Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 03:01 Czw 9 Lip 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 2389, 2390, 2391  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dex

PostWysłany: 18:42 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Re: w odpowiedzi do JAGGER Odpowiedz z cytatem

pool napisał:
Jaager jestem pod wrażeniem. Napisałeś to naprawdę bardzo rzeczowo, w przeciwieństwie do niektórych forumowiczów ,którzy wpisują się w retorykę ministra mówiąc trza było nie budować ,trza było tyle nie wstawiać itp.. Branża drobiarska rozwija sie dynamicznie na całym świecie jeśli nie my ,to inni życie nie lubi pustki .Uważam ,że ten list powinien trafić na biurko ministra i premiera ,a każdy z nas za Twoją zgodą powinien się pod nim podpisać

I tu też się zgodzę, chcą ludzie/zakłady mieć po 200,300,500,1000 tyś w rzucie ? Tego nikt i nigdy nie ma prawa zakazać ale uregulować rynek już tak. Podatek progresywny - pojęcie nie jest nowe i obecne już w polskim prawie, wystarczy zaadaptować do naszej branży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
R2

PostWysłany: 18:38 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwrot za nowo wybudowane zakłady to UWAGA !!! 3-5 lat tak takie mają kalkulacje i dzięki nam to się dzieje !!!
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 18:35 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak widać wszystko zaplanowane!
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 18:34 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://www.mojekurczaki.pl/ceny-zywca-drobiowego

Moje kurczaki podają już cenę na jutro.
Zwróćcie uwagę na dolny wykres 3.1 minimum. 😂😂😂😂😂

Jeśli nie będzie wolnego rynku lub będzie w niewielkim procencie nie będzie tez zmiennej podnoszącej cenę minrolu.
Jeśli minrol opiera się o cenę żywca to nigdy nie będzie godziwej ceny. Sprzedaż tuszki kupowanej po minrolu odbywa się w 50% na eksport gdzie ceny są dużo wyższe niż w kraju. Jest to złodziejstwo od ubiegłego roku usankcjonowane przez państwo i przez urząd potwierdzane i publikowane. Ewidentne narzędzie manipulacji !!!!!!
Powrót do góry
Tradytor

PostWysłany: 18:08 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pool napisał:
A ja wolę sprzedać 1 mln po 5 pln.

Ja wolę od Ciebie kupić ten 1 mln po 2 zł Laughing
Powrót do góry
pool

PostWysłany: 17:39 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wolę sprzedać 1 mln po 5 pln.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:33 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A namawianie do budowy, jeśli to prawda co mówisz, żeby sobie sprzedać pasze przy takim poziomie nadprodukcji, osobiście uważam za nieodpowiedzialne. No ale cóż, ja wolę sprzedać np 40tys kur po 4zl niż 80tys po 3.10, ale paszarnia woli sprzedać pasze dla 80tys zamiast dla 40. Proste
Powrót do góry
pool

PostWysłany: 17:31 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: w odpowiedzi do JAGGER Odpowiedz z cytatem

Jaager jestem pod wrażeniem. Napisałeś to naprawdę bardzo rzeczowo, w przeciwieństwie do niektórych forumowiczów ,którzy wpisują się w retorykę ministra mówiąc trza było nie budować ,trza było tyle nie wstawiać itp.. Branża drobiarska rozwija sie dynamicznie na całym świecie jeśli nie my ,to inni życie nie lubi pustki .Uważam ,że ten list powinien trafić na biurko ministra i premiera ,a każdy z nas za Twoją zgodą powinien się pod nim podpisać
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:20 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, koniec wolnego rynku będzie z automatu oznaczał koniec cen dających godziwie zarobić na rzucie bo nie będzie żadnego mechanizmu mogącego podniesc cenę żywca. I kropka bez dwóch zdań. I to nastąpi baaaardzo szybko.
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 17:08 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce kto ma gorączkę lub ktoś z rodziny od marca ma zakaz wstępu na teren zakładu
Powrót do góry
otis7680

PostWysłany: 17:03 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
otis7680 napisał:
De Heu.. podnosi cene paszy i cały czas będzie podnosił.
Kupe kasy wtopili w ten zachwalany interes ubojni Bełcható..gdzie Belgowie ich wystawili i uciekli ,że teraz muszą kase odzyskac.
A za to zapłaci hodowca ,podpisując z nimi umowę na odbiór żywca. jak wstawisz kury do do końca pasze od nich musisz brać bo jak nie to kary.
Naiwni tylko podpisują umowy i będą płacić coraz wyższą cene paszy ,pisklęcia a żywiec będzie rozliczany w ustalonej cenie De heus.
Za kilka chwil hodowcy z tej umowy zostanie max.10gr z kg i umowa na lata.

CHORY UKŁAD

Teraz powinni podnieść hodowcom "Cenę Deheus" za żywiec w związku z podwyżkami paszy i rosnącymi hodowcom kosztami.
Ale po co, przecież hodowca drobiu w Polsce to jedyny podmiot na planecie, któremu mogą rosnąć koszty, a nie musi rosnąć cena wyrobu Laughing

Medox- szanuje cię chłopie bo czasami masz dobre i pokrywające się z prawdą informacje ale powiem jedno,
cena De heus to wymyślona przez jakiegoś rumburaka co siedzi w firmie za biurkiem i myśli jak orznąć hodowce.
Polityka De heus jest taka-z mojego doświadczenia bo też biore od nich paszę ale bez żadnych umów bo jestem na wolnym rynku.
Firma ma powiązac jak najwięcej rolników umowami bo paszę przecież muszą sprzedać i na paszy kase zarobić ,przedstawiciele z firmy to już tak w piórka obrośli że nie można z nimi już normalnie pogadać bo tylko De heu jest najlepsza na świecie a inni to be.
W zeszłym roku byłem na spotkaniu organizowanym jak corocznie i co mówili:budować kurniki bo zapotrzebowanie jest a towaru mało,spożycie rośnie i będzie rosło,remontujcie stare i budujcie nowe my wam kredyty damy na kilka lat spłate rozłożymy a wy czyli hodowcy przez okres spłaty macie tylko pasze od nas brać i będzie ok.
Przestańcie podpisywać umowy i szanujcie wolny rynek i małe ubojnie ,tylko wolny rynek może podnieść cenę żywca i nic innego,żaden minrol czy De he bo oni jak im się zechce to przez miesiąc wystawią cene 2 zł i taka będzie obowiązywała i nikt nic do powiedzenia nie będzie miał.

dziękuje za uwage i ide z dziećmi na spacer.
Zgadza się? Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:47 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tej chwili istotnym jest, aby nie wypadł nam żaden zakład ubojowy na skutek zakażenia się pracowników covidem.
Poza tym , chopoki z małych ferm podawały ogłoszenia na olx i sprzedają kuraka prosto z fermy w detalu po 5-6zeta za kg i pasuje.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 15:14 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwaga bo ubojnie które maja kontrakt zaczynaja brać kurę 2.0 żeby wolnego rynku nie podnosić.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 15:12 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
filuś napisał:
Po co to pisanie nikt tego nie czyta nie budować i problem zniknie chodź z 5 lat za późno. Idź medi zagłosować drugi raz na kichawe

Racja.
P.S Ja nie głosuje na nikogo, jestem za anarchią

Jeszcze większą???
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:02 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
Po co to pisanie nikt tego nie czyta nie budować i problem zniknie chodź z 5 lat za późno. Idź medi zagłosować drugi raz na kichawe

Racja.
P.S Ja nie głosuje na nikogo, jestem za anarchią
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 14:50 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Demiurg"]
otis7680 napisał:
Dlaczego niby przedstawiciele z mieszalni jeżdzą jak szaleni po hodowcach tylko wtedy jak cena jest niska i oferują jednostronne umowy - bo najłatwiej wtedy jest zadłużonego hodowcę na łańcuch wziaść.
Słyszę ostatnio że jak ostatnio cena była w okolicach 2 zł to proponowali umowy do podpisania umowy z widełkami cenowymi za żywca 2,40 do 2,90 i ludzie to podpisywali.
Nawet po pijanemu niczego takiego bym nie podpisał. Finał tego będzie taki że jak zniknie wolny rynek to nastanie niewolnictwo.

"Igzakli" właśnie o to chodzi. Smile
W USA wzięli producentów na sznurek już z 20 lat temu. Tam nie ma budowy nowych ferm bo jak by trzeba się kredytować to jest to nie opłacalne. A niewielkie zyski łatwiej i lepiej inwestować w jakieś inne dziedziny, bo stopa zwrotu przekracza 25 lat. Smile Taka jest nieuchronna przyszłość - 10 ubojni w kraju i podział regionalny gdzie kto zdaje.
Pozostało jeszcze trochę czasu, można by się zrzeszać i samemu stawiać ubojnie i mieszalnie, etc. tylko że ja nie widzę takiej chęci w środowisku. Bo jak to z tym ch. sąsiadem albo tamtym złodziejem razem... o NIE!

Pozdrawiam[/

15-16 lat temu próbowałem z kolegą miał wtedy mieszalnie. Zacząłem kupować paszę bo jego kury rosły można było połączyć siły .
Moje kurczaki sraly zużycie 20 dkg większe zużycie chyba dwa czy trzy rzuty próbowałem...... widujemy się czasami ...
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 14:32 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś największymi wygranymi są Kichawa i medix któremu ludzie z lasu tak zagescili las że dla żadnej kury nie było już miejsca
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 14:20 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Był problem z rosnącymi chaldami wegla teraz problemu nie będzie Chiny winne .
Powrót do góry
kaczrub

PostWysłany: 14:14 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demiurg napisał:

Pozostało jeszcze trochę czasu, można by się zrzeszać i samemu stawiać ubojnie i mieszalnie, etc. tylko że ja nie widzę takiej chęci w środowisku. Bo jak to z tym ch. sąsiadem albo tamtym złodziejem razem... o NIE!

Pozdrawiam

Drobiarze i ogólnie rolnicy muszą zrozumieć, że sami nie zawojują świata, ale żeby to zrozumieć to najpierw muszą zostać sprowadzeni do roli dostarczyciela darmowego surowca. Co właściwie już pomału następuje, teraz będzie odruch buntu, no bo jak to tak "przecież produkujemy żywność". Problem w tym, że to nie jest żaden high tech i produkować żywność moze praktycznie każdy i to taniej od nas. A jedyną receptą na przetrwanie, jest przejęcie chociaż części z całego łańcucha zarabiającego na tej produkcji. Ale pogadać sobie można a wszystko będzie jak było.
Powrót do góry
predator&obcy

PostWysłany: 14:05 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filuś napisał:
Kichawa dziś będzie mieć 100 % poparcie a budka i lorlukowicz zapraszają wszystkich z tego forum na wieczór wyborczy .i widzicie peło dziś wygrywa i ceny ida w górę. A hodowcy jak w postrach u sprzedawali kury w wieku 2-3-4 tyg a dziś zostali z pół kurnikami i złością odbiorców
no
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 14:02 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kichawa dziś będzie mieć 100 % poparcie a budka i lorlukowicz zapraszają wszystkich z tego forum na wieczór wyborczy .i widzicie peło dziś wygrywa i ceny ida w górę. A hodowcy jak w postrach u sprzedawali kury w wieku 2-3-4 tyg a dziś zostali z pół kurnikami i złością odbiorców
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 13:47 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:11 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otis7680 napisał:
De Heu.. podnosi cene paszy i cały czas będzie podnosił.
Kupe kasy wtopili w ten zachwalany interes ubojni Bełcható..gdzie Belgowie ich wystawili i uciekli ,że teraz muszą kase odzyskac.
A za to zapłaci hodowca ,podpisując z nimi umowę na odbiór żywca. jak wstawisz kury do do końca pasze od nich musisz brać bo jak nie to kary.
Naiwni tylko podpisują umowy i będą płacić coraz wyższą cene paszy ,pisklęcia a żywiec będzie rozliczany w ustalonej cenie De heus.
Za kilka chwil hodowcy z tej umowy zostanie max.10gr z kg i umowa na lata.

CHORY UKŁAD

Teraz powinni podnieść hodowcom "Cenę Deheus" za żywiec w związku z podwyżkami paszy i rosnącymi hodowcom kosztami.
Ale po co, przecież hodowca drobiu w Polsce to jedyny podmiot na planecie, któremu mogą rosnąć koszty, a nie musi rosnąć cena wyrobu Laughing
Zgadza się? Laughing
Powrót do góry
Demiurg

PostWysłany: 12:54 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

otis7680 napisał:
Dlaczego niby przedstawiciele z mieszalni jeżdzą jak szaleni po hodowcach tylko wtedy jak cena jest niska i oferują jednostronne umowy - bo najłatwiej wtedy jest zadłużonego hodowcę na łańcuch wziaść.
Słyszę ostatnio że jak ostatnio cena była w okolicach 2 zł to proponowali umowy do podpisania umowy z widełkami cenowymi za żywca 2,40 do 2,90 i ludzie to podpisywali.
Nawet po pijanemu niczego takiego bym nie podpisał. Finał tego będzie taki że jak zniknie wolny rynek to nastanie niewolnictwo.

"Igzakli" właśnie o to chodzi. Smile
W USA wzięli producentów na sznurek już z 20 lat temu. Tam nie ma budowy nowych ferm bo jak by trzeba się kredytować to jest to nie opłacalne. A niewielkie zyski łatwiej i lepiej inwestować w jakieś inne dziedziny, bo stopa zwrotu przekracza 25 lat. Smile Taka jest nieuchronna przyszłość - 10 ubojni w kraju i podział regionalny gdzie kto zdaje.

Pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:45 Nie 10 Maj 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie ma potrzeby, deficyt papieru toaletowego już się skończył, nie przyda mu się.
Zaczyna mnie to wszystko ostro wk.ur.wiać, Państwo ma to w dupie, minister rolnictwa nas obraża i to wprost, hurtownie i sklepy robią po 50%marży, ubojnie kupują po ile chcą zachowując marżę, paszarnie podnoszą ceny jak chcą i ile chcą, a my zaraz bedziemy mieć po 4miesiacach pracy zero zysku i jeszcze poważne straty do pokrycia.
Marzy mi się strajk w postaci cała Polska nie wstawia ani jednej kury przez 2miesiace. Oj ku.rwa zabolałoby wszystkich że by się pos.rali, a dla nas? Jaki to bylby problem dla nas. I tak przerabiamy sytuację po raz setny, że efektem 2 a czasem 4miesiecznej pracy jest strata do pokrycia. Jak przerobilibyśmy to 101raz to bez różnicy, a coś może ktoś by zrozumiał
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 2389, 2390, 2391  Następny
Strona 35 z 2391

Skocz do: