Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:17 Pią 26 Lut 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2398, 2399, 2400 ... 2571, 2572, 2573  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Belfer

PostWysłany: 16:28 Czw 6 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś dziś oddaje? Jaka cena? hodowcy wszystkich województw łączcie się!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Barbara

PostWysłany: 12:14 Czw 6 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem,to nie hodowcy odmawiaja wstawiania pisklat,tylko to wszystko co mialo isc na Ukraine zostaje u nas bo juz nalozone i wylegarnie chca to wypchac naszym hodowcom,z tego powodu pisalam o duzych wstawieniach w grudniu.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 11:33 Czw 6 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
czy wylegarnie dzwonia do hodowcow o przyspiszenie wstawien,czy to prawda?

to prawda
widocznie niektórzy odmówili pisklęta w ostatniej chwili przed wstawieniem
poza tym wstawienia z końca grudnia poprzesuwane na styczeń
wylęgarnie ze stref objętych restrykcjami nie robią nakładów , obawiają się problemów z wywozem piskląt
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 10:04 Czw 6 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy wylegarnie dzwonia do hodowcow o przyspiszenie wstawien,czy to prawda?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:37 Czw 6 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To przecież oczywiste! Tak było około 2 lata temu i tak będzie teraz . Zarobią wszyscy za wyjątkiem hodowców . Nie ma i nie będzie znaczacego spadku cen w sklepach !!! Słupsk - real ptak w gablocie luzem 5,69 , na tackach 6,99 , piersi 16,99 - ceny wczorajsze . Małe miasta ptak od 5,40 do 6 , a piersi od 0k0ł0 14 w górę . Jak to się ma do ceny żywca 2,80??? Cena tuszki w kaszubskich ubojniach około 4PLN . Co tu więc komentować . Jeżeli ktoś się łudził , że w związku z pg cenuy w sklepach osiągną pułap np. tuszki 4-4,50 to nie zna realiów handlu.
Od kilku dni mam telefony od firm rozprowadzających środki dezynfekcyjne z ofertą na te srodki .Czyli - powtórka z przeszłości!!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:27 Czw 6 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszerzajcie swoje horyzonty i czytajcie czasem jakieś gazety np Puls Biznesu, Parkiet ,Forbs itp.Dziś właśnie czytałem, jak w jednej z tych gazet wypowiadają się przedstawiciele Indykpolu i Beefsanu.Otóż spadek popytu był odczuwalny w sobotę i lekko w poniedziałek. We wtorek sytuacja powróciła do normy a od środy obserwują wyrażne zwiększenie zamówień.Nie anulowano żadnych kontraktów.Zakaz eksportu na Białoruś i Ukrainę nie ma znaczenia bo ze względu na wysokie cła nic tam się nie sprzedawało.Na Ukrainę jechały pisklęta, teraz nie mogą.Ten Beefsan ma ubojnie na Ukrainie ale rozbioru drobiu który pochodzi z Ukrainy dokonują w Polsce.Najbardziej wartościowe elementy eksportują do Wielkiej Brytanii a reszta zostaje w kraju.
Te gazety czytają raczej akcjonariusze spółek więc podejrzewam , że obraz ten jest bardziej prawdziwy niż to co mówi mała ubojenka Józkowi na wsi żeby tanio kupić od niego kurczaczka i dobrze zarobić.
Wygląda więc na to ,że jest jak mówiłem ubojnie i hurtownie przez parę dni zarobią dodatkową kasę na haśle "ptasia grypa"
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 08:25 Czw 6 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś św. Mikołaj "w buta" przyniósł mi dobrą nowinę. W przyszłym tygodniu cena żywca 3,50 zł oczywiście + vat.
Powrót do góry
An

PostWysłany: 00:58 Czw 6 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Istnieje również ryzyko, że ubojnie z Mazowsza chcąc utrzymać się na rynku będą maksymalnie obniżać cenę skupu i próbować niższą ceną tuszki wchodzić na nowe rynki.(vide info o ubojni Ilczak), powodując ich większe rozchwianie.
Hodowcy z terenów niezagrożonych ,a dostarczający do ubojni Ilczak, Zalewo itp. - nie dajcie się zmanipulować. Cena w innych rejonach nie spada tak dramatycznie. Szukajcie zbytu poza Mazowszem. Niech wymienione ubojnie zrobią sobie luźniejsze uboje. Nic na siłę.
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 22:53 Sro 5 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ilu sie znajdzie odbiorców żywca z terenu objętego restrykcjami, otóż odpowiadam: zero. Żadna ubojnia w Polsce nie kupi tego drobiu a co na to poradzi ,,góra" to wielki znak zapytania. Macie szczęście reszto polski i módlcie sie
żeby to was nie spotkało bo to gorsze niż H5N1 na fermie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
An

PostWysłany: 22:43 Sro 5 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgoda, to nie fair ze strony ubojni. Z drugiej strony w tv podali informację, że drób ze strefy zagrożonej może być sprzedawany tylko na terenie kraju i że będzie specjalnie oznakowany. Jak myślicie, ilu znajdzie się nabywców, kiedy obok na półce będzie leżał "zdrowy" drób? Moim zdaniem nikt tego nie kupi i to tłumaczy odmowy ubojni. Sprawą powinna się zainteresować organizacja związkowa i wspólnie z MR spowodować , aby taki drób w całości trafił do przetwórstwa( obróbka termiczna) i w tej postaci , już bez oznakowań-do handlu. W przeciwnym razie brojlery kolegów z płockiego i okolic zaczną nieść jajka.
Swoją drogą z niesmakiem odebrałem "niedźwiedzią" przysługę naszego kolegi próbującego sprzedawać zagrypione stado. Przecież musiał wiedzieć,że w stadzie coś się dzieje. Odszkodowanie i tak dostanie, a reszta (czyli my) niestety tylko po d..pie. Ot , świadomość adaptowanej stodoły.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 20:48 Sro 5 Gru 2007    Temat postu: Re: cena Odpowiedz z cytatem

cobbross napisał:
Zalewo i Gomak odmawiają odbioru żywca z powiatów objętych rygorem. Ilczak rano 2,80 a po południu już tylko 2,60 netto. Sad

żeby było weselej , odmowa odbioru poparta zaleceniem urzędowego lek.wet. odpowiednio z Iławy i Łodzi odmawiającym zgody na przyjęcie do uboju żywca z terenów objętych restrykcjami eksportowymi- tylko zgłoszenie do prokuratury może uspokoić tych konowałów
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 19:48 Sro 5 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sama tez juz po tych wiadomosciach nic nie wiem .,ta osoba ktora mi to dzis powiedziala ma dobre rozeznanie w branzy i nie jest hodowca
Powrót do góry
cobbross

PostWysłany: 19:41 Sro 5 Gru 2007    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

Zalewo i Gomak odmawiają odbioru żywca z powiatów objętych rygorem. Ilczak rano 2,80 a po południu już tylko 2,60 netto. Sad
Powrót do góry
An

PostWysłany: 19:09 Sro 5 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara, kto według Ciebie wstawia ("do końca grudnia maksymalne wstawienia..") jeżeli wszyscy wstawili na święta, lub robią sobie przerwę?
Widzę tu logiczną sprzeczność. Czyżby ktoś tu próbował jątrzyć?
Kaszuby - spadek na 2,90 netto. Słaby zbyt.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:12 Sro 5 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te 501 , ja bardzo lubię hodowców.Nie lubię tylko hodowców kretynów.
A to nie przypadek ,miałem żle przeczucia i moja kula zabarwiła się na czarno.Myślałem,że chodzi o cenę a tu chodziło o cenę i o ptasią grypę.

Zbyt podobno normalny nawet kurczak lepiej schodzi niż ostatnio, ale hurtownie a w ślad za nimi ubojnie wykorzystują chwilę i temat ptasiej grypy by dodatkowo zarobić parę groszy i tyle.Następny sklep dziś kolo mnie w którym kurczak zdrożał, ciekawe czemu?
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 15:30 Sro 5 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do konca grudnia maksymalne wstawienia na kurniki ,wylegarnie przyspieszaja wstawienia, pasza w tym roku nic w dol,bo zrobili duze zapasy zbuz po wysokich cenach.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 13:54 Sro 5 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara,ty idiotko.Dziękujesz komuś kto nie lubi hodowców.To jest przypadek że jest jak jest.
Powrót do góry
moree

PostWysłany: 13:25 Sro 5 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

małopolska - cena w dół, wczoraj 3,1 brutto, dziś w nocy - 3 brutto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Barbara

PostWysłany: 12:36 Sro 5 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ceny drobiu na gieldach spadaja z dnia na dzien ,czytam to w internecie, kolejne panstwa wprowadzaja blokade na drob z Polski.Dziekuje Medoxowi za ostrzezenie przed wstawieniem pisklat i oddawaniem w okolicach swiat, przeprowadzilam analize z analogicznych okresow z poprzednich lat i nigdy ostatnio cen nie bylo, jeszcz teraz ptasia grypa.Medox dzieki.
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 10:14 Sro 5 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 zł.brutto
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 08:59 Sro 5 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kondratowicz dziś w nocy 2,80 + vat. Podobno cena leci w dół.
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 08:40 Sro 5 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hubI napisał:
METAN napisał:
hubI napisał:
An napisał:
HubI, to se ne da, choćbyś miał jedyny kurnik w promieniu 500 km. Koszty to koszty....i już. Nie broń tej ceny, bo zacznę wierzyć nie tylko w sowiecki sprzęt liczący a wręcz w liczydło czy palce.

ja wiem ze koszty to koszty ale trzeba je starac minimalizowac

ale do 2,8 się nie da
przy wyniku 1,8/2,4 masz koszty bezpośrednie:
pasza/1150/t /-*1,8=2.07
pisklę/1,3/szt /-#2,4=0.54
razem =2,61
nie mów , że 19gr starcza ci na koszty
na tym forum czytają nas ubojnie,wylęgarnie i wytw. pasz
nie róbmy z siebie analfabetów matematycznych

to to fakt ja sprzedalem wszystko ze srednia cena 3.11 pasze miale z DeHeus po 1300 i ledwo wyszlem ale nie dolozylem

Gratuluje, że 3.11 zł i wyszedłeś na swoje ja przy takiej cenie dokładam ok. 15gr na kilogramie.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 23:24 Wto 4 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to prawda- Ukraina wprowadzila zakaz importu drobiu z Polski!!! Sad
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 23:22 Wto 4 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krab napisał:
czy to prawda ze ukraina wprowadzila zakaz importu tez pisklat z polski. dostalem dzis telefon z wylegarni z nagabywaniem na piskleta na grudzien a wczesniej mowili ze cala nadwyzke tam wywalaja. czyzby sie skonczyly wysokie ceny pisklat. ostatnio ze szczepieniniem placilem 1,39 netto. jak u was?

cos chyba jest na rzeczy...bo ja wstawiam niedlugo i wylegarnia zwykle mi obcinala ilosc pisklakow..a teraz prosi zebym wzial wiecej...!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krab

PostWysłany: 23:05 Wto 4 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy to prawda ze ukraina wprowadzila zakaz importu tez pisklat z polski. dostalem dzis telefon z wylegarni z nagabywaniem na piskleta na grudzien a wczesniej mowili ze cala nadwyzke tam wywalaja. czyzby sie skonczyly wysokie ceny pisklat. ostatnio ze szczepieniniem placilem 1,39 netto. jak u was?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2398, 2399, 2400 ... 2571, 2572, 2573  Następny
Strona 2399 z 2573

Skocz do: