Spozycie paszy przy 1,78 to jest 71,7 tony x np.1236 brutto = koszt zakupu paszy około 88600PLN.
Pasza i pisklak to kwota 113600 czyli koszt 1kg / TYLKO PAZSZA I PISKLAK / 2,86PLN
Doliczmy: opał 5tys , doktor i szczepienia 4tys. / wersja optymistyczna / , prąd 2tys .
Koszt 1kg. = 3.138 !!!!!

Dolicz inne koszty : wg mojej oceny to minimum 30gr - bez amotyzacji i jakiejkolwiek obsługi bankowej

Jak to wszysko zliczysz to wychodzi , że przy dobrym wyniku bez amortyzacji i innych kosztów wyprodukowanie 1 kg . tzw. żywca kosztuje nas około 3,44 .
Zaznaczam: przy dobrym wyniku A co się dzieje kiedy paszę masz na termin i płacisz za nią znacznie więcej ? A co się dzieje kiedy spozycie nie wynosi 1,78 tyylko np. 1,86??? A co się dzieje kiedy ptaki chorują i na doktora trzeba wydać nie 4tys. , a np. 10 tys???
Napisz mi skąd macie pieniądze na ciągłe dokładanie do produkcji? A może macie jakieś inne sposoby chowu drobiu , które znacznie obniżają koszty produkcyjne?
Dzisiaj nie widzę żadnego powodu dla którego Drobimex i inni tzw. "wielcy" nie mogą Wam zapłacić np. 3,60???
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 17:13 Sob 1 Mar 2008    Temat postu: Re: ceny Odpowiedz z cytatem

Yon napisał:
Opolskie ZD 3,20+vat

Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 15:16 Sob 1 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gęsia skórka napisał:
Co się Izin dziwisz? zauważ że cena raz na kilka tygodni jest w miarę to znaczy taka żebyś mógł zarobić. A jak trafić gdy masz jeden kurnik?? to trudne ,ale jak masz więcej......

To bracia się zdecydowali!!!! a nie ten drobiarz, będą mieli po jednym!!! będą sami dla siebie konkurencją, ten biedny drobiarz nawet strał im przedstawić sytuację jaka jest w drobiarstwie i wyperswadować im ten pomysł ale oni POSTANOWILI ZAINWESTOWAĆ W DROBIARSTWO !!!kasę zarobili na sciaganiu aut z zachodu.
Powrót do góry
Drobiarz_bezstronny

PostWysłany: 11:53 Sob 1 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:
witam po niedzieli oddaje do ubojni brychcy w kargowej napiszcie czy płatnosc w terminie i czy wagi zgadzają się bardzo dziękuje za informacje może być na priw.

oddałeś kolego do brychcych tak jak pisałeś? wyraź teraz swoją opinie na ich temat.
Powrót do góry
gęsia skórka

PostWysłany: 00:38 Sob 1 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co się Izin dziwisz? zauważ że cena raz na kilka tygodni jest w miarę to znaczy taka żebyś mógł zarobić. A jak trafić gdy masz jeden kurnik?? to trudne ,ale jak masz więcej......
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 00:27 Sob 1 Mar 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A byłem u znajomego co stalą handluje ... po bramę do garażu ,.. a on mówi że ma zamówienia na kątownik bo bracia drobiarzy zdecydowali się na budowę kurników Question Question Question Question Question Exclamation Exclamation Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 16:10 Pią 29 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby 3,5, cały tydzień bez zmian.
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 14:20 Pią 29 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubuskie 3,3. Brychcy jak najbardziej nie ma problemów.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 10:01 Pią 29 Lut 2008    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

Opolskie ZD 3,20+vat
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 09:24 Pią 29 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2020 napisał:
kurczak581 napisał:
kol,agro--też znam2 ubojnie na pomorzu,ktore miały kurniki i już nie istnieją,

Witam

Jak wy wyrabiacie się co 7,5 tyg?? Przecież to nie realne. Ja potrzebuje ok 2 tyg. Zdradźcie ten sekret ;))

Pozdrawiam

Jak to jak?Przez wrota północne sprzedajemy żywiec i w tym czasie przez wrota południowe wprowadzamy pisklęta.Cała sztuka w tym zeby sobie nie pomylić którą stroną sprzedajemy a która zasiedlamy.Pozdrawiam.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 08:37 Pią 29 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krulik napisał:
robi kturys pasze na premiksach z piasta

krolik Ty sobie zrob lepiej wolne bo sie zerwiesz Razz
Powrót do góry
2020

PostWysłany: 07:59 Pią 29 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak581 napisał:
kol,agro--też znam2 ubojnie na pomorzu,ktore miały kurniki i już nie istnieją,

Witam

Jak wy wyrabiacie się co 7,5 tyg?? Przecież to nie realne. Ja potrzebuje ok 2 tyg. Zdradźcie ten sekret Wink)

Pozdrawiam
Powrót do góry
krulik

PostWysłany: 23:08 Czw 28 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robi kturys pasze na premiksach z piasta
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 21:42 Czw 28 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam po niedzieli oddaje do ubojni brychcy w kargowej napiszcie czy płatnosc w terminie i czy wagi zgadzają się bardzo dziękuje za informacje może być na priw.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2360, 2361, 2362 ... 2633, 2634, 2635  Następny
Strona 2361 z 2635

Skocz do: