Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:35 Nie 26 Wrz 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2647, 2648, 2649 ... 2665, 2666, 2667  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AMCIU

PostWysłany: 11:41 Pon 7 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnia drobiu AMCIU Łączany-Rusocice(pow.kraków) płaci gotówką dziś 3,40zł/kg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
żeldrob

PostWysłany: 10:09 Pon 7 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yon napisał:
Proszę o informację jak płacą duże zakłady ?? Opolskie ZD 2.56 netto, pisklę 1.00 zł.

delfin napisał:
Na śląsku śmiało można dostać 3.20 szkoda, że nie mam kurczaka w tym terminie...Wink
Jest pewne , że na jesieni pasza zdrożeje. Czy wtedy też podpiszecie umowy na cenę 2,56?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yon

PostWysłany: 09:42 Pon 7 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o informację jak płacą duże zakłady ?? Opolskie ZD 2.56 netto, pisklę 1.00 zł.

delfin napisał:
Na śląsku śmiało można dostać 3.20 szkoda, że nie mam kurczaka w tym terminie...;-)
Powrót do góry
POLO

PostWysłany: 08:36 Pon 7 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena 4.zł
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 10:10 Sob 5 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszuscy drobiarze chyba na urlopie i niema kto pisac jaka cena i jakie terminy płatności mają.
Powrót do góry
POLO

PostWysłany: 21:59 Pią 4 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAK JEST DOBRA CENA TO BARDZO MAŁO WYPOWIEDZI NA TEMAT DROBIU I TAK BYŁO I TAK BEDZIE
Powrót do góry
delfin

PostWysłany: 16:10 Pią 4 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na śląsku śmiało można dostać 3.20 szkoda, że nie mam kurczaka w tym terminie...Wink
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 13:04 Pią 4 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napiszcie jaka cena w lubuskim ?
Powrót do góry
Michał 24

PostWysłany: 16:02 Sro 2 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz jest brak kurczaka na Kaszubach więc ubojnie płacą po 3.1
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 03:34 Sro 2 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli różnica pisklak i pasza pomiedzy nami wynosi okoł 7500 . Przy około 50 tonach żywca różnica cenowa około 15 groszy . Twoje 2,60 to moje 2,45! A spróbuj kiedyś zważyć zestaw u siebie i porównaj to co masz na wydruku z ubojni. Czasami możesz zawału dostać! Takie występują różnice! Co do kosztów stałych no to zależy jak kto liczy i czy ma np. kredyt w banku . W moim prezypadku w skali roku tylko za łapanie i wywóz obornika muszę zaplacić około 40tys! Podatki , ubezpieczenia , telefony i paliwo oraz wiele jeszcze innych rzeczy robią sporą kwotę do kazdego rzutu . Średnio jest to około 30 gr. do kilograma . I wierz mi , że robię wszystko aby te koszty ograniczyć , ale nie mam już czego ograniczać . Popatrz , popatrz co to się porobiło! Cieszymy się , że ubojnia nam płaci po miesiącu Evil or Very Mad No tak w porównaniu z innymi "orłami" którzy płacą po 50-60 i więcej dni to ten miesiąc wydaje się być luksusem! Ptaszek jest sprzedany w kilka dni i tak powinni hodowcom zapłacić . Tymczasem ubojnia i handel obracają naszymi pieniążkami . Mają darmowy kredycik! I zauważ , że nie mamy żadnego zabezpieczenia na sprzedawany żywiec . Dajemy towar wartości ponad 100tys. z obiektu praktycznie "na piękne oczy" no bo cóż w Polsce znaczy umowa? Jak chcesz paszę na termin to musisz dać paszarni zabezpieczenie , a tu proszę jak ubojnia popłynie / a wiele już popłynęło / hodowca jest WYDUDKANY . BEZ MYDŁA Very Happy
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 22:24 Wto 1 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
Tasin ! No to teraz nie płaczcie Confused Tylko napisz po ile macie pisklaka , paszę , jakie klasyfikacje i różnice wagowe . Może bowiem się okazać , że koszty produkcyjne Twoje są wyższe od moich o 20-25 groszy! Z tego co wiem tu już różnica ceny pisklaka przy stadzie 20 tys. daje kwotę 4-5 tys . PLN. Shocked

Cena pisklęcia 1,19 + VAT, pasza śr. cena 777,80 zł/ tonę, pozostałe koszty to każdy ma prawie takie same, no chyba że ma inne ogrzewanie itp. itd. Cena za kurczaka 2,60 + VAT, płatność 28 dni i sianko jest na koncie na MUR BETON, choć by się paliło i waliło. Klasyfikacje, no to już zależy tylko od hodowcy, ja mam średnio 2-3 % 2 klasy, 3 klasa, to praktycznie jej nie ma.Dla mnie plusem też jest to, że wytwórnie paszowe oraz inne instytucje patrzą na hodowcę który współpracuje z dużą ubojnią duuuuużo przychylniejszym okiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Yon

PostWysłany: 01:34 Wto 1 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob,
Nie płaczemy, ale warto wiedzieć co się dzieje na rynku. U mnie cena 2,50 netto, pisklę 1,00 netto, płatność po 28 dniach maksimum . Jak u ciebie koszty paszy, pisklęcia i żywca na dzisiaj?

żeldrob napisał:
Tasin ! No to teraz nie płaczcie :? Tylko napisz po ile macie pisklaka , paszę , jakie klasyfikacje i różnice wagowe . Może bowiem się okazać , że koszty produkcyjne Twoje są wyższe od moich o 20-25 groszy! Z tego co wiem tu już różnica ceny pisklaka przy stadzie 20 tys. daje kwotę 4-5 tys . PLN. :shock:
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 06:44 Pon 31 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin ! No to teraz nie płaczcie Confused Tylko napisz po ile macie pisklaka , paszę , jakie klasyfikacje i różnice wagowe . Może bowiem się okazać , że koszty produkcyjne Twoje są wyższe od moich o 20-25 groszy! Z tego co wiem tu już różnica ceny pisklaka przy stadzie 20 tys. daje kwotę 4-5 tys . PLN. Shocked
Powrót do góry
Michał 24

PostWysłany: 20:35 Nie 30 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro można na Kaszubach bez problemu dostać 3 zł.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 19:14 Nie 30 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
Yon napisał:
Wiem, że inne duże zakłady płacą podobnie. Drobimex 2.55 netto, ale pisklę po 1,24.

medox napisał:
Jak to 2.50 netto? Shocked Ja dzwoniłem po ubojniach(nie dużych zakładach) z ciekawości bo jeszcze nie sprzedaje to nie słyszałem niższej ceny niż 3.10 brutto!!A pisklak 0.90 plus vat to maks.Rozumiem-kontraktacja, ale bez jaj
No to w plecki! Współczuję tym , którzy tam sprzedają , ale mają to na własne życzenie . Nie można podpisywać umów , które nie gwarantują zwrotu wszystkich kosztów produkcji . A gdzie zysk???

Wszystko niby się zgadza że w plecki, ale kiedy "wolnorynkowcom" płacili 1,90 zł to nam cały czas 2,55 zł. I to wy mieliście wtedy ładnie w plecki. A my żyliśmy sobie w miarę spokojnie.
Powrót do góry
farmer

PostWysłany: 20:16 Sob 29 Lip 2006    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

Jaka cena na Kaszubach. Confused
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 17:37 Pią 28 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yon napisał:
Wiem, że inne duże zakłady płacą podobnie. Drobimex 2.55 netto, ale pisklę po 1,24.

medox napisał:
Jak to 2.50 netto? Shocked Ja dzwoniłem po ubojniach(nie dużych zakładach) z ciekawości bo jeszcze nie sprzedaje to nie słyszałem niższej ceny niż 3.10 brutto!!A pisklak 0.90 plus vat to maks.Rozumiem-kontraktacja, ale bez jaj
No to w plecki! Współczuję tym , którzy tam sprzedają , ale mają to na własne życzenie . Nie można podpisywać umów , które nie gwarantują zwrotu wszystkich kosztów produkcji . A gdzie zysk???
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 12:35 Pią 28 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Jak to 2.50 netto? :shock: Ja dzwoniłem po ubojniach(nie dużych zakładach) z ciekawości bo jeszcze nie sprzedaje to nie słyszałem niższej ceny niż 3.10 brutto!!A pisklak 0.90 plus vat to maks.Rozumiem-kontraktacja, ale bez jaj
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 12:09 Pią 28 Lip 2006    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

Zaklady Animex Debica - 2.57netto piskle 1.07

Ktoś wie ile płaci Animex w Suwalkach ? Przecież to jest jedna firma a płaca inaczej tu i tam.

ursus napisał:
A jak płacą w Małopolsce?? Słyszałem że 3,10 brutto
Powrót do góry
ursus

PostWysłany: 11:42 Pią 28 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak płacą w Małopolsce?? Słyszałem że 3,10 brutto
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 06:04 Pią 28 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sieci REAL tuszka kosztuje 4,49!
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 20:19 Czw 27 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj zaklady!!! za PRL pozwalaly wybudowac kurniki i jakos ciagnac do przodu az powstal wolny rynek i prywatne ubojnie robily kase razem z hodowcami ,a teraz wszystko sprzedane zachodowi i jezdzenie na hodowcy jak na chlopie panszczyznianym !! wspólczuje !!cena na wolnym rynku 3,0 do 3,30 brutto!! tuszka 4,40-4,90!! filet 12,50 na kraj. Pzdr.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:36 Czw 27 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to 2.50 netto? :shock: Ja dzwoniłem po ubojniach(nie dużych zakładach) z ciekawości bo jeszcze nie sprzedaje to nie słyszałem niższej ceny niż 3.10 brutto!!A pisklak 0.90 plus vat to maks.Rozumiem-kontraktacja, ale bez jaj
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 10:03 Czw 27 Lip 2006    Temat postu: Re: duże zakłady Odpowiedz z cytatem

Yon napisał:
Opolskie Zakł. Drobiarskie płacą dzisiaj 2.50 netto, pisklę po 1.00 + vat.

Bardzo proszę o informację jak placą inne duże zakłady.
Efekt wcześniej podpisanych umów . Shocked A napisz po ile sprzedają tuszkę i elementy!
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 09:05 Czw 27 Lip 2006    Temat postu: duże zakłady Odpowiedz z cytatem

Opolskie Zakł. Drobiarskie płacą dzisiaj 2.50 netto, pisklę po 1.00 + vat.

Bardzo proszę o informację jak placą inne duże zakłady.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2647, 2648, 2649 ... 2665, 2666, 2667  Następny
Strona 2648 z 2667

Skocz do: